Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4122
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od carov2 » 28 Jun 2020, 14:22

Grujic je napisao:Ove sezone (pre korone) su mnogi imali takvu klinicku sliku, i jako cesto cujem pricu "ma ja sam 100% imao koronu jos j januaru" - ne, niste je imali.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Ja sam već pisao, krajem januara su nakon puta u Beograd, tast, tašta, svastika, programer i još dvoje ljudi pokupili virus sa već opisanim simptomima...bol u grudima, suvi kašalj itd...e sad, skoro su svastika i tašta bile kod lekara, pa im ovaj kaže, "pa vi ste preležale koronu", ovde u izveštaju piše korona virus.
To im tada niko nije rekao, bio je početak februara. (Znamo da postoji dosta vrsta korona virusa)

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 28 Jun 2020, 14:29

Krojf je napisao:Tek kad krene Exit biće haosa.
Exit, Guca, Gej parada(e), utakmice... ja ne nosim masku ali drzim bar metar rastojanje u radnji, na kasi i onda dodje neki debil, debilka koja se nabije na cm do tebe.
Inace dosta medjunarodnih kompanija trazi od svojih zaposlenih da se suzdrze od poslovnih putovanja u druge zemlje do kraja septembra, sa naglaskom da nije jasno sta ce se desavati nakon toga.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Krojf
Postovi: 80
Pridružio se: 24 Jun 2020, 15:37
Garaža: Citroen C5 Business line

Re: Corona virus

Post od Krojf » 28 Jun 2020, 14:34

Pogledajte vi samo koji je idiotluk to sa utakmicama. Kada krenu kvalifikacije cela evropa pa i naši će igrati bez prisustva publike, a onda za vikend lepo napunimo stadion sa 10 000 ljudi?

Lepo je što je ova korona i nama koji volimo fudbal dala do znanja da nije to baš najvažnija sporedna stvar na svetu. Nisam pojma imao da serije, drame, filmovi. uopšte nisu loša stvar u slobodno vreme.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Skipper » 28 Jun 2020, 14:52

Krojf je napisao:Tek kad krene Exit biće haosa.
Na Exitu su svi već vakcinisani Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od pedja » 28 Jun 2020, 15:33

Grujic je napisao:Moj komentar se odnosio na pricu od iznad :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Ma, napisao sam nevezano, samo me je podsetilo koliko ima različitih informacija, a više se ne zna šta je prava (dez)informacija.

T-T


Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Corona virus

Post od Ikac » 28 Jun 2020, 15:34

A jel čitao neko da su u Španiji, čini mi se, našli u nekom uzorku vode iz 2019. koronu? Odakle sad to?

Edit
Španski naučnici otkrili su da je virus korona bio prisutan u Evropi još u martu 2019. godine. Oni su njegovo prisustvo otkrili u uzorku vode iz Barselone koji je uzet tada, a pošto se radi samo o jednom uzorku, čeka se potvrda ovog neverovatnog otkrića.

Do ovog otkrića došli su stručnjaci Univerziteta u Barseloni, a ono bi moglo da pokaže kako je virus SARS kov-2 u Evropi bio prisutan mesecima pre nego što je zvanično potvrđen u kineskom gradu Vuhanu, prenosi Rojters pisanje španskih medija.

Stručnjaci iz Barselone, koji testiraju uzorke iz kanalizacije kako bi predupredili nova žarišta korone, odlučili su da testiraju i starije uzorke.
https://www.novosti.rs/vesti/planeta.29 ... SE-POTVRDA

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1051
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Corona virus

