Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 06 Jul 2020, 07:58

Darko je napisao:U cemu je caka da u madjarskoj u poslednja 3 dana imaju samo 4, 2 i 9 zarazenih?
Verovatno ne prijavljuju prave rezultate, sta drugo.
Na teritoriji cele HU samo toliko pozitivnih, mozda u nekoj maloj opstini ali ne i u celoj HU.
To ti je odgovor na nerealno niske cifre, stelovanje klasicno isto sto su i kod nas radili/rade.
Pa Orban i AV su drugari sta te cudi.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 06 Jul 2020, 08:05

sigurno šteluju, šta bi drugo moglo - nema šanse da neko ima bolje rezultate od nas. kakve veze ima što nose maske, imaju strogu zabranu okupljanja u opasnim brojevima, što su disciplinovani.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dragvorl » 06 Jul 2020, 08:44

Sigurno i da steluju rezultate, nema sta. Ali trenutno sam tu i tokom celog cirkusa su maske bile obavezne u zatvorenom i to se postovalo, za razliku od Srbije. Kad sam dosao prvi put sam krenuo u radnju bez maske i kad sam video da bukvalno svi nose otisao sam nazad do kola i uzeo masku.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 06 Jul 2020, 14:43

gazza je napisao:sigurno šteluju, šta bi drugo moglo - nema šanse da neko ima bolje rezultate od nas. kakve veze ima što nose maske, imaju strogu zabranu okupljanja u opasnim brojevima, što su disciplinovani.
Uzivaj u soli, ima ti iskoci neki rog koliko se nerviras.
Niko ne kaze da nema sanse da imaju bolje rezultate od nas(ja ni ne znam sto ti ne nastavis zivot u GR bilo bi bolje i tebi i nama posto bas mrzis svoju drzavu) samo rekoh da steluje Orban kao i AV.
Daj bre u celoj HU neki dan 2 zarazena pa ako ti i dalje verujes da Orban ne steluje tvoj problem druze.
Maske imaju ulogu ako ih svi nose jer ona ne stiti od drugih vec da taj koji nosi ne siri dalje ukoliko je u bliskom kontaktu u zatvorenom.
Ja sam danas bio u 4 velike radnje da ne reklamiram i svi su imali maske svi do jednog, gledao sam ljude u busevim dok sam setao Glavnom u Zemunu i svi od vozaca do putnika su nosili maske.
Bas neozbiljno i neodgovorno bas htedoh svima njima da kazem skinite maske da vas slikam i posaljem gazza-i da vidi kako smo neodgovoran narod.
Kapiram ja da ti mrzis AV, ali zasto mrzis svoju zemlju i narod to mi nije jasno.
BTW ni ja ne volim AV ali volim Srbiju i ne mogu da progutam da smo svi neodgovorni(a ja znam da nisam neodgovoran) to sto je mozda manjina ali toga ima u svakom narodu i dok je manjina nije strasno.
Dal je video neko sta su Englezi u subotu radili, to nigde u Srbiji nije bilo oni se lizali ma zgadilo mi se i da gledam i to je ok jer je to narod velike EU drzave, doduse vise nisu ni u EU.
A korona im nije nestala samo su ih pustili iz karantina.
Kad im za 7-10 dana ponovo bukne dal ce to biti odgovorno ponasanje naroda VB-je?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dragvorl » 06 Jul 2020, 20:55

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 06 Jul 2020, 22:13

antivenom je napisao:
06 Jul 2020, 14:43
...
he he koja si ti botina, nadam se da si dobro naplatio

da nisi kao đuka bizon koji živi na 22. spratu na banjici uz onoliko proseravanje

ne voliš AV? razmisli dvaput.

naravno da ne mrzim srbiju, jedino ova dva miliona takvih kao što si ti

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 06 Jul 2020, 22:25

gazza je napisao:
antivenom je napisao:
06 Jul 2020, 14:43
...
he he koja si ti botina, nadam se da si dobro naplatio

da nisi kao đuka bizon koji živi na 22. spratu na banjici uz onoliko proseravanje

ne voliš AV? razmisli dvaput.

naravno da ne mrzim srbiju, jedino ova dva miliona takvih kao što si ti
Blago tebi...

