Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Corona virus

Post od ikac2000 » 20 Apr 2020, 12:42

The Czech border should remain closed for one year to prevent a wave of the new coronavirus epidemic, the Czech President told Radio Frekvence 1

Pitanje kako ce biti sa ostalim zemljama, ali verovatno ce biti jos neko vreme zatvorene granice.

Gesendet von meinem SM-T580 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 20 Apr 2020, 13:05

Sta se desava sa uplacenim turistickim aranzmanima? Moraju da vrate novac ili izdaju vaucere u uplacenoj vrednosti?


Ako ste kupili avio kartu preko Er Srbije i let je otkazan dobicete obavestenje da mozete: uzeti drugi datum za let ili izabrati drugi let u toj sumi ili skuplje ali Vas nece obavestiti da Vam vrate novac. Kad im trazite - uradice to. Tako je meni bilo.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Dredger
Postovi: 202
Pridružio se: 07 Jul 2017, 16:44
Lokacija: Zrenjanin

Re: Corona virus

Post od Dredger » 20 Apr 2020, 13:19

Ako imamo na forumu ekonomistu, ja bih ga zamolio da objasni sta se desava s finansijama na svetskom nivou. Sad citam u novinama, francuski ministar kaze da ce oni biti pogodjeni finansijskom krizom kakva nije vidjena od 2 svetskog rata. Ja ne razumem sta se tu desava. Prikocilo se na mesec dana i odjednom svi propali. Ispade da te bogate zemlje zive od danas do sutra, a u to ne mogu da poverujem. Pa nije umrlo pola planete pa da mora da se prepolovi proizvodnja hrane, automobila, obuce, odece, nafte. Evo krecemo polako da se vracamo u normalu, svima treba sve isto kao pre epidemije. Mozda proizvodnju nafte ne treba sad uzimati za reper jer su oni poceli da se kolju mesecima pre epidemije.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Corona virus

Post od Pulp Fiction » 20 Apr 2020, 13:28

Ništa druže, lažu dižu sebi cenu, jer su moćni. Niko ne može da poveruje da najjače svetske multikorporacije koje su stare pa i preko 100 godina i koje su oduvek bile deo neke porodice ili ortakluka sad pucaju :)

Već je deljeno pre, pa pročitaj: http://www.politika.rs/sr/clanak/450802 ... -pandemija

Sve te velike kompanije pripreme tu krizu pa ona se kreće sa kreditima, državnim intervencijama, pozajmicama i uvek oni opstaju. I to nije nikakvo čudo oni sve prođu i svetske ratove i svetske krize.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6742
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 20 Apr 2020, 13:30

U Holandiji npr avio kompanije i turisticke agencije ne vracaju novac nego samo daju vaucere i ako po zakonu moraju da vrate novac. Ali ako bi ih svi zeleli povracaj novca bio bi veliki talas bankrota. Drzava jos nije odlucila sta ce raditi po tom pitanju - odnosno da li ce privremeno suspendovati zakon o zastiti potrosaca...

A prost odgovor na tvoje pitanje ne mora da ti da ekonomista nego samo neki ljubitelj automobila :) Zamisli vozis dobar i udoban zapadni :) auto i ispred tebe se pojavi zid koji ne mozes da izbegnes i zakucas se u njega (sa svim sistemima zastite i airbagovima i ostalim dzidzabidzama :)). Tako nesto se slicno desilo i sa ekonomijama razvijenih zemalja. I u zavisnosti koliko dugo ce pauza trajati toliko ce biti veca brzina zamisljenog sudara :)

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od shandu90 » 20 Apr 2020, 13:49

Niko ne moze tacnu prognozu da da. Zavisi i od toga u kojoj meri ce drzava pomoci privredi da se vrati u normalu i koji vremenski period ce biti potreban odredjenim granama privrede da stanu na noge. Kako ce teci


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6742
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 20 Apr 2020, 14:00

Inercija je ono što ubija, u kombinaciji sa zakonom o održanju energije. Važi i za ekonomiju, kao i za sve zatvorene sisteme. Ko priča drugačije s... što razvijenija ekonomija (brza) veći mesečni troškovi za rad u prazno. Jeste da postoje različiti sistemi zaštite, kao i stimulansi kada se jednom ponovo pokrene, to ne znači da štete ne mogu biti enormne - ma koliko spolja izgledalo OK - baš kao i kod oštećenja u sudaru automobila :)




Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 20 Apr 2020, 14:26

Na FB se seruje status

Dragi prijatelji, nasoj koleginici za majku treba lek Hlorokin.
HITNO U PITANJU SU DANI ZA SPAS. Prijateljicina mama boluje i od lupusa.
Telefon prijateljice je 0628084409.
Ako mozete da obezbedite taj lek, molim vas da je nazovete.


To je ono sto sam pisao: kad lail uzme recept bez uputa lekara, a farmaceut proda lek, onda zs one kojima zaista treba - nema!


