Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 11 Dec 2020, 14:09


tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Corona virus

Post od tlazar » 11 Dec 2020, 14:33

half man je napisao:
11 Dec 2020, 14:08
353 strane o virusu od kog je smrtnost 0.87 % (bez obdukcionih nalaza ) i to najvecim delom ljudi preko 70 godina. To be continue...
Srba ima 7miliona, 70% mora da se zarazi da bi postigli kolektivni imunitet (pretpostavka je da imunitet postoji i da je dugotrajan, a to je na klimavim nogama)
sto bi znacilo da treba da umre 42360 ljudi, je l po tvom misljenju to nije za komentarisanje?


@ftj ovo su tekstovi koji moraju biti cenzurisani, doci ce do nekog poremecenog debila koji ce da poveruje u ovo i napravice haos.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od half man » 11 Dec 2020, 15:11

Prijatelju ,postoje dokazi o tom trovanju iz vazduha. Poslusaj intervju bivseg direktora Jat-a.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 11 Dec 2020, 15:20

Prijatelju, covek ima demenciju, i zloupotrebljen je. Ne znam kako neko sme da koristi bolesnog coveka tako.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 11 Dec 2020, 15:38

Nema cenzure, jer ako vecinu cenzurises kako ce ljudi moci da provale kvalitet necega ako ipak dospe do njih.. Cenzura je uvek pogresna, a debili ce uvek praviti haos, sa povodom i bez povoda :) Kao sto dete mora na greskama da nauci sta je dobro, retko ko (a specijalno iz nasih krajeva) je iz price naucio sta je dobro a sta ne, dok ne dozivis/prezivis nista...

Plus kada imas vise informacija bolje znas sa kim diskutujes. Najzeznutije ti je kada nemas nikakve informacije, onda je tesko bilo sta povezati :) i mislis fa zivis u raju dok ne dodje trenutak osvestavanja :)

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Corona virus

Post od tlazar » 11 Dec 2020, 15:45

@half man
Ma kakvi dokazi, to su gluposti.

Ja razumem moguce posledice cenzure, ali podrzavam da se opasan sadrzaj cenzurise. Po mom misljenju, ovakav sadrzaj u ovakvom trenutku jeste opasan.

zuzazu
Postovi: 4607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Corona virus

Post od zuzazu » 11 Dec 2020, 15:58

half man je napisao:
11 Dec 2020, 15:11
Prijatelju ,postoje dokazi o tom trovanju iz vazduha. Poslusaj intervju bivseg direktora Jat-a.
Coveka znam oko 35 godina. Smradina. Za potpuniju sliku, ako vas zanima, o kome se radi, pogledajte na YT “Insajder” o Er Srbiji.

Ne verujte svemu sto cujete i sve sto vidite.

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Corona virus

Post od Mladen7 » 11 Dec 2020, 16:10

To prskanje iz vazduha def postoji .
Ali...
Nikakva tajna nije .
Pričalo se i u UN na zvaničnim sednicama o tome.
Koriste se aditivi u gorivu na normalnim avionima ,sad koje rute i sl neko to uklapa.
Možda i neki spec letovi ali znam da su pominjali ove komercijalne.

Ne vidim odmah problem . Moguće je da je za posledicu svega toga postignuto nešto pozitivno oko klime .

Prvi neverujem svemu i svačemu ali u svemu videti zlo je preterano.
Zašto bi se uopšte neko toliko mučio !?? Može mnogo jeftinije i efikasnije da ...šta god.

Pa i kad je struja uvođenja bilo je užasnih plakata ,fazon svi ćemo da pomenemo

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od klisko » 11 Dec 2020, 16:13

Dovoljno je znanje matematike na nivou srednje škole (ili viših razreda osnovne) da je potpuno jasno da je smrtnost veća od onoga što pišu. Neverovatno je da školovani ljudi mogu da lupaju tako.
Da navedem banalan primer. Ako se razboli 100 ljudi, jedan ozdravi, a jedan umre, ostalih 98 je još uvek bolesno, kolika je smrtnost, 1% ili 50%? Šta će biti sa ostalih 98, da li će pola da umre ili svi da ostanu živi ili svi da umru?

