Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Dredger
Postovi: 202
Pridružio se: 07 Jul 2017, 16:44
Lokacija: Zrenjanin

Re: Corona virus

Post od Dredger » 20 Apr 2020, 18:08

grujicd je napisao:
20 Apr 2020, 15:29
Ajde ako misliš da je veštački izazvano, onda kaži šta misliš ko i zašto? Što bi rekli u krimi filmovima, follow the money. Ko je od ovoga profitirao? Sem nekih uskih grana (npr. medicinska sredstva, neke onlajn usluge), za gro privrede je ovo negativno. Za gro milijardera je ovo negativno. Za gro država je ovo negativno. Ko profitira u ovoj priči?

Pulp Fiction je okacio link iz politike, procitao sam ga. Po tom clanku, sad ce svi krenuti da se zaduzuju u fullu. Pise da je jos septembra bilo jasno da ce biti problema s parama. Sad je korona svima dosla kao vadilica za finansijske krahove. Zato ozbiljne firme i drzave pucaju posle mesec dana stajanke, vec su bili na staklenim nogama. U principu pise da ce tek sad ozbiljne pare da se zavrte. MMF i njima slicni ce da "pomazu" . Treba procitati clanak, ima logike. Ispada da dobit tek treba da ostvare i tek ce moci da se prati trag novca.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ji 4Tze » 20 Apr 2020, 18:10

Ikac je napisao:
20 Apr 2020, 17:12
starac vujadin je napisao:
20 Apr 2020, 16:52
Sigurno će napraviti takvu situaciju da će biti teško da se izbegne.
:plusone:

Ono što mi prvo pada na pamet je da neće moći da se putuje van zemlje bez potvrde da je primljena vakcina.
U onom videu gore se recimo pominje Covid + overa u pasošu - ne mora vakcina, dovoljno je pozitivan test na antitela.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6748
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 20 Apr 2020, 18:34

Mada radnje nisu zatvorene to je pogresio u videu :)



I video o parama o kojima pricate


Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Corona virus

Post od Pulp Fiction » 20 Apr 2020, 22:55

https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.p ... id=1676877

Hiljadu komentara na ovo a? Najjači narod. Da je bilo šta drugo, zaista bitno možda bi bilo 100-ak...
Al nekako ne razumem to antivakcinašenje..Pa svi oni su već dobili gomilu vakcina jer postoji obavezna imunizacija od rođenja pa do srednje... E sad što se tiče korone ljudi verovatno misle kao onda kad je bio svinjski da je ovo nebitno i ne žele, ali ako tamo neko odluči da se mora, šta će onda.

ljubitelj
Postovi: 10585
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 21 Apr 2020, 07:48

Jedno je da tako kazem prava vakacina koja se daje jednom i funkcionise, i svi smoih dobili a drugo je sezonska vakcina koja se svake godine iznova prima a i ne funkcionise bas u mnogo primera iz prakse.

Stvar i jeste u tome da nece ljudi koji misle glavom da im tamo neki birokrata samo zato sto mu se moze ili on misli da treba kao obavezu primanje tih sezonskih nazovi vakcina.

Slicno je i sa covidom, vakcina ne postoji i to je cinjenica. Bar ne po pravilima struke ispitana, pouzdana, bezbedna a naveliko se prica o prisilnoj vakcinaciji upravo za covid.

I ja sam protiv takvog ishitrenog i nepromisljenog pristupa, isto kao i za ishitreno uzimanje lekova a pre svega antibiotila onako u stilu ako prodje prodje.

Bez dobre i pre svega pouzdane dijagnostike nema ni dobrog izlecenja tj saniranja problema.

Ovo sada sa forsiranjem vakcina vise lici na trgovacku kampanju kao preko call centara, obecava svasta i evo samo za vas specijalna ponuda koja vazi samo sada i ne sme se propustiti.
Tako meni deluje ekipa koja je vec jednom napravila prilicne gafove oko vokcinacije iz 2009., kao da je novac glavni a zdravlje sporedni kriterijum u toj obaveznosti primanja tih novih vakcina.

Naravno, one poznate i decenijama vec ustaljene i isprabane vakcine su neka sasvim druga kategorija i prica, i nemaju veze sa sadasnjom kampanjom za i protiv opste prisilne vakcinacije.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 21 Apr 2020, 08:43

Odakle tebi da će da se nudi neka neispitana vakcina? I otkud to da se 2009. davala neka neispitana ili neispravna vakcina?

ljubitelj
Postovi: 10585
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 21 Apr 2020, 09:34

Iz medija, izjava. Otuda i Novakova reakcija na pricu sada o vakcini ili vakcinama protiv covida i zabrane igradnja bez nje u toku ove godine.

Ne znam otkuda ti za 2009. ovaj tvoj zakljucak.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 21 Apr 2020, 10:15

Ja bih pre rekao da njegova izjava dolazi zbog uticaja njegove zene koja šeruje članke kako je 5g mreza kriva za koronu i svoju malu decu uskracuje za meso u ishrani.

