Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Corona virus

Post od Scuderia » 22 Mar 2020, 12:20

shandu90 je napisao:
22 Mar 2020, 12:18
Scuderia je napisao:Nestor je car, a ove dezurne social distancing smarace treba krivicno goniti za unosenje panike. Inace juce je uslo na interno odeljenje jedne bolnice, tako da 100 kreveta u karantin.
Jutros je sestra otisla u izolaciju jer su imali nekog pacijenta za koga se isto kasnije saznalo da je pozitivan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I na n. naselju je par njih u izolaciji, ali imali su kontakte sa preko 30 pacijenata pre testa.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od shandu90 » 22 Mar 2020, 12:22

Scuderia je napisao:
shandu90 je napisao:
22 Mar 2020, 12:18
Scuderia je napisao:Nestor je car, a ove dezurne social distancing smarace treba krivicno goniti za unosenje panike. Inace juce je uslo na interno odeljenje jedne bolnice, tako da 100 kreveta u karantin.
Jutros je sestra otisla u izolaciju jer su imali nekog pacijenta za koga se isto kasnije saznalo da je pozitivan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I na n. naselju je par njih u izolaciji, ali imali su kontakte sa preko 30 pacijenata pre testa.
Cuo sam za Dom zdravlja. Ovo sto sam pisao je za KCV, jutros nam se sestra javila pa smo joj spakovali stvari. Kaze da je dosta lekara bilo u kontaktu sa tim pacijentom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Corona virus

Post od Pulp Fiction » 22 Mar 2020, 12:28

Što li baćuške imaju ovako malo oboleleih? Izgleda da je zima prava stvar. I nama bi bilo dobro da je februar bio ko ono jedne godine 2 nedelje minusa da svaka bagra pocrka.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 22 Mar 2020, 12:29

Votka? :)

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od shandu90 » 22 Mar 2020, 12:30

Sad ce da zaladi malo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 22 Mar 2020, 12:33

Nestorović je kompletan debil. Jedna stvar je optimizam lekara prema pacijentu u bolnici, tu dobre prognoze pomažu jer će se pacijent osećatu bolje a svakako će sve bitno raditi medicinsko osoblje. Onakav debilni optimizam i sprdanje sa tako ozbiljnom bolešću može samo maloumnik.

Lekar može pacijentu obolelom od raka pluća, pred operaciju da kaže "ma ovo je smešno, uskoro ćeš maraton trčati". Sve i da je siguran da tako neće biti, barem je pacijentu lakše.
Nestorović je debilčina koja pacijentu, nakon pregleda na kojem je otkrio da ovaj ima rak pluća, kaže "ma to je sprdnja, idi u zezanje, za par dana ćeš biti dobro" i ovaj izadje iz ordinacije i zapali novu cigaretu.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 22 Mar 2020, 12:38

gazza je napisao:
22 Mar 2020, 11:45
Grujic je napisao:
22 Mar 2020, 11:28
123456 je napisao:
Grujic je napisao:
22 Mar 2020, 09:52
Ja iskreno uopste ne bih brojao i poredio ukupan broj vec samo broj onih koji imaju indikaciju za hospitalizacijom, to je mera koliko cemo nagrabusiti, oni koji su na kucnom lecenju nisu problem..
Limitirano testiranje svakako lazno menja sliku

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Kako ces recimo znati koga staviti u izolaciju ako nije potvrdjen testom? Ne mozes svakog ko malo kasnja poslati u izolaciju bez potvrdjenog testa. Sta ako obavlja neku funkciju koja je sada izuzetno bitna, ili ako je potencijalni izvor zaraze u najugrozenijim skupinama, recimo u bolnici li u domu starih. Onda ce biti i puno laznih prijava i zloupotreba.
Ma to stoji, ali ono sto je nama bitno je koliko ljudi ce biti za bolnicu, i to je ono gde drzave pucaju..

Gazza, u ovom trenutku pre verujem njemu nego tebi. Posto za tebe 1/1 znam da lupetas.

Bax, zaista mislis da je on odlucivao o tome?
Kome njemu? Nestorovicu?

Oooookej.

