Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Corona virus

Post od H4wkeye » 03 Apr 2020, 17:01

nikaragva je napisao:
03 Apr 2020, 15:59
Zasto ih ne ispendrecite, potrpate u marice i na hladjenje 48h.
Pa ponoviti, ako nekom nije bilo jasno prvi put?

Nego ste ljude na selu zatvorili kao majmune u kavez. Izgleda da jedino oni postuju sve i jedino njih jebu.
Svakodnevno sirom Srbije se hapse i privode ljudi, sto zbog krsenja policijskog casa, sto zbog nepostovanja mera samoizolacije. Za krsenje policijskog casa, kazna ja od 50 do 150.000. Ili zatvor. Dosta njih plati, jedan deo dobije zatvor od 20 do 50-60 dana. Za krsenje mera samoizolacije do sada su uglavnom dobijali 2.5 godine u proseku.

Problem je sto ogroman broj ljudi svaki dan treba da se pozove i obidje, vise puta dnevno. Vecina postuje i sedi kod kuce ali od nekih 70.000 trenutno ima jedan manji deo koji to ne postuje, a pojedini ne zive gde su prijavljeni ili su se sakrili/pobegli negde, pa onda i to treba pronaci. Plus pored toga tu su i redovne aktivnosti. Stopa kriminala je pala dosta, ali ljudi iskoriscavaju ovo stanje pa voze pijani, voze gde ne smeju, jure kao ludi.

@Dare4x4 Moguce je ali sumnjam. Dosta je dezinformacija po medijima. Do sad nisam cuo da je neko toliko star kaznjen. Stariji ljudi postuju ove mere, ne izlaze. A i ako se sada po neki nadje, bude odvezen kuci. Stariji ljudi nisu problem sada.

ljubitelj
Postovi: 10547
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 03 Apr 2020, 17:42

Pulp Fiction je napisao:
03 Apr 2020, 15:42
Ako računamo Italiju u dalji komšiluk, bez brige smo.
Pazi, 137 umrlih kod nas je bilo 2009. od svinjskog, ovo jednostavno mora da prebaci taj broj pa da ga je*eš.. Njemu je smrtnost bila 0.02%.

https://www.danas.rs/drustvo/pandemija- ... ada-ljudi/
Ako bude i u okolini 1,500 to je sasvim normalno za uslove kod nas.
I od drugih bolesti umiru stariji, u hiljadama.

Suprotno, da nema smrti pretežno starijih bolesnika bilo bi nenormalno i neprirodno stanje.

Prošle godine respiratornim virusom je kod nas bilo zaraženo oko 80,000 ljudi.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Corona virus

Post od Pulp Fiction » 03 Apr 2020, 17:49

Znaš kako može biti svašta ne razumem se, ali samo znam da ne bih voleo da jedine preostale dedu i babu izgubim od ovoga... Prešli su 80 godina preživeli svašta, rade, vitalni su, nisu dementni, žive u selu, nadam se da je to dovoljno da ih zaobiđe...

ljubitelj
Postovi: 10547
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 03 Apr 2020, 18:13

Naravno.
Moja poenta je da starije osobe umiru i od raznih drugih bolesti u sličnom broju svake godine, i da je to prosto normalno prirodno stanje stvari.
Ako nije od virusa onda od srca, kancera, malarije, lepre ovoga ili onoga....ako me razumeš.
I to bez ovoliko dramaturgije.
Stičem utisak kao da je korona dobar povod za razne probne postavke upravljanja masama, ne samo ovde nego i po svetu.
Treba se paziti, treba izbegavati rizična okupljanja, treba se izolovati i sve to razumem ali sve zajedno polako me podseća na histeriju i preterivanje koje se pumpa da što više zaplaši a timei lakše kontroliše ljude.
Ljudi u strahu su oduvek bilo lak plen za manipulacije raznih vidova.

Evo stoje na ulici ljudi na 2 metra pa i više kao da će virus da skoči sa kože jednog čoveka na kožu drugog.
Neki preplašeni i da samo prodješ pored njih na 1 metar.

To rastojanje je potrebno kada dvoje medjusobno priča, pre svega u zatvorenim prostorima.

Pa od kancera pluća se umire kod nas svake godine u stotinama ako ne i hiljadama (ne znam brojke ali stalno čujem a i znam više ljudi koji su baš tako završili život i to uglavnom ne dodju do 70tih godina života- pušači).

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 03 Apr 2020, 18:15

Woodoo je napisao:Slika
Samo ovaj treci naslov da prokomentarisem, klasicni naslov koji menja sustinu teksta, on je bio protiv da se skola ukine samo na dve nedelje, jer bi to znacilo da se deca vracaju usled najveceg haosa.
http://www.politika.rs/scc/clanak/44996 ... ko-nedelja

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 03 Apr 2020, 18:26

Tako je treci naslov je pederski sastavljen i menja sustinu Konove poruke tada...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 03 Apr 2020, 18:42

Evo sad sam nabrzaka našao podatak, 2018. je u Srbiji umrlo oko 100.000 ljudi. U proseku 274 dnevno. Tako da je ovo što se sada umire od Korone jako daleko od "najgoreg dana u istoriji Srbije" i ne opravdava toliku dramu.
Sa druge strane, videli smo u drugim zemljama šta se dešava kad se virus otrgne kontroli, i da nemamo ovakve mere karantina sigurno bi situacija već sad bila daleko gora. A pošto karantin nije 100 procentan, i zavisi dosta od ponašanja populacije, mislim da svi akteri u javnim nastupima, uključujući i doktore, svesno preteruju i plaše narod. Možda kod nas i mora tako, nije nam u mentalitetu da budemo disciplinovani a ni da stavljamo interes šireg društva ispred ličnog.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3806
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Corona virus

