Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Corona virus

Post od zuzazu » 05 Sep 2020, 12:40

Gaginh0 je napisao:
05 Sep 2020, 09:23
Počeli ponovo ljudi da umiru od raka, srčke i ostalih bolesti :(


Jedan kratak period sam verovao u ovo, kad je umro onaj Gaja kafanski pevač iz Temerina (dobar deočko bio, poznavali smo se), a onda sam shvatio takođe da sam poznavao i nekog ko je poginuo u saobraćajki, ko je umro od droge, ko se obesio, ko se utopio, i tako dolazim do zaključka da nije nerealno poznavati nekog ko je "umro od korone", jednostavno ljudi umiru na različite načine. Haos u kovid bolnicama? Pa haos je i na onkologiji, haos je i na psihijatriji, haos je i na kardiologiji...
Neki ljudi na ovom forumu su zapali u psihoze i paranoje od kad je ova korona, za nedelju dana piše se u 10 tema, od toga 7 tema su "neozbiljne", a tome je dosta kumovala ova bezvezna tema kojoj nije mesto na ovakvom forumu.

Forumi kao takvi - umiru, al nek umru dostojanstveno, a ne "od korone".
:plusone: teška paranoja i smor

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Corona virus

Post od Gaginh0 » 05 Sep 2020, 13:19

@Pulp Fiction da bio je bas predebeo, kao Darko Lazic pre operacije, ali dobar momak.

@ikac2000 ma kakvi, ja sam prosecni Srbenda, serem od kuce :kezo:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dragvorl » 05 Sep 2020, 23:18

Skoro sam se vratio iz Italije, svud se nose maske unutra, restorani, kafici, radnje, itd...na svakom ulazu u iste sredstvo za dezinfekciju.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Corona virus

Post od DukeNS » 06 Sep 2020, 00:04

Njih su izgleda istraumirali za sva vremena...

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Corona virus

Post od Superb III » 06 Sep 2020, 10:03

steva_anya je napisao:
05 Sep 2020, 08:36
steva_anya je napisao:
30 Avg 2020, 08:35
Krajem marta i pocrtkom aprila Francuska na 7000 dnevno obolelih i 700-1200 umrlih.
Sad krajem avgusta opet 7000 obolelih a broj umrlih skoro na nuli.

Necu nista pitati samo cu to ostaviti kao cinjenici i zvanican podatak ovde.

Prijatan topao dan!


Neko vreme kasnije, jos veci broj obolelih (skoro 10000) a broj umrlih?
Znaci sada imamo znacajno vise obolelih u odnosu na mart-april kada je duzi period bilo oko 5000 dnevno obolelih oko 1000 dnevno umrlih. Ali se broj umrlih nije povecao ni kad je u avgustu broj obolelij bio 5000, ni 7500 ni sad kad je skoro 10000.

Sacekacemo jos koji mesec, videcemo brojke tada.
Osven da su pronasli bolji nacin da to lece na zapadu ne vidim nikakvo logicnije objasnjenje. Evo kod nas kao po standard i sinoc 5 ljudi su umrli u bolnicu od korone. Kako je pocelo izgleda brzo cemo stici Srbiju po broj umrlih i prestici. Ako pratimo statistiku to je strasno je imate vi skoro 4x vise populacije. Po meni nije kriminal i nesto ne znati, posto ocito mediciniari tu poima nemaju cim imamo tako veliki stpen smrtnosti, kriminal je ne znati i zbog laznog ega ne pitati nekog ko bolje radi (zna) kako to radi i zbog ega ljude gube zivoti.
Inace italijani su se opametili, naucili su na tezi nacin i nisu glupi da dozvole reprizu na ono sto je prosalo ma koliko se neko sprda oko korone i njene efekte.
Sto se tice vakcine, vise verujem ruskoj vakcini nego kineskoj mada vreme ce pokazati. Za sada stizu ohrabrujuce informacije iz zapadnih medicinskih casopisa pa videcemo.
https://kanal5.com.mk/lanset-gi-objavi- ... va/a437497

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Corona virus

Post od maniaxxx » 06 Sep 2020, 11:07

DukeNS je napisao:
06 Sep 2020, 00:04
Njih su izgleda istraumirali za sva vremena...

Trenutno sam u Italiji, mislim da.bas nisu istraumirani,.samo se.drze pravila, za razliku od Slo cak pravilno nose maske, ali nema panike, plasenja sa.strane vlasti i slicnog ko npr u Slo..

