Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Corona virus

Post od Gaginh0 » 05 Apr 2020, 22:09

Ne zna se sta je gore, svakodnevne konferencije ili vi sto polemisete ovde i presipate iz supljeg u prazno iz dana u dan.
Prebacujem malopre kanale i naletim na Dva i po muskarca na Pinku (valjda), kaze degenerik Nesterovic da su se Italijani i Spanci smejali ovom ozbiljnom virusu! Smejali su se "najsmesnijem virusu". Onda sam uhvatio sebe kako sam poceo da vicem i svadjam se sa televizorom i onda prebacio na muzicke kanale.
Radite sta vam kazu drzave u kojima zivite i dovidjenja. Ne pitate se nista, mali ste i jadni kao i ja i sta bide bice. A vi jos dozvolite da se svadjate na forumu oko necega na sta ne mozete da uticete i u sta na kraju krajeva niste sigurni da li je stvarno ili nas *ebu CIA, NASA, Vatikan, Masoni, Reptilijanci ili nesto peto.
Paranoisete, gadjate se kojekakvim informacijama, polemisete da li je zubar doktor i ko su Kozmovi i Ljubiteljevi izvori....
Pisite malo o automobilima.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 05 Apr 2020, 22:20

pozdravljam forum a posebno moderaciju (pretpostavljam doktor grujic) koja me je banovala zbog "uznemiravanja javnosti" jer sam pre 10 dana rekao da ovaj medicinski sistem i drzava koja ga vodi nema kapacitet ni znanje da se nosi sa epidemijom ovog formata i da zato svako treba se licno, van onoga sto drzava moze da uradi, potrudi da bude maksimalno bezbedan i zasticen jer ga lekari ili bolnice nece izleciti sem kao statisticku gresku

posebno mi je zamereno sto sam napisao da imamo manje od 400 aktivnih respiratora, dok mi je kao kontraargument nudjena vuciceva izjava od 1008. i evo, 10 dana kasnije, sve je jasno, nemam sta da dodam niti da oduzmem, ni na generalni stav ni na broj respiratora koji sam izneo a koji je potvrdio i kon a nehotice i vucic pre neki dan. do 1000 necemo doci ni kada stigne sve sto je naruceno.

i drago mi je da vidim da su se i ljudi koji su me pljuvali, poput vladpetra urazumili i prestali da veruju rezimskim medijima samo da bi meni oponirali. nikome nista ne zameram sem grujica koji je pokazao ko je i sta je. no comment.

zao mi je sto je realnost pokazala sta je pokazala, vise bih voleo da sam ostao u krivu. ali nije bila potrebna neka pamet ni tada a sada jos manje.

to je sve sto sam hteo da kazem, budite dobro i sigurno, ostanite kod kuce uprkos bezumlju vrha ove drzave.
Poslednja izmena od gazza u 05 Apr 2020, 22:25, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12312
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od shandu90 » 05 Apr 2020, 22:23

@snork Nije od njega to doslo (nema info o tome), vec od koleginice ciji je muz (lekar sa VMC-a) poslat na granicu sa HU. Trebala bi sledeceg petka da dodje, pa cemo je pitati ima li kakvih novosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 05 Apr 2020, 22:29

Slovačka uvodi zabranu kretanja od 8. do 13. aprila
https://www.b92.net/mobilni/info/1672799

Slovačka planira da uvede potpunu zabranu kretanja građanima od 8. do 13. aprila

Uvodi radi sprečavanja širenja novog koronavirusa, najavio je večeras slovački premijer Igor Matovič, što će biti zabrana koja će važiti pred i u vreme Uskrsa.

Matovič je rekao da će od te mere biti izuzeti samo oni koji izlaze radi odlaska na posao, prodavnicu, u posetu lekaru, na sahranu ili zbog pomoći drugoj osobi, prenosi TASR.

Prema njegovim rečima, cilj tih mera je da se izbegne nepotrebno putovanje i sastajanje, a time nepotrebno širenje zaraze, prenosi Rojters.

