Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 02 Jul 2020, 15:01

Bax je napisao:Sve si lepo napisao, osim da je on daleko smrtonosniji od gripa.
Takodje cinjenca da traje cele godine, ce to jos podici, plus ostje nam i grip.

Dakle da je sve isto kao kod gripa, grip traje 3 meseca.
Ovo traje 12 meseci.
Ako je kod nas umiralo 1000 ljudi godisnje, sad ce od korone umirati jos 4000 godisnje plus grip, 1000 godisnje.

Ovo je banalno i relativizovano, ali samo da znas da si omasio smrtnost drasticno...
O ne nisam druze pogledaj procenat smrtnosti od gripa, sarsa i korone.
Jos jedna stvar opet glupa a na kojoj insistira WHO je da ako je neko samo imao virus u sebi i umre a pored toga imao rak u poslednjoj fazi sa metastazama mora da se racuna da je umro od kovida19.
Sto nije u redu jer taj covek bi sutra/prekosutra umro od osnovne(neizlecive?!) bolesti kakav je rak, svaka bolest je izleciva al da ne tupim ima o tome puno da se pise.
Tako da taj neko i da nije imao virus u sebi bi umro i bez njega a takvih u svetu ima ohohooooo do sad.
Da li je virus ubrzao i unistio iovako izmuceno telo i imuni sistem tog nekoga DA ali on je samo ubrzao umiranje a nije KRIV za umiranje, velika razlika.
Ono sto je jedino bitno je koliko UBIJA zdrav organizam po tome mozemo da vidimo da li je virus jak ili ne, jer bolesnog coveka i kijavica moze ubiti jel shvatas poentu.
Predimenzionirana je prica o kovidu ali necu pisati o tome ima i razloga a jedan je jer necu da se ubedjujem sa nekima i da rasplamsavam vatru u polemici.
Grdno gresis(moje misljenje ili bolje da kazem znam to) ali svako od nas veruje u ono sto hoce, a to ne mora biti ispravno tako da mislim da verujes u neispravne podatke ali neka ne ubedjujem te u suprotno.
Svako dobro.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 02 Jul 2020, 15:09


tlazar je napisao:
antivenom je napisao:
02 Jul 2020, 11:25
Kako god, ako je to ovako kako izgleda da jeste, moracemo se navici na njega i ziveti sa njim kao sto zivimo sa virusom gripa koji BTW ubije procentualno vise ljudi
Koliko bih voleo da je ovo tacno, ali nikoga ozbiljnog nisam cuo da tako nesto govori.

Evo neko je rekao da zna nekoga ko je umro od covid-a u 35toj godini, to je npr bas zabrinjavajuce ako nije imao neke teze bolesti pridruzene.

Ja znam za coveka koji je bio na kiseoniku, a mladji je od 30. Ne znam da li je imao pridruzene bolesti.
Tacno je.
Da bas bih voleo da vidim brojke neskrivene istinite nestelovane koje kazu da covek nije bolovao niodcega i da je umro zbog kovida19.
Ne kazem da nema samo me interesuje %, tad znamo koliko je jak/ozbiljan virus.
I opet nije za sve isto neko ima rak(recimo ili dijabetes) u pocetnoj fazi imunitet jaci u odnosu na nekoj u terminalnoj fazi pa naravno prvi se mozda i izbori sa milionima virusa u telu, drugi izmoren naravno da ne moze i cao.
Nije isto za sve to moraju ljudi da shvate i nismo isti ista boles se ne zavrsi isto kod svih a razlozi su brojni od toga gde zivimo, sta udisemo, jedemo, pijemo, lekovi, otrovi iz svega, pusenje, alkohol....
Uzdravlje svima...

I da glupo zvuci, a ne bih da zvucim kao Kon(j), perite rukeeeeeSlika zaista deluje.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 02 Jul 2020, 15:11

Posalji podatke o kojima pricas, pa da diskutujemo, ja sam otvoren da me ubede u suprotno.

NAjbolji, najoptimisticniji procenat za smrtnost od Kovida je oko pola procenta zarazenh do sada.
Racunaj da ce da se zarazi skoro 80 posto stanovnistva bez mera za jednu sezonu.
PA sad da li ce isto da bude i naredne godine, to niko ne zna.

Molim te da pricas u ciframa, sa kojima raspolazes, opasno je pisati javno stvari, koje neko moze da cita i kaze zabole me sad, ovo nije opasno odo napolje da blejim, pa se mozda i zarazim....

To je ukratko reda 25.000 mrtvih, to je 50.000 kandidata za respirator u ekspozivnoj fazi prve godine.

U scenariju pucanja sistema, smrtnost ide na 5 posto, sto je reda 250.000 mrtvih.

Uzgred, totalno mi je neozbiljno da se prave ikakva poredjenja smrtnosti necega kad je ceo set u karantinu, sa gripom gde svi normalno zive.
Poslednja izmena od Bax u 02 Jul 2020, 15:17, izmenjeno 1 put ukupno.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 02 Jul 2020, 15:12

Uspeo kolega da se testira u Torlaku, radili su samo bris grla/nosa, nisu radili i analizu krvi.
Valjda je bris pouzdaniji.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 02 Jul 2020, 15:18

lami je napisao:
02 Jul 2020, 15:12
Uspeo kolega da se testira u Torlaku, radili su samo bris grla/nosa, nisu radili i analizu krvi.
Valjda je bris pouzdaniji.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Razlicite se stvari testiraju,test krvi trazi antitela virusa, dok bris PCR test, trazu prisustvo samog virusa u nosu.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 02 Jul 2020, 15:31



Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 02 Jul 2020, 15:36


Bax je napisao:Uzgred, totalno mi je neozbiljno da se prave ikakva poredjenja smrtnosti necega kad je ceo set u karantinu, sa gripom gde svi normalno zive.
Isto sam napisao barem 10 puta u ovoj temi, ali kao da nisu u stanju da razumeju. Porede se apsolutno neuporedive stvari.