PS. Moj izvor je osoba koja, za razliku od bilo koga ovde ukljucujuci i Nestorovica, radi dnevno 10-12 sati na borbi sa koronom na prvoj liniji fronta. Infektolog. Pouceni iskustvima iz Italije, lampica im se pali na 35+ a ne na 65+. Sreca je da u sistemu ima jos uvek mladih i razumnih ljudi koji ovo dozivljavaju kao profesionalni izazov, koji se trude da implementiraju bukvalno sve sto su culi da donosi rezultat. A ovo za 35+ je svakako dobra vest jer je za sve nas bolje da prezive mlađi ljudi.
Ne, nego Vučiću (tako je išao tok priče, rekao si da ne treba verovatni njemu), jer za tebe provereno znam da govoriš netačne stvari, tako da su svi drugi pouzdaniji od tebe.

Ima još ljudi koji se bore na frontovima, i koji su stvar shvatili ozbiljno, zapravo, ne znam ko od ljudi koji rade nije shvatio ozbiljno.

Infektolozi jesu na najvećem udaru, ali uz dužno poštovanje, oni nisu specijalnost koja usko radi sa respiratorima (a ne znam ni da li infektolog zna broj respiratora, ko zna šta je brojano u tih tvojih legendarnih 16) već tu na scenu stupaju anesteziolozi koji je takođe da ponesu ogroman teret.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 22 Mar 2020, 12:41

starac vujadin je napisao:
22 Mar 2020, 12:10
Dobro je da preživi što veći broj ljudi, a ne samo mladi. I stari us potrebni svakom društvu. Humano je da smo se opredelili za takav pristup, po ceni ogromnog naprezanja sistema gde ćemo možda i pući, a možda i nećemo. Trebaće nam discipline, ali i sreće da budem iskren.

A taj darvizniam "ko preživi, preživi" ćemo imati na delu u Americi i Brazilu, npr.
Humano drustvo je humano dok ima da se jede i dok su pokrivene bazne potrebstine - struja, voda, internet .... Ako mora da se 4/5 nacije sakrije na godinu dana (a i vise - procena je od 12 do 18 meseci) to drustvo nece izaci iz tog perioda kao humano.... Mnogo kolektivne pameti, strategije i znanja je potrebno da bi se na pravi nacinu prislo resavanju trenutnog problema. Sreca nema nista sa tim... Kao i sa vecinom drugih ozbiljnih problema sa kojim se ljudi (na licnom nivou) i civilizacija susrece.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Corona virus

Post od Pulp Fiction » 22 Mar 2020, 12:49

Videćemo ko će biti u pravu Švedi, Holanđani, USA, UK i ko je još sa tim malo opuštenijim ''ko preživi pričaće'' merama protiv korone, ili ovi ostali.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 22 Mar 2020, 12:50

Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 22 Mar 2020, 12:55

ponovicu: ne sirim paniku vec upozoravam da budete racionalni i maksimalno predupredite potrebu za time da postanete zavisni od zdravstvenog sistema, jer vise nema nikakvih garancija da ce moci da vam pomogne. izolujte se, radite sve da dignete imunitet.

sa ovim brojem zdravstvenih radnika u izolaciji koliko srbija ima trenutno (uzdrzacu se da napisem broj da me ne bi opet optuzivali), sasvim je svejedno ko je u pravu za broj respiratora jer je pitanje da li cemo i za toliko koliko imamo uskoro biti u stanju da ih primenjujemo na obolele, svejedno da li ih je 370 kao sto je hintovao kon ili vucicev vlazni san o 1008. jer ako korona nastavi ovim tempom sirenje kroz bolnice, nema vise lekara u opticaju koji nisu ili zarazeni ili izolovani. isto tako vazi i za pravila igre, 35, 55, 65 - to se sve menja na dnevnoj bazi, bukvalno je promena moguca dok pisem ovaj post. nisam vam preneo nista sto nije bukvalno iz epicentra borbe.

nasa je licna stvar ko ce kome da veruje, vucicu, konu, prijatelju infektologu ili nekom trecem, samo mogu iznesem moje misljenje - neka je sramota one koje u ime ne znam kojih ciljeva danas veruju vucicu. to je mnogo gore nego nestorovicu koji je barem dvorska luda.
Poslednja izmena od gazza u 22 Mar 2020, 12:57, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 22 Mar 2020, 12:55

UK se već predomislila i krenula sa merama izolacije.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 22 Mar 2020, 12:56

Pa to, bar za nervozne je dobro. Brzo ce da se rasplete situacija, verovatno za mesec dana ce se videti jasnije u kom smeru stvari idu ...

