Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od shandu90 » 24 Jul 2020, 08:44

Jel se ovo racuna?

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

djordjeradanovicc
Postovi: 14
Pridružio se: 11 Dec 2018, 20:47

Re: Corona virus

Post od djordjeradanovicc » 24 Jul 2020, 11:59

Obavezno odgledati.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Corona virus

Post od Ikac » 24 Jul 2020, 16:04



Podrška za ovog momka. Strašno je šta rade.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 24 Jul 2020, 16:26

Odradili i test danas. Od zakazivanja telefonskog do testa 24h. Vozio 7km cekanje 5min, kroz prozor proverili jedinstveni broj gradjana i za kada imamo zakazano (stigo sam 3 min ranije, a imao sam od 14:48 do 14:53 ali nisu pravili problem), zalepili taj broj na epruvetu i rekli nam da vozimo do sledece tacke, tamo se put racva na 3 grane i nastavimo bez zaustavljanja do prve prazne, pridju nam dvoje, jedan tehnicar i doktorica, ona posle zdravo/zdravo uzme epruvetu, izvuce 2 dugacka stapica, jedan gurne u grlo bez da gurne ruku u auto, drugi malkice uvuce ruku u auto i gurne u nos. Sve u svemu akcija od 2-3 min. Cerka se jako uplasila, ali na kraju je rekla da skoro nista nije osetila... kazu rezultati za 48h...

PS: Vidim da to nije zdravstvena ustanova koja radi nego drzava (javna sluzba za recimo vakcinaciju dece i kontrolu novorodjenih), posto ih nije interesovalo zdravstveno ili bilo sta drugo samo da se ne pobrka jedinstveni broj gradjana...

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Corona virus

Post od HKS » 25 Jul 2020, 16:23

Koliko dugo moze da se nosi FFP2/3?


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 25 Jul 2020, 18:00

Mogu da se nose dok ih ne bacis u djubre, mislim mogu i tada ali nije bas najpametnije.
Da nisi mislio da pitas do kad imaju funkciju da stite a da se ne kontaminiraju virusima tj do kad ima svrhe da se nose da stite od onoga sto im je namena?

Mala sala

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 26 Jul 2020, 18:14

https://www.danas.rs/drustvo/ugljanin-m ... li-leciti/
Kada vidis da delis misljenje sa Vulinom, znaci da je zadnje vreme doslo.
Ova budala neka ima i 10 000 pristalica, a pretpostavljam da ih ima znatno vise, neka samo desetina poslusa, to je veliki problem za sprovodjenje mera.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Corona virus

Post od shandu90 » 26 Jul 2020, 19:08

U tom kraju i padaju kao pokoseni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 26 Jul 2020, 19:39

Ono kad ti vulin kaze da nisi normalan :)

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 26 Jul 2020, 20:01

lami je napisao:https://www.danas.rs/drustvo/ugljanin-m ... li-leciti/
Kada vidis da delis misljenje sa Vulinom, znaci da je zadnje vreme doslo.
Ova budala neka ima i 10 000 pristalica, a pretpostavljam da ih ima znatno vise, neka samo desetina poslusa, to je veliki problem za sprovodjenje mera.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Ovde je Vulin(koliko god mi je antipatican i kako god negativno misljenje o njemu da imam) u pravu.
Kakvo ljupetanje neko mu stavio na svaku 100-tu virus.
Dal taj "stomatolog" zna kako se isti prenosi kao i koliko sam virus bez domacina moze da ostane ziv?
Najgore sto ce bud@lu neko i poslusati pa ugroziti i svoj i tudj zivot.
Koliko god da si protiv nekog politicki to razumem(ni ja ne volim trenera and co) ali ovde neko propagira direktno ugrozavanje zdravlja ljudi zarad marketinga i mrznji prema nekome.
Koliko god ne voleo ove na vlasti nikad necu reci da maska ne stiti sve nas jer je to naprosto laz, naravno da stiti narocito kad bi svi nosili.
Kazem, ne daj boze da ga neko poslusa.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Woodoo » 27 Jul 2020, 13:29


Luki-SB
Banned
Postovi: 129
Pridružio se: 09 Jan 2019, 15:58

Re: Corona virus

Post od Luki-SB » 28 Jul 2020, 01:12

Masku nisam nosio, u poslednjih me sec Dana je nosim jer Sam na Brodu a prime cujem da masa ljudi u Francuskoj ne nosi make a o Srbima pricaju da smo neodgovorni a pogledajte kako se te zapadne zemlje neodgovorni ponasaju, I dalje Sam skeptical povodom ovog virusa I verujem da je velika ovo profit farmaceuta, koliko se Samo maski proda, rukavice, dezinf sredstva. Najvise je na ogromnom gubitku privrefa. Niko se ne zapita koliko je ljudi ostalo bez posla ili smanjene plate, PA me ove demonstracije nisu ni cudile sto su Bile. Lepo MI je rekao jedan Nas covek na aerodromu, treba svi da poskidamo maske I da Kazemi ne zelemo policijski Cas. Zar toliko moram da budemo ponizni I da se povinujemo svim merama koje Nam mediji I odredjena grupa ljudi promovisu zarad licnog profit a na stetu mnogih. Na aerodromu nisam osecao strah zbog korone, licno Sam mnogo veci strah imao kad sam kao dete imao leukemiju.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 28 Jul 2020, 07:30

Evo ti malo da vidiš zaradu farmaceuta, ti sceptical čoveče...


Nova studija iz Nemačke. Uzmete 100 ljudi koji su preležali COVID-19, i snimite im srčani mišić detaljno magnetnom rezonancom.

Relativno mladi ljudi, 45-53 godina raspon starosti, od kojih se dve trećine (67) oporavljalo kod kuće, a 33 su morali u bolnicu. Samo dva pacijenta su bila na ventilatoru - znači ogromna većina je imala ono što se zove "blagi" oblik COVIDa. U proseku 71 dan nakon završetka bolesti, minimalno 64 dana; dakle nisu prvi dani oporavka koji mogu da zamute sliku.

Rezultat... 78 od tih 100 ima patološke promene na srcu, veoma slične posledicama srčanog udara. Funkcija srca generalno je merljivo oslabljena. Od tih 78, 60 ima i dalje snažno zapaljenje srčanog mišića (više od dva meseca nakon bolesti!).

Smrti od ove bolesti su teške u kratkom roku. Invaliditeti, bolesti, i da, smrti, koje dolaze u budućnosti kao posledice ovakvih oštećenja će biti stvaran dugoročni teret. Ovo nije bolest koju vredi "preležati da se završi posao."

https://jamanetwork.com/journals/jamaca ... le/2768916

Pošto ljudi na više mesta pitaju, ovo nije prva ili jedina studija. Problemi sa srcem su prijavljeni u naučnoj literaturi još u martu, i merenja su bila da oko 15-30% pacijenata ima oštećenja srca praćena aritmijom i gubitkom funkcije. Ovo gornje je samo novija studija koja veoma pažljivo, veoma osetljivom tehnikom pregleda situaciju, tako da vidi i nivoe oštećenja koji nije moguće odmah detektovati.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Luki-SB
Banned
Postovi: 129
Pridružio se: 09 Jan 2019, 15:58

Re: Corona virus

Post od Luki-SB » 28 Jul 2020, 11:13

A Sta cemo sa privredom Koja je dosta pretrpela pose no su na udaru hitelijeri I ugostitrlji, turisticke agencije... A stetu trpe I prevoznici pose no Koji voze putnike za inostranstvo. Jedan je decko radio u hotel u Beogradu imao platu 1000 evra I dobio otkaz jer nema gostiju.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 28 Jul 2020, 13:53

Pa bas da nam privredu nose hoteli i kafane, nije bas :)
Tako da se ne bih brinuo previse.
Na gubitku ce biti vlasnici istih, a radna snaga moze da se preusmeri na druge delatnosti.

Zaključana tema