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21090
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 11 Dec 2020, 16:13

Zanimljivo mi je ovo za Holandiju i maske. Funkcioniše za azijate, koji se sa ovakvim stvarima bore već dve decenije, a za olandeze nije?

Nemam pojma, ali meni je savršeno logično da sa krpom preko usta nećeš da upljuješ nikog, pa ako nisi zarazan, nije toliko bitno, ako jesi, spasao si n osoba. Toliko je prosto.

Mi smo i februaru nosili N95 maske u kući kad su oba deteta imala upale pluća, jer smo do tad obavezno najebavali kad oni dovuku iz vrtića ili škole, i žena se nije zarazila, kroz mene je protrčalo jedan dan 5 dana kasnije.

Voleo bih da sam ova shvatanja imao ranije, jer sam 100 letova godišnje imao nekoliko godina, ko stjuardesa, a prečesto sam kačio neke viruse i prehlade na letovima. Kako bih rado stavio masku da mogu da premotam vreme, vratio bih sebi bar dva meseca života što sam kunjao.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19264
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 11 Dec 2020, 17:17


ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 11 Dec 2020, 18:49

ljubo jel onda treba pustiti i propagiranje npr. nazi propagande u ime slobode govora? Svakako da to nije pitanje koje je sad postavljeno al odgovor nije crno-belo. Puštati nestora da na nacionalnoj frekvenciji širi antivax, antimask, kemtrejls i bil gejts priču u ime slobode govora nisam siguran koliko je pametno. Bukvalno se sa svakom teorijom saglasio, ok možda jedino još 5g priču nije podržao.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 11 Dec 2020, 19:24

Nacisti nisu uspeli (samo) zbog propagande, nego zbog drugih stvari / okolnosti. Propaganda jeste pojacavala uticaj i nanela mnogo zla, ali to je druga prica.... Svako koristi propagandu kao oruzije i to je normalno, ali isto tako je normalna i kontrapropagnda koja je po mogucstvu blize istini :) to se jos i zove dobra obavestenost i prosvecen narod koji razmislja zdravim razumom...

Isto kao prica o Srbiji i propagandi. Ona je strasna, ali nju ne treba zabraniti (mislim na smanjiti uticaj vlasti), treba da postoji neka jasna alternativa, vizija i smisao, bez toga nema nikakvih rezultata. Samo gusenje propagande ne donosi nista osim produzenja statusa quo... a sve ostalo je cisto mastanje... Jel svima odgovara da slusaju tu istu propagandu. Sta bi ti vise voleo da cujes da si lenj i nesposoban i da moras mnogo da radis, ili da je sve savrseno i da ces dobiti mnogo samo jos malo...

Znas kako se kaze, ko je nesposoban vidi svuda probleme, a ko je sposoban resenja...

Inace primer propagande/uticaja je ista ona prica kada dete napravi neku glupost a na pitanje zasto ono kaze naterao me je drug :) tako je bilo i ostace tako, ako ono nije sposobno da razazna sta je dobro / lose desice se nesto kada neces moci da nadgledas i desice se katastrofa pre ili kasnije..
Poslednja izmena od ljuba u 11 Dec 2020, 19:31, izmenjeno 3 puta ukupno.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Corona virus

Post od Superb III » 11 Dec 2020, 19:27

half man je napisao:
11 Dec 2020, 15:11
Prijatelju ,postoje dokazi o tom trovanju iz vazduha. Poslusaj intervju bivseg direktora Jat-a.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 11 Dec 2020, 19:29

Znaci razbise USA od trovanja iz aviona, a Kinu ni da spricnu, posle prvih mesec dana.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Zaključana tema