Pa Vi porcenite da li ima logike uzimati takve lekove bez lekara i recepta.

Ujedno: ako neko ima lek a da mu ne treba, neka pozove i pomegne alo moze.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7059
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Corona virus

Post od DukeNS » 20 Apr 2020, 14:41

Sve zemlje pocinju kao papagaji da ponavljaju kako zivot polako treba vracati u normalu. Ja tu ne vidim nikakvu logiku, jer ako nemamo lek i ako nismo igrali na kartu kolektivnog imuniteta, onda ce nam se virus vratiti kao bumerang i idemo ispocetka. To, bar po meni, ostavlja dve mogucnosti. Ili se taktika promenila i krecemo u pravcu pustanja da se svi polako zarazimo ili je sve ovo definitivno vestacki izazvana histerija iz odredjenih razloga. U oba slucaja je ocigledno da je virus bezopasniji (ne kazem da nije opasan) nego sto se predstavljalo.

dragc3
Postovi: 6
Pridružio se: 01 Apr 2020, 21:48

Re: Corona virus

Post od dragc3 » 20 Apr 2020, 14:43

steva_anya je napisao:
20 Apr 2020, 14:26
Na FB se seruje status

Dragi prijatelji, nasoj koleginici za majku treba lek Hlorokin.
HITNO U PITANJU SU DANI ZA SPAS. Prijateljicina mama boluje i od lupusa.
Telefon prijateljice je 0628084409.
Ako mozete da obezbedite taj lek, molim vas da je nazovete.


To je ono sto sam pisao: kad lail uzme recept bez uputa lekara, a farmaceut proda lek, onda zs one kojima zaista treba - nema!


Pa Vi porcenite da li ima logike uzimati takve lekove bez lekara i recepta.

Ujedno: ako neko ima lek a da mu ne treba, neka pozove i pomegne alo moze.
Kako apotekar sme da da lek bez recepta??? Mi smo banana drzava...
Novi svesti naseg naroda je zabrinjavajuci daj da je meni dobro a ostale ko j......
Poslednja izmena od dragc3 u 20 Apr 2020, 14:45, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Corona virus

Post od Pulp Fiction » 20 Apr 2020, 14:45

DukeNS je napisao:
20 Apr 2020, 14:41
Sve zemlje pocinju kao papagaji da ponavljaju kako zivot polako treba vracati u normalu. Ja tu ne vidim nikakvu logiku, jer ako nemamo lek i ako nismo igrali na kartu kolektivnog imuniteta, onda ce nam se virus vratiti kao bumerang i idemo ispocetka. To, bar po meni, ostavlja dve mogucnosti. Ili se taktika promenila i krecemo u pravcu pustanja da se svi polako zarazimo ili je sve ovo definitivno vestacki izazvana histerija iz odredjenih razloga. U oba slucaja je ocigledno da je virus bezopasniji (ne kazem da nije opasan) nego sto se predstavljalo.
Svi se zabrinuli u isto vreme i počeli sa merama, sad se svi hlade i popuštaju u isto vreme. Lepo si primetio.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 20 Apr 2020, 14:46

Sme ocigledno.
Nadam se da se tome uvesti red, narocito za antibiotike.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od Puzo81 » 20 Apr 2020, 14:48

Izdaju lekove bez recepta u Parizu i Hamburgu a da ne izdaju ovde :kezo:

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6742
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 20 Apr 2020, 15:06

Evo zadnje statistike po gosdistu primljenih u bolnicu (predzadnja kolona) i preminulih (zadnja) kao i sledeca slika je po bolestima (prva je trudnoca 0%) koji su imali (pored Korone) kada su primljeni u bolnicu.

https://www.rivm.nl/coronavirus-covid-19/grafieken
Prikačeni fajlovi
Korona2.png
Korona2.png (87.34 KiB) Pogledano 2932 puta
Korona.png
Korona.png (210.61 KiB) Pogledano 2932 puta

Dredger
Postovi: 202
Pridružio se: 07 Jul 2017, 16:44
Lokacija: Zrenjanin

Re: Corona virus

Post od Dredger » 20 Apr 2020, 15:16

DukeNS je napisao:
20 Apr 2020, 14:41
Sve zemlje pocinju kao papagaji da ponavljaju kako zivot polako treba vracati u normalu. Ja tu ne vidim nikakvu logiku, jer ako nemamo lek i ako nismo igrali na kartu kolektivnog imuniteta, onda ce nam se virus vratiti kao bumerang i idemo ispocetka. To, bar po meni, ostavlja dve mogucnosti. Ili se taktika promenila i krecemo u pravcu pustanja da se svi polako zarazimo ili je sve ovo definitivno vestacki izazvana histerija iz odredjenih razloga. U oba slucaja je ocigledno da je virus bezopasniji (ne kazem da nije opasan) nego sto se predstavljalo.
Meni sve vise deluje da je vestacki.

Zaključana tema