Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Corona virus

Post od BAJKER » 22 Mar 2020, 22:28

Na zalost sta se dogadja u Italiji donekle su i sami krivi. Clanak u Novostima govori sve.
https://www.novosti.rs/vesti/planeta.29 ... m=exchange
Slika

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Corona virus

Post od HKS » 22 Mar 2020, 22:59

A170T je napisao:Iskreno nije fer da za sva mesta vazi isti zakon policijskog casa. Sada neko mesto od 1000 ljudi gde ionako nema mnogo saobracaja trpi posledice onih sto dangube po gradskim kaficima i kafe-barovima.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Zasto ispastas?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 22 Mar 2020, 23:25

steva_anya je napisao:
22 Mar 2020, 21:01
Ocena u indexu nije merilo znanja

Ali svakako da 10 iz farmakologije nekog ko je doktor medicine ili doktor stomatologije LICNO znaci vide od nekog ko prodaje stanove (ako je to ono sto starac vujadin radi iz davno pisanih tema).

To ko koga zna je nebitno.

Ja licno SVAKI dan pisem recepte i analiziram anamnesticke podatke sta ko od pacijenata uzima.

A on neka veruje kome hoce, vise ili manje, ali to mu nije opravdanje za svoj potpuno neodgovoran postupak.

Eto, kad budete imali zubobolju, infekciju zuba, aritmiju, upalu, Vi nemojte pitati Grujica i mene, pitajte starca vujadina, ipak on zna bolje i sve ;)
Stara jevrejska poslovica kaže "U životu treba da znate dva čoveka - doktora i advokata. Oni znaju sve ostale". Bitno je ko koga zna.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od pedja » 22 Mar 2020, 23:25


ljubitelj je napisao:...prešao sam na litar dnevno Šveosa Biter Lemon koji u sebi sadrži kinin, kao zamenu.
To sam pio još nešto oko godinu dana.
A posle si cepao surutku, da ti povrati jetru od Bitter-a?


T-T


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dragvorl » 22 Mar 2020, 23:27

:rofl:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 22 Mar 2020, 23:48

@ljubitelj : sve to opisano nema logike, tako se ne radi!
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 23 Mar 2020, 00:00

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Corona virus

Post od A170T » 23 Mar 2020, 00:17

HKS je napisao:
A170T je napisao:Iskreno nije fer da za sva mesta vazi isti zakon policijskog casa. Sada neko mesto od 1000 ljudi gde ionako nema mnogo saobracaja trpi posledice onih sto dangube po gradskim kaficima i kafe-barovima.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Zasto ispastas?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Ispastacu ako se uvede 24 casovni karantin na osnovu guzve koja je u Beogradu, a ne u mom mestu.
Inace ja zivim pored puta Nis-Zajecar i primecujem da svakog dana tj noci ima sve vise vozila koja krse policijski cas. Za par dana ce se vratiti sve u normalu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 23 Mar 2020, 00:25

https://www.kolubarske.rs/sr/vesti/valj ... virusa.htm
...
U Valjevu je kod još šest osoba potvrđen slučaj korona virusa, čime je ukupan broj za manje od 24 časa povećan na 24 obolela, nezvanično je potvrđeno Kolubarskim.rs iz više izvora.

Uzorci novoobolelih su poslati na analizu u nacionalnu referentnu laboratoriju Instituta Torlak, odakle je stigla potvrda da su testirani pozitivni na korona virus. Kao nezvanično saznajemo među obolelima su zaposleni Zavoda za javno zdravlje Valjevo.
...

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 23 Mar 2020, 07:43

A170T je napisao:
23 Mar 2020, 00:17
HKS je napisao:
A170T je napisao:Iskreno nije fer da za sva mesta vazi isti zakon policijskog casa. Sada neko mesto od 1000 ljudi gde ionako nema mnogo saobracaja trpi posledice onih sto dangube po gradskim kaficima i kafe-barovima.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Zasto ispastas?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Ispastacu ako se uvede 24 casovni karantin na osnovu guzve koja je u Beogradu, a ne u mom mestu.
Inace ja zivim pored puta Nis-Zajecar i primecujem da svakog dana tj noci ima sve vise vozila koja krse policijski cas. Za par dana ce se vratiti sve u normalu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Nista se vise ne vraca u normalu.
Nista vise nece biti isto.
Ljudi izlaze,moraju,reskiraju,nisu svesni,nisu informisani..Videces za 15 dana rezultate,mozda i za 20 se ocekuje pik.
Ovo ti je zatisje pred buru.
Ja sam juce nadrkao novu komsinicu.
Igram se sa malom na parkingu,deca ne idu nigde vec sedam dana,ona se zaletela da se pozdravi.Rukuje,otkud znam.
Presekao sam je sa 2 metra distancom.Okrenula se i otisla.
Ne znam sta ljudi ocekuju koji kurac vise.
Radnju sam zatvorio,nema ko da cuva decu. Konkurencija pored radi punom parom.Supruga je zdravstveni radnik,ugrozena kategorija u p.m.
Svako jutro kad krene na posao vidim joj strah u ocima...
I kazes da se sve vraca u normalu...E moj deckonja...Nikad vise nece biti isto...
Valjevo 20+ za 1 dan.
Somborska bolnica 100 radnika u izolaciji..
Samo 3 minuta citanja vesti,prestao sam...
Pamet u glavu narode,ne svadjajmo se ovde.Jos nije ni pocelo...

