Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 17 Dec 2020, 15:11

https://nova.rs/magazin/zdravlje/kucni- ... -u-srbiji/

Evo zanimacije...

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Corona virus

Post od Markoni » 17 Dec 2020, 15:29

Sad će redovi i ispred apoteka...

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 17 Dec 2020, 15:46

Grujic je napisao:Molim te ne spominji vise tog drugara, do sada su i vrapci naucili sta je i gde radi :)

Ali, sta god on bio, to njegovo zvanje ne daje autoritativnost tvojim postovima, jer su oni samo tvoje shvatanje onoga sto ti on kaze.

Drugo, sad si dao odgovor, znaci studija se bazirala na tome da ljudi u anketi kazu gde su se zarazili???

To je metodoloski suplje ko svajcarski sir.
Nema potrebe da se opsirno diskutuje zasto jer je jasno - npr sto se tice lifta, niko ga nije naveo, pre znaci da nikome nije pao na pamet nego da je to dokaz da je nemoguce zaraziti se tako.

Naravno, ja verujem da je istrazivanje ipak slozenije nego tako kako si ti shvatio, ali ovako napisao lift nikako nije iskljucen.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Poenta je bila da nije toliko lak prenos i da ne mozes da se zarazis sa "nigde ne izlazim i nisam u kontaktima". Apropo tih prica najvise. Tako sam ga razumeo.

Mozes da se zarazis u kracim kontaktima kojih imas previse. Dakle cesta druzenja i - posao. I pored maske se dobije neka doza. Moj brat, srcani bolesnik sa teskim prelezanim bronhitisom pre godinu dana, odlicno je prosao jer je 99 posto uvek bio d maskom, tako da je iz visemesecnih kontakata pokupio dozu koja je nedovoljna za teski tok bolesti, niti je ikome preneo.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od shandu90 » 17 Dec 2020, 17:21

Markoni je napisao:Sad će redovi i ispred apoteka...
Nikad nisu ni prestajali.


Sent from my iPhone using Tapatalk

milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Corona virus

Post od milanns » 17 Dec 2020, 19:14

Ovo sa Darkom je bas misterija. Kao I još par slučaja što znam. Sestra moja npr. Ali evo i ovde na forumu. Naravno Darku i svima želim brz oporavak i to je najvažnije, ali mi, ladno, i dalje ne znamo koja je verovatnoća prenosa u kojim uslovima. Ni otprilike. Nisu stvari bas jednostavne kao što se predstavljaju. Ako Darko i njegovi nisu bili tipa svaki dan bar po, lupam, 15 min sa zaposlenom na tipa manje od 1m, onda jedino preko aerosola kroz masku. Ali ako je i ona nosila masku, onda jedino da su unutra bili po par sati. Svaki dan. Opet, ovo sa ulascima u zatvoren prostor i udisanjem aerosola (tipa u megamarketima), ako je tako opasno, onda ćemo do kraja januara imati 60% 70% zaraženih. A onda će ovi sa početka trećeg talasa dobijati od ovih sa kraja. I lepota. Naravno, jedno bar 30%idiota koji nimalo ne paze na druge lepo doprinose ovom sranju.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk



Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 17 Dec 2020, 19:30

Moji rodjaci su bre sedeli kuci, ako su se i zarazili negde, slucajnost je u pitanju i minimalno izlaganje, mozda je kvaka od ulaza, ili racuni, ili nesto levo, tipa zajednicka ventilacija, kakvo crno sedenje sa zarazenima. Lift ne koriste.

Sad su vec lose, i bore se oboje.


Takodje iako su imali malu izlozenost, obema je tok za sada los, imaju i upale pluca, i propratne zajebancije losi rezultati svega i snimaka i krvi.

Ljudi bili pravi i veseli do pre 15 dana.

Kovid ambulant go k. ,sve je moralo privatno se radi sto se tice ambulante, ne bi se nista ni znalo, samo su ih poslali kuci i da se jave za 15 dana....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 17 Dec 2020, 19:52

Kako se krećem po marketima vidim da zaposleni ponekad drže masku dole, pa je podignu kad neko uđe u radnju. Ne optužujem, sigurno nije lako nositi masku 8 i više sati dnevno i još raditi posao. Tim pre mi idu na onu stvar likovi koji prave frku od toga što će da je nose 5-10 minuta.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od Sloba » 17 Dec 2020, 19:55

Mislim da pojedinci preteruju. Masku nosim od 08. marta po 8 sati i ne razmisljam o tome. Najvise je sto su me bolele usi dok nisam pogodio koje mi maske odgovaraju.

