Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Krojf
Postovi: 80
Pridružio se: 24 Jun 2020, 15:37
Garaža: Citroen C5 Business line

Re: Corona virus

Post od Krojf » 26 Jun 2020, 01:34

Grujic je napisao:
26 Jun 2020, 01:09
Poslednji pasus je takodje jedna jako pogresna teza koja se stalno provlaci.



Sent from my HTC U11 using Tapatalk
I ne tvrdim da je tačna, niti sam išao u tom pravcu lažu vas i pre je narod umirao. Samo kažem da grip kod starijih kada zahvati pluća svakako je poguban često.

Prisustvovao sam sceni u mesari kada je ušla kineskinja nekih 50 godina stara sa maskom, vizirom, rukavicama svi su krenuli da se koškaju i da se smeju što mi je isto bilo van pameti kao i kada ljudi idu okoli i govore da je korona falš, svako ima pravo da se plaši ili ne. I mislim da niko nema pravo na podsmeh ni jendoj ni drugoj grupi ljudi.

Ali te selektivne stvari meni idu na živce, tipa ti radiš u prodavnici boja i lakova e ima da nosiš 12 sati masku preko lica a ti koji ulaziš slobodno uđi bez nje i kini ovom u facu. Zato isto tako razumem i ljude koji ne veruju kriznom štabu jer kako verovati liku čiji se blizak član familije sprda, slika po žurkama a ovamo njegov blizak rođak ti govori nosite maske. Ali naravno da se slažem da ne treba ići uz dlaku i inatiti se ali jbg to je ljudska psiha, imaju Rusi neku poslovicu tipa 1000 vojnika je prešlo preko zaleđenog jezera, onda sam i ja zakoračio i led je pukao, jednostavno ljudi kada vide predsednika, premijera, doktora bez maske, da se sprdaju sa tim virusom umisle automatski da ga i nema.

A moram priznati da sam fejsbuk ugasio jer nisam mogao da čitam više o 5 g mrežama, koliko gladnih umire dnevno i slično. :srbin:

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 26 Jun 2020, 07:45

Ja sam bio veliki postovalac Kona.
On licno je rekao i sugerisao, da se zivot vraca u normalu, i dolio je ulje na vatru ove epidemije. Da li iz neznanja, ili uz interesa, nek on odluci. Takodje izlazak iz vanrednog stanja je bio nagao i besmislen na taj nacin.

Ovo sto se sad desava, i buduci otpor kriznom stabu, su sami napravili svojim neprofesionalnim radom, gde je povremeno izvralo u izjavama da ih grize savest, pa su bili mahom kontradoktorni.

Zao mi je naroda, a najvise medocinara, zbog ovog sranja kome se kraj ne nazire.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1960
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Corona virus

Post od 123456 » 26 Jun 2020, 08:37

Bax je napisao:
26 Jun 2020, 07:45

Ovo sto se sad desava, i buduci otpor kriznom stabu, su sami napravili svojim neprofesionalnim radom, gde je povremeno izvralo u izjavama da ih grize savest, pa su bili mahom kontradoktorni.

Zao mi je naroda, a najvise medocinara, zbog ovog sranja kome se kraj ne nazire.
+1

Izniknuli kao pecurke posle izbora. Ili savetuj kad god je potreba ili nemoj biti tu gde jesi i cuti. Smesno je i neozbiljo sada kada svi vidimo sta se desava izdavati kao neke preporuke :besan:

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 26 Jun 2020, 09:48

Podleglo se političkom pritisku jer su se silovali izbori i tu je struka ustukla i savila kičmu. Sad će tog pritiska biti manje. Prvu etapu smo prošli solidno, između ostalog zahvaljujući i njima...pre svega zbog postavke osnovne strategije koja je bila mnogo bolja nego u nekim zemljama kojima neki ovde daju blanko kredit da sve što urade urade bolje od nas, a nije baš tako. Uzimaju se sada kao referentne zemlje i sistemi koji su se potpuno pogubili u vreme najveće krize što strategijski, što organizaciono, što kadrovski ili su pokazali izrazitu sebičnost. Slušamo kritike o derbiju i tenisu iz zemalja gde su što na demonstracijama, što na plažama 10x više ljudi bez distance. Ne valja ni jedno ni drugm, naravno, jer je očigledno da je još rano za takva okupljanja, ali opet ne mogu i da ih razumem ljude koji pohrle na plažu ili da se vesele. Nemamo mi baš puno kadrova koji mogu da se nose sa kriznim situacijama i morali bi da budemo obazriviji u kritici tih ljudi. U vreme sveopšteg hajkanja po svim pitanjima kroz ove nove kanale komunikacije koji se šire kao virus to je teško postići. Laici i šarlatani uzimaju sebi za pravo da proglašavaju doktore i profesore univerziteta šarlatanima i to rade konstantno. Nadam se da će struka ostati imuna na (uglavnom) besmisleno trovanje preko društvenih mreža. Oni koji pljuju treba da razmisle da li je bolje