Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Corona virus

Post od Uninuni » 03 Dec 2020, 12:00

Mi smo ovih mjeseci imali kontakte samo sa ljudima/porodicama za koje znamo da se cuvaju (3-4) i to najvise zbog druzenja djece ne konkretno nas velikih. I jedan vikend smo isli na FG u setnju (jednim autom). Drugar je taj dan uvece dobio temp :(
Nisam istrazivao kako je on fasovao, vise jer sam flipno sto mi nije rekao da mogu da izolujem porodicu od sebe tih dana, tako da smo svi popasli + stara koja mi se zadesila bas taj u stanu kad sam dobio temp.

Jeb ... maksimalno smo smanjili bilo kakva kretanja i kontakte. Dobili smo 3. dijete u januaru, nikome sem rodjenih nismo dozvoljavali da dodju na babine. Druzenje po kaficima mozda 4-5 puta i to svaki put napolju, opet sa porodicnim ljudima za koje znam da se paze. I na kraju padnem na jeb voznji do FG :(

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 03 Dec 2020, 12:11

NE znam koliko cu uspeti da se savucam (vise mi je zbog porodice, brinam se za sve), ali ja rodjenog brata ne vozim u kolima odavno, mozemo samo u setnji da se vidimo i popricamo....

NEmoguce je ne pokleknuti, ako nista, dete da bi se druzilo sa drugom decom, tad je mahom pitanje srece....

LAko je sad kenjati, Evropa nije smela da udje u ovaj ples sa virusom.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 03 Dec 2020, 12:14

Važno je i takve informacije podeliti sa drugima. Mogao si da se čuvaš 90%, i to je funkcionisalo tako dok je bio mali broj zaraženih u populaciji. Sad kad je veliki talas, ili se paziš 100%, ili ćeš da fasuješ.

Solidan članak, senzacionalizam je samo što su novinari stavili velika slova u naslov, tekst je sasvim normalan i koristan sad kad je otežano lečenje u zdravstvenim ustanovama:

"Dr Srđan Lukić objasnio KAKO LEČITI KOVID UPALU PLUĆA kod kuće: Ako primetite OVE SIMPTOME, znači da kiseonik u krvi OPADA"

https://zena.blic.rs/zdravlje/dr-srdan- ... ve/z8z8hte

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5021
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 03 Dec 2020, 12:35

Nemojte ulaziti u nikakve kontakte. Samo osnovne potrebe - prodavnica ili pijaca na otvorenom. Zeznuto je bez druzenja i vidjanja, ali to moze u nekoj setnji na otvorenom gde je bezbedno. Vidjanja po stanovima i slicno zaboravite i sa najbilizom rodbinom, jer pitanje je da li ljudi iskreno kazu s kim su bili u kontaktu. Mislim na rodbinu koja ipak negde izlazi.

Ko mora da ide na posao, ne znam sta tu moze pomoci, nista - jednostavno je u cirkulaciji velikoj sada.

Ja sam, srecom, klinca odmah dao online u skolu jos u septembru. Ukinuli smo pre mesec dana kafice i druzenje s prijateljima u zatvorenom, isto vazi i za rodbinu, osim one najstarije koja bas nigde i ne izlazi. Morali smo i klincu da ukinemo druzenje.

Primer: ima dobrog druga ovde u kraju, roditelji razvedeni bas i ne komuniciraju. Preko treceg prijatelja saznamo da je bio sa ocem koji je fasovao, a vratio dete majci nista nije prijavio. A taman smo mislili da se klinci vide bar malo (i taj klinac ide online, ali eto). Tako da najstriktnija moguca provera kontakata, a najbolje totalno izbegavanje istih. Dovoljno je jednom da paznja popusti i to je to.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 03 Dec 2020, 13:04

I pitanje svih pitanja: Zašto neko pregura koronu bez ikakvog traga i posledica? :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 03 Dec 2020, 13:12

Možeš da odeš nekoliko koraka unazd, zašto neko uopšte ne oboli a bukvalno bude bombardovan izvorima zaraze :)

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5021
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 03 Dec 2020, 13:33

Ja sam skapirao da je najbolje biti izlozen vise puta manjoj kolicini virusa, pa steci kakav takav imunitet bez simptoma. Ali to je vec u domenu 1:1000000 :D

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Corona virus

Post od Darko » 03 Dec 2020, 13:33

Koliko ce ovo ekonomski da utice razlicito. Od nekog partijskog poslusnika u javnom preduzecu koji se ne bi ni bunio da bude asimptomatski i da odmori kuci, do malih preduzetnika gde dosta toga zavisi od jedne, dve osobe gde bi bilo kakvo bolovanje dovelo do potpunog urusavanja posla i kontinuiteta.
Da ne govorimo o skracenju radnog vremena. Sreo juce jednu kozmeticarku. Smanjili joj do 17h radnim danom, vikendom ne sme da radi. Kaze vec je na ivici bila, sad moze da zakljuca.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od Puzo81 » 03 Dec 2020, 13:51

Znači 37,4-5 dugo traje a pitam se kada prestaje jer nervira haos.

Meni od subote 38,3-37,4-36,3-37,4. Smršao 1,5kg. Imam apetit al brzo se zasitim. Voće,prepisani vitamini. Jede mi se jagnjetina haos :)

Od danas malo nos začepljen i ako se nakašljem nazor kao da imam šlajma, bronhije stisnute.



Supruga je u drugoj sobi, jedemo odvojeno, min kontakt. Ona ima trudničku temp 37,1-2 pa nema i tako u krug. Zakašlje e ponekad, izbaci šlajm zeleni. Zvao Covid za trudnice, kažu da ne dolazi ako nema resp problema, samo da izvadi CRP i KKS pa da im javim ns mob, ljubazna sestra dala broj.

Šurak takođe pozitivan juče, možda odem kod njega.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Corona virus

Post od Martin » 03 Dec 2020, 14:29

Ako ste oboje pozitivni, nema potrebe za međusobnom izolacijom. Jedino da i dalje ne spavate u istom krevetu i bez ljubljenja i greljnja.

Ponovio bih - pratite saturaciju.


Danas izašao iz izolacije - nije loše, uspeo sam se popeti na 8 sprat sa punim rukama.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 03 Dec 2020, 14:42

Da li je neko radio brze testove - one od 15 min? U firmi planiraju da prave veceru i da prethodni dan sve testiraju. Taj test kod nas (NL) kosta 120eur...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 03 Dec 2020, 14:46

Ja sam prvo uradio taj, bio pozitivan, uzeli su odmah i PCR koji je takođe bio pozitivan

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 03 Dec 2020, 14:47

I sta ti urade? Jel strasno :)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 03 Dec 2020, 15:13

Grujic je napisao:
03 Dec 2020, 13:12
Možeš da odeš nekoliko koraka unazd, zašto neko uopšte ne oboli a bukvalno bude bombardovan izvorima zaraze :)
nedostatak receptora?
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od Puzo81 » 03 Dec 2020, 15:31

Martin je napisao:
03 Dec 2020, 14:29
Ako ste oboje pozitivni, nema potrebe za međusobnom izolacijom. Jedino da i dalje ne spavate u istom krevetu i bez ljubljenja i greljnja.

Ponovio bih - pratite saturaciju.


Danas izašao iz izolacije - nije loše, uspeo sam se popeti na 8 sprat sa punim rukama.
98-99%, merimo povremeno.

Saznaćemo danas sutra.
Odvojeni smo min 20dana što se tiče spavanja i dodira.

Imunitet kod žena je jači dosta u odnosu na muškarce, bar u mom slučaju.

Zaključana tema