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 23 Mar 2020, 07:58

@steva_anya
Objasni to lekarima specijalistima i stručnjacima iz farmaceutskih kuća. Konkretno preporuke su davali iz Lek. Ljubljanja i Pliva , Zagreb a i njihovi ljudi su koristili isti pomenuti lek.

@pedja
Posle toga sam se preselio u Evropu gde više nije bilo potrebe za zaštitom od malarije. Odakle ti takva ideja ?
Da nisi pobrkao sa Koka Kolom?
Tokom dana popiješ i 5-6litara vode. Puno ljudi je na isti ili sličan radilo i kao i ja nisu imali probleme.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od pedja » 23 Mar 2020, 08:11

Gazirano i slatko piće, koje god, utiče na jetru. Godinu dana ispijanja Švepsa mora da utiče na jetru.

T-T


Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Corona virus

Post od somi-car » 23 Mar 2020, 08:50

A170T je napisao:
23 Mar 2020, 00:17
HKS je napisao:
A170T je napisao:Iskreno nije fer da za sva mesta vazi isti zakon policijskog casa. Sada neko mesto od 1000 ljudi gde ionako nema mnogo saobracaja trpi posledice onih sto dangube po gradskim kaficima i kafe-barovima.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Zasto ispastas?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Ispastacu ako se uvede 24 casovni karantin na osnovu guzve koja je u Beogradu, a ne u mom mestu.
Inace ja zivim pored puta Nis-Zajecar i primecujem da svakog dana tj noci ima sve vise vozila koja krse policijski cas. Za par dana ce se vratiti sve u normalu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Mislim da ce pre biti da su svi potegli neke veze kako bi dobili propusnice. Nama su u firmi nudili, medjutim ja sam vec presao na rad od kuce pa nije ni bilo potrebe.

Nista se ne vraca u normalu, vec se ljudi snalaze i naravno rizikuju...

Brdo klinaca pohapsili zbog kurobecanja za vreme policijskog casa bas mi kaze drugar. Shvatice sada u pritvorskoj izolaciji...

Flex
Postovi: 3
Pridružio se: 22 Feb 2020, 04:00

Re: Corona virus

Post od Flex » 23 Mar 2020, 08:58

steva_anya je napisao:Ahahah,

Ti si uzeo lek bez recepta, radis nesto van svake pameti i poprilicno neodgovorno, ali dobro: znao sam da ces imati odgovor, bilo je pitanje koliko glup.
Na kraju, kad nemas sta da kazes mozes da pises svasta i samo sebe brukas.

Dugo sam na ovom forumu, i ti se razumes u sve: vozacke osobine svakog auta, ko gde parkira i da li ga je sramota, farmakologiju, sve sportove, sve oko stanova, sve oko politike ...

Taj "neki zubar" je morao da polozi farmakologiju (i dobio sam 10) tako da SIGURNO znam vise i bolje od tebe!

Kao medicinski radnik apelujem adminima da izricito zabrane pisanja i objave Starcu Vukadinu i svima koji samoinicijativno uzimaju lekove kao sto je on opisao.

Ponasajte se odgovorno svi!
steva_anya je napisao:Ocena u indexu nije merilo znanja

Ali svakako da 10 iz farmakologije nekog ko je doktor medicine ili doktor stomatologije LICNO znaci vide od nekog ko prodaje stanove (ako je to ono sto starac vujadin radi iz davno pisanih tema).

To ko koga zna je nebitno.

Ja licno SVAKI dan pisem recepte i analiziram anamnesticke podatke sta ko od pacijenata uzima.

A on neka veruje kome hoce, vise ili manje, ali to mu nije opravdanje za svoj potpuno neodgovoran postupak.

Eto, kad budete imali zubobolju, infekciju zuba, aritmiju, upalu, Vi nemojte pitati Grujica i mene, pitajte starca vujadina, ipak on zna bolje i sve ;)
Postadose neki tamo zubari eksperti za sve. To sto si zubarcic ti ne daje za pravo da komentarises sve zivo i pozivas se na neke desetke iz indexa koje veze nemaju sa ovim.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk


Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Corona virus

Post od Ralee » 23 Mar 2020, 09:20

Ovo vredjanje vec zasluzuje ban.

Zaključana tema