Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 15 Mar 2020, 19:08

A u USA situacija jos gora. Bas pricam sa sestrom, surak se testirao pre 3 dana. Prvo kada su usli u bolnicu da se testiraju opsta panika. Posle cekali 4,5h da uzmu uzorak iz nosa, i posle toga ih poslali kuci. Rekli su da su rezultati gotovi od 24h do 48h, a posle 3 dana nista. Kada ih zove samo kazu nemamo mi pojma, poslali na centralno mesto a oni se ne javljaju. A nalaze se u jednom od najbogatijih delova Amerike... Mislim strasno...

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Corona virus

Post od DasAuto » 15 Mar 2020, 19:10

ljuba je napisao:
15 Mar 2020, 19:08
A u USA situacija jos gora. Bas pricam sa sestrom, surak se testirao pre 3 dana. Prvo kada su usli u bolnicu da se testiraju opsta panika. Posle cekali 4,5h da uzmu uzorak iz nosa, i posle toga ih poslali kuci. Rekli su da su rezultati gotovi od 24h do 48h, a posle 3 dana nista. Kada ih zove samo kazu nemamo mi pojma, poslali na centralno mesto a oni se ne javljaju. A nalaze se u jednom od najbogatijih delova Amerike... Mislim strasno...
Otisao u bolnicu da se testira?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 15 Mar 2020, 19:14

Nije otisao sam u bolnicu, poslao ga kucni lekar posto mu je od prvo diagnostikovanog obicnog "grip-a" postajalo sve gore i gore, i da posle 3 dana je poceo bas tesko da dise... Pa je lekar odlucio da ga posalje u bolnicu na testiranje ... Mada on je imao ozbiljnih problema sa plucima i ranije, i zato se jako brinemo za njega...

PS: Inace sestra kaze da ce vakcina doci septebar-oktobar, bar od njene firme...

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4171
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od carov2 » 15 Mar 2020, 19:25

dragvorl je napisao:Bas kamione ne bi trebali da blokiraju.
Teraju ih na pumpu, a za jedno sat vremena će proraditi terminal, pa će da ga puste.
A kaže da čekaju i obraćanje predsednika...
Sve u svemu, mislim da će sada da prodje bez prevelikih problema, a i da se vrati. Roba je bila na carini u petak, a od juče je zabranjen izvoz izmedju ostalog sapuna, deterdženata i dezinfekcionih sredstava.

Korisnikov avatar
paliic
Postovi: 59
Pridružio se: 20 Okt 2016, 09:33

Re: Corona virus

Post od paliic » 15 Mar 2020, 19:29

Na autoputu pre sat vremena kretala se velika kolona kamiona u pratnji policije. Pretpostavljam stranci. Pozdravljam to

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 15 Mar 2020, 19:29

Elvis Busic
Bok svima. Kao svaki skoro dan javljam vam se iz Milana s prve linije. Vecini vas je bilo drago do sada sta sam pisao, zato i za njih i dalje se javljam na indexovim stanicama. Danas je najgori dan sa skoro 21.000 mementalno zarazenih. Gore ne pise ali je i 2335 ozadravljenih. Govore da smo sada sa samom vrhu pandemije ovdje u Italiji. Neke regije su se pocele same izolirati kao Aosta i Sardegna i nepustaju nikoga iz drugih regija za sada. U Lombardiji je najgore stanje pogotovo u Bresci i Bergamu, u okolicama vise nego u samim gradovima. Ponovno cu vam dati savjet, za sve koji zive u manjim mjestima da je tamo najgore stanje, jer svi se poznaju i svi pricaju o tome a dok pricaju se zarazuju. Ne moje s nikim biti blisu osim svoje uze obitelji, bas sa nikim, jer se vecinom moze zaraziti od poznanika nego od stranca. Lombardija je dans samostalno odlucila da se sanitarno odvoji od drugih regija. Razlog je jer su htijeli u salama koje se inace koriste za sajam napraviti bolnice koji su manje oboljeli, da ne budu u sredini sa drugima, ali taliajnksa vlada na to nije odgovorila. Tako da Lombardija ima od danas i svog stozara za tu krizu. Bolnice su prepune ljudi, nemojte tamo ici za bilo sta, jer se tamo moze najlakse zaraziti, pogotovo mal dijeca, koje lako podnise virus, a jos lakse ga prenose pogotovo prema starijim ljudima. Za one kojima ce biti i danas drago da sam napisao koju rijec, zelim veliki pozdrav. Hvala vam i sretno svima.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 15 Mar 2020, 19:30

