Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Corona virus

Post od HKS » 15 Jan 2021, 01:20

Sasha015



Turci su rekli oko 91% za Sinovac



https://www.reuters.com/article/health- ... SKBN28Y1R3

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10546
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 15 Jan 2021, 09:49

sasha015 je napisao:
15 Jan 2021, 00:58
Ma da,lokalni infektolozi znaju fajzerove tajne iz faza testiranja....
Ne pratim tako detaljno kao ti dogadjaje oko vakcina pa bi samo priupitao zar nije fajzer licencni proizvodjač, koji je dobio/kupio gotovu vakcinu da bi je masovno štancovao?
Koliko se sećam nemačka firma je razvila i testirala vakcinu, a onda je tu gotovu vakcinu a potom i komplet firmu tražio direktno Tramp da kupi SAD bilo kao državni posao bilo neka privatna firma. Čuo na TV izveštavanju baš njegove direktne zahteve.
Kada se saznalo u Nemačkoj za do tada tajne sastanke i pritiske na vlasnike (gotovo kao mafija iz filmova) uskočila je nemačka država i kancelarka lično i dogodio se Pfizer uz dodatak Bio N Tech a koji je zapravo mozak vakcine.
Toliko sam ispratio iz medija kada je bilo aktuelno.

E sad, ako Pfizer kupuje gotovo rešenje meni deluje da ni oni u Pfizeru baš i nemaju neke posebne tajne iz faze testiranja, i mislim da su pustili hitno baš tu vakcinu da se uživo istestira pa zato i nema konkretnih uputstava o tačnim vremenskim rokovima o kojima pišeš. Jer bi onda morali i da tačno napišu uputstvo za primenu sa nuspojavama, slično kao i za svaki drugi lek.

Verujem da je slično i sa ostalim vakcinama, ubrzano je sve da bi se izašlo na tržište uz blagoslov država. Pa i naše, tj Agencije koja je kao nezavisna od politike i čisto stručna.
I ovo što čujem iz medija od naših zvaničnika da ponavljaju da naša Agencija za lekove kao vrši tesitranja i provere vakcina a čisto sumnjam da ijedna osoba u toj Agenciji ili Ministarstvu ima kapaciteta da bilo šta stvarno simulira i praktično proveri delovanje vakcina.
Više verujem da se radi kao i kod ostalih Agencija copy/ paste prevodjenje papira sa latinice na ćirilicu radiu "atestiranja" tj čista papirologija sa šminkanjem da izgleda kao domaći test.
To iz tog razloga što veoma mali broj i država i laboratorija u svetu do sada je uspelo da konkretno nešto uradi sa vakcinom.

Da mi imamo čoveka koji zna da proveri tudju vakcinu kako funkcioniše taj bi odavno već napravio svoju originalnu i mi bi bila jedna od retkih država koja pravi svoju vakcinu.
Ovako mislim da se i ovo sa pandemijom nažalost svodi na svetsku politiku prevara, uticaja, laži, muvačina, ucena, trgovanja budućim odnosima gde je struka tj farmacija i medicina skrajnuta u stranu pa je sve zapravo tajna.

U tom smislu pratim i najnovije priče oko kovid pasoša, pa dozvole ili zabrane kretanja ljudima koji su primili istočnu vakcinu na zapad i slične administrativne ideje kontrole ljudi eto tako.

Ali, sve vakcine su ipakbolje rešenje od nepreduzimanja ičega i čekanja da se samo razreši prirodnim putem.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 15 Jan 2021, 13:03

Sve si rekao kako treba.
Vakcina je znana kao "fajzerova" u narodu.
Ko je kupio koga,ko je patentirao tehnologiju a ko ima kapacitete da proizvede,meni kao krajnjem korisniku nebitno.

Poenta posta je bila,da svaki doktor ima svoje misljenje,saznanja koja se veoma razilikuju sto dovodi do konfuzije u obicnom narodu.

Ne mislim na Grujica.Da se ogradim.Drago mi je da imamo dobrog doktora na forumu i njegovo misljenje uvek citam sa zadovoljatvom.

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od Kabal » 15 Jan 2021, 13:39

Sta znaci iGm test 6.5 rezultat?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10546
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 15 Jan 2021, 13:42

Ja bih voleo kao korisnik da ništa ne znam, i da što manje znam, o celoj toj priči i da postoji jasno, transparentno, pouzdano, nekompromitovano telo ili institut ili laboratorija ili slično kojoj bi mogao verovati da nema trunke političarenja. Ali nažalost koliko vidim mnogo toga je upravo direktno upravljano politikom, što dnevnom što globalnom, gde je malo ostalo od struke i stručnosti.

Jednostavnije, nemam potpuno poverenje s obzirom na sve da je sve do kraja ispitano i provereno.
Čim čujem ili vidim reklamu/ navijanje za nešto odmah mi je prva pomisao da je neki problem ( u kvalitetu, u sadržaju, u ceni...) koji se direktno ne primećuje u pozadini.

Ali šta je tu je, pokazaće vreme koje vakcine i sa kakvim efektom deluju.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od trojanac » 16 Jan 2021, 18:27

Noćas je bitku sa koronom izgubio još jedan lekar, profesor doktor Željko Marković iz KCS.
Pre svega, retko dobar čovek, veliki stručnjak i moj dobar prijatelj.
Pre nedelju dana smo razgovarali o vakcinama, kaže da se odlučio za rusku. Nije je dočekao, u par dana je sve bilo gotovo.

Počivaj u miru profesore

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/umro- ... ja/fbdbgm9

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 16 Jan 2021, 18:32

Vreme smrti.
Laka mu zemlja.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 16 Jan 2021, 19:38

Kabal je napisao:Sta znaci iGm test 6.5 rezultat?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Da je u toku borba organizma sa infekcijom, koliko ja to razumem. Preko 1.0 konstatuju da je osoba pozitivna na antitela.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Corona virus

Post od HKS » 16 Jan 2021, 19:42

Kaze vidjece i za AstraZenecu i Modernu...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 16 Jan 2021, 20:18

.
Na veliku zalost, pored Profesora kojeg je Trojke spomenuo, jos jedan strucnjak nas je napustio...

https://nova.rs/vesti/drustvo/od-korone ... filipovic/

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 16 Jan 2021, 20:20

Jadni ljudi.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 16 Jan 2021, 20:29

Ne bih da otvaram neprijatne teme, ali ispostavlja se da u ovoj statistici od 70+ preminulih lekara od kovida, ima penzionisanih koji nisu bili u radnom procesu, isto tako i lekara koji nisu bili deo borbe protiv kovida. jedan od ovih sto je preminuo poslednjih dana je izgleda izvrsio samoubistvo (prenosim, ne znam). To daje dosta osnova da se revidira broj stvarnih lekara sa linije fronta koji su dali svoj zivot.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 18 Jan 2021, 10:55

Da ne komentarišem, prosudite sami...

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 18 Jan 2021, 13:05

Vlada bio brzi...
Trebalo bi procitati...

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1345
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Corona virus

Post od Momčilo » 19 Jan 2021, 22:10

Sestra je izgleda dobila koronu. S obzirom da joj je auto ostao ispred zgrade, i da su joj danas već ostavili kaznu, ja bih otišao sutra da preteram auto negde gde se ne plaća parking. E sad, ona je jutros ulazila u auto, pa bih ga prvo na neki način dezinfikovao ujutru, mada je pitanje i koliko je realno da se virus može zadržati 24h. Imate neki savet? :D Osim da stavim dve maske, rukavice i da malo pošpricam auto pre nego što uđem, i vozim sa otvorenim prozorima. :D

Zaključana tema