Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od toleander » 17 Mar 2020, 11:22

Samo KCS ima 106 respiratora u svoja dva centra po ovome:

https://www.cins.rs/korona-virus-pogled ... sem-mestu/

A ima jos dosta ustanova u Beogradu i Srbiji sa ukupno nesto preko 1000 respiratora.
Esse Quam Videri

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6238
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Corona virus

Post od Heineken » 17 Mar 2020, 11:52

Panicara i ovih koji uvek imaju "prave informacije" ne nedostaje ni na ovom forumu koliko vidim. :) . Smirite se ljudi i ne lupetajte bez potrebe.
Rodjena sestra mi je medicinski radnik, radi u NS tako da pustite price sa TVa i FBa kako nema tih respiratora. Lazete sebe i druge oko vas, a licno bih voleo da to neko kaznjava i to debelo posto unosite paniku i u ovako pogubljen i izbezumljen narod!

Nadam se da ce policija uvesti neki fazon policijskog casa jer ovo ne moze ovako. Prvi ne znam sta cu sa babom i dedom ne jebu 2% sta im se kaze :besan:

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 17 Mar 2020, 12:04

Izjava da ustanova velicine kcs-a ima 16 respiratora, u najmanju ruku govori o potpunom nedostatku percepcije, ili da se ne zna sta je respirator.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Corona virus

Post od H4wkeye » 17 Mar 2020, 12:19

Heineken je napisao:Panicara i ovih koji uvek imaju "prave informacije" ne nedostaje ni na ovom forumu koliko vidim. :) . Smirite se ljudi i ne lupetajte bez potrebe.
Rodjena sestra mi je medicinski radnik, radi u NS tako da pustite price sa TVa i FBa kako nema tih respiratora. Lazete sebe i druge oko vas, a licno bih voleo da to neko kaznjava i to debelo posto unosite paniku i u ovako pogubljen i izbezumljen narod!

Nadam se da ce policija uvesti neki fazon policijskog casa jer ovo ne moze ovako. Prvi ne znam sta cu sa babom i dedom ne jebu 2% sta im se kaze :besan:
Bice najverovatnije policijski cas bar za ljude iznad 65. Za ostalo, videce se kako bude islo.

Inace svaki dan se privode ljudi za sirenje panike. Neverovatne gluposti. Juce je lik na FB kacio slike vojnika na ulicama i pisao kako u njegovom mestu upadaju u prodavnice i dele neke bonove i da svako sa licnom kartom moze da uzme sta hoce.

Za sad policija vrsi kontrolu samoizolacije ovih sto su dosli od preko, a doslo ih je nenormalno mnogo. Ne znam sta je tim ljudima umesto da sede kuci tamo gde su...

Zbog toga je vojska preuzela obezbedjivanje nekih drugih stvari da bi se resteretila policija. Ovo pisem jer pojedini ljudi kad vide vojsku sa puskama kao da su videli ne znam sta, puska je standardan deo opreme, ne treba paniciti.

@Grujic Mozda je mislio aspiratore, ono u kuhinji sto se stavlja. :kezo:

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk



Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 17 Mar 2020, 12:24

Heineken je napisao:
17 Mar 2020, 11:52
Lazete sebe i druge oko vas, a licno bih voleo da to neko kaznjava i to debelo posto unosite paniku i u ovako pogubljen i izbezumljen narod!
Iskoristiću ovaj deo samo kao motiv, prisetite se 1998/99 i ko je bio ministar informisanja i šta je radio.

H4wkeye je napisao:
17 Mar 2020, 12:19
Za sad policija vrsi kontrolu samoizolacije ovih sto su dosli od preko, a doslo ih je nenormalno mnogo. Ne znam sta je tim ljudima umesto da sede kuci tamo gde su...

Šengen, boravak 3 meseca max, ko zna koliko ih ima nerešen status tamo.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Corona virus

Post od speedy stikis » 17 Mar 2020, 12:25

speedy stikis je napisao:
16 Mar 2020, 20:54
Vozila se više ne mogu registrovati, ko je registrovao zaključno sa današnjim danom, registrovao, ko nije , a istekla mu registracija, ne može u saobraćaj (ne bi trebao). Kome registracija ističe od sutra na dalje, može da se vozi tako, dok traje vanredno stanje. Potvrđeno depešom
http://rs.n1info.com/Auto/a578739/MUP-P ... isima.html

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Corona virus

Post od member » 17 Mar 2020, 12:30

Grujiću, ja sam mislio da se tvoj post o lupetanju odnosio na mene.
Ako si upućen u stanje, možeš li komentarisati ako ne daj Bože bude situacija da npr. svi su respiratori zauzeti(nebitno koliko ih ima, pa makar da ima 10 hiljada respiratora) , i da postoji priliv novih pacijenata kojima treba respirator.

Šta se onda dešava u takvim okolnostima?


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 17 Mar 2020, 12:43

Lupetanje se odnosilo na 16 respiratora.

Sto se tice tvog pitanja, odgovor s moje strane je jako prost - ne znam.

Ako dodje do takve situacije, to je jako lose, i kako ce se postupati ne znam, al je sigurno da bi morala da se pravi selekcija, a kako tacno ne znam...

Za sada je postupanje po bolnicama ozbiljno, posao se reorganizuje i priprema se za los scenario, da sve bude spremno ako se dogodi, iako smo jos daleko od toga.

Samo da se ljudi jos uozbilje, da se sedi po kucama, da se nabavka isto malo organizuje i bice dobro.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45767
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 17 Mar 2020, 13:24

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 17 Mar 2020, 13:40

Jedno smatranje:

https://www.nedeljnik.rs/predlazem-ukid ... atizacija/
“Predlažem ukidanje Tvitera, Fejsbuka i Jutjuba u Srbiji za vreme vanrednog stanja”: Nebojša Krstić o ideji za akciju “Dezinfekcija i deratizacija

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Corona virus

Post od speedy stikis » 17 Mar 2020, 14:03

ljuba je napisao:
17 Mar 2020, 08:34
speedy stikis je napisao:
16 Mar 2020, 23:29
Off topic

Ja sam ove godine imao ozbiljne planove da probam u NL, ali sada sve otislo u skroz drugom pravcu :nonono:
Otislo sve u drugom pravcu zbog virusa ili licne situacije? Zasto bi te jedna prepreka zaustavila, a pri tome nije ni velika za posao...


PS: Sinocna prica na televiziji, direktor AH Evropa (oni drze Maxi-je i delhaize izmedju ostalog) i kaze sve dok su otvorene Evropske granice za protok robe nece nam nista nedostajati, cim se zatvore svi ce imati velikih problema. Ali Holandija ce imati 4x vise mesa, hrane (sira, mleka, povrca) i WC papira nego sto ce nam trebati :) sto nece moci da izveze... Utesno :)
Off topic

Nisam se pravilno izrazio
Tedoh da napisem "za sada" , nece me zaustaviti ali ce me privremeno usporiti, ali svakako od ove godine sam ocekivao i ocekujem da promenim dosta svari na licnom planu. Takodje licno se ne bojim za sebe samoga ali bih voleo da se ovo sto pre ova prica sa koronom zavrsi svuda u svetu!


Da ne spamujemo temu sa ovim, vrlo radi mozemo da nastavimo u nekoj drugoj temi u vezu NL :)



Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Corona virus

Post od H4wkeye » 17 Mar 2020, 14:35

Heinz je napisao:
17 Mar 2020, 12:24
Heineken je napisao:
17 Mar 2020, 11:52
Lazete sebe i druge oko vas, a licno bih voleo da to neko kaznjava i to debelo posto unosite paniku i u ovako pogubljen i izbezumljen narod!
Iskoristiću ovaj deo samo kao motiv, prisetite se 1998/99 i ko je bio ministar informisanja i šta je radio.

H4wkeye je napisao:
17 Mar 2020, 12:19
Za sad policija vrsi kontrolu samoizolacije ovih sto su dosli od preko, a doslo ih je nenormalno mnogo. Ne znam sta je tim ljudima umesto da sede kuci tamo gde su...

Šengen, boravak 3 meseca max, ko zna koliko ih ima nerešen status tamo.
To si u pravu, za neresen boravak. Problem je sto je njih toliko uslo da je prosto nemoguce sve ispratiti da li postuju mere izolacije. Stoga ako neko od vas zna nekoga ko se vratio iz tih zemalja i ne postuje mere izolacije, pozovite ili neki od brojeva sa sajta covid19.rs ili policiju. To dosta znaci, jer prethodnih dana su gradjani vise takvih slucajeva prijavili i svi su privedeni.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 17 Mar 2020, 14:40

Nama policija dolazila u firmu, tražili lika koji je bio u BiH juče valjda, tj išao po gorivo i nazad. Nije bio na adresi, nije im se javio na telefon, pa došli u firmu. Ne znam kako se završilo.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 17 Mar 2020, 14:40

Hawkeye, ja nisam za zabranu.starim ljudima izlazak, nek.se.krecu, ali nek ne.idu u guzve.
Zamisli.sad nekome kazes ne sme 4.meseca da se.krece, koliko je.plan da ce ovo da traje. Njihov iovako slab imuni sistem bi otisao dodjavola.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Dredger
Postovi: 202
Pridružio se: 07 Jul 2017, 16:44
Lokacija: Zrenjanin

Re: Corona virus

Post od Dredger » 17 Mar 2020, 14:55

Ima puno dezinformacija kojekude pa i na forumu. Ko lupa gluposti nek popije ban i mir.

Zaključana tema