Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 09 Apr 2021, 15:11

Mislim to nije ni najmanje cudno a ni kontraverzno. Vise se druze, prisniji su, zive vise generacija zajedno i naravno cesto su skoncentrisani u gusto naseljenim gradovima... Ovde je to stara prica...

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 09 Apr 2021, 15:30

Vladapetr je napisao:
08 Apr 2021, 15:57
Tako je, treba im maximalno ići niz dlaku sve dok se ti silni frizeri, metalostrugari i ekonomisti ne smiluju pa počnu da uvažavaju stavove stručnjaka.

U to ime, dok čekamo da se antivaxerima povrati boja u lice nakon današnje odluke Evropskog suda za ljudska prava Slika

Slika

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Odluka nema veze sa vakcinacijom za koronu, nego se tiče obaveznih vakcina. Interesantno kako se manipulativno prenosi ova vest.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 09 Apr 2021, 15:53

Šta je tu manipulativno? Odluka da neku vakcinu država može proglasiti obaveznom i niko to ne može da spori pod izgovorom da se time krše ljudska prava, nema veze sa koronom?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 09 Apr 2021, 16:00

Nema veze ova odluka sa vakcinacijom za koronu, a prenosi se u tonu da ljudi steknu utisak da jeste.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od shandu90 » 09 Apr 2021, 16:32

A170T je napisao:Ja danas dobio resenje da sam u karantinu od 22 Marta. Hvala Pošti Srbije na svojoj efikasnosti, spasili me :D

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Dobro je dok ti lekar ne otvori bolovanje retroaktivno, i napise da si u izolaciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 09 Apr 2021, 16:33


starac vujadin je napisao:Nema veze ova odluka sa vakcinacijom za koronu, a prenosi se u tonu da ljudi steknu utisak da jeste.
Dakle, država ne može da proglasi obaveznom vakcinu protiv korone?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 09 Apr 2021, 17:28

Pricao mi neki amerikanac kako u USA ima federalni zakon koji moze da prepise obaveznu vakcinaciju i prvi i jedini put je aktiviran za deciju paralizu.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 09 Apr 2021, 18:28

Vladapetr je napisao:
09 Apr 2021, 16:33
starac vujadin je napisao:Nema veze ova odluka sa vakcinacijom za koronu, a prenosi se u tonu da ljudi steknu utisak da jeste.
Dakle, država ne može da proglasi obaveznom vakcinu protiv korone?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Može, ali teško u praksi, za sada. Zato se i ovako manipuliše javnošću da se testira reakcija javnosti. Moralo bi mnogo zakona i konvencija da se promeni i da za sve postoji konsenzus svih bitnih država i organizacija, većinsko raspoloženje građana u tim državama i naravno da opasnost bude veća nego što je korona...Svakako će neko pokušati da se ide u tom smeru, pa će se videti koliko otpor se tome pruža jer sloboda dobrovoljnog lečenja je jedno od osnovnih ljudskih prava. Išlo bi teško da jedna država uvede takvo pravilo čak i u zemljama s najvišim stepenom kolektivne discipline.

Ova odluka Evropskog suda je vezana za obaveznu vakcinaciju dece već poznatim i isprobanim vakcinama, ali negde u vestima je uglavnom ostalo samo "obavezna vakcinacija".

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dag81 » 09 Apr 2021, 19:10

Ova odluka je prezentovana kao onih 30.000din pomoci za radnika, ili sad ovih 15.000din. Pa se onda stvorio hajp kako poslodavci kradu radniku 30.000din.
Kao sto rece starac, odnosi se samo na obavezne decije vakcine. A to je i Brnabicka rekla, da ne dolazi u obzir da vazi za Covid.
Ja koji ne pratim te vesti, nacuo sam usput. Verovatno sam cuo prvu vest, sve ostale su manipulativne ocigledno, cim tako kontate. Tako je bilo i za onih 30.000din, prva informacija je bila detaljna ostale manipulativne.


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 09 Apr 2021, 19:55

E, ako je Burnabitch rekla tako će i biti, ozbiljna je to ekipa i ne dešava im se da pljunu pa poližu
U ovom momentu je nebitno, svakako će se 99% lokalne antivax ekipe pelcovati sve sa osmehom na usnama čim Grk to postavi kao uslov za letovanje bez cimanja i dodatnih troškova. U drugim zemljama će biti ista priča, samo je njihova Grčka nešto drugo.

Suština ove odluke nije da to važi samo za "obaveznu vakcinaciju dece već poznatim i isprobanim vakcinama", nigde se u odluci ne analizira priroda niti svrha vakcina. Poenta je da država ima pravo da neku vakcinu proglasi obaveznom i niko nema prava da je odbije pravdajući to slobodnim izborom i ljudskim pravima. Kreten zbog kojeg je ova odluka doneta je tužbu podneo zbog tetanus vakcine, ne mogu da smislim jači i očigledniji primer kuda nas vodi ta ideja da svaki mrsomud ima kako prava i tako i sposobnost da sam proceni šta valja, šta je neophodno a šta bezbedno. Iz te perspektive, ekipa genijalaca koja izbegava MMR deluje kao mačiji kašalj.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

lami
Postovi: 3270
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 09 Apr 2021, 19:58

Verovati njima da bilo sta kazu je naivno. Uostalom, trenutno se hvale kako dostizu bez problema 3.5 milona, videcemo ako ne bude bas tako. Plus je moguce da narede medicinarima, vojsci, policiji... drzavnim institucijama koje rade sa strankama, kontrolori.a na glasanju...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dragvorl » 09 Apr 2021, 20:11

Videcemo koliko ce biti zaista broj vakcinisanih kad ih bude dovoljno na trzistu.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Corona virus

Post od dispy » 09 Apr 2021, 21:00

Ja danas primih vakcinu, frizer takozvani, na foru kao. Prijavio se pre 15-ak dana, nisu me zvali, I juče tetku moju zovu da ide na vakcinu, u Užice. Kako je bila u Bg i nije joj odgovaralo da ide u Užice na dan, ona pozove neku koleginicu ovde da pita može li da dođe negde u Bg da primi vakcinu, kažu može. Odvezem je ja, I dok je primila vakcinu, pitala jednu doktorku mogu li ja sad, pošto sam došao sa njom već, kaže ne može, knap imaju vakcina. Ali! Kaže ako hoću da me upišu na neki spisak njihov, pa ako se ne pojavi neko ko je bio zakazan, da mene pozovu, ali da dođem u roku od par sati, da ne propadne vakcina. Kaže da su tako organizovali u svim domovima zdravlja gde se radi vakcinacija, iskreno baš mi je drago. Kao nekome učiniš uslugu, a u stvari svima bolje, ne propadne vakcina.

I tako me zvali jutros oko pola 10, ja srećom bio već u gradu, i završih sve do 11. Za sad sam ok, malo zateže ruka kad podižem ali sam svašta radio danas. I malo mi bolje radi internet na mobilnom.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Corona virus

Post od sebekkg » 09 Apr 2021, 21:10

U armijE je postalo obavezno. Nezvanično naravno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Corona virus

Post od Kornjaca Rade » 09 Apr 2021, 21:16

Meni tako od prve doze rajfajzena bolela ruka jedno dva-tri dana kad je podizem, a sad od druge prvu noc me uhvatila groznica i dva dana neka blaga malaksalost, ali ne boli uopste ruka.

Zaključana tema