Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 07 Apr 2021, 19:24

Ogi je napisao:
07 Apr 2021, 18:51
Znaci zavisi sve od toga kako ko vidi zivot. Ja sam covek romantik, emotivac, idealista. Mi smo posebna sorta. Trazimo vise od zivota.
Idi u k, zagrcnuo sam se od smeha SlikaSlikaSlika
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 07 Apr 2021, 21:38

Kod nas (NL) nagla promena vlasti prema koroni :) iz vedra neba. I ako smo maksimalno u 3-cem talasu rekli da ce za 2 nedelje (od 21. Aprila) otvoriti skoro sve (mi smo skoro potpuno zatvoreni - sve radnje (ne prehrambene) i ostalo od novembra) i vec pricaju kako smo ozbiljno zagazili u kolektivni imunitet (prelezali plus vakcinacija).

PS: Skoro sve kod nas je dosta manje nego sto Srbija ima trenutno :)

Verovatno ima veze i sa Evrovizijom na koju zele da puste i gledaoce (u Rotterdam-u) kao i opsti umor merama i sve teza implementacija (teranje naroda) istih...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 08 Apr 2021, 09:54

Ono sto mene zanima je, da li ce biti ponovo letnji pik u jun/julu.
Ovaj sada pik je kopija onog prvog zvanicnog sto smo imali u mart/ aprilu prosle godine.

Tj trenutno je uhvatio ritam. 3 puta godisnje ima sezonu kod nas od 2 meseca.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Corona virus

Post od Gaginh0 » 08 Apr 2021, 09:56

To kao ja na dijeti što budem.
Mogao bih po feng-kovidu da štimam dijetu.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 08 Apr 2021, 15:40

Promotivni spot ujedinjenih protiv kovida. Po meni promašen, ako taj neko neće da se vakciniše, sad ćeš da ga ubediš ako mu govoriš da je primitivac. Treba neko sa malo više takta.


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 08 Apr 2021, 15:57

Tako je, treba im maximalno ići niz dlaku sve dok se ti silni frizeri, metalostrugari i ekonomisti ne smiluju pa počnu da uvažavaju stavove stručnjaka.

U to ime, dok čekamo da se antivaxerima povrati boja u lice nakon današnje odluke Evropskog suda za ljudska prava Slika

Slika

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 08 Apr 2021, 16:04

Pazi, imas ekstremne slucajeve, tu ni Bog ne pomaze, ali imas i neke izmedju, koje ovako djon stav moze da tera u ekstrem.
Prosto, ovo je sto bi rekli, negativan spot, ne vidim da nekoga moze da ubedi ko se neckao, vise mi lici na frustraciju ljudi koji vide da se ne vakcinisu ljudi u meri kojoj bi trebalo i ne znaju sta da rade.
Trebalo bi da se ide pozitivnom kampanjom, opet nisam psiholog, ali ti si radio sa decom, kazi mi koliko cesto se isplati stav ti si debil, primitivac...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 08 Apr 2021, 16:12

Nije ovde explicitno rečeno da je iko debil ili primitivac. Spot ismeva način na koji veliki procenat "nevernika" pojmi ovaj virus i zaštitu od istog, tj podizanje imuniteta. Onog sa gram mozga spot može poterati na razmišljanje, tj probuditi mu inat u fazonu "šta ovi kenjaju, moji stavovi nisu takvi nego su argumentovani"... Pa ih preispita i vidi koliko zaista jesu.
Drugima svakako nema pomoći, pa nek ih nervira

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 08 Apr 2021, 16:26

Bax je napisao:
08 Apr 2021, 09:54
Ono sto mene zanima je, da li ce biti ponovo letnji pik u jun/julu.
Ovaj sada pik je kopija onog prvog zvanicnog sto smo imali u mart/ aprilu prosle godine.

Tj trenutno je uhvatio ritam. 3 puta godisnje ima sezonu kod nas od 2 meseca.
Ako je istorijski kao španski, trebalo bi sad polako da završava. Kod nas su zvanične brojke umrlih, kao prepisivane iz istorijskih podataka na svetskom nivou o španskom gripu. Koincidencija je frapantna:

Ovo je slika iz članka iz 2006, a poklapa se sa slikama iz mnogih drugih izvora:
Slika

A ovo sam upravo izgenerisao na ouwroldindata sajtu:
Slika

I sad će kao na šablonu španskog gripa da desni deo grafika ide na dole. Ja se i dalje nadam da je to - to, da će samo džepovi virusa da ostanu, tu i tamo će da grune neko žarište, ali u globalu da smo OK.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Corona virus

Post od Darko » 08 Apr 2021, 16:56

Vučević danas izjavio da razgovara sa exitom da se festival održi ovog leta ali da mogu ući samo vakcinisani i oni što se testiraju.


Btw, sedim danas u kafiću, sto pored mene momak nosi ovakav duks (uspeo da nadjem sliku na netu). Još će motivi pandemije postati modni trend :)


Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ogi » 08 Apr 2021, 16:57

Bolesnik.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 08 Apr 2021, 17:12

Nije da je bitno ali eto cisto malo price.. Inace zanimliva prica o naucnicima, istrazivanjima politickim vezama i parama...


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 09 Apr 2021, 13:43

https://www.focus.de/politik/deutschlan ... 71359.html
For the first time concrete figures Document from Cologne clinic: 2 out of 3 corona intensive care patients have a migration background

Friday, April 9th, 2021, 12:12 pm
FOCUS Online has received a document with an alarming corona finding from a major Cologne hospital: The evaluation confirms for the first time: The wave of infections particularly affects people with a migration background. There are many reasons for this, but gatherings of clan families could also play a role. Just today one is taking place with a large police presence in North Rhine-Westphalia.

The informant wants to remain anonymous. The subject is too sensitive. Last week, FOCUS Online received an Excel table with an alarming corona finding from a large Cologne hospital (name is known to the editors). The evaluation under the acronym "Coronavirus surveillance" (surveillance) confirms assumptions that have been circulating for weeks: The wave of corona infections particularly affects people with a migration background.
Nemacki fokus skida rukavice i pisu o delikatnoj temi, videcemo u kom pravcu ce to dalje ici.
Ukratko, dve trecine hospitalizovanih su migranti.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Corona virus

Post od ikac2000 » 09 Apr 2021, 14:29

Keln je jedan od najvecih DE gradova, i posle Berlina ima najveci procenat osoba sa migrantskim poreklom, grad je ekstra sto se tice otvorenosti, po cemu se razlikuje od vecine ostalih. To je razlog zasto dosta ljudi resi da dodje bas tu.

Svi znamo kakav je nas juznjacki mentalitet sto se tice socijalizacije i postovanja pravila, posebno medju socijalno ugrozenim grupama, i po tome se ne razlikujemo od ostalih slicnih nama, ali se dosta razlikujemo od domacih, pa onda nista nije iznenadjujuce, ako je stvarno tako.

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Corona virus

Post od A170T » 09 Apr 2021, 14:34

Ja danas dobio resenje da sam u karantinu od 22 Marta. Hvala Pošti Srbije na svojoj efikasnosti, spasili me :D

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Zaključana tema