Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Corona virus

Post od McGruja » 18 Apr 2020, 10:37

Vozdičiće se :)

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1572
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od sasa lbg » 18 Apr 2020, 10:37

Trajni imunitet je najbolja varijanta medjutim i imunitet kraci period 1,5 -2 sezone ili delimicni imunitet su jako dobri verovatno i dovoljni.

Ova pandemija je realno nista u odnosu na neku pot. sa visokom smrtnosti recimo 40 %

Malo se relasirajte covecanstvo zbog ove epidemije ne ide nizbrdo osim ekonomije koja ide baš tamo zahvaljujući delom i prenaglašenim strahom.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока




ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 18 Apr 2020, 10:45

Koliko ima drugih bolesti koje godinama i decenijama ubijaju u vecim brojkama od ovih i nema ovoliko uzbudjenja. Pa samo od malarije se svake godine redovno umire, ima bese 1.000+ podvrsta komaraca.

I nema leka, trajnog i sigurnog. Pa nista se covecanstvo /zapadno gde toga nema uglavnom/ ne uzbudjuje.

Ili lepra, Ili amebe. Isto se umire u brojkama. Stravicne slike umiranja od Ebole gotovo da nisu dotakle evropski sentiment. Tamo negde daleko, ne zanima nas stav.

Ovo je sitno na globalnom nivou, mislim na broj umrlih. Ako ne bi bio politicki korektan rekao bih u smislu evropskih shvatanja da je to incident manjeg obima, nista strasno , kada su u pitanju zivoti tamo negde po svetu.

Tako je kada se poceo problem sa koronom u Iranu po medijima Evrope nipodastavan problem, umanjivane patnje ljudi, sankcije na medicinsku opremu nisu skinute Iranu a o davanju pomoci EU nije ni bilo govora.
SAD i dalje drze sankcije Iranu, tj ljudima tamo.
Evo vidcemo kako se EU i SAD reagovati kada u Indiji bude problem i potrebna pomoc. Stvarna pomoc a ne PR marketing.


Pa i u samoj Evropi sever se dugo pravio da je problem Italije tamo neciji negde, isto tako su i prema nama. Tek kada je poodavno problem korone i kod nas bio jasan EU pomoc se pojavila, prekasno da bude preventiva.

Zar iko veruje da sankcije pogadjaju vrh neke drzave, strada obicni mali svet iz naroda.

Slicno i dok je bila erupcija u Kini, pomoc EU nikakva ni u najavi, mediji i drzave indiferentne- to se desava negde daleko od svetih evropskih zivota.
Menei deluje mnogo licemerno, mozda sam surov ali realnost je da tek kada poneki evropljanin pogine/ umre usled necega pokrene se nekakva briga i mrdne iz mesta resavanje inace opsteg problema.

Mislim da je generalno i globalno covecanstvo izgubilo osecaj solidarnosti i svako gleda samo svoj lokalni interes, i gotovo da ga ne interesuje problem dok se dogadja nekom drugom negde, a to je sada samo postalo vidljivije.

Sa promenama klime sve vise ce biti i Evropa izlozena stvarima koje se inace desavaju u velikom delu sveta.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 18 Apr 2020, 10:58

@petarboj: posto ni ti ni ja nemamo POUZDAN podatak ne mozemo znati i tvrditi neke cifre. Ja sam napisao "ko zna koliko".

Ono sto je cinjenica je da se kupovao dok drzava nije zabranila distribuciju apotekama.

@Bax
Ne postoji trajni imunitet, verovatno traje par godina, i verovatno nije za ovaj nego i slicne Corona viruse. Da bi se znao obim stecenog imuniteta trebaju nam drugaciji testovi.

Procene mrtvih su uradjene na osnovu POGRESNIH I NEPOUZDANIH podataka.
Vec ssm postovao ovde prof Ioannidisa koji o tome govori.

Postoje podaci, prof Knut i Wolfgang su o tome govorili.

Cozmo: daj ti ili pitaj tog eksperta iz Tunisa da ti da NAUCNI clanak na osnovu kod se poziva na "citokinsku oluju". Pa nam ovds podeli. Dakle, zvanican medicinski podatak na osnovu kog se to tvrdi.

Jedan on najvecih peoblema je sto se virus pogresno predstavlja: niti je nov niti je potpuno drugaciji.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od petarboj » 18 Apr 2020, 11:09

U prvom postu na koji smo se i Gruja i ja osvrnuli si dao dve mogućnosti - da su ljudi pili preventivno i da su ljudi pili zbog simptoma. To nas je trigerovalo, jer obojica mislimo da je daleko veći broj onih koji su kupili za "ne daj bože", što nisi spomenuo.

