Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Nikolaa » 26 Nov 2020, 11:18

grujicd je napisao:
25 Nov 2020, 17:02
@member informacije o tajmingu za IgG i IgM:

https://www.beo-lab.rs/seroloski-test-n ... #seroloski

"IgM antitela svoj najviši nivo u serumu postižu nedelju dana nakon pojave prvih simptoma bolesti, a zatim opadaju, tako da se u trećoj nedelji od početka bolesti, uglavnom, ne mogu naći u serumu."

"IgG antitela počinju da se stvaraju u drugoj nedelji bolesti i svoj najviši nivo dostižu oko 4 nedelje od pojave simptoma. Približno 6 nedelja nakon infekcije 94 – 98% obolelih pokazuje povišen nivo IgG antitela."
kod mene

prva nedelja -> no igm no igg
treca nedelja(zapravo pocetak cetvrte) -> igm 3700 :)

SVE JE LAZ


salu na stranu, uradicu sledece nedelje i IGG i IGM jos jednom (da bacim jos para), bas me zanima sta ce sledeci put da izadje, ovo je kao lutrija, ukljucujuci PCR testove koji su isto ludacki netacni(nekima)...

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 26 Nov 2020, 12:09

Sta hoces da kazes,DA JE ZEMLJA RAVNA???

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Corona virus

Post od member » 26 Nov 2020, 13:55

Hvala grujićd i brabus.
Dobio sam informaciju da od juče u Covid ambulanti u NS postoji posebna ordinacija za pacijente koji bi trebali da su izlečeni od Covid19, pa im se radi kontrolni PCR i nalaz krvi (na antitela). Nije gužva na tom odelenju i sve ide brzo.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12305
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od shandu90 » 26 Nov 2020, 14:28

Meni malo naceto grlo, kao ona pocetna faza upale pre nego sto otkine.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Corona virus

Post od Darko » 26 Nov 2020, 14:30

Ako je grafikon tacan, plus ako je ns najgori grad u srb po ovom pitanju, znaci da smo trenutno u novom vuhanu.


Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 26 Nov 2020, 14:33

Ne znam koliko ima smisla grafikon.
Odnosno ne znam da li je u kalkulaciju takodje unesen odnos izmedju broja stanovnika i broja uradjenih testova.

Nije isto ako indija uradi 10.000 testova i srbija uradi 10.000 testova :)

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 26 Nov 2020, 14:44

Pritom broj testova, niti broj + ljudi ne pokazuju realno stanje, jer sve više ljude vraćaju kući bez testa na lečenje. Ako je ovo samo potvrđeni+ po glavi stanovnika, onda je taj broj daleko gori u praksi.

Ko želi/mora da se testira za svoje pare, to i dalje ide glatko, kao i do sad.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 26 Nov 2020, 14:48

Pisao sam pre 10ak dana, da smo mozda postedjeni masovnije smrti, zbog onog jedinstvenog "prokuzivanja" tokom leta, ali izgleda da to vise nije na stolu, kao ideja. Izgleda da ipak samo kasnimo nekih mesec dana, a kako se ponasamo, bicemo verovatno i gori od okoline, daj Boze da gresim. Projekcije su onda 100 - 150 mrtvih dnevno u piku.
Takodje tinaj i raskol u kriznom stabu, sto je jos nesto sto ne bi smelo sad da se desava, jednostavno ne smeju da se sada puste uzde, gde god da kocija ide.

Hoce li nam ista ici na ruku?


Po nekim mojim racunicama, Hrvatska je negde na trecini epidemije, sto se tice broja zarazenih ljudi, mi smo dosta za njima.
Poslednja izmena od Bax u 26 Nov 2020, 14:59, izmenjeno 1 put ukupno.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 26 Nov 2020, 14:55

Idem na na ruku priorodno zasićenje, tj. neki privremeni imunitet krda će da se stekne za 15-20 dana, tako da do tad ne treba baš ići u kafane i slavlja, a posle će već početi da pada rizik. Može i da se gleda sa pozitivne strane, neće nam biti potrebna velika količina vakcina, većina se samovakcinisala...

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 26 Nov 2020, 14:59

Narednih 15 dana samo osnovne stvari - nabavka i ko mora na posao. Prekinuti sve moguce kontakte, eventualno samo provereni kontakti koji 7 do 10 dana su OK sa zdravljem i nisu bili u kontaktu sa drugima. Malo je otuzno tako, ali bolje je sad da se pripazi sto vise.

Za NS znam da divlja po firmama i sad se vide i posledice nocnog provoda u zadnjh mesec dana.

Kafici i restorani - do sada ne znam nikog da se zarazio kracim boravkom tamo. Ne znam za mesta gde se odrzavaju svirke i slicno, verovatno ima zarazavanja (ne mislim na nocne klubove i proslave, nego klasicne kafice). Kod drugarice koja drzi Fridu u NS znam da nema potvdjenih slucajeva svo vreme epidemije, a jedna je od retkih koja dosta pazi.

Posto mi je drugar ukljucen u ta istrazivanja, u NS kao sto rekoh velika vecina zarazenih je pokupila virus na poslu i na vecim zabavama i u nocnom provodu.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 26 Nov 2020, 15:06

Ako imamo srece, pa moze uopste da dodje do spontanog gasenja epidemije (bez vakcine), to je oko 10.000 mrtvih u Srbiji.
Ako je 70 posto potrebno da se zarazi, zatim od toga da umre 0.2 %.

Po sadasnjim podacima imamo previse jos prostora do nekog imuniteta, sto se tice zrtava.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 26 Nov 2020, 15:11

Opet dolazimo do toga koliko imunitet traje. Ako je tačno da ima ljudi koji se posle tri, četiri meseca opet zaraze, možemo da se slikamo. Ako ipak traje duže, onda imamo šanse.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 26 Nov 2020, 15:17

Ne.
Sledece sedmice 10.000 + zvanicnih
100+ mrtvih.

Ceka se 10 dana od sahrane Patrijarha i prirodno ubrzanje infekcije pri "ovim merama".

Vec tokom sledece sedmice i vrtici i skole od 1-4 razreda ce biti zatvoreni.

Videcemo kako ce proci shoping vikend "Crnog petka",ali to ce se odraziti one druge sedmice.

Tokom sledece sedmice,pri ovakom trendu prijema pacijenata u bolnicu,videcete dalji raspad zdravstvenog sistema,nedostatak medicinskog osoblja.Guzve u kovid ambulantama i pokusaj pojedinaca da negu dobiju u privatnom sektoru koji je takodje opterecen.

Dosta ljudi ,pokusavajuci da se leci od kuce,dobice teske pneumonije i nekako ce biti smesteno u bolnice.

Sve ovo moze da potraje jos 2 - 3 sedmice,a onda bez pomoci Evrope,Kine,nastupice scene kao u filmu contagion.
Kada mlada doktorka epidemiolog umire sama u hali punoj bolesnika,dok ih "lece" casne sestre jer nema bolnicara.

Ali verovatno ce za 7 dana ludilo biti zaustavljeno.
Ili padom broja inficiranih ili totalnim zatvaranjem na 14 dana.

Nadam se da "moj film" nece dobiti oskara.

Luki-SB
Banned
Postovi: 129
Pridružio se: 09 Jan 2019, 15:58

Re: Corona virus

Post od Luki-SB » 26 Nov 2020, 15:24

sasha015 je napisao:
26 Nov 2020, 15:17
Ne.
Sledece sedmice 10.000 + zvanicnih
100+ mrtvih.

Ceka se 10 dana od sahrane Patrijarha i prirodno ubrzanje infekcije pri "ovim merama".

Vec tokom sledece sedmice i vrtici i skole od 1-4 razreda ce biti zatvoreni.

Videcemo kako ce proci shoping vikend "Crnog petka",ali to ce se odraziti one druge sedmice.

Tokom sledece sedmice,pri ovakom trendu prijema pacijenata u bolnicu,videcete dalji raspad zdravstvenog sistema,nedostatak medicinskog osoblja.Guzve u kovid ambulantama i pokusaj pojedinaca da negu dobiju u privatnom sektoru koji je takodje opterecen.

Dosta ljudi ,pokusavajuci da se leci od kuce,dobice teske pneumonije i nekako ce biti smesteno u bolnice.

Sve ovo moze da potraje jos 2 - 3 sedmice,a onda bez pomoci Evrope,Kine,nastupice scene kao u filmu contagion.
Kada mlada doktorka epidemiolog umire sama u hali punoj bolesnika,dok ih "lece" casne sestre jer nema bolnicara.

Ali verovatno ce za 7 dana ludilo biti zaustavljeno.
Ili padom broja inficiranih ili totalnim zatvaranjem na 14 dana.

Nadam se da "moj film" nece dobiti oskara.
Jebote Stiven Spilberg je za tebe mala beba. A ono za karantin nisam bio iako sam imao zarazenog clana u porodici i gde pise da mora da se ostane u karantinu? :ludilo: I ono za sljakera tipicno malogradjanski ko da je bitno ko je kog zanimanja,reci mi da li tvoja zena mozda u bolnici mora da bude ponizena od strane doktora jer je medicinska sestra odnosno nizeg zanimanja? :think:

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 26 Nov 2020, 15:25

Koja ptica zloslutnica.

Zaključana tema