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 06 Sep 2020, 11:53

Neko je ovde pisao kako su u Africi iskorenili bolest polio vakcinom. https://t.co/zHRueAq9ZE?amp=1
U Sudanu beleze slucajeve paralize dece nakon vakcine. Videcemo sta ce jos biti.


Edit

Lockdown u Italiji je doveo do 3x vece smrtnosti od kardiovaskularnih bolesti.

Njihovo udruzenje kardiologa (SIC) je objavilo podatke iz njihovih 54 bolnica u prestiznom casopisu European Heart Journal.

Smrtnost sa 4.1% na 13.7%.

Svake godine 260 hiljada Italijana umre od kardiovaskularnih bolesti, tj nesto vise od 20 hiljada mesecno.

Ja sam davno ovde pisao: lockdown zakljucavanje je naucno medicinski neutemeljena metoda, koja nosi katastrofalne posledice. A neki su ovde pisali kako nam je to jedini spas ...
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Corona virus

Post od ikac2000 » 06 Sep 2020, 12:21

U DE je bilo bez lockdowna ljudi sve vreme, uvek si mogao da izadjes, prosetas, odes u prodavnicu, samo su bila socijalna ogranicenja, ali je zdravstveni sistem to mogao da isprati jer se pravila generalno postuju.

U Srbiji i slicnim zemljama sa prisnijom komunikacijom, u trenutku kada je sve nepoznato (vrlo bitna cinjenica) i cifre divljaju naglo, a zdravstveni sistem takav kakav jeste, o postovanju pravila takodje, pitanje je sta je najbolje u tom trenutku, jer niko nije znao (osim par ljudi ovde na forumu), sta je korona, tj da je kao grip.

Druga je stvar kako je to uradjeno u Srb, komicno, sto je i na nivou sistema vlasti. Ne verujem da je i jedna zemlja u Evropi imala taj pristup policijskog casa da ne mozes ni do prodavnice po hranu, i tu vrstu Lockdowna ne treba poistovecivati sa civilizovanim.

Sada se daleko vise zna, i ne moze se porediti sa stanjem u martu, sto ke ogromna razlika, tako da Lockdown vise nigde nije opcija, to se otvoreno prica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Poslednja izmena od ikac2000 u 06 Sep 2020, 12:21, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 06 Sep 2020, 12:28

maniaxxx je napisao:
06 Sep 2020, 11:07
DukeNS je napisao:
06 Sep 2020, 00:04
Njih su izgleda istraumirali za sva vremena...

Trenutno sam u Italiji, mislim da.bas nisu istraumirani,.samo se.drze pravila, za razliku od Slo cak pravilno nose maske, ali nema panike, plasenja sa.strane vlasti i slicnog ko npr u Slo..


Nisu istraumirani, nego besni, i traze odgovornost zbog politickih i medicinskih odluka.

Bergamo / Italija - glavno mesto sa najvise umrlih, hajde da vidimo datume i brojke?

Zvanicni ISTAT podaci smrtnosti u Bergamu.
Bergamo ima vise umrlih sa Covidom nego Kina i Japan zajedno: na 1 milion ljudi umrlo vise nego na 2 milijarde.

U Italiji su zabelemezili slucajeve Corone jos u novembru 2019 (neki univerziteti objavili).

Do 08.marta i zakljucavanja smrtnost u Bergamu je bila kao u 2019.
Cak i kad je njihov Institut za javno zdravlje (kao nas Batut) objavio da su zabelezili zvanicno prva dva slucaja (21.febr): smrtnost je bila u vrednostima prethodnih godina.

Dok nije postojao test smrtnost je bila kao i pre. Testove dobili polovinom februara. I nakon toga lockdown.

I onda posle zakljucavanja i panike smrtnost rapidno raste, i postaje kao pre nakon 3 nedelje 02.aprila (paralelna crvena i plava linija).

To sam pisao pre nekoliko meseci, stajao iza toga, i sada se pokazuje a tek ce se pokazati.

Panika i lockdown su odneli vise zivota nego Corona.
Lockdown je medicinski neutemeljena metoda.
Panika, kreirana medijski i politicki, je ostavila vec vidljive posledice u kratkom periodu, ostaje da se vidi sta ce biti na duze staze. Licno, ne ocekujem bas pozitivne brojke ali im se nadam (kako Italiji tako i Srbiji).
Prikačeni fajlovi
FB_IMG_1599387517508.jpg
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 06 Sep 2020, 21:51

Zanimljiv i odlican podatak iz Svedske: 872 je umrlo od Covida u odnosu na 5813 prijavljenih.
Ne mogu da nadjem zvanicni podatak o prosecnoj starosti, negde pise da je 82.5 god negde ne.

