Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 01 Apr 2020, 12:47

A ja ne mogu da zamislim da se organizacijom posla bavi neko ko ne da nije doktor, nego nije ta konkretna specijalnost.
Jedino resenje bi bilo dva direktora, medicinski i ekonomski ili kako da se vec nazove

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19259
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 01 Apr 2020, 12:54

jaksa je napisao:
01 Apr 2020, 12:30
Heinz je napisao:
01 Apr 2020, 11:22
Evo ti sa infektivne stanje:
...
Zar nije Milan u Zemunskoj?
Edit - u Zemunskoj je
Molim modove da isprave moj post, nije bila namera da se pljuje Infektivna već prikaz stanja u bolnicama generalno.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 01 Apr 2020, 13:12

Automatizovana dezinfekcija kolica za kupovinu, koja su inace postala obavezna oprema :) u svim Holandskim ranjama je se sa njima automatski odrzava i minimalno rastojanje izmedju kupaca.. minimalno duzine kolica..


Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2429
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Corona virus

Post od Sinisa G. » 01 Apr 2020, 13:34

pedja je napisao:
01 Apr 2020, 11:28
Redovi ispred prodavnica od zore. Da li je tako svaki dan, ili se narod plaši totslnog karantina?

T-T
Jutros kolona kineza ispred metro ceka sa kolicima i svi vuku brasno i
ulje u nenormalnim kolicinama.
Svi sa kombijima, a kombiji pretovareni u crnu zemlju sabijeni, kao da ce treci svjetski.
Samo se okrenuh nazad.

Slika

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7065
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Corona virus

Post od DukeNS » 01 Apr 2020, 13:53

Grujic je napisao:
01 Apr 2020, 11:16

Za ovo oko podrzavanja ne znam sta da kazem, ima tu raznih varijanti od kojih neke nisu za forum, al to njega svakako ne umanjuje ni u kojoj formi.

Iz kog razloga nesto ne bi bilo za forum?

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 01 Apr 2020, 13:55

Zato sto je javan.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Dredger
Postovi: 202
Pridružio se: 07 Jul 2017, 16:44
Lokacija: Zrenjanin

Re: Corona virus

Post od Dredger » 01 Apr 2020, 14:03

jaksa je napisao:
01 Apr 2020, 11:33
123456 je napisao:
01 Apr 2020, 11:15
jaksa je napisao:
01 Apr 2020, 11:08
Oladi malo sa tim "glupost", nismo ovce čuvali zajedno da sebi daješ tu slobodu u ophodjenju.

Ja sam neki tamo upravnik SZ i bitno mi je da je okrečeno, očišćeno itd.
Ne pitam ja šta bi on želeo i kakav je ostatak Srbije nego kako neko lično može to da toleriše. Sve može da se reši - i da se sedi na glavi referentima u ministarstvu, i da se traže donatori za sredjivanje, ako ima volje.
Ocigledno nisi ni svestan o cemu pises. Covek ne moze da dobije kadar i opremu sto je osnovno, a treba da sredjuje fasadu. On ne vodi salon automobila nego kliniku, gde su glavni problemi iznutra a ne spolja, kao sto ti ocigledno mislis.
Itekako sam svestan, i sa porezima koje plaćam sve to i finansiram. Uostalom, nemam ja šta s tobom da diskutujem, sirov si, ne dopada mi se tvoj način obraćanja pa ću te ignorisati.

Ja sam takodje privatnik. Ne ciljam na tebe sad, ciljam na ceo privatni sektor.
Svi gledaju da plate sto manje poreza, da ustinemo vise para za sebe, da okrajcujemo drzavu sto vise. Sve to da namazemo nasa dupeta eurima, da vozimo skupa kola, da nam Turci lade jaja na all inklusive letovanjima, da zena nosi cizme od 200e, da se nosi telefon od 100h dinara, i ima tu jos primera koliko ti volja. A onda, kad dodje do sranja, e sad se pitamo sto drzava nema ovo, sto drzava nema ono? Pa nema brate, otislo na proseravanja. Privatnik sam 10 godina i ovo je prava slika sto se toga tice.

