Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Woodoo » 19 Sep 2021, 13:52

U EU nema toliko YT eksperata i epidemiologa ali ipak 90% snimaka protiv vakcine dolazi sa engleskog ili nemačkog govornog područja. U FRA nema protesta...

https://www.france24.com/en/live-news/2 ... ovid-rules

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 19 Sep 2021, 14:25

90% svih snimaka na svetu, o bilo čemu, su sa engleskog ili nemačkog govornog područja. Što je zaista neverovatno, jer bi neki klip sigurno bio gledaniji kad bi ga snimili na češkom ili hrvatskom jeziku :rofl:

Broj protesta i količina protestanata osim što nemaju direktne veze sa ovim o čemu pričamo, sami po sebi nisu ni znak da je ispravna ideja oko koje se okupili.

Prevedeno u termine onog inostrano obrazovanog gurua kojim si oduševljen: prvo je Chaining fallacy a drugo Argumentum ad numerum. Al proveri sa njim za ovaj Chaining, ipak je autorski termin pa da ne nagrabusim zbog neovlašćene upotrebe :mrgreen:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 19 Sep 2021, 14:27

cifre se štimuju ali u drugom pravcu, smanjuje se broj umrlih od posledica kovida. u junu sam ležao 10 dana u mišoviću (nije korona, vrv nešto gore) i oko mene su se smenjivali ljudi koje su sačekale posledice kovida - srčani i plućni problemi, itd. 2 žene od 85+ su preminule, obe bile intubirane, imale koronu, nisu se oporavile, ostale u DM nakon izlaska iz kovid sistema da praktično umru. u oba slučaja duga i neuspešna reanimacija pa smrt. dežurni lekar i dežurna sestra popunjavali izveštaj gde je sestra pitala lekara šta da navede kao uzrok smrti, kovid? ovaj u oba slučaja rekao napiši upala pluća.

i to je to, toliko o 100,000.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od Ivan » 19 Sep 2021, 14:30

Chaining fallacy mi lici na tzv. slippery slope fallacy, jer se on zasniva na tom "lancu dogadjaja" te odatle mozda pominjanje slippery slope kao chaining fallacy? :pardon:
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 19 Sep 2021, 14:36

Uhvatio sam se za termin jer kad neko u nauci kakva je logika, koja je toliko detaljno obradjena i objašnjena, ima potrebu da izmisli naziv - vrlo je jasan pokazatelj o kakvom se liku radi i kakve su mu namere.

Na stranu što ni onako navedeni primeri za te termine nemaju veze sa vezom.

Mnogo je bitnije što se maltene svi ti antivax experti hvataju logičkih zakona (pravila) u dokazivanju nekih svojih tvrdnji, a da ne poznaju suštinu tih zakona i čemu oni služe.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk


There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Woodoo » 19 Sep 2021, 14:45

Drago mi je što te to još uvek žulja. Nauka nije logika, opet fail.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 19 Sep 2021, 14:46

Vidi šta kaže inostrano školovani expert o tome, pa prenesi

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Woodoo » 19 Sep 2021, 14:52

Vladapetr je napisao:
19 Sep 2021, 14:25
90% svih snimaka na svetu, o bilo čemu, su sa engleskog ili nemačkog govornog područja. Što je zaista neverovatno, jer bi neki klip sigurno bio gledaniji kad bi ga snimili na češkom ili hrvatskom jeziku :rofl:
Aha, napredujemo, snimci sa njihovog govornog područja se specijalno prave za region Balkana jerbo je lakše da se prime među primitivne Srbe od istih takvih snimaka na maternjem jeziku. Ti isti snimci se ne primaju tamo gde ima malo YT epidemiologa što se vidi iz priloženog linka protesta gore. Vladapetr mode on: :rofl: :rofl: :rofl: Vladapetr mode off.
Vladapetr je napisao:
19 Sep 2021, 14:46
Vidi šta kaže inostrano školovani expert o tome, pa prenesi Slika
Prvo moraš da izguglaš koja nauka je u pitanju, od onomad si guglao u pogrešnoj.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 19 Sep 2021, 14:53

Kirija je napisao:
19 Sep 2021, 13:33
Zao mi je sto je prica istinita,ne bih se vracao na istu,ljudi veruju u nekog sedog bradatog coveka koji lebdi na oblaku i zovu ga bog,na svetu postoji preko 5.000 bogova pa svako veruje u svog da je jedini ispravni . Verovalivili ne nije bitno,da nisam dobio info iz prve ruke me bih ni ja verovao,i ako me to nije pokolebalo da se vakcinisem,kao i moja familija.Nego danas derbi,25 tisuca ljudi na jednom mestu,koncerti,manifestacije mogli bi o tome da pricamo ,jer ovo sta se desava nekome pa ni meni nije normalno.
Bog je samo jedan,samo mu ljudi daju razlicita imena.