Povodom prethodne tvrdnje da smo selo. Celo proleće se vrtim po vašarima u Vojvodini i znam koliko je ljudi iz različitih krajeva moguće skupiti na jednom mestu. Dovoljno je da se jedan zaraženi prodavac pljeski nakašlje, pa da nastane katastrofa. Otkazani su vašari u narednom periodu, ali lokalne pijace i dalje rade.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4171
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od carov2 » 15 Mar 2020, 19:31

Slika

Slika

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Corona virus

Post od ikac2000 » 15 Mar 2020, 19:36

pedja je napisao:Nadam se dobroj kampanji po dijaspori, da ne dolaze za Uskrs. Jbga, znam da nije lako ne doći kući, ali nekada su drugi interesi iznad ličnih.

Uostalom, od toga kako se stvari budu razvijale narednih nedelja, zavisiće i "propusnost" granice. Ima do Uskrsa dovoljno vremena.
Ne sekiraj se, ovde i da hoces da izadjes zatvorene granice.

Pricali nam prijatelji iz Bosne, da su ljudi iz DE na bosanskoj granici dobili uput za kucni karantin, pa su se samo okrenuli i vratili u DE, nema smisla.

Mi smo odlozili put do daljeg.

Malopre sam prosetao gradom, ispred multi kulti kafica i kladionica kao da je letnje vece, gomile.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Poslednja izmena od ikac2000 u 15 Mar 2020, 19:36, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Corona virus

Post od H4wkeye » 15 Mar 2020, 19:37

Kamioni i roba ce prolaziti normalno.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Corona virus

Post od HKS » 15 Mar 2020, 20:03


ikac2000 je napisao:
pedja je napisao:Nadam se dobroj kampanji po dijaspori, da ne dolaze za Uskrs. Jbga, znam da nije lako ne doći kući, ali nekada su drugi interesi iznad ličnih.

Uostalom, od toga kako se stvari budu razvijale narednih nedelja, zavisiće i "propusnost" granice. Ima do Uskrsa dovoljno vremena.
Ne sekiraj se, ovde i da hoces da izadjes zatvorene granice.

Pricali nam prijatelji iz Bosne, da su ljudi iz DE na bosanskoj granici dobili uput za kucni karantin, pa su se samo okrenuli i vratili u DE, nema smisla.

Mi smo odlozili put do daljeg.

Malopre sam prosetao gradom, ispred multi kulti kafica i kladionica kao da je letnje vece, gomile.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
U Republici Srpskoj će vojska postaviti šatore pa će to biti karantin za onog ko dodje iz inostranstva. Prije nekoliko dana su uvedene mjere - do 18h rade kafići i prodavnice, škole ne rade, samo par vrtića radi, vikendom ne rade tržni centri. Noćni klubovi, bazeni, teretane uopšte ne rade.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Woodoo » 15 Mar 2020, 20:07


Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Corona virus

Post od Heineken » 15 Mar 2020, 20:15

Na izlazu prema Hr solidno posla. Vecinom slovenacke tablice .
Kamioni su u koloni 2-3 km

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Corona virus

Post od Pulp Fiction » 15 Mar 2020, 20:17

A brate nisu fer, tamo su svi žive rade, i sad naravno beže iz tih zemalja jer će biti ko zna kakve zabrane plus se boje da ne obole i onda ovamo u Srbiju jer smo mi kao ''selo'' i bezbedni. Ko zna koliko njih će doneti baš tako bolest pa i u naša sela koja su koliko toliko bezbedna mogla biti...

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12314
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od shandu90 » 15 Mar 2020, 20:27

+1
Sve bi ih vratio nazad.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zaključana tema