Ponavljam, ne ciljam na tebe ovim postom, ne zelim da me shvatis pogresno.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 01 Apr 2020, 14:14

U nekoj drugoj državi bi se ovaj komentar mogao i prihvatiti.
Ovde, u izboru da li da ja vozim dobar auto ili neki parazit iz grok hunte, da li da moja porodica ide u Tursku ili njegova, izbor je više nego jasan.

Država je trebala da obezbedi maske i sredstva za dezinfekciju od prvog dana, to bi bilo više nego dovoljno za početak. Makar za medicinare i prodavce u marketima. To i nije neka nauka, a puno bi pomoglo.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Woodoo » 01 Apr 2020, 14:40


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 01 Apr 2020, 15:29

Grujic je napisao:
01 Apr 2020, 12:47
A ja ne mogu da zamislim da se organizacijom posla bavi neko ko ne da nije doktor, nego nije ta konkretna specijalnost.
Jedino resenje bi bilo dva direktora, medicinski i ekonomski ili kako da se vec nazove

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Organizacijom posla na mom projektu se bave ljudi koji nemaju veze sa kodiranjem, pa sve to savrseno funkcionise.

Nece menadzer sam kupovati injekcije i gazu, valjda ce lekari napraviti trebovanje.

Imacete retrospective sastanke, gde moze izneti sta sve skripi u preduzecu.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Corona virus

Post od H4wkeye » 01 Apr 2020, 15:53

Dredger je napisao:
01 Apr 2020, 14:03
jaksa je napisao:
01 Apr 2020, 11:33
123456 je napisao:
01 Apr 2020, 11:15
jaksa je napisao:
01 Apr 2020, 11:08
Oladi malo sa tim "glupost", nismo ovce čuvali zajedno da sebi daješ tu slobodu u ophodjenju.

Ja sam neki tamo upravnik SZ i bitno mi je da je okrečeno, očišćeno itd.
Ne pitam ja šta bi on želeo i kakav je ostatak Srbije nego kako neko lično može to da toleriše. Sve može da se reši - i da se sedi na glavi referentima u ministarstvu, i da se traže donatori za sredjivanje, ako ima volje.
Ocigledno nisi ni svestan o cemu pises. Covek ne moze da dobije kadar i opremu sto je osnovno, a treba da sredjuje fasadu. On ne vodi salon automobila nego kliniku, gde su glavni problemi iznutra a ne spolja, kao sto ti ocigledno mislis.
Itekako sam svestan, i sa porezima koje plaćam sve to i finansiram. Uostalom, nemam ja šta s tobom da diskutujem, sirov si, ne dopada mi se tvoj način obraćanja pa ću te ignorisati.

Ja sam takodje privatnik. Ne ciljam na tebe sad, ciljam na ceo privatni sektor.
Svi gledaju da plate sto manje poreza, da ustinemo vise para za sebe, da okrajcujemo drzavu sto vise. Sve to da namazemo nasa dupeta eurima, da vozimo skupa kola, da nam Turci lade jaja na all inklusive letovanjima, da zena nosi cizme od 200e, da se nosi telefon od 100h dinara, i ima tu jos primera koliko ti volja. A onda, kad dodje do sranja, e sad se pitamo sto drzava nema ovo, sto drzava nema ono? Pa nema brate, otislo na proseravanja. Privatnik sam 10 godina i ovo je prava slika sto se toga tice.

Ponavljam, ne ciljam na tebe ovim postom, ne zelim da me shvatis pogresno.
Slazem se sa ovim lepo napisano. :thumbup:

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 01 Apr 2020, 16:04

Vladapetr je napisao:
01 Apr 2020, 14:14
U nekoj drugoj državi bi se ovaj komentar mogao i prihvatiti.
Ovde, u izboru da li da ja vozim dobar auto ili neki parazit iz grok hunte, da li da moja porodica ide u Tursku ili njegova, izbor je više nego jasan.

Država je trebala da obezbedi maske i sredstva za dezinfekciju od prvog dana, to bi bilo više nego dovoljno za početak. Makar za medicinare i prodavce u marketima. To i nije neka nauka, a puno bi pomoglo.
Lako je to reći, ali to ove godine nije bilo moguće, nažalost. Jedna velika firma sa jako puno ljudi na terenu je početkom januara pokušala da dođe do maski i rukavica, prosto ih već tad nije bilo moguće uvesti, a u Srbiji ih nije bilo u toj količini. Uspeli su da dođu do njih tek pre neki dan.