Post od Kornjaca Rade » 03 Apr 2020, 18:51

Kornjaca Rade je napisao:I ja koliko pratim bukvalno za sve preminule do sad su rekli da su imali neke pridruzene bolesti.
Evo i ovde isto kazu

Slika




Luki-SB
Banned
Postovi: 129
Pridružio se: 09 Jan 2019, 15:58

Re: Corona virus

Post od Luki-SB » 03 Apr 2020, 18:54

ljubitelj je napisao:
03 Apr 2020, 18:13
Naravno.
Moja poenta je da starije osobe umiru i od raznih drugih bolesti u sličnom broju svake godine, i da je to prosto normalno prirodno stanje stvari.
Ako nije od virusa onda od srca, kancera, malarije, lepre ovoga ili onoga....ako me razumeš.
I to bez ovoliko dramaturgije.
Stičem utisak kao da je korona dobar povod za razne probne postavke upravljanja masama, ne samo ovde nego i po svetu.
Treba se paziti, treba izbegavati rizična okupljanja, treba se izolovati i sve to razumem ali sve zajedno polako me podseća na histeriju i preterivanje koje se pumpa da što više zaplaši a timei lakše kontroliše ljude.
Ljudi u strahu su oduvek bilo lak plen za manipulacije raznih vidova.

Evo stoje na ulici ljudi na 2 metra pa i više kao da će virus da skoči sa kože jednog čoveka na kožu drugog.
Neki preplašeni i da samo prodješ pored njih na 1 metar.

To rastojanje je potrebno kada dvoje medjusobno priča, pre svega u zatvorenim prostorima.

Pa od kancera pluća se umire kod nas svake godine u stotinama ako ne i hiljadama (ne znam brojke ali stalno čujem a i znam više ljudi koji su baš tako završili život i to uglavnom ne dodju do 70tih godina života- pušači).
Bas tako slicno razmisljamo po ovom pitanju,ali mnogi to ne razumeju. Plus sam prelezao mnogo tezu i smrtonosniju bolest od ovog virusa pa se ne bojim ove masovne histerije i sve mi se to cini da je jedan projekat sirom sveta da se mase konrolisu,vidite kako prvo su nam uveli policijski cas do 20h pa su poostrili,pa su sad poostrili i vikendom,znaci takticki to rade da ljude naviknu na pokornost i kontrolu.

Smesno je i to sto pre ovog virusa ako si nosio masku zbog nekih zdravstvenih razloga mnogi bi ti se smejali vidi ovog cudaka sa maskom,a sad svi odjednom nose maske i to je nesto svima normalno kao daa je postalo neko pomodarstvo nosenje maske,a onaj koji ne nosi sada je lud.

Na medijima nam non stop ispiraju mozak poznate licnosti ostanite kod kuce. Ljudi i ovo ce proci ali ekonomski propast koji cemo doziveti ce biti veliki,mnogi ce biti gladni a to neki nisu svesni toga.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2339
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Woodoo » 03 Apr 2020, 20:02

http://rs.n1info.com/Vesti/a584940/Leka ... lnici.html

Od 8 anesteziologa 5 im je pozitivno trenutno. :o Anesteziolozi upravljaju respiratorima.



https://www.glaspodrinja.rs/aktuelno/15 ... e-obolelih

https://www.telegraf.rs/vesti/beograd/3 ... a-bezaniji

Slika

Kad bi počeli da kažnjavaju ove sto se okupljaju ne bi nam trebao policijski čas. Treba im organizovati šetnju kroz intenzivnu da gledaju kako se ljudi guše pred smrt.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 03 Apr 2020, 20:09

grujicd je napisao:
03 Apr 2020, 18:42
Evo sad sam nabrzaka našao podatak, 2018. je u Srbiji umrlo oko 100.000 ljudi. U proseku 274 dnevno. Tako da je ovo što se sada umire od Korone jako daleko od "najgoreg dana u istoriji Srbije" i ne opravdava toliku dramu.
Sa druge strane, videli smo u drugim zemljama šta se dešava kad se virus otrgne kontroli, i da nemamo ovakve mere karantina sigurno bi situacija već sad bila daleko gora. A pošto karantin nije 100 procentan, i zavisi dosta od ponašanja populacije, mislim da svi akteri u javnim nastupima, uključujući i doktore, svesno preteruju i plaše narod. Možda kod nas i mora tako, nije nam u mentalitetu da budemo disciplinovani a ni da stavljamo interes šireg društva ispred ličnog.
Ne samo to, nego stopa smrtnosti zbog nekih drugih razloga (traume, saobraćaj, na radu, razbojništvo itd) se višestruko smanjilo tokom ovih mera, tako da krajnji bilans može biti i pozitivan.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 03 Apr 2020, 20:35

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 03 Apr 2020, 20:39

Evo kako izgleda poredjenje gripa 2018 i korone u Holandiji oko 1500 mrtvih do sada

https://www.nu.nl/coronavirus/6042380/c ... enten.html
Prikačeni fajlovi
32763AD3-AB81-4245-9D39-BA689FBE9035.jpeg

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 04 Apr 2020, 06:52

@cozmo Kako se zove taj epidemiolog/virusolog? Gde je objavio to za lekove?
Nemoj samo da izbegavas odgovor na ova prosta pitanja.
Hvala
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 04 Apr 2020, 08:35

Nece odgovoriti, ili ce na pm odgovoriti nesto izokola.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Zaključana tema