Post od meidling » 28 Jun 2020, 15:42

Iz kanalizacije iz uzorka otpadnih voda.Tako su bar objavili u AT

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 28 Jun 2020, 15:49

Moja zena i klinac su krajem januara imali temperaturu 40°C i tako 2 nedelje nista nije pomagalo virus je bio uporan i nikad zena ni klinac tako nesto nisu imali do tad, meni nista imam jak imunitet ali 100% sam imao virus u sebi samo jak imunitet pa virus nije imao sanse da se rasiri po telu i zato nisam imao temp, ponavljam kraj januara(25) nije se jos pricalo kod nas o koroni, vec smo se smejali sta je to u Kini.
Kasnije zena u aprilu imala opet temperaturu isla na test prvi put negativna, drugi put opet negativna posle 2 nedelje i tek nakon 21 dan se vratila na posao.
Cisto da znate korona je dosla u Srbiju jos u novembru prosle godine samo nije ni bilo testova koji bi to potvrdili.
Jedan pametan lekar je rekao ne testirajte na koronu i necete imati obolele od kovida19, upravo to je bilo do 6.3.2020 tada smo dobili testove i prvog testirali siboticanina bio pozitivan i tako je krenulo, a koliko ih je bilo pre toga?
Kovid 19 mutira kao i virus gripa nista cudno upravo to se sad desava, mutirao je i vraca se broj zarazenih ali sad od drugog tipa virusa tj mutacije pa se sad javljaju drugaciji simptomi od izvornog kovida19.
Nista kovid19 ce biti uskoro kao virus gripa uvek ce biti tu, mutirace stalno i imunitet ce se navici na njega i razvijati antitela na razne varijacije istog.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od sasa lbg » 28 Jun 2020, 16:06

Ikac je napisao:A jel čitao neko da su u Španiji, čini mi se, našli u nekom uzorku vode iz 2019. koronu? Odakle sad to?

Edit
Španski naučnici otkrili su da je virus korona bio prisutan u Evropi još u martu 2019. godine. Oni su njegovo prisustvo otkrili u uzorku vode iz Barselone koji je uzet tada, a pošto se radi samo o jednom uzorku, čeka se potvrda ovog neverovatnog otkrića.

Do ovog otkrića došli su stručnjaci Univerziteta u Barseloni, a ono bi moglo da pokaže kako je virus SARS kov-2 u Evropi bio prisutan mesecima pre nego što je zvanično potvrđen u kineskom gradu Vuhanu, prenosi Rojters pisanje španskih medija.

Stručnjaci iz Barselone, koji testiraju uzorke iz kanalizacije kako bi predupredili nova žarišta korone, odlučili su da testiraju i starije uzorke.
https://www.novosti.rs/vesti/planeta.29 ... SE-POTVRDA
Sve je moguće.
Ja sam recimo u aprilu 2019 g dobio upalu pluća. Upala je bila neverovatna, iz punog zdravlja za 24-36 h skoro da nisam mogao disati,temp 40+
Kad iz ove perspektive sagledam apsolutno sve simptome i kliničku sliku sam imao kao sada sa covidom sto se dešava sa težim slučajevima.
Recimo tada sam lekarima bio ne shvatljiv da iz punog zdravlja,bez ikakvih bolesti ili rizičnih situacija dobijem takvu strahovitu upalu u roku 24 h,ostalo mi je u sećanju da sam imao crp 650.
Naravno tada smo sve pripisali umoru,preteranom radu i sl sto i jestse tačno ali....ostaje ali.



Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока



ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Corona virus

Post od ikac2000 » 28 Jun 2020, 17:17

Srpski eksperiment je doneo revolucionarno otkriće: virus ne nestaje, ako se pretvaraš da ga nema.

Krizni štab i krizni štap
https://p.dw.com/p/3eRqX

Bio sam sinoc do grada, i nije bas kao prosle godine, primecuje se oprez, ali recenica iz clanka gore sve opisuje kako meni izgleda gledajuci neke ljude oko mene.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk




Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Corona virus

Post od Darko » 28 Jun 2020, 20:08

Svetska zdravstvena sad kaže da ne valja ni izlaganje jačem suncu :D

Luki-SB
Banned
Postovi: 129
Pridružio se: 09 Jan 2019, 15:58

Re: Corona virus

Post od Luki-SB » 28 Jun 2020, 20:41

Sve nesto pisu o ponovnom povecanju broja zarazenih a ne vidim da se ljudi nesto plase niti nose maske,sve se odvija sasvim normalno kao da nema virusa,puni bazeni,kafici,ulice ljudi bez maski. I ja trebe uskoro da se ukrcam na brod u Francusku,pa veci su rizik bili ovi izbori sto su odrzali da bi se odrzala vlast i koliko je ljudi samo izaslo na te izbore,evo citam da su zarazeni i neki clanovi RIK i zene sto su brojale glasove,pa tu vlast nista ne komentarise niti se kaje zbog izbora,mozda su i oni uticali na povecanje broja zarazenih.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od snork » 28 Jun 2020, 23:06

Grujic je napisao:
27 Jun 2020, 23:19
Ne ne, nisam to rekao :)

Moze da bude, al ne mora da znaci, ko zna sta ce biti s vakcinom, i kakva ce biti...
Meni čak izgleda da je obrnuto - da je kod bolesti koje stvaraju trajni imunitet kad se preleže, a postoji vakcina, jači ovaj prvi. Npr. ko je preležao velike boginje, nije mogao ponovo da ih dobije, dok su vakcinisani često mogli da dobiju blag oblik bolesti.

