Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dag81 » 17 Feb 2021, 19:54

O pouzdanosti i potrebi testova.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 17 Feb 2021, 20:02

Rešenje je šta, da se ljudi ne testiraju?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dag81 » 17 Feb 2021, 20:10

Tako je. Vec da se pregledaju i lece u zavisnosti od stanja u kom se nalaze. Bio + ili - isti ti k ako si bolestan.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Corona virus

Post od HKS » 17 Feb 2021, 20:14

Kako onda da se vodi statistika...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 17 Feb 2021, 20:27

dag81 je napisao:Tako je. Vec da se pregledaju i lece u zavisnosti od stanja u kom se nalaze. Bio + ili - isti ti k ako si bolestan.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Naravno da nije isti k. Upala pluća pod koronom ne napreduje istim intezitetom i istom brzinom kao obična upala pluća.
Niko ne meri saturaciju kad se prehladi, a to je jedan od najbitnijih parametara kad je korona u pitanju. Itd...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Corona virus

Post od Gaginh0 » 17 Feb 2021, 20:27



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Corona virus

Post od tlazar » 17 Feb 2021, 21:08

dag81 je napisao:Tako je. Vec da se pregledaju i lece u zavisnosti od stanja u kom se nalaze. Bio + ili - isti ti k ako si bolestan.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Apsolutno ne, protokoli lecenja i pracenja pacijenta se ozbiljno razlikuju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Corona virus

Post od rade74 » 17 Feb 2021, 21:44

Vladapetr je napisao:Klinke su u četvrtak i petak bile mestimično slinave. Klasična prehlada, sa zelenim slinama (izvinjavam se onima sa osetljivim stomakom :rofl: )
Od subote do juče smo bili u Sarajevu, žena je u subotu počela da slini i kašljuca.
Juče joj je bilo baš loše, noćas je krenulo da je steže grlo i ne može da govori. Čuje se sa rođakom koja je lekar opšte prakse, ova posumnja na laringitis i preporuči inhalaciju Berodualom. Nakon inhalacije je grlo popusti i normalno zaspi.
Danas ode kod lekara zbog bolovanja, pošto mora prvo u Covid ambulantu tamo joj urade test i rezultat je pozitivan.
Nema temperaturu, danas normalno diše i grlo je bolje.

Pošto je ovo otprilike deseti slučaj da je neko u mojoj neposrednoj blizini dobio koronu a ja nisam imao nikakve simptome, otišao sam na test antitela da vidim jesam li je možda preležao na nogama.
Nista ne mora da znaci.
Isto sam bio u Sarajevu u hotelu hills , niko nije postovao mere, saune pune ljudi, bazeni....
Proslo mi kroz glavu da mogu zakaciti ali nisam se nesto obazirao.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dag81 » 17 Feb 2021, 22:00

Ok,nisu isti protokoli lecenja. A sta cemo sa onima koji su negativni a sve simptome imaju? Znaci njih ne lece? Ili sto su pozitivni a nista im ne fali eto testirali se slucajno.
Ne morate mi odgovarati, jer znam odgovore.
Po meni 80% testova je bespotrebno odradjeno i placeno.


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14178
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od pedja » 17 Feb 2021, 22:03

Koji je šou Hills, mešavina stilova Level pro.


TapaT


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 17 Feb 2021, 22:08

dag81 je napisao:Ok,nisu isti protokoli lecenja. A sta cemo sa onima koji su negativni a sve simptome imaju? Znaci njih ne lece? Ili sto su pozitivni a nista im ne fali eto testirali se slucajno.
Ne morate mi odgovarati, jer znam odgovore.
Po meni 80% testova je bespotrebno odradjeno i placeno.