Sent from my MI 9 using Tapatalk




Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 17 Dec 2020, 20:06

Pa kad nemas gangrenozne zube....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Corona virus

Post od Darko » 17 Dec 2020, 20:25

milanns je napisao:
17 Dec 2020, 19:14
Ako Darko i njegovi nisu bili tipa svaki dan bar po, lupam, 15 min sa zaposlenom na tipa manje od 1m, onda jedino preko aerosola kroz masku. Ali ako je i ona nosila masku, onda jedino da su unutra bili po par sati. Svaki dan.
Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk
Svaki dan smo isli tamo. Ja da izbacim robu iz nabavke, a moji isli da malo poredjaju robu po policama, pospreme, pociste, raspakuju sta treba. (U penziji su ali imamo manjak radnika zbog bolovanja, pa su uskakali na kratko ujutru, nekad na pola sata nekad na duze). Objekat je prodavnica prehrane i oko 100kvm, non stop neko ulazi, izlazi, cesto se otvaraju vrata radi ventilacije.. nikad nismo prilazili zaposlenoj u toj varijanti na pola metra i na duzi period, nego onako na kratko ako nesto treba da se doda, pita..
Nase zaposlene nose revnosno maske. Dolazila je i inspekcija i tu nema šale.
Naravno ulazi i stotine musterija dnevno ali ni jednu ne pustamo bez maske.
Eto to je moj primer iz prakse.

Da ne spominjem koliko smo zbog prirode posla ozbiljno shvatili preventivu u smislu suplemenata i zdrave ishrane.
Mozda smo zbog toga sada sasvim solidno, da kucnem u drvo.

Mislio sam da cu u ovom scenariju moci da stavim kljuc u bravu. Medjutim covek se iznenadi samim sobom kako i iz izolacije iskopa nacin da posao barem nekako funkcionise i dalje.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7068
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Corona virus

Post od DukeNS » 17 Dec 2020, 21:40

https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1411996/ ... PpwmsJCulU


Jebe lud zbunjenog. Doduse, ne znam ni da li ima grada u kom nije vanredno stanje. Ali ako sam dobro razumeo, svi mogu da rade bar do 21h...

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od shandu90 » 17 Dec 2020, 22:11

Sloba je napisao:Mislim da pojedinci preteruju. Masku nosim od 08. marta po 8 sati i ne razmisljam o tome. Najvise je sto su me bolele usi dok nisam pogodio koje mi maske odgovaraju.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Ja se malo napatim dok ne namestim naocare kako treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7262
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dag81 » 17 Dec 2020, 22:20

Nije vam lako drugari koliko ste u tripu. Na zalost ali je takav utisak. Cuvajte se, ali nemojte biti omadjijani i utripovani.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 17 Dec 2020, 22:48

Kako je to trip ako imas ljude, bukvalno 3-4 posta iznad koji su bolesni i imaju rodbinu koja im je u losem stanju. ti si imao srece i imao blage simptome, pa jos isao na posao sa sve tim, ali ne mogu svi da bude takve srece ili jos gore zamisli da se zaraze, pa prenesu nekom ko je slabog zdravlja.
Meni nije jasno, procitao pre neki dan, onaj iz mentalnog razgibavanja bacao na tviteru standardne floskule - ugasite tv, nece vas korona, zabranjene obdukcije, znas koliko ljudi umre od kancera, korona ima samo dobar marketing... Posle kad ga ljudi napali, odmah u pitanju je sloboda govora, rezim ga juri.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7262
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dag81 » 17 Dec 2020, 22:51

Ne trip da ne postoji virus, nego od cuvanja preteranog i tripovanja tipa papir, postar, kvaka, gume...

Probajte se iskljuciti na 10dana za pocetak, bez tva, novina i ostalih medija o Covid19, bice vam lakse.
@lami, ja nisam imao simptome, temperaturu, bol, malaksalost. Cureo mi nos malo, izgubio se miris, nista neuobicajeno. Pio sam pojacano vitamine(Selen, Detrikal, Zn u tabletama kao i andol Protect al to pijem i inace kad puno radim) i moje redovno med, cimet, djumbir,kurkumu i c i mg direkt. Samo sam tad bas intenzivno nosio masku i bas obracao paznju o distanci, i svaki kontakt kroz pricu sa nekim od duze od par reci je bio sa upozorenjem da se odmaknu za svaki slucaj, voznja u auto ni sa kim... Ne mogu se ja zatvoriti 3 nedelje pa da cekam sta ce biti i da li ce biti, ne placa mene drzava ili gazda. Kao sto dosta njih radi, 5 dana kao kuci, pa test, pa 2 nedelje izolacije.
Nisam ja niiti hrabar, niti prkosim, niti da kazem nemam strah da padnem u krevet. Ali ne mogu sedeti u kuci od marta i ne mrdati, a i da mogu ne bih tako radio. Jbo zivot, i ovako mi je malo pun k svega.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



Poslednja izmena od dag81 u 17 Dec 2020, 22:51, izmenjeno 2 puta ukupno.

Zaključana tema