Ali to je sve nebitno za brzo mutirajuće viruse kao što je grip, ili još brže mutirajuće kao što je korona. Nažalost, u ovom slučaju koliko-toliko efikasna vakcina verovatno ne može da se napravi. Da je to tako lako, napravili bi do sada (posle skoro 40 godina istraživanja) vakcinu za HIV, koji isto stvara problem jer brzo mutira.

E sad, ako npr. korona virus mutira, a i dalje ostaje korona virus, :) pretpostavljam da postoji neki "glavni" deo genoma koji se ne menja. Ovo sve pišem kao totalni laik, ali trebalo bi nekako usmeriti organizam da stvara antitela kad prepozna ovaj nepromenljivi deo virusa, a ne virus u celini.

Zanimljivo je da se u medijima često pojavljuju izjave epidemiologa i infektologa, a virusologe praktično nismo imali prilike da čujemo. U maju je na N1/Nova S bio intervju sa dr Anom Gligić (sada u penziji, bila je glavni virusolog na institutu Torlak 1972. u vreme epidemije velikih boginja) gde je voditeljka to i konstatovala. Nažalost, nisam pogledao celu emisiju, ali dr Gligić je rekla dve bitne stvari: čak i ako ne ostaje trajni imunitet, postoji nešto što ze zovu "ćelije pamćenja" i onaj ko je preležao bolest će sigurno teže od nje ponovo oboleti. Takođe je rekla da će virus u narednim mesecima oslabiti.

Nije objasnila (kao ni ostali :) ) šta to famozno "slabljenje" znači, ali sam pitao članove familije koji se razumeju problematiku i reč je o sledećem:

Svi virusi i bakterije mutiraju, samo neki brže, a neki sporije. "Domaćin" koga zarazi mutacija koja izaziva jak oblik bolesti će ili umreti, ili će zbog težine bolesti imati ograničeno kretanje. To znači da će se najviše širiti "slabije" mutacije, dok će "jake" izumreti. Npr. BCG vakcina je napravljena tako što su dva naučnika (po kojima je i dobila ime) zarazili laboratorijske miševe tuberkulozom goveda (bakterija Mycobacterium bovis) i onda su 13 godina odstranjivali one sa teškim oblikom bolesti, a od onih sa lakšim bolest prenosili na sledeće. Tako su na kraju dobili dovoljno "slabu" bakteriju da stvara antitela kod ljudi, ali da ne izaziva bolest.

Da ponovim - ovo je i prirodno ponašanje brzo mutirajućih virusa i bakterija u populaciji i zato svi govore da će virus oslabiti. Moguć je i drugačiji scenario, kada zbog istorijskih/političkih prilika dođe do neprirodne raspodele ljudi. Npr. na samom kraju 1. svetskog rata je izbila epidemija španske groznice (grip tipa H1N1), ali je najsnažniji deo populacije (vojnici) bio grupisan zajedno, u rovovima i generalno u lošim sanitarnim uslovima. Rat se završio, ali su opet krenuli kućama zajedno, u velikim grupama, često na pretrpanim brodovima. To je jedna od teorija zašto je španska groznica najteže pogodila mlad i najzdraviji deo populacije.


EDIT: Ako se pitate zašto jake mutacije npr. gripa nisu do sada već izumrle - priča (za većinu bolesti) nije tako jednostavna. Postoje rezervoari virusa u određenim životinjskim vrstama i oni se periodično prenose na ljude. Kao važnu činjenicu za "slabljenje" je dr Gligić navela da, osim na jednom mestu u Kini (inicijalna pojava bolesti), nije detektovano da se korona virus prenosi sa životinja na ljude.
Poslednja izmena od snork u 28 Jun 2020, 23:13, izmenjeno 1 put ukupno.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 28 Jun 2020, 23:12

Postoji i druga, zanimljiva je, i kaze da su nagrabusili oni koji nisu bili rodjeni u vreme Ruskog Gripa iz 19 veka.

Sve je to previse eventualnosti, a korona siba li siba....

Ja se i dalje uzdam u genijalnost neznanog junaka koji ce da prokine uskoro :)
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 28 Jun 2020, 23:14

Ako neko ima više informacija, da ne prenosim nešto neprovereno.

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Zaključana tema