Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 08 Sep 2020, 18:17

Možda si negde i poentirao nešto, ali niko to ne može da nađe u moru pitanja koja postavljaš. Vrlo jednostavno, nemamo pojma šta je tvoja poenta i stav, mislim da je ovo sad već konsensuz na forumu. Imaš previše upitnih rečenica a premalo iskaznih :)

Edit: biće zanimljivo pratiti stanje u Crnoj Gori, ona su se sa masovnim skupovima u zadnje vreme baš "potrudili" da masovno zaraze širu populaciju. Danas 216 pozitivnih od 839 uzoraka, tri osobe preminule.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Corona virus

Post od McGruja » 08 Sep 2020, 18:44

steva_anya je napisao:Ok, nisam :)
Brzo vreme ide, za par meseci cemo znati sve, pre toga za nedelju-dve u Fra i Spa :)
Ja ne znam o čemu pričaš?
Šta ćemo znati?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 08 Sep 2020, 20:03

Jos jedan grafikon i vest od danas za Stevu, sta god hoce da poentira ali je u njegovom tonu...

Rast zarazenih i pad primljenih u bolnicu i smrtnosti (trendovi)

https://nos.nl/artikel/2347386-weekcijf ... dalen.html

PS: Kada smo u ekstremnom modu moze da se kaze da ovo lici da je virus prosao kroz ogroman broj ljudi i da je krenuo ponovo i zarazio ponovo iste ljude, samo se ovaj put organizam mnogo lakse izbori sa njim - mozda to hoce da kaze :)
Prikačeni fajlovi
C883F9D9-308A-4360-AA07-4E60274A0EEC.jpeg

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 08 Sep 2020, 21:36

Stevino "poentiranje" oko pandemije je maltene identično vodjinom planu za Kosovo koji mu svi osporavaju iako ga niko čuo nije Slika

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 09 Sep 2020, 00:09

I dalje niko nema odgovor kako u Fra na isti ili veci broj obolelih gotovo niko ne umire? ;)
Da li shvatate da smanjenje nije sa 1000 na 500 ili 700 ili 100, nego na nula ili jednocifren broj!

Ah da, lakse je meni pripisati "poentira".


Pitacu ovde isto za nedelju-dve.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dragvorl » 09 Sep 2020, 00:17

Ne moras za nedelju dve. Ti pitas dnevno nekoliko puta. :kezo: A to je samo sto ja vidim jer ne pratim non stop.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 09 Sep 2020, 00:44

Ajde sto niko ne kaze kako je pre umiralo skoro hiljadu dnevno a sada niko, nego sto niko ne kaze kad ce poceti da umiru (posto definitivno u istom broju oboljevaju) :)

Zamolicu admine da ne budu selektivni u opomenama i da clanu Vladapetr ne dozvoljavaji da me stavlja u isto kos sa Vucicem (ni ne obracam mu se), posto on definitivno ne ume da komunicira (ne samo sa mnom nego inace, a tolerise mu se).
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Corona virus

Post od sebekkg » 09 Sep 2020, 00:56

Ajde da se i ja upisem . Ja nemam dokaze i ogradjujem se da je ovo samo moje misljenje. Ono sto mogu da zakljucim je da veliki broj umrlih u inicijalnom periodu potice od vise stvari. Od toga da su ljudi bili zaraženi, a da nisu podvodili pod ozbiljno i nisu se lecili ni na kakav nacin, onda da se dosta umrlih podvodilo pod Kovilj iako to mozda i nije bio slucaj. Treci razlog moze biti i samo friziranje brojki zarad dizanja panike raznik drzava jer neke drzave u tim situacijama imaju parava na neke druge fondove mozda i vlade na veca ovlascenja pa im je dobro doslo da se digne strah i histerija. Ovo kako je sad sveukupno stanje i to neko statisticko gledanje broja zarazenih, preminulih i generacijiski odnosi se poklapa sa nekim graficima koji su dosli nakon ta prva tri meseca Kovilja u Kini.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Slika

milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Corona virus

Post od milanns » 09 Sep 2020, 02:03

Ako sam dobro razumeo, pise se, da više ljudi ne umiru??? Pa evo napisa čovek u Makedoniji da umiru iteeekako. Nekoliko gradova po Srbiji su imali zvanične podatke na sajtu Bolnice, okruga ili vec. I po tim, zvaničnim podacima, na primer, 9 ljudi je umrlo u 7 dana (proverljivo) samo u, recimo. Somboru. To je bilo tipa kraj jula, početak avgusta. Pre odluke da se broj smanji zbog skole ili vec. Takvih primera ima i za Čačak, ako se ne varam, i grdilo gradova.