Uzmi u obzir činjenicu da medicinski radnici i ovde, i u Italiji, vrlo slabo koriste zaštitnu opremu, makar maske i rukavice. Premotaj film svog života unazad, koliko puta te je bilo koji lekar sačekao sa maskom i u rukavicama? Ja se ne sećam ikad da sam to video. Mi smo imali ludu sreću da nam nije raznelo domove zdravlja, kao što se to desilo u Italiji, iz navedenog razloga. Procedura mora da bude maska i rukavice, kraj diskusije. Na taj firewall da naiđe bilo koji virus, magnituda širenja će biti drastično manja.

Ovako imaš pošast koja se u pitaji eksponencijalno širi 14 dana ličnim kontaktom, pre nego što eksplodira. Tempirana bomba. Zato nosiš masku, zato se vezuješ u kolima svaki dan - ne samo onaj dan kad planiraš da se slupaš.

Imamo kombinovani faktor neodgovorne vlasti, neodgovornih zdravstvenih radnika i celog sistema, neodgovornih građana, sa jako niskim nivoom svesti, tako da ovaj epilog sa kojim se suočavamo mislim da treba prihvatiti poprilično optimistično. Čudo nije gore kad se sve uzme u obzir.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Corona virus

Post od Pulp Fiction » 01 Apr 2020, 16:13

Zašto maski nije bilo u januaru? Pa koga je tad bilo briga za koronu, Kina je kao nešto borila se, koliko njima se može verovati.. Italija je prvi pacijent 20.2 mi smo 6.3. zvanično...Nedelju nakon toga smo krenuli sa merama.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Corona virus

Post od somi-car » 01 Apr 2020, 16:25

Kako je novinarka fino ispreskakala Kona za jucernjasnju guzvu i gostovanje na Pinku....

U par minuta pokazala sta je hitno i bitno i po cijem nalogu orkestar svira...

ljubitelj
Postovi: 10580
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 01 Apr 2020, 16:37

nidza je napisao:
01 Apr 2020, 16:04
Premotaj film svog života unazad, koliko puta te je bilo koji lekar sačekao sa maskom i u rukavicama?
17. januara 2020, sačekao me je lekar sa maskom i rukavicama, i tako me je pregledao.
Pošto mi nije zakazao obaveznu kontrolu stanja na svakih 90 dana, rekao mi je da ne može jer ne zna šta će biti u aprilu zbog korone i da li će uopšte da me primi.
Na pitanje kako da rešim pošto uput lekara u DZ nije moguć konkretno za njega (on je ujedno i načečnik i profesor i radi na više mesta pa tako se ne zna njegov raspored duže od 7 dana unapred) rekao mi je da dodjem krajem aprila pa šta bude. I to sve iako imam prioritet i spadam u rizičnu grupu, kako oni to zovu.

Ujedno, dok sam čekao dobio sam hirurušku masku, išla sestra i pitala ko hoće.

Tada mi je to sve delovalo malo preterano jer samo 15tak dana pre toga, u decembru, nije bilo ni maski ni rukavica ni svega toga. Isti doktor isto mesto KBC Bež. Kosa.

Meni to ukazuje da je struka još tada znala i verovatno javila kome treba tj na vreme.

Pre toga sa rukavicama redovno su pregledali doktori a bez maske, a avgust, septembar 2019 period.


Jedino je zubar uvek nosio i masku i rukavice, i pre godinu i pre 5 i pre toga. Sa njim se družim od negde 2006., zubar doktor u privatnom DZ.

Meni je to normalno stanje, da pre svega sebe zaštite. Isto kao što neki drugi poslovi zahtevaju korižćenje HTZ opreme, bilo rukavica, bilo cipela, bilo kecelje, bilo naočara, bilo maske itd.

Prosto takvo radno mesto tj posao zahteva zaštitne mere. Ja to tako posmatram da važi i za doktore slično.

Zaključana tema