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Test je jedan od pokazatelja bolesti, ne i jedini. To što nisu u potpunosti precizni ne znači da nemaju svrhu.
Gomila ljudi iz sveta medicine sa kojima sam u bliskom kontaktu ne zna sve odgovore niti su im jasni svi aspekti ove epidemije. Ti sve odgovore znaš, umeš i procente da odrediš. Mora da je super osećaj, zavidim ti pomalo Slika

@rade74 ladno smo bili u istom hotelu Slika mi od subote do utorka, sa kumovima. Mere ne da ne poštuju u hotelu nego bukvalno nigde u Bosni.
Kako ti se dojmio dušek u sobi? Ja evo patim, ipak je bolji nego ovaj što sam ovde pazario.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Corona virus

Post od jaksa » 17 Feb 2021, 22:43

Znam da je offtopic i izvinjavam se - da li je voda u bazenima u akva centru hladnjikava? Takva je bila u prošlom januaru.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od snork » 18 Feb 2021, 02:19

Vladapetr je napisao:
17 Feb 2021, 16:19
...
Pošto je ovo otprilike deseti slučaj da je neko u mojoj neposrednoj blizini dobio koronu a ja nisam imao nikakve simptome, otišao sam na test antitela da vidim jesam li je možda preležao na nogama.
Vlado, znam za par takvih slučajeva, žena/muž zakačili koronu, a drugi supružnik nije, niti ima antitela. To navodi na zaključak da dobar deo populacije uopšte nije podložan oboljevanju - bar ne u slučajevima male izloženosti virusu. Naravno, ovo je samo moja pretpostavka i procena, ali iz onoga što vidim/čujem u okruženju, 30-40 % nije podložno, 40-50 % preboli asimptomatski ili sa lakim simptomima, a oko 20 % ima umereno teške i teške simptome.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od carov2 » 18 Feb 2021, 06:47


Vladapetr je napisao:Mere ne da ne poštuju u hotelu nego bukvalno nigde u Bosni.
Pre par dana smo imali goste iz okoline Mostara, baš to isto mi kažu.
Iznenadilo me je da ih i za malo veća okupljanja ne diraju uopšte.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Corona virus

Post od rade74 » 18 Feb 2021, 07:41

Vladapetr je napisao:
dag81 je napisao:Ok,nisu isti protokoli lecenja. A sta cemo sa onima koji su negativni a sve simptome imaju? Znaci njih ne lece? Ili sto su pozitivni a nista im ne fali eto testirali se slucajno.
Ne morate mi odgovarati, jer znam odgovore.
Po meni 80% testova je bespotrebno odradjeno i placeno.


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Test je jedan od pokazatelja bolesti, ne i jedini. To što nisu u potpunosti precizni ne znači da nemaju svrhu.
Gomila ljudi iz sveta medicine sa kojima sam u bliskom kontaktu ne zna sve odgovore niti su im jasni svi aspekti ove epidemije. Ti sve odgovore znaš, umeš i procente da odrediš. Mora da je super osećaj, zavidim ti pomalo Slika

@rade74 ladno smo bili u istom hotelu Slika mi od subote do utorka, sa kumovima. Mere ne da ne poštuju u hotelu nego bukvalno nigde u Bosni.
Kako ti se dojmio dušek u sobi? Ja evo patim, ipak je bolji nego ovaj što sam ovde pazario.
I mi bili sa prijateljima. Ja sam od nedelje do utorka, video sa skodilaka sa bg tablama pomislio sam ali opet mogucnost da se desi je minimalna. Znaci ipak je tvoj bioSlika
Nas cetvoro ostali u cudu kad smo videli ogroman broj ljudi u bazenima, sauni....
Bio sam u slanoj sobi kad su poceli da disu kao nenormalni, ja lepo izasao iz te sauneSlika
Dusek, ne znam sta bih rekao. Prvu noc nisam spavao, drugu jesam.
Trebalo mi vreme da se priviknem.

Ma ni kod Zelje niko ne jebe za mere , to je guzva da se ceka u redu da bi se jelo.



Zaključana tema