Cim ti se ne ide uz dlaku odmah bot.
U nedostatku cinjenica krece taj botovski recnik, budi kreativniji.
Ja volim AV, opila te ta so druze nemas pojma ni sta pises vise.
Bolje da stanem i ne pisem sta bih ti zaista na ovo odgovorio jer nije po pravilima pa ti necu davati razlog da odemo jos dalje van teme.
Dovoljno je da kazem, zao mi te je.
Svako dobro.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Corona virus

Post od H4wkeye » 07 Jul 2020, 00:50

Madjari da imaju 2-3 zarazena dnevno nema sanse. Mnogo bolje i ozbiljnije zemlje pa imaju vise (Slovenija na primer).

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 07 Jul 2020, 09:55

Broj zaraženih dolazi na kraju, kao posledica ponašanja. To da Mađari imaju isto kao mi - jer neko napisa da je to pandemija koja će se ravnomerno raspodeliti svuda, po svim zemljama - nema šanse pre svega zbog elementarne discipline i pridržavanja pravila. U Mađarskoj Orban nosi masku i daje primer, naš predsednik želi da pošalje poruku da je nepobediv i da mu maska ne treba. To se onda dalje prenosi na celu naciju koja se opameti tek kada BIRN dođe do podataka da se podaci višestruko lažiraju, kao što uostalom ovih dana vidimo dole u Sandžaku.

Ja sam pre 10 dana iz Srbije pobegao ne samo što sam imao važna posla ovde gde sam i ne samo zato što mi je plaža na 475 metara od kuće pa mogu da se kurčim, nego pre svega zato što sam se osećao ekstremno nebezbedno u Beogradu. Ekstremno. Poučeni porukom sa vrha države, utakmicama, teniskim turnirima, izborima, odjednom su svi živi počeli da se okupljaju bez ikakve predostrožnosti, raskurčene batice i sekice u najbližem komšiluku na uglu Molerove i Krunske a i ne samo oni, nego i prijatelji da zovu na žurke, druženja, splavove sve. Tako već dobrih mesec dana i dojadilo mi je da izigravam mizantropa i odjebavam ljude, zahvaljujem na pozivima i izmišljam razloge da izbegnem da dovodim svoje zdravlje u opasnost.

I neću se vraćati dok mi ili ne istekne vreme koje zakonski smem da provedem u Šengen zemlji bez vize ili ne vidim da je nešto počelo da se menja u mentalitetu. Što se verovatno neće desiti dok baš veliki broj ljudi ne bude bio pogođen raspadom zdravstvenog sistema po ugledu na ove slike koje stižu iz Pazara i Sjenice ili udaren po džepu (a i to će uskoro, jer će budžet morati da se puni, videli smo za vreme vanrednog stanja).

Znači nije stvar u tome da li ima ili nema šanse da Mađari imaju 3, nego ponašanje i odgovornost. A to je nešto što Mađari imaju a mi nemamo.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od Puzo81 » 07 Jul 2020, 12:16

Kolegi potvrđena corona, do jaja :bravo:

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od half man » 07 Jul 2020, 12:55

korona virusi postoje mnogo dugo i ima jako puno tipova iz korona grupe virusa ,tako da kad se neko testira moze da ima jednu od milion vrsta koja je postojala i ranije i ljudi se nisu testirali .

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 07 Jul 2020, 13:19

Mislim da ovaj konkretan test ne funkcioniše tako, nego ciljano na covid-19.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 07 Jul 2020, 13:31

Ako mislite na PCR test on precizno registruje koronu, ali ne i tačno koju podvrstu.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 07 Jul 2020, 13:41

Misliš na Covid-19 pretpostavljam, ne generalno na celu familiju koronavirusa?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 07 Jul 2020, 13:49

Naravno da ne ukazuje na sve Korona viruse, pa onda bi samo budale davale tolike pare na testiranja preko PCR testova.....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Zaključana tema