Pricu o 100.000 dinara sam samo cuo od antivaksera i manipulatora koji su veoma dobro organizovani na internet portalima i placeni za to.
Prica se vrtela pocetkom prosle godine...
Moze,a ne mora da znaci.
Ako da,mozda je razlog bio -strah.Uplasiti ljude,da postuju mere,u situaciji kad smo imali 100 respiratora,2 boce kiseonika i nista vise.Mozes naci 100 razloga.

Ali istina je nazalost suprotna.
Brojevi idu u drugom smeru.Imas izvestaje ,sa raznih strana.Prikazuje se manji broj umrlih....

Sto se tice derbija,svadbi,masovnih okupljanja- jedino ligicno objasnjenje je da je politika iznad zdravlja.Zarad mira i nekih politickih ciljeva dogodine,pusteno je sve.
E sada,pametan,sa informacijama sa raznih strana,sa dodirom sa zdravstvenim sistemom nece da ode na derbi,na svadbu,diskoteku.
Budala kaze,ko ga jebe,kakav virus,prelezi se na nogama.
Prelezi,da.Uglavnom.
Ali hoce i kiseonik da pomogne.A" kiseonika ",tj kreveta,nema za sve.
Za nekog da,za druge ne.
Moras da budes "jak" da bi bio u grupi za "lezece pacijente".
Nema mesta u bolnicama.Jbg,vrate te sa obostranom upalom kuci,pa ako bude lose,gusis se,ti.dodji....Ako stignes da dodjes.
Pa ko pretekne.
A deca,deca trenutno padaju kao kukuruz u zetvi...
Nazalost....

Zivi bili....

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 19 Sep 2021, 15:06

Woodoo je napisao:
Vladapetr je napisao:
19 Sep 2021, 14:25
90% svih snimaka na svetu, o bilo čemu, su sa engleskog ili nemačkog govornog područja. Što je zaista neverovatno, jer bi neki klip sigurno bio gledaniji kad bi ga snimili na češkom ili hrvatskom jeziku :rofl:
Aha, napredujemo, snimci sa njihovog govornog područja se specijalno prave za region Balkana jerbo je lakše da se prime među primitivne Srbe od istih takvih snimaka na maternjem jeziku. Ti isti snimci se ne primaju tamo gde ima malo YT epidemiologa što se vidi iz priloženog linka protesta gore. Vladapetr mode on: :rofl: :rofl: :rofl: Vladapetr mode off.
Vladapetr je napisao:
19 Sep 2021, 14:46
Vidi šta kaže inostrano školovani expert o tome, pa prenesi Slika
Prvo moraš da izguglaš koja nauka je u pitanju, od onomad si guglao u pogrešnoj.
Snimci se prave na tim jezicima jer ih najviše ljudi koristi i razume. Šta ljudi sa engleskog i nemačkog govornog područja misle o tim snimcima, kao i o vakcini, jasno su pokazali procentom vakcinacije. Isto to su pokazali Balkanoid genijalci.
U Francuskoj živi skoro 70 miliona stanovnika a preko 70% odraslih se vakcinisalo, tako da glas 160k debildžona zaista ne predstavlja neki game changer. Dakle, opet si u onoj grešci sa autorskim nazivom Slika

Sent from my SM-G996B using Tapatalk



There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 19 Sep 2021, 16:56

Molim mod tim da otvori neku antivax temu pa da se tamo iživljavaju svi koji ne veruju u koronu i vakcine.

I da se počiste odavde.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Corona virus

Post od milanns » 19 Sep 2021, 17:15

Ma da. Ako se nema vremena za brisanje, lepo neka “anti korona pileci giros za 100k” tema i gas. Youtube linkovi, nobelovci - tamo. Prosti puk koji ne misli svojom glavom - ovde.

Nego, moji uzese fajzer posle 2 kineza. Bol u ramenu 2 dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 862
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Corona virus

Post od pegazbre » 19 Sep 2021, 18:20

Vidim ovde da posle Kineske svi su a trecu dozu uzimali samo Phizer-a. Jel treca doza ne moze biti Astrazeneca ili Sputnjik?

Ja nesto razmisljam da posle dva kineza opet roknem kineza u oktobru kad mi istekne 6 meseci. Nikad nisam merio antitela pa ne znam da li se primila ali ako vec navale da uzmem razlicitu trecu dozu da to bude nesto drugo sem Phizer-a.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1645
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od zdushan » 19 Sep 2021, 18:50

Auh....

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 19 Sep 2021, 19:46

Astra nije bila (tada kada sam dobio SMS poziv) dostupna u ponudi, a Sputnjk iako verujem da je potpuno ok sam ja isključio u korist Pfizera iz razloga što Phizer priznaju u EU pa u slučaju puta unutar EU da bude pokriveno papriom.

Zaključana tema