Vakcina jos nije ni izmisljena a kamoli neki propisi koji ce govoriti sta i kako, tako da zakljuciti kako ce se propisati obavezna vakcinacija neispitanom vakcinom ne stoji.

ljubitelj
Postovi: 10585
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 21 Apr 2020, 11:50

Slicno je i sa covidom, vakcina ne postoji i to je cinjenica.

a naveliko se prica o prisilnoj vakcinaciji upravo za covid.
Kao sto sam napisao ideja prislinosti izaziva reakcije popur Novakove.

Zato i jeste reakcija ljudi da se na vreme spreci ideja
kako ce se propisati obavezna vakcinacija neispitanom vakcinom ne stoji.
koja se pominje u medijima. A, bila je u opticaju obavezost za ovogodisnje olimipijske igre ako budu na jesen(koje su ipak odlozene za sledecu godinu) a slicno ideje i za teniske turnire ove godine na koje je Novak sa pravom izneo svoje misljenje da je protiv.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6748
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 21 Apr 2020, 13:55

ftj je napisao:
21 Apr 2020, 08:43
Odakle tebi da će da se nudi neka neispitana vakcina? I otkud to da se 2009. davala neka neispitana ili neispravna vakcina?
Moja sestra je recimo kada je bila aktivan onaj gadan grip kada su svu decu (i matore - odnosno rizicnu grupu) vakcinisali (zaboravio sam tacno koje je to bilo godine) ukljucujuci i moju rekla da su preskocili par koraka u proceduri izdavanja certifikata za upotrebu vakcine prvi put za koji ona zna (njena firma), mogui da zamislim kako ce biti sada...

ljubitelj
Postovi: 10585
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 21 Apr 2020, 18:19

Grip sezonski 2009. gde se Kon uz jos neke istakao u akrobacijama sa nabavkom od Novartisa, slicna gotovo histerija bila preko medija oko obaveznosti vakcinacije.
Naruceno 7 miliona placeno 3 miliona baceno 2.5 miliona vakcina, brojke su okvirne ali je skandal i mucka stvarna.

Niti je obolelo 7 miliona u Srbiji kako je Kon tada javno tvrdio da ce se desiti, niti je bila masovna epidemija ni te ni sledece godine iako jeste bio povecan broj u odnosu na prosecnu sezonu gripa.

Vakcine su dobre ali ne sklepane na brzinu.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 21 Apr 2020, 18:28

A jel mozes sada da znas koliko ce ljudi oboleti od ove korone na jesen u Srbiji?

Evo potpuno isto pitanje, da li bi ti da si odgovoran prihvtio sada da kupis vakcine za koronu na jesen, da ih naravno ima, sa ovom sadasnjim saznanjima.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ljubitelj
Postovi: 10585
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 21 Apr 2020, 21:03

Ne znam sto mene pitas. 2009 je struka imala drugacije misljenje koje nije prihvaceno vec je Konova ekipa kao takodje struka dobila da vodi tu sezonu.
Nije ni tada bilo jednoznacno misljenje ali smo saznali ko je lose procenio i debelo omasio.
Grip u sta spada i korona varijanta je masovna bolest, normalno je da se vecina stanovnistva u nekom obimu zarazi. Tako na jesen ja ocekujem da ne bi trebalo vise od standardno 200-300.000 lljudi kao i svake godine da bude zahvaceno u smislu evidentirano.
Dosta ljudi znam koji kada imaju grip normalno idu na posao i rade i uopste se ne ubroje u evidenciju bolesnih tj statistiku.

Ja, naravno da ne bih prihvatio da kupim uz neznanje bilo kakvu nepoznatu vakcinu za koronu a kamoli da sada kupim nesto i lagerujem do jeseni

Za jesen je otkazan Okoberfest. Meni je to jasan znak da se planira da epidemija traje minimum jos sledece jesen zima vreme i da nece biti valdine i proverene vakcine do tada.
Jednostavnije, imunitet krda je jedino resenje koje je odrzivo te stoga postovanje pravila ophodjenja i distanciranja moze da traje dugo dok mislim da karantin i vanredno stanje je neizdrzivo da potraje jos 5-10 meseci tj do proleca 2021.

Korisnikov avatar
rele
Postovi: 357
Pridružio se: 07 Maj 2012, 21:11
Garaža: Honda CB 750 Four K,Ducati Scrambler F.T,Honda Monkey,Formentor,Modus
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od rele » 21 Apr 2020, 21:53

Danas je zamenik direktora RKI-a rekao de se u nemackoj ne nazire kraj epidemije tj "pobeda nad koronom".
Novo zarazenih oko 2000 dnevno,ukupno oko 145000,izlecenih oko 95000.
Trenutno jedan covek zarazi oko 0.9 ljudi i to je za sistem prihvatljivo, ako bi preslo 1,4 po osobi onda bi zdravstveni sistem ovde bio u problemu.
Procenat smrtnosti 3,2%

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 21 Apr 2020, 22:25

U drugom tjednu travnja(april) u Britaniji 80 posto više mrtvih od petogodišnjeg prosjeka.

Izvor zavod za statistiku UK.
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2176925

Zanimljvost izolacijom je obican grip skoro istrebljen ovih dana po podacima...

Zaključana tema