Jedino gluplje od ovoga je ubrajanje dijabetesa u brojke. Osim u nekim ekstremnim slučajevima, dijabetes je bolest koja se relativno lako drži pod kontrolom i ljudi sa dijabetesom žive i po 40-50 godina. A sada je to "opravdanje" kad neko mlad umre zaražen kovidom, jbg imao je dijabetes... Slika

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Corona virus

Post od H4wkeye » 02 Jul 2020, 15:47

Sta vi mislite sta je dovelo do ovako velikog skoka? Jedan dobar drugar mi je Danac, pa sam pratio vremenom i za Dansku stanje i za Srbiju. Bili smo skoro identicni po svemu. I u Danskoj je pre 10ak dana bila utakmica sa 5-6.000 ljudi. Otprilike kad i mi, malo posle su otvorili restorane itd. Medjutim oni i dalje imaju ispod 100 dnevno dok je ovde skocilo kao blesavo.

E sad imali su oni nekih skokova pre nas, dok je ovde bilo 30-40 dnevno, ali sada im je uglavnom ispod 100.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 02 Jul 2020, 15:51

Vrlo prosto, Danci su proveli vreme u edukaciji stanovništva, a verujem da im je i start što se svesti i odnosa prema drugima na daleko višem nivou, pa je pristup tako kalibrisanom stanovniku drugačiji.

Srbija je prvo imala najstrože mere, zatim odjednom ništa, a edukacijom se niko nije bavio. Mere je trebalo lagano popuštati da se ljudi usputno edukuju na novi način življenja, koji će izvesno da nas prati. Šta sad može da se desi, da nas opet zatvara i sjebe ekonomiju, ili da nam podigne smrtnost na preko 2%, nadam se ne i do ovih 5% o kojima Bax piše.

Imaš par stotina respiratora, i možeš imati par hiljada malo teže bolesnih, a lekara i osoblja da njih leče nema dovoljno. Pametnom dosta, pa ne nosite maske, ko ih jebe, zar ne ?

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 02 Jul 2020, 15:54

Pa pitanje je tih 5-6 hiljada na kolikom stadionu? Kod nas se nisu bas drzali odvojeno. Onda nocni zivot se poprilicno vratio, niko vise ne nosi maske i sto je najzesce, nabijaju ti se u redu, plus smo imali izbore gde su se opet ljudi gurali ispred iznornih mesta.
Za skok krajem maja i pocetkom juna u zapadnoj Srbiji i Makedoniji, trebalo bi da ima veze sa Bajramom, ali ovo trenutno bih rekao prvi faktori, plus to sto su svi - mediji, politicari...krenuli odreda kao opusteno je sada.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 02 Jul 2020, 15:55

Ljudi su se maksimalno opustili. Iliti u prevodu mi se brze opustamo od Danaca :) A i edukacija i jasna poruka je odigrala ozbiljan posao :) Srecan sam sto bezim za vikend natrag u NL posto je za sada tamo sve ultramirno. Jedino mi sada ostaje dilema da li da se samoizolujem od mojih ili ne i u kojoj meri ...

PS: Maske (skoro) niko ne nosi u NL (osim u javnom prevozu gde su obavezne i to tek od 1. juna) pa se opet virus prilicno smirio... E da stadioni i okupljanja se nisu desila niti ce se desiti do septembra - osim par demostracija :) A sve skole su se otvorilie pocetkom juna, a osnovne jos u maju...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 02 Jul 2020, 16:10

I jedan mali detalj ne znam za Dance, ali mi tesko muljamo sa brojevima.
Muuuuljamo, muuuuljamo, a ovo ne moze na foru da se prevazidje.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Corona virus

Post od H4wkeye » 02 Jul 2020, 16:13

Ne znam tacno za tu utakmicu kod njih sta je bilo i kako. Ali definitivno su izgleda nocni klubovi, privatne proslave itd nesto sto je doprinelo rastu. Plus kombinacija da je deo ljudi neodgovoran i da je drzava prebrzo popustila sve mere. Po meni su nocni klubovi i to trebalo poslednje da se otvori.

Takodje mislim da su mogli brze da reaguju kad su videli da se sprema neki veci rast.

@Bax Za to ne znam, znam samo da Danci iz nekog razloga preskocili neke dane i nisu objavili podatke. Tipa u poslednjih 14 dana, 4 dana nisu izneli nikakve podatke i brojeve.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 02 Jul 2020, 16:19

Mi nemamo koga da vodi ovu krizu.
Sposobni smo da preslikamo mozda necije tudje resenje, problem je sto smo sad mi crvena zona, pa nemamo pojma sta da radimo.

Da postoji neka sluzba bezbedosti, zabranila bi znojavu zurku, sa celim drzavnim vrhom.
Pa nama se vrh masovno zarazio zbog neznanja i nemanja pojma sa zivotom....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Corona virus

Post od H4wkeye » 02 Jul 2020, 16:31

Ta zurka im je bila idiotska. Iskreno, mislim da su na samom pocetku dobro postupili sa merama, ali su zakazali kod ovog drugog skoka. I nadam se da ce i ljudi vise da postuju tu distancu i da nose maske u zatvorenom. Danas u Lidlu vidim dosta vise maski se nosi nego prosle nedelje na primer.

Zaključana tema