Ako ja napišem nešto tipa "ko zna koliki je Vučić peder" zna se šta je cilj te rečenice.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 18 Apr 2020, 11:16

steva_anya je napisao:
18 Apr 2020, 10:58
Cozmo: daj ti ili pitaj tog eksperta iz Tunisa da ti da NAUCNI clanak na osnovu kod se poziva na "citokinsku oluju". Pa nam ovds podeli. Dakle, zvanican medicinski podatak na osnovu kog se to tvrdi.

Jedan on najvecih peoblema je sto se virus pogresno predstavlja: niti je nov niti je potpuno drugaciji.
Nema sta da se dokazuje, to se desava cak i bez korona virusa, nije vezano samo za SARS Cov2. vec se desava i kod gripa, i kod drugih nekih stanja. Poznato je odavno u medicini, i imas na vikipediji veoma lepo opisano.

Naprimer: Cytokine storms are a common complication not only of covid-19 and flu but of other respiratory diseases caused by coronaviruses such as SARS and MERS. They are also associated with non-infectious diseases such as multiple sclerosis and pancreatitis.

Enivej, procenat smrtnosti kod mladjih osoba, kao i kod ovih drugih mozemo da imamo tek na KRAJU epidemije, ovo su sad skroz nepouzdani rezultati i nicemu ne sluze. Kad se bude uradio test na odredjenom uzorku populacije (na antitela) tad ce se znati tacno kolika je smrtnost i koliko je bilo zarazeno. Bez toga nista.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Corona virus

Post od McGruja » 18 Apr 2020, 11:26

Cosmo legendo, ako fasujem Covid19, ti da me lecis

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Corona virus

Post od DukeNS » 18 Apr 2020, 11:34


Naravno da se ova situacija moze promeniti, ali Vojvodina jos jednom ispada odlikas. :) Najbolje smo platise poreza, racuna..., evo sad ispada i da se najvise pridrzavamo zadatih mera. Jedini problem je sto drzava ne uzvraca istom merom i prema stanovnicima Vojvodine se odnosi kao prema kopiletu. Umesto da nastavi da je razvija i koristi kao primer, kao lokomotivu razvoja Srbije, ona je besomucno pljacka, otima sve sto moze i srozava na nivo nerazvijenijih delova zemlje.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 18 Apr 2020, 11:47

petarboy: zna se sta je u medicini validan i pouzdan podatak. Da li je neko uzimao ili ne i zbog ceka lek ni ti ni ja ne znamo, to niko ne zna. Zna se jedino da je masovno kupovan nakon sto je online pustena ta info. I nista vise. Mozemo samo sa imamo pretpostavke, koje opet nemaju pouzdanu pozadinu.

Cosmo: znam ja jako dobro za citokinska rekaciju. Posto ti uvek sve pouzdano znas i tvoj prijatelj iz Tunisa koji ti daje te pouzdane info, kako si sam napisao: prejak odgovor imunog sistema. 
Podeli sa nama NA OSNOVU KOJIH PODATAKA je taj iz Tunisa to dobio-zakljucio. Ko im je radio i kakve analize da bi dobio rezultate (i koje su vrednosti u brojci i kojom metodom ) ? Da bi ti dao mali hint da se ne brukas ovde kojekavim pisanjem, meni troje prijatelja lezi u NS zbog Corone, kolega Stanislav na respiratoru, a sestra je med tehnicar na KC Vojvodina sa pacijentima Corona pozitivnim, i nikom od njih nisu radjene te analize. Stoga, odale tom izvoru koji kao saradjuje sa KC podatak i zakljucak koji se ne vrsi?!

Bax, u tvojom postovima ja vidim puno panike i brige. I mislim da ti to ne treba. Ne postoji lek ili vakcina za ovo, blokator i sl, niti ce biti. Postoii samo STRATEGIJA kako da se stekne imunitet. Nista vise.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8373
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 18 Apr 2020, 11:56

DukeNS je napisao:
18 Apr 2020, 11:34
evo sad ispada i da se najvise pridrzavamo zadatih mera.
Pa to je zato što niko ni sa kim ne priča, Lala kad vidi komšiju pređe na drugu stranu sokaka :mrgreen:

(uzgred, i ja sam vojvođanin, ali ne volim taj stav da bi mi bili strava samo nas stalno neko pljačka)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11083
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 18 Apr 2020, 12:01

Stevo najsmelija(sada najoptimisticnija) procena je 3 mrtva od 1000.
To je u BG oko 5000 mrtvih. Do sada je umrlo mozda 50.
Gde ce da ti leze 5000 ljudi na samrti.

