Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ogi » 09 Dec 2020, 15:36

+1000000000

Najbolje je ne ulaziti.
Evo ovo je moj poslednji post ovde. I ulazak uopste.

P.S. Ja kupujem hleb sa gomile i brisem se maramicom koju mi da pekarka. :D
Poslednja izmena od Ogi u 09 Dec 2020, 15:37, izmenjeno 1 put ukupno.

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 09 Dec 2020, 15:36

Slazem se sasha, medjutim kada napises agresivnu izjavu poput kako je glup ovaj narod(mozda i opravdano) onda budi spreman i na kritiku kad ti radis nesto sumanuto.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7262
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dag81 » 09 Dec 2020, 16:25

Ali hleb iz prodavnice iz prljave papirne kese. Haha

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 09 Dec 2020, 16:43

Ako cemo da budemo sirih vidika, Kinezi masovno testiraju i potvrduju inficiranu hranu, doduse uglavnom zaledjenu iz uvoza.
Drugo, papirne pare su kompletne povukli iz prometa bar u Vuhanu, i sve dezinficirali ili spalili sta vec.

Trece gde je Evropa u odnosu na Kinu, bar po pitanju ove pandemije.
A mi smo najgori u Evropi, i to preko leta, a evo sad i preko zime grabimo ka celu, iako po svim silama prirode bi morali da imamo i prirodnu branu imuniteta na nasoj strani.

Dakle mi zaista nemamo veze ni sa prenosom, samim tim na si kontrolom sirenja infekcije, ni oni strucni veze nemaju, a generalna populacija dibidus veze nema....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 09 Dec 2020, 17:01

Bax, vec sam ti rekao da mi se drug bavi time, klinickim istrazivanjem korone. NE PRENOSI se tako. Ni novcem, ni zaledjenom hranom ni diranjem kese i hleba. Mozda ako neko pljune na hleb, onda si lose srece ako se uvatis direktno za to pa trljas oci :mrgreen: Salu na stranu, prenos je uvek kapljicno i aerosolno (aerosolno zavisi od mnogo faktora takodje). Znaci kasalj, kijanje, pevanje, glasni govor ili ako nema toga, duzi boravak u zatvorenoj prostoriji sa zarazenim (pod tim se ne misli na 15 minuta, vec na vise sati, nekad i vise dana). Zato su barovi i kafici mesto rizika, jer ako ima muzike, svi se nadglasaju a tada se izlucuju dosta vece kolicine virusa. Nije isto rucak u restoranu, i kafanska atmosfera uvece.

Dake, gavni rizik je kontakt gde neko prica duze vreme sa vama, kaslje, kija, balavi... od diranja novca, hleba, kvaka - apsolutno zaboravi. Aerosolno moze u prostoru sa visokom kontaminacijom - kovid ambulante i slicno.

Takodje, zavisi i od infektivne doze i nacina kontakata. Duze ce trebati da se neko zarazi ako satima sedi bez razgovora, nego neko ko razgovara sa zarazenim lice u lice.

Kad svi nose maske, zastita je bukvalno 95 posto, i ako se pokupi, infektifna doza je dosta mala. Sekler je lepo objasnio, a i istrazivanja mog druga se poklapaju sa njim.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ji 4Tze » 09 Dec 2020, 17:04

Lako je bilo Šveđanima da se puvaju na proleće kad su svi bili napolju, sad kad ih je kasna jesen uterala u zatvorene prostorije, zaražavaju se prirodno...
Ja ne znam da sam čuo nekog da je nešto pokupio s predmeta ili u prolazu a da nije boravio neko vreme u zatvorenom prostoru s nekim ko se razboleo.
U kolima, u prostoriji, u bilo kom zatvorenom prostoru...

Ovo što sasha radi u mašini, to je isti fazon kao što smo na početku prskali stvari alkoholom preko peškira i vazda sam se osećao ko debil dok sam to morao da radim ali ajd, al ovo s mašinom je stvarno pametnije, jer deterdžent sigurno bolje ubija u mašini koja prska i vrti nego alkohol pa njakanje...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 09 Dec 2020, 17:11

Da se tako lako prenosi, ne bi se mi kuckali ovde :mrgreen:

Elem, ovo je respiratorni virus i kao takav se i prenosi. To sto je ranije pominjano, pritiskanje dugmeta na liftu, predmeti itd - teorijski moze ali samo ukoliko dodirntete taj predmet nakon sto je izlozen dovoljnoj kolicini virusa, a zatim cackate nos ili oci. To je domen laboratorijskih istrazivanja. Tako moze i grip da se dobije. Ali u praksi toga nema.

Sto se tice nekog lakseg nacina prenosa, lift je rizican ukoliko se ne nose maske jer je prostor bez ikakve ventilacije. Za boravak u ostalim prostorima, da bi doslo do zarazavanja, potrebno je provesti duze vreme sa osobom koja je dovoljno infektivna. Na otvorenom je rizik nistavan, osim ukoliko nije okupljeno tipa 500 ljudi na nekom malom prostoru pa da su jedni uz druge, bez maske. Ne znam kakva ce studija biti na kraju, rekao mi je da, u Novom Sadu, do sada NIJE bilo zarazavanja na otvorenom prostoru, bar ne utvrdjeno kroz ispitivanje zarazenih lica.

Takodje, one varijante " ne izlazim mesec dana, a dobio sam koronu", na kraju ispadnu "pa eto, isao sam na krstenje....". Dosta ljudi je pokupilo na poslu, zurkama, rodjendanima, i naravno lekari koji su u rizicnom kontaktu.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od shandu90 » 09 Dec 2020, 17:19

carov2 je napisao:To ne znaju ni ovi što su pustili virus...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
:rofl:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45823
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 09 Dec 2020, 17:52

Bilo pre pola godine. :)

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30012
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od trojanac » 09 Dec 2020, 18:33

I ja volim kad mi da pekarka. :rofl:

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19264
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 09 Dec 2020, 20:13

Kakve mašine i alkohol. Ono što ide u frižider se opere onim za sudove za 2 minuta.
Inače to je daleko pre korone radila tašta koja je šef kuhinje u penziji. Nisu smeli da puste bakterije i čuda u frižidere. Profi deformacija.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od nuk » 09 Dec 2020, 20:26

Ne možemo se izolovati od svih bakterija, niti treba. Ne funkcioniše naš organizam tako

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Corona virus

Post od Grujic » 09 Dec 2020, 20:33

Upravo, živeti pod staklenim zvonom je kontraproduktivno.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od srdjanyo » 09 Dec 2020, 20:38

Sutra, posle 3 nedelje dolazi kolega sa Covid bolovanja.
Kako se ponašati? Kako se pozdraviti sa čovekom? Pesnicom, rukovanjem ili ga držati na "2 metra od mene "?
:kezo:

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30012
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od trojanac » 09 Dec 2020, 20:40

Ma kakvo rukovanje. Tri puta u obraz ko pravi srbi. I izvadi onu rakiju što čuvate u šteku tamo, da nazdravite.
Posetite www.garaza.rs !

Zaključana tema