Ja, lično, već sada, ne samo što znam gomilu ljudi koji su oboleli (uglavnom danima temp, posle malaksalost, pa do onih koji su završili u KCV (lekar 79to)), znam licno i dvoje koji su posle na*ebali sa srcem. Od toga jedan lekar (ne ovaj isti). Svi, zdravi, pravi. I da, da, može srce da "oslabi" od gomile drugih virusa (koksaki, ma i grip običan itd), ali korona je, za razliku od pomenutih, konstantno tu i vrlo je zarazna. I ne mislim da ćemo svi pomreti, ali bi bilo minimalno fer da pazimo na druge. Ako ni zbog čega drugog, tako implicitno možda pomažemo i sebi.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk





Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 09 Sep 2020, 09:56

steva_anya je napisao:
09 Sep 2020, 00:44
Zamolicu admine da ne budu selektivni u opomenama i da clanu Vladapetr ne dozvoljavaji da me stavlja u isto kos sa Vucicem (ni ne obracam mu se), posto on definitivno ne ume da komunicira (ne samo sa mnom nego inace, a tolerise mu se).
Ja ne "umem da komuniciram inače" ali još nisam uspeo da postignem da me već mesecima bukvalno niko na forumu ne razume :mrgreen: tako da si za mene ipak guru.

Ne obraćaš se direktno meni, pišeš na javnom delu foruma i to je svakako dostupno za komentar svakog člana foruma. A ako šablon:

Zašto ovo, zašto ono, kako ovo objašnjavate?
forumaš 1: Da nije zbog ovoga:____
Ne, to nisu argumenti!
forumaš 2: Da nije zbog ovoga:____
Ne, nisi razumeo i nemaš argumente.
5 forumaša u glas: Ne znamo, hajde ti nam reci.
Rekao sam već gomilu puta, i sad se vidi da sam bio u pravu. A tek će se videti za mesec-dva.
svi forumaši u glas: NE, NISI!

ne liči na vođino objašnjenje plana za Kosova sa klipa iznad, izvinjavam se na svojoj neobjektivnosti.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Corona virus

Post od tlazar » 09 Sep 2020, 10:14


steva_anya je napisao:Ajde sto niko ne kaze kako je pre umiralo skoro hiljadu dnevno a sada niko, nego sto niko ne kaze kad ce poceti da umiru (posto definitivno u istom broju oboljevaju) :)

Zamolicu admine da ne budu selektivni u opomenama i da clanu Vladapetr ne dozvoljavaji da me stavlja u isto kos sa Vucicem (ni ne obracam mu se), posto on definitivno ne ume da komunicira (ne samo sa mnom nego inace, a tolerise mu se).
Ako pricas o francuskoj nije tacno da niko ne umire.
Ne, nije tacno da oboljevaju u istom broju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od nick79 » 09 Sep 2020, 10:30

Bar je neko poentirao u ovoj temi

Ne mislim na Stevu.

Imam utisak da kako su sve države na početku pumpale cifre i prglasavale da su umrli od covida i oni za koje se nije sigurno znalo šta je uzrok smrti, tako sada sve države iz ekonomskih razloga gledaju da taj broj umanje nego što realno jeste.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od zdushan » 09 Sep 2020, 11:30

Moram da konstatujem da ni ja ništa ne razumem DrStevu, i ne vidim šta hoće da kaže...
Ali ono što me još više čudi je da provejava antivakser kroz njegove postove. Mislim, doktor je (ok stomatologije, al opet doktor) a piše kako nije za vakcinu protiv kovida... Još gore, u istom kontekstu, pominjana je i polio vakcina, kako u africi nije delovala, u Sudanu, kod odredjenog broja pacijenata.
S obzirom na situaciju oko vakcinacije i veliki primitivizam opšte populacije na tu temu, neodgovorno je da jedan dr ovakve stvari piše javno...

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Corona virus

Post od Superb III » 09 Sep 2020, 11:42

steva_anya je napisao:
09 Sep 2020, 00:09
I dalje niko nema odgovor kako u Fra na isti ili veci broj obolelih gotovo niko ne umire? ;)
Da li shvatate da smanjenje nije sa 1000 na 500 ili 700 ili 100, nego na nula ili jednocifren broj!

Ah da, lakse je meni pripisati "poentira".


Pitacu ovde isto za nedelju-dve.
Isto kao sto i ti i dalje nemas odgovor kako su sinoc u MKD 8 ljudi umrli od korone? A zarazeni na dnevni nivo je oko 150 i ukupno aktivnih 2000. I kako to umiru i mladi bez hronicne bolesti. (pod mladi mislim 35-45godisni ljudi)

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 09 Sep 2020, 11:51

Ignoriše se najbitnija stvar ovde, a to je da je svaka država na drugi način označavala umrle, čak i tokom ovog perioda su menjale pristupe. Samim tim, nije moguće niti poređenje između država, niti poređenje sadašnjeg stanja sa pređašnjim.

Komplementarna tema su prisutni politički motivi, da brojanje bude na bilo koju stranu tendenciozno - imamo primer u sopstvenom grafiku sa rupom za vreme predizbora, što je svakom valjda jasno da je potpuni nonsens.

Ovde nemamo čvrste ulazne podatke, tako da nema koristi od tvrdog sukoba mišljenja, kad nijedna strana nema ništa za šta može da se uhvati. Najviše šta je ovde moguće je lagana diskusija i praćenje trenutne situacije, koja i dalje izgleda mnogo lakša od prisutnih mera širom sveta.

Zaključana tema