Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Corona virus

Post od Superb III » 12 Avg 2020, 16:19

DasAuto je napisao:
12 Avg 2020, 15:06
nikaragva je napisao:Pa testiranja i sve brojke oko toga i jesu politika i nista vise.

Testiranje ima smisla, ako imas simptome, da znaju sta ce s tobom.

Ko je zdrav, testiranje nema apsolutno nikakvog smisla. Jer cim zavrsis testiranje mozes se zaraziti, a misliti da si zdrav. Sto je u neku ruku cak i kontraproduktivno.
U pravu si. Ja od stana imam 200m pjeske do prve odrinacije i mogu danas za 20e da se testitam. Ne pada mi na pamet da idem tamo.

grujicd je napisao:
12 Avg 2020, 14:03
Meni samo nije jasan tvoj komentar da nam “truju mozak sa maskama i testiranjima”
Ne samo vama, al ne mogu belgijancima govoriti na srpskom forumu.
Dovoljno je pogledati bilo koji srpski kanal. Voditelji, Novinari itd nose neke fensy dizajerske maske koje ne pomazu ni 1% al nose eto zato sto im je neko rekao da to tako treba. Pa tek onda one zabrane kretanja koje ste imali. To nema nigdje. Pa manje su ti sanse da se zarazis hodajuci po prirodi neko sjediti u stanu i blejati. A gdje su tek psihicke posljedice, o tome niko ne govori.

Ljudi bukvalno prihvataju sta god im vodja kaze, a to sam najmanje ocekivao od Srba. Ja licno nema pojma da nabacim na sebe kakvu masku. Jedino ako moram da letim avionom.
Dosta stvari tebe nisu jasni al dobro...

lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 12 Avg 2020, 16:20

Nebitno je da li ga volis ili mrzis, ima situacija cak i kada Vulin kaze nesto smisleno, da li to znaci da treba da mu kontriramo.
Nazalost preveliki procenat ne zeli da nosi maske i smatra da je ovo malo jaci grip, tako da sve vise mislim da nema svrhe.
Video si da je covek napisao iznad da je korona unistila coveka od 30ak godina. Da se svi pridrzavamo mera na 2 nedelje - rastojanje i maske, brzo bi se ovo stavilo u neko normalno stanje, medjutim od toga nema nista i ima da se zezamo dok se ne vakcinisemo (videcemo sta je ruskom i da li ce jos neko da napravi svoju).

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Corona virus

Post od DasAuto » 12 Avg 2020, 17:01

lami je napisao:
12 Avg 2020, 16:20
Nebitno je da li ga volis ili mrzis, ima situacija cak i kada Vulin kaze nesto smisleno, da li to znaci da treba da mu kontriramo.
Nazalost preveliki procenat ne zeli da nosi maske i smatra da je ovo malo jaci grip, tako da sve vise mislim da nema svrhe.
Video si da je covek napisao iznad da je korona unistila coveka od 30ak godina. Da se svi pridrzavamo mera na 2 nedelje - rastojanje i maske, brzo bi se ovo stavilo u neko normalno stanje, medjutim od toga nema nista i ima da se zezamo dok se ne vakcinisemo (videcemo sta je ruskom i da li ce jos neko da napravi svoju).

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
To jeste istina, ali da se svima na zemaljskoj planeti uvede iste mjere u isto vrijeme. Inace nema od toga nista jer kad tad ti dodje stranac koji se razbolio i koji ce siriti dalje.

lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 12 Avg 2020, 17:05

Da se stavi u normalno stanje, znaci neki mali broj dnevno obolelih - kao sto je bio na pocetku epidemije, plus mozemo i mi da trazimo da nam ulaze u zemlju iskljucivo sa potvrdom o negativnom testu.
Opet, ovo sto si rekao stoji, dokle god postoji virus u bilo kojem delu sveta, lako moze da se razbukta.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ji 4Tze » 12 Avg 2020, 17:13

DasAuto je napisao:
12 Avg 2020, 15:57
Nemoj shvatati licno. Imam u familiji onih koji vole velikog vodju :)
Pa ovde ga niko ne voli, niko ga bre normalan ne voli a pošto nosiš masku u avionu, ćuti i ne *enjaj iz Švedske :mrgreen:
Tamo stanovnici plave krvi tetoviraju glavnog epidemiologa a stanovnici migrantskog porekla ga kunu, nisu samo matorci po domovima umrli...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Corona virus