Stim da mozda sledece godine idemo nanovo u sve to.

Kazo mi kako ti vodis ovi dinamiku, tj kako bi ti ovo vodio?
Pritom ako imas dobar zdr sistem, onda imas 50 posto ljudi koji se izviku, a teski su slucajevi.

Znaci imaces oko 10.000 teskih slucajeva.

Svaki od njih ce ti prosecno biti 2-3 nedelje na intenzivnoj.

Recimo 20 ljudi jedan krevet zauzima na intenzivnoj godisnje.
Treba ti 500 intenzivni kreveta, da ovo hendlujes tokom godinu dana. Sa 100 posto kapacoterima, i savrseno zdravim doktorim i sestrama.

Toliko valjda i imamo, ali ovo znaci da moras ovu epidemiji idelano, da razvlacis godinu dana,
Poslednja izmena od Bax u 18 Apr 2020, 12:14, izmenjeno 1 put ukupno.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ji 4Tze » 18 Apr 2020, 12:12

DukeNS je napisao:
18 Apr 2020, 11:34
evo sad ispada i da se najvise pridrzavamo zadatih mera.
Čekaj bre ko je ovde lud :)

A prvo ste se pričestili iz jedne kašike :D

Klinički centar Vojvodine 142 -> 138
Novosadski sajam 188 -> 188
Banja Junaković 26 -> 29
Opšta bolnica Pančevo 167 -> 179
Ukupan broj 523 -> 534
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 18 Apr 2020, 12:17

Prvo je da se obrade pouzdani podaci na pravi nacin.
Zatim iskljuciti politicki uticaj kakav ima Vucic.
Trece kao sto sam napisao pre.

Najbitnije je ZNATI i shvatiti da ovo NIJE novo oboljenje! Virus nesto drugaciji, nista fundamentalno od ostalih istih i slicnih. To je sustina. I zato ovo nije pandemija. Pogresno analiziran podatak, pogresan zakljucak, pogresno izvedena strategija.

Citajuci tvoje komentare sticem utisak da zivis u mislima kako se moramo izolovati i kako mozemo povediti virus. To je na zalost netacno. Virus ce tu biti ponovo, svake god. Kao sto grip neke god bude tezi tako i ovaj.

Moj otac sa 67 god i prelezanim mozdankm udarom treba da se izoluje. Ja ne. Ja treba normalno da radim i da se ponasam, da mu se spontano izlozim, imunizujem, a kad prodje 4-6 nedelja ili max 8, da budem u kontaktu sa caletom tako da ga ne mogu zaraziti. Izuzetno je jednostavno. Ovo sto mi imamo je politicki vodjena histerija i tzv complexity bias.

Strateski imunitet krda, saradnja drzave, med sluzbe i zajednice kako bi se ugrozeni zastitili.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Corona virus

Post od ikac2000 » 18 Apr 2020, 12:25

Ma smesan virus, ipak je Nestorovic bio u pravu.

Rekao sam da vise necu da ucestvujem u temi, ali ne mogu da ne prokomentarisem koliko su ljudi otisli u aut, i koliko su svi strucni u poricanju svega i iznenadnim nivoima agresije i vredjanja prema drugim clanovima, sto vrlo ocigledno ne zavisi od nivoa edukacije.

Nivo panike stvoren kod ljudi u Srb je maltene na nivou pomracenja sunca, i totalno u kontrastu sa onim na zapadu.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk




Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9069
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Corona virus

Post od Darko » 18 Apr 2020, 12:35

Ji 4Tze je napisao:
18 Apr 2020, 12:12
DukeNS je napisao:
18 Apr 2020, 11:34
evo sad ispada i da se najvise pridrzavamo zadatih mera.
Čekaj bre ko je ovde lud :)

A prvo ste se pričestili iz jedne kašike :D

Klinički centar Vojvodine 142 -> 138
Novosadski sajam 188 -> 188
Banja Junaković 26 -> 29
Opšta bolnica Pančevo 167 -> 179
Ukupan broj 523 -> 534
Navodno su ovi iz panceva mahom iz bg prebaceni.

Zaključana tema