U Slovačkoj je običaj da se za vreme Uskrsa posećuju rođaci i prijatelji.

Matovič je najavio da će ta uredba biti doneta sutra na sednici Vlade.

U Slovačkoj je do sada zbog sprečavanja širenja korona virusa zabranjen međunarodni putnički saobraćaj, sva javna dešavanja, zatvorene su škole i većina prodavnica.

Do sada je u Slovačkoj obolelo 485 osoba, a preminula je jedna osoba.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 05 Apr 2020, 22:36


gazza je napisao:... i drago mi je da vidim da su se i ljudi koji su me pljuvali, poput vladpetra urazumili i prestali da veruju rezimskim medijima samo da bi meni oponirali. nikome nista ne zameram sem grujica koji je pokazao ko je i sta je. no comment.

zao mi je sto je realnost pokazala sta je pokazala, vise bih voleo da sam ostao u krivu. ali nije bila potrebna neka pamet ni tada a sada jos manje.

to je sve sto sam hteo da kazem, budite dobro i sigurno, ostanite kod kuce uprkos bezumlju vrha ove drzave.
Idi u k, upljuvah se koliko si me zasmejao SlikaSlikaSlika tvoja paralelna stvarnost je "zaebala vek", što kažu na jugu. Rezultat je posebno velik kad se zna kakve paralelne stvarnosti ovde imamo.

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 05 Apr 2020, 22:37

eto, srpski nepismeni novinari. to nije POTPUNA zabrana kretanja, svakako ne ono sto je nas vrli vodja najavio. ljudi idu na posao, u kupovinu, da pruze pomoc. to je ono sto svako normalan trazi vec mesec dana a ne ovo ludilo koje samo pravi haos na ulicama i u radnjama.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 05 Apr 2020, 22:39

Vladapetr je napisao:
05 Apr 2020, 22:36
gazza je napisao:... i drago mi je da vidim da su se i ljudi koji su me pljuvali, poput vladpetra urazumili i prestali da veruju rezimskim medijima samo da bi meni oponirali. nikome nista ne zameram sem grujica koji je pokazao ko je i sta je. no comment.

zao mi je sto je realnost pokazala sta je pokazala, vise bih voleo da sam ostao u krivu. ali nije bila potrebna neka pamet ni tada a sada jos manje.

to je sve sto sam hteo da kazem, budite dobro i sigurno, ostanite kod kuce uprkos bezumlju vrha ove drzave.
Idi u k, upljuvah se koliko si me zasmejao SlikaSlikaSlika tvoja paralelna stvarnost je "zaebala vek", što kažu na jugu. Rezultat je posebno velik kad se zna kakve paralelne stvarnosti ovde imamo.
ja mislim da je realnost eksponencijalna i to vrlo strma, a ti kako hoces.

svejedno ovaj tvoj poslednji dugacki post je bio dobar, cestitam

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 05 Apr 2020, 22:42

Jašta, napredovao sam čim sam prestao da verujem režimskim glasilima

No, da ne širimo priču. Glupo je da te prekinu u pola argumentacije
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 05 Apr 2020, 23:09

"Dr Haus" :rofl: Stevanovic pustio u ICU TV ekipu Pink koji je objavio snimke na kojima se vidi ime i prezime pacijenta koji je verovatno u komi.
Screen Shot 2020-04-05 at 10.49.38 PM.png
Screen Shot 2020-04-05 at 10.49.35 PM.png
Nadam se da ce Nikola preziveti i da ce onda od ove bagre uzeti milione, ako ne u Srbiji onda u Strazburu.