Post od DasAuto » 12 Avg 2020, 20:17

Ji 4Tze je napisao:
12 Avg 2020, 17:13
DasAuto je napisao:
12 Avg 2020, 15:57
Nemoj shvatati licno. Imam u familiji onih koji vole velikog vodju :)
Pa ovde ga niko ne voli, niko ga bre normalan ne voli a pošto nosiš masku u avionu, ćuti i ne *enjaj iz Švedske :mrgreen:
Tamo stanovnici plave krvi tetoviraju glavnog epidemiologa a stanovnici migrantskog porekla ga kunu, nisu samo matorci po domovima umrli...
Preko 90% umrlih u SWE od COVID-19 su preko 70 godina. Tako kaze statistika. A za tetovazu ne znam. Ima sigurno ljudi koji imaju Hitlera i Mao'a tetovirano na ramenu...

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ji 4Tze » 12 Avg 2020, 21:33

Tako sam i ja razumeo procenat ali je problem što nisu svi od preko 70 godina po domovima za stare, nego da je dobar deo u porodicama došljaka koji ne šalju svoje starije u domove, pa su povučeni državnom strategijom praktično "ubili" svoje starije ukućane.
Oni su razočarani.
Šveđani plave krvi oduševljeni jer ih nisu zaključali u prvom talasu ludila.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11083
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 12 Avg 2020, 21:55

Postoje studije u USA, koje govore u prolog, da je smrtnost znacajno veca kod crnaca, arapa i latinosa nego li kod belaca ili Azijata.
Pretpostavka je da je u korelaciji sa vitaminom D, koji oni manja sintetisu, mada su crnci i jako gojazni u USA.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Corona virus

Post od milanns » 12 Avg 2020, 23:05

A opet sa afričkim crncima obrnuto. U JAR umiru belci. Inače je hiperprodukcija naučnih radova, i inače medicinari ne doprinose bogznasta svojim naučnim bravurama. A sada je, nažalost, to još izraženije. Doktorata koji dokazuju da je tipa bolje staviti hanzaplast na omanju ranicu nego ne, bar kod nas i ne samo kod nas, koliko hoćeš. Btw. ne znam kako je kisicka izabrana u svoje prvo zvanje (docentsko) sa doktoratom o multiploj sklerozi. Jedan od uslova (pored tih kobajagi radova) je vazda bio da doktorat mora biti iz minimum naučne oblasti, a najčešće iz uže naučne oblasti. Na stranu koliko to govori o njenoj stručnosti i moralu. I onda vele struka...

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 13 Avg 2020, 00:40

Slazete li se najavljenim merama za decu i skole?
Hocete ih slati u skolu ili nastava od kuce?
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Corona virus

Post od DukeNS » 13 Avg 2020, 00:49

Izgleda mi kao nemoguca misija zakazati testiranje online. Kum se u petak vraca za Francusku i po sletanju ce on i majka raditi test. U subotu ce dobiti rezultate, tako da cu tada znati na cemu sam...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11083
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 13 Avg 2020, 01:22

Ima li neko ideju odakle se pojavila Korona na Novom Zelandu posle 100dana bez virusa? Kaze 4voro ljudi u jednoj porodici.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21095
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 13 Avg 2020, 08:16

Što da ne, pa nisu hermetički zatvoreni? Sad sam iz zezanja lupio destinaciju Peking i može da se kupi povratna avio karta.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od blaugrana » 13 Avg 2020, 08:30

DukeNS je napisao:Izgleda mi kao nemoguca misija zakazati testiranje online. Kum se u petak vraca za Francusku i po sletanju ce on i majka raditi test. U subotu ce dobiti rezultate, tako da cu tada znati na cemu sam...
Torlak, BG

Gesendet von meinem Blaumi Note 5 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Corona virus

Post od DasAuto » 13 Avg 2020, 08:31

Ji 4Tze je napisao:
12 Avg 2020, 21:33
Tako sam i ja razumeo procenat ali je problem što nisu svi od preko 70 godina po domovima za stare, nego da je dobar deo u porodicama došljaka koji ne šalju svoje starije u domove, pa su povučeni državnom strategijom praktično "ubili" svoje starije ukućane.
Oni su razočarani.
Šveđani plave krvi oduševljeni jer ih nisu zaključali u prvom talasu ludila.
Informisan si. Ja ocigledno nisam.

Zaključana tema