Kod ostalih umrlih: 37% hipertenzija, 25% dijabetes, 24% plucno-srcana oboljenja.
Prikačeni fajlovi
20200906_152319.jpg
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 07 Sep 2020, 09:00

I onda posle zakljucavanja i panike smrtnost rapidno raste, i postaje kao pre nakon 3 nedelje 02.aprila (paralelna crvena i plava linija).

To sam pisao pre nekoliko meseci, stajao iza toga, i sada se pokazuje a tek ce se pokazati.

Panika i lockdown su odneli vise zivota nego Corona.
Izvlačiš potpuno pogrešne zaključke. Ako postoji jedan grafikon koji pokazuje koliko Covid može da bude opasan i koliko je lockdown to sprečio, to je ovaj što si okačio iz Bergama. Nije mi jasno kako si ga shvatio pogrešno. Možemo da diskutujemo da li je lockdown na duže staze štetan ili ne, da li je ovakav ili onakav model bolji, ali grafikon je 100% jasan. Od trenutka zaključavanja imaš par nedelja dok zaraženi ne obole, dok im se stanje ne iskomplikuje i dok ne umru. U tih par nedelja ti raste smrtnost jer su ti ljudi već zaraženi pre karantina. U idealnom slučaju (koji u praksi teško postoji) posle tih par nedelja karantina nema više zaraženih i smrtnost se nastavlja u prirodnim granicama. To je baš ono što se i očekuje da karantin postigne i to se i vidi na grafikonu. Ne razumem, probaj da pojasniš malo bolje šta tačno misliš. Misliš da je svaki karantin pogrešan? Ili misliš samo na dugotrajni? Nešto treće?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 07 Sep 2020, 09:42

Kod nas (NL) pocinje bas ozbiljan rast zarazenih sto je i logicno uz otvaranje svih skola u fullu i svih normalnih aktivnosti. i bas zato su mladi zarazeni u 70% slucajeva i nema nikakvu vecu refleksiju na bolnice / smrtne slucajeve...
Prikačeni fajlovi
Untitled.png
Untitled.png (16.84 KiB) Pogledano 941 put

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Corona virus

Post od ikac2000 » 07 Sep 2020, 19:18

Intetesantan tekst epidemiologa iz Hrvatske, lak za citanje.

https://m.vecernji.hr/vijesti/vjerojatn ... kau5Las0kQ

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk



Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 08 Sep 2020, 07:28

ljuba je napisao:
07 Sep 2020, 09:42
Kod nas (NL) pocinje bas ozbiljan rast zarazenih sto je i logicno uz otvaranje svih skola u fullu i svih normalnih aktivnosti. i bas zato su mladi zarazeni u 70% slucajeva i nema nikakvu vecu refleksiju na bolnice / smrtne slucajeve...

Evo i za Holandiju, ovde se lepo vidi da u drugom talasu u Holandiji gotovo da nema umrlih, a broj registrovanih nije mali.

Francuska sad ima i vise obolelih nego u prvom talasu, a broj umrlih nula ili skoro nula! Koliko jos dana treba da bude 5, 7, 10 hiljada obolelih u Fra da broj umrlih predje 5, 10, 50? U prvom periodu je umiralo oko 1000 dnevno, +/- 100-200.


@grujicd grafikon jasno pokazuje da je broj imrlih poceo da raste sa zakljucsvanjem u Italiji. Lockdown je naucno-medicinski neutemeljena metoda. Vec sam pokazao podatke iz Italije sta im se desilo (veci broj amputacija i srcanij udara par puta). O psihickim posledicama jos ne znamo, ali se ocekuje da nisu male. U trenutku panike i zakljucavanja u Italiji je u staracke domove isla trecina do polovina zaposlenih, i to je izmedju ostalog dovelo do velikog broja umrlih.

Vreme bas brzo ide, evo danas je 08.sept, hajde da vidimo za nedelju dana, kad jos 7x 6-10000 ljudi u Fra bude registrovano sta ce se desiti. Isto i za Italiju. Italija ima 1500-2000 dnevno i nula ili nekoliko umrlih, videcemo sta ce i kod njih biti za 5-15-30 dana.
Prikačeni fajlovi
FB_IMG_1599542751711.jpg
FB_IMG_1599542583078.jpg
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 08 Sep 2020, 08:29

Na nivou sveta sve dosta stabilno, dnevno 300k zarazenih, oko 6k mrtvih, vec par meseci.Slika

Sent from my Redmi 7A using Tapatalk

Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Zaključana tema