A sto se tice Dr.Hausa, to je zakasnelo pravljenje mita o Stevanovicu. Pravi srpski Dr.Haus je Prof Dr Milorad Pavlovic, infektolog koji je bukvalno pre 40 godina uveo na Infektivnu kliniku lecenje hlorokinom oko koga se danas pricaju bajke. Serija je dosla pred sam kraj njegove profesionalne karijere i tako su ga zvali svi na klinici i na fakultetu. Bavio se infekcijama nervnog sisitema, antimikrobnim terapijama, importovanim tropskim bolestima kao i febrilnostima nejasnog porekla, temom koju je prakticno uveo u srpsku infektologiju. Stevanovic je poceo kod njega na katedri.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Corona virus

Post od somi-car » 05 Apr 2020, 23:11

A170T je napisao:
05 Apr 2020, 21:37
Gledam danas na tv-u neki prilog o Venecueli gde ljudi umiru vam bolnica, tela leze po ulicama. Uopste me to nije iznenadilo i par trenutaka kasnije sam se uplasio toga sto me to ne iznenadjuje. Da je neko rekao prosle godine u ovo vreme da ce zbog neke bolestine ljudi umirati kao na postapokalipticnim filmovima.....

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Ja sam upravo pogledao neki dokumentarac iz Vu Hana...uzas zivi.

Zavare ljudima ulazna vrata, prisilno odvode zarazene...bas su potresne scene.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 05 Apr 2020, 23:14

Tako je, direkrno si unosio paniku apsolutnom dezinformacijom da kcs ima samo 16 respiratora nakon cega je stizala gomila pitanja da li to zaista jeste tako itd.

Ako takve gluposti ponovis, ponovo ces biti banovan.

Nisi dokazao nista, niti se bilo sta epohalno dogodilo dok si odmarao.


P.s. jedno jesti tacno rekao, a to je Prof. Pavlovic. On jeste jedan od najboljih srpskih lekara svih vremena, covek je u penziji uveliko, al su upravo on i njegova generacija iznedrili kvalitetan kadar da im budu naslednici, i sam Stevanovic Prof Pavlovica imenuje kao svog ucitelja.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Woodoo » 05 Apr 2020, 23:28


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 05 Apr 2020, 23:59

Grujic je napisao:
05 Apr 2020, 23:14
Tako je, direkrno si unosio paniku apsolutnom dezinformacijom da kcs ima samo 16 respiratora nakon cega je stizala gomila pitanja da li to zaista jeste tako itd.

Ako takve gluposti ponovis, ponovo ces biti banovan.

Nisi dokazao nista, niti se bilo sta epohalno dogodilo dok si odmarao.

P.s. jedno jesti tacno rekao, a to je Prof. Pavlovic. On jeste jedan od najboljih srpskih lekara svih vremena, covek je u penziji uveliko, al su upravo on i njegova generacija iznedrili kvalitetan kadar da im budu naslednici, i sam Stevanovic Prof Pavlovica imenuje kao svog ucitelja.
Stojim pri tome da je KCS docekao koronu sa 16 respiratora koji su na raspolaganju van Urgentnog centra, operacionih sala i koronarnog, kao sto sam tada i napisao. Ti sem uobicajenih floskula o "uznemiravanju javnosti" i pozivanja na Vuciceve cifre koje je on sam demantovao, nisi ponudio nikakav dokaz da je to netacno.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 06 Apr 2020, 00:07

A da ne treba mozda ti da dokazes da jeste tacna tvoja izjava?

Malo obrces teze, ako nesto izneses, to i potkrepis, a ne lupis pa drugome kazes dokazi da nije tako.

Ovo si bas napisao u stilu novinara trash listova.


P.s. ja se nijednog trenutka nisam pozvao na Vuciceve cifre, niti znam sta je on rekao, niti sta demantovao.
Za moju tvrdnju mi je dovoljno da umem da prepoznam respirator kad ga vidim, a brojanje se uci u prvom osnovne.

P.p.s. zanimljivo kako postepeno dodajes, sada si dodao i koronarnu u izuzimanje, al to opet nista ne menja :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk



Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19259
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 06 Apr 2020, 00:25

KZN služe samo za rejting, ništa pametno se nema čuti.

A za Uskrs će i ovde biti teško naterati ljude da sede kući.

Zaključana tema