PS: UK i Holandija npr, vise ide na tradicionalnu poslusnost i organizovanost naroda - da se sami smeste u samoizolaciju, plus pokusavaju maksimalno da ne dizu paniku, jel kada panika zavlada razum nije blizu... A ako to ne uspeju, sila je bar uvek tu... Tako sam ja celu situacju razumeo.
Poslednja izmena od ljuba u 22 Mar 2020, 13:00, izmenjeno 1 put ukupno.

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 22 Mar 2020, 13:00

gazza je napisao:
22 Mar 2020, 11:45
PS. Moj izvor je osoba koja, za razliku od bilo koga ovde ukljucujuci i Nestorovica, radi dnevno 10-12 sati na borbi sa koronom na prvoj liniji fronta. Infektolog.
Nema nikakve borbe sa Koronom, nema nikakve borbe ni sa čim. Rešavanje i zbirnjavanje bolesnih je normalna stvar za bolnice, ne naziva se borba.
Na prvoj liniji fronta su medicinske sestre/tehničari. Infektolog je daleko, sporedna osoba u celoj prići "borbe na prvoj liniji".
Oni imaju sasvim drugu ulogu.

Em ti je pogrešan izvor, em ti ne razumeš izgleda uopšte o čemu se radi i da nema lečenja u bolnici, izgleda i da ne kapiraš da broj zaraženih nije bitan za sistem već samo broj onima kojima je potrebno održavanje u životu.

I još u svemu tome Korona se sama od sebe u bar 90% slučajeva ugasi, tj samoozdravljenje bez i da vidiš bolnicu.

Bez smisla širiš paniku. Gotovo isto kao što predsednik nam drami i preti a sam javno radi protiv propisa i protiv mera koje je sam doneo.
Na primer, sleti avion sa pomoći iz Kine i svi imaju maske pa i Ambasadorka Kine ali ne i sveti AV.
Na primer, drži pred gomilom ljudi pričaniju po sat vremena a sam nema na ustima masku.
Na primer, stoji na manje od 2 metra od svojih saradnika, od Premijerke i ostalih.
Na primer, nije u kućnoj samoizolaciji u vremenu od 18h do 05h koje važi i za njega jer važi za sve gradjane osim koji zobg procesa rada moraju da rade u trećoj smeni.

Itd, mnogo primera da prvi državni činovnici krše svesno pravila i bahatim ponašanjem uvećavaju rizik po okolinu.

Isto važi i za ostale ministre i direktore u zdravstvu koji se pojavljuju na tim konfernecijama za štampu i po prodavnicama (Ljajić se još pred kamerama namešta da pokaže kako krši Uredbe Vlade čiji je član).
NIKO nema ni masku ni rukavice a drugima sole pamet.



Normalno je i inače da stariji i bolesni ljudi (od razno raznih bolesti) svakodnevno umiru, nije ovo ništa posebno da bi bilo vredno dramatičnih "izvora".

Svakoga dana umiru ljudi od lepre, od vodenog crva, od malarije i sijaset drugih bolesti u stotinama i/ili hiljadama pa se ne drami niti prenemaže.
Doduše to nisu evropski životi pa je medijski to možda manje vredno za senzacijski pristup.
Ovo sve počinje da liči na jedan veliki cirkus sa namerom da se starijima maksimalno utera strah i uvede kontrola bespogovornog ponašanja.
Off topic

ps. Odležao sam vrlo nedavno jedan virus, da li je Korona ili drugi nemam pojma. Na poziv telefonom u DZ nisu bili zainteresovani a ja sam samostalno "lečio" 38,8C i završio sa tim. Naravno da nisam tada izlazio iz kuće, štaviše skoro nisam mogao ni da se popnem fizički uz stepenice pa sam odležao 70+ sati u krevetu i još nekoliko dana u samoizolaciji dok se nisam oporavio fizički. Evo prošlo od tada 17-18 dana i sada sam odlično, spadam u rizičnu grupu pobrojanih jer sam nedavno prošao nekoliko operacija (sa uspešnim odstranjiavnjem šta je trebalo).

Meni su smešne tvoje panične pretposatavke o brojkama, i sa malarijom imam iskustva i to je daleko ozbiljnije po simptomima od ovih raznih virusa. I da umire se od malarije i kada si mlad i prethodno zdrav. I sve se mnogo brže dešava, imaš 48sati da ubiješ plazmodijume ili si u velikom problemu.


Strah je efikasan način kontrole ljudi, mislte o tome kada slušate/čitate o ovome virusu.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 22 Mar 2020, 13:10

2 smrtni slucaj u srbiji. na batutovom sajtu 3 skrola dole sa vrha.

Zaključana tema