Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 26 Nov 2020, 16:41

Luki-SB je napisao:
26 Nov 2020, 15:24
sasha015 je napisao:
26 Nov 2020, 15:17


Nadam se da "moj film" nece dobiti oskara.
Jebote Stiven Spilberg je za tebe mala beba. A ono za karantin nisam bio iako sam imao zarazenog clana u porodici i gde pise da mora da se ostane u karantinu? :ludilo: I ono za sljakera tipicno malogradjanski ko da je bitno ko je kog zanimanja,reci mi da li tvoja zena mozda u bolnici mora da bude ponizena od strane doktora jer je medicinska sestra odnosno nizeg zanimanja? :think:
Opet si pogresno sve shvatio.

Evo i ja sam obican sljaker.Trgovac.Preduzetnik.
Nekad i fizicki radnik kad treba istovariti utovariti robu.
Nije mi problem.Nemam predrasude.
Svi smo ljudi.

Jel ti lakse?


Morao sam da editijum post.
Nije vredno.
Luki,sad sam usisao kucu,malo se izduvao.
Zamrsise mi se kabl od usisivaca....
Nego,sta mislis ti,ipak si svetski covek,brod,putovanja....
Dal su Ameri ubili Teslu zbog bezicnog prenosa el.energije?
Bas zajebani ovi kablovi....
Poslednja izmena od sasha015 u 26 Nov 2020, 16:59, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45773
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 26 Nov 2020, 16:43

cozmo je napisao:
26 Nov 2020, 16:37
fetusi plivaju u vakcini
Reptilski naravno. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 26 Nov 2020, 16:50

cozmo je napisao:
Grujic je napisao:
26 Nov 2020, 16:13
Otkud ti to?
Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Pa kad gledas grafikone uglavnom je svuda po Evropi krenulo da skace od 20. oktobra, pa i kod nas, bukvalno je slican rast. Svugde je bilo relativno mirno do pocetka oktobra.
Ne gledajuci grafike okruzenje bilo u haosu kod nas bilo mirno, kad smo poceli da regularno bolnice masovno pretvaramo u covid ostali su vec uveliko bili u cabru

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Corona virus

Post od tlazar » 26 Nov 2020, 17:01

DasAuto je napisao:
26 Nov 2020, 16:35
tlazar je napisao:
26 Nov 2020, 16:19
Luki je ocigledno trol, ali pogledajte ovog lika:


Nadam se da je izmisljeno da bi doneo male drame u video....
Ne znam ako ga pratis, lik zivi 10 godina u Srbiji. Nema on potrebe za drami na YouTubu.
ma ne pratim, slucajno sam naleteo na njega.
Znaci debil.

ftj
Postovi: 13025
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 26 Nov 2020, 17:03

Na sta tacno ciljas? To sto je 2-3 dana sirio zarazu ko lud dok tek na kraju nije stao ili nesto drugo.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 26 Nov 2020, 17:06

Grujic je napisao:
26 Nov 2020, 15:29
Ja sam mislio, da ne kazem nadao se, da cemo ovaj period ok proci jer je letos bio haos, pa da smo se imunizovali, ali nije tako.

Sada je najgore do sada, ubedljivo, u svakom smislu, a jos uvek nema usporenja...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Nije najgore u svakom smislu, ne treba preterivati. Imamo najveći broj obolelih od početka pandemije i to je podatak koji se sada ističe do besvesti, ali mnogo bitni parametri su bili gori u prvom talasu...ili već kojem proletos. Vi kako hoćete, ali meni su od ukupnog broja obolelih bitniji odnosi: izlečeni/broj obolelih, na respiratoru/broj obolelih, hospitalizovani/na respiratoru, smrt/broj obolelih, broj oboleih i broj stanovnika/broj obolelih i broj stanovnika u državama u okruženju.

https://covid19.data.gov.rs/

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Corona virus

Post od tlazar » 26 Nov 2020, 17:08

ftj je napisao:
26 Nov 2020, 17:03
Na sta tacno ciljas? To sto je 2-3 dana sirio zarazu ko lud dok tek na kraju nije stao ili nesto drugo.
Na to sto je zagrlio svog prijatelja iako je znao da ima koronu.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 26 Nov 2020, 17:11

starac vujadin je napisao:
Grujic je napisao:
26 Nov 2020, 15:29
Ja sam mislio, da ne kazem nadao se, da cemo ovaj period ok proci jer je letos bio haos, pa da smo se imunizovali, ali nije tako.

Sada je najgore do sada, ubedljivo, u svakom smislu, a jos uvek nema usporenja...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Nije najgore u svakom smislu, ne treba preterivati. Imamo najveći broj obolelih od početka pandemije i to je podatak koji se sada ističe do besvesti, ali mnogo bitni parametri su bili gori u prvom talasu...ili već kojem proletos. Vi kako hoćete, ali meni su od ukupnog broja obolelih bitniji odnosi: izlečeni/broj obolelih, na respiratoru/broj obolelih, hospitalizovani/na respiratoru, smrt/broj obolelih, broj oboleih i broj stanovnika/broj obolelih i broj stanovnika u državama u okruženju.

https://covid19.data.gov.rs/
Koji su to parametri bolji?

Nikad vise ljudi na respiratorima (pritom, za samo lecenje su oni manji problem, oni ma ivici zahtevaju daleko vise), mobilisanost osoblja i bolnica veca nego pre, sta je tu bolje?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 26 Nov 2020, 17:12

NAjprostije moguce, a da svima bude jasno onog trenutka kad dodjemo do maksimumam zarazenih, trebace nam jos mesec dana da dodjemo do maksimuma mrtvih na dnevnom nivou. Ne znam sta da uradimo to ne moze da se izbegne.

Znaci u najbooljem slucaju broj mrtvih na dnevnom nivou nstavlja da raste narednoh mesec dana.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ftj
Postovi: 13025
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 26 Nov 2020, 17:15

Pre nekoliko dana je premašen maksimalni broj hospitalizovanih i broj ljudi na respiratorima tako da cenim da je ipak sad najgore.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 26 Nov 2020, 17:17

Grujic je napisao:
26 Nov 2020, 17:11
starac vujadin je napisao:
Grujic je napisao:
26 Nov 2020, 15:29
Ja sam mislio, da ne kazem nadao se, da cemo ovaj period ok proci jer je letos bio haos, pa da smo se imunizovali, ali nije tako.

Sada je najgore do sada, ubedljivo, u svakom smislu, a jos uvek nema usporenja...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Nije najgore u svakom smislu, ne treba preterivati. Imamo najveći broj obolelih od početka pandemije i to je podatak koji se sada ističe do besvesti, ali mnogo bitni parametri su bili gori u prvom talasu...ili već kojem proletos. Vi kako hoćete, ali meni su od ukupnog broja obolelih bitniji odnosi: izlečeni/broj obolelih, na respiratoru/broj obolelih, hospitalizovani/na respiratoru, smrt/broj obolelih, broj oboleih i broj stanovnika/broj obolelih i broj stanovnika u državama u okruženju.

https://covid19.data.gov.rs/
Koji su to parametri bolji?

Nikad vise ljudi na respiratorima (pritom, za samo lecenje su oni manji problem, oni ma ivici zahtevaju daleko vise), mobilisanost osoblja i bolnica veca nego pre, sta je tu bolje?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Stavio sam link, pa možeš sam da pogledaš parametre, mnogo toga je obuhvaćeno. Neki od odnosa koje koje sam pomenuo nisu sad najgori, bili su gori onomad.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 26 Nov 2020, 17:27

NEki od tih pozitivnih parametra se odnose na broj ljudi na respiratoru u nekim relacijama sa zarazenim, hospitalizovanim i sl.

Mora se znati, da su sve tri kategorije ogranicene(limit kreveta, limit testova, limit lekara, limit respiratora) i ako ne uzimas to u kontekst, onada i nema puno smisla taj parametar.

NA sta ciljam, da sada astane da raste broj inficiranih, kako raste, ti nemas dovoljno anesteziologa, a ni respiratora, da bilo kako taj rast prati porast broja ljudi na respiratoru....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 26 Nov 2020, 17:39

Sada je najgore, ti odnosi ne govore tako prosto jer ima dosta promenljivih kroz vreme.

Menjala se praksa da ne kazem prag za hospitalizaciju i kucno lecenje, ono stonse sada leci kuci u nekom trenutku je bilo u bolnici,, onda odnos respirator/hospitalizovani takodje sam po sebi se moze tumaciti razlicito. Npr skok u septembru je zato sto je tada talas prosao, ali su teski pacijenti nedeljama bili na respirstoru i nakon sto se stanje smirilo, zato je % tu visok, a gledajuci samo to covek bi pomislio da je tada bio haos.

Drugo, ko sto rekoh, nije samo to parametar, broj onih na granici je problematicniji a ne vidi se tako lako.

I trece, ono sto ovde uopste ne pise je stanje zdr radnika, koji su sada vec jako umorni, a dosta i bolesni.

Zakljucak, sada jeste najozbiljnije, pamet u glavu i ne idite nigde gde ne morate.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Corona virus

Post od ikac2000 » 26 Nov 2020, 17:49

Citao sam za DE, da bi se doslo do kolektivnog imuniteta, potrebno je da se svakodnevno zarazi 80,000 osoba u naredne dve godine, pod uslovom da je imunitet dugotrajan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 26 Nov 2020, 17:58

AKO neko u Eropi dodje do kolektivnog imuniteta bez vakcine, to su zemlje Balkana. Cena ce biti naravno previsoka.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Zaključana tema