Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Corona virus

Post od DukeNS » 10 Avg 2020, 22:02

Koliko dana treba da se cuva nakon kontakta sa zarazenim?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 10 Avg 2020, 22:05

15 dana je karantin.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

lami
Postovi: 3267
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 10 Avg 2020, 22:41

Ako se prijavis, dobijas 14 dana u resenju i policija te zove svaki dan da pita za zdravlje

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 10 Avg 2020, 23:05

Bax je napisao:
10 Avg 2020, 22:05
15 dana je karantin.
Ne postoji više taj karantin, tj ja ne znam ko to i kome daje. Brat bio PCR+, ženu i ćerku niko nije kontaktirao niti testirao.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 10 Avg 2020, 23:16

Moj odgovor je bio na pitanje kolege sa forima, procotajte pitanje ponovo.

Ako si bio sa nekim ko je zarazen, i zelis da se cuvas, tj zastitis bliske osobe, izbegavati ih 15 dana. Posle toga amo za to vreme nema simptoma, trebalo bi da si OK
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

lami
Postovi: 3267
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 10 Avg 2020, 23:30

Heinz, iz prve ruke daju i dalje karantin ako ti je clan porodice pozitivan. Sad sve zavisi.kako je ko organizovan, nas su zvali iz Zavoda za zastitu zdravlja Pozarevac, pa policija, resenja stigla u sanduce koji dan kasnije.
Cuo sam i iz drugog grada, covek koji se leci od raka, bilo obavezno da se testira da bi isao na terapiju i ispao pozitivan, a nema nikakve simptome. Njegov sin isto dobio izolaciju 2 nedelje.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 10 Avg 2020, 23:53

U vreme predizbornih raskalašnosti i slavljenja istorijske pobede nad virusom, znatan deo mojih kolega se zarazio. Simptomi su se ispoljili posle 3 - 4 dana nakon kontakta sa bolesnim. Svi znaju gde su fasovali i od koga. Uvek je bio prenosilac neko ko ima ozbiljne simptome.

Mislim da ako posle 4 dana ne bude simptoma nećeš oboleti, ali ne znam stvarno da li možeš da preneseš nekome, to bilo živi dan danas nije siguran. 15 dana ograničavanja kontakata je razumna mera. Maska na lice i drži se podalje od svih.

Edit: zaboravih da dodam. Nakon tog inicijalnog udara, niko živi se nije ponovo razboleo, niti je unutar firme neko pokupio virus, svi su se zarazili van.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk



Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 10 Avg 2020, 23:56

Pa ja pišem iz prve ruke (inače ne bih pisao), iz jula meseca. Infektivna PCR+, bolnica (reumatologija BG), PCR-, kuća (bez bilo kakvih ograničenja kretanja). Niko se nije bavio kontaktima niti karantinima.

lami
Postovi: 3267
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 11 Avg 2020, 00:05

To je onda do Beograda, previse ima ljudi, a malo inspektora i ne stizu kad da izdaju resenja. Svima u porodici stiglo ovakvo resenje.
To je samo dokaz koliko sve ovo nema svrhe, negde se kao primenjuje nesto, a u drugom gradu ne.

Slika

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Poslednja izmena od lami u 11 Avg 2020, 00:05, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 11 Avg 2020, 00:06

Korona propo kod nas

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Corona virus

Post od DukeNS » 11 Avg 2020, 01:59

U petak sam bio na sahrani, kumu je umro otac (nevezano za koronu). Na sahrani su svi nosili maske, dok je na daci, osim mene, niko nije imao. Jos je bilo na zatvorenom, ali sam ja izasao i seo u bastu. Danas sam se opet video sa kumom i bili smo na rucku. Sedeli smo dijagonalno jedan od drugog, sa razdaljinom malo jacom od metra. Kada sam stigao kuci, zove me on i kaze kako mu se majka ne oseca dobro i ima temperaturu. Da se poziv dogodio samo pola sata ranije (sto je bilo nemoguce), ne bih bio zabrinut, ali sam u tih pola sata 15 min. bio u kolima sa zenom i decom. Kumova mama je otisla u covid ambulantu i izmerili su joj 37, dok je kod kuce ona izmerila 39. Nasli su joj nesto na plucima, ali to izgleda datira od ranije. Vadili joj krv i krvna slika je u redu, nema odstupanja karakteristicnih za koronu. PCR nije radjen. Rekli joj da nema koronu, dali antibiotike i poslali kuci. Ja sam istog momenta spakovao zenu i decu i poslao ih kod taste, ali je problem sto nemam luksuz da mi karantin traje 14-15 dana kako bih bio siguran. Izbegavacu kontakte do vikenda i pratiti situaciju kod kuma, a nakon toga cu se verovatno vratiti u pogon. Prema drugima cu, naravno, biti obazriv...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 11 Avg 2020, 08:31

Prati ti kako se osećaš, i ne tripuj se previše. Prema ograničenom uzorku u mojoj okolini, ljudi koji su pozitivni bez, ili sa slabim simptomima, nisu nikog zarazili, čak ni svoje ukućane. Uzimam u obzir činjenicu da si i ti obazriv i pažljiv da iza sebe ne ostavljaš klice na sve strane, gde obitavaš. Sad je lepo, toplo, otvoreni prozori, nije teško držati stvari pod kontrolom.

Inače, vrhunski rezultat što se Srbije tiče, jer je manje-više život normalan, sem što smo učaureni: što takođe nije loše, bolje da smo u zatvoru u svojoj državi, nego u svojim kućama kako je bilo u aprilu.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 11 Avg 2020, 09:01

Duke Ns

Cekaj,ti se plasis sto si sedeo sa kumom bez maski,na metar i posle seo u auto sa porodicom?
Ne ide to tako.Postoji period inkubacije,prozor efekat.

Nidza je vec rekao,potvrdio nepisano,sto doktori nece reci.
Sacuvaj svoje 7 dana i miran si.
14 dana,28 dana su slucajevi u teoriji.
Praksa je 4-5 dana do prvih simptoma.
Znaci vikend i "pevaj brate",al sa maskom.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 11 Avg 2020, 09:32

nidza je napisao:
11 Avg 2020, 08:31
Inače, vrhunski rezultat što se Srbije tiče, jer je manje-više život normalan, sem što smo učaureni: što takođe nije loše, bolje da smo u zatvoru u svojoj državi, nego u svojim kućama kako je bilo u aprilu.
Da li si realan? Najgori smo u regionu, imamo više slučajeva od GR gde su došli milioni turista, gori smo od HR gde isto ima ~1 mil. turista.
Ne možemo da odemo nigde, osim u BiH... šta je tu dobro??

lami
Postovi: 3267
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 11 Avg 2020, 09:39

Ne kazem da je nasa situacija dobra, ali ako pogledas rumuniju, njihov broj zvanicno obolelih u poslednjih nekoliko nedelja je srazmeran nama, imaju bas veliki skok, cak se valjda i Grci zale da je veliki broj uvezenih slucajeva iz Rumunije i Bugarske. Samo ne znam da li se i oni igraju sa rezultatima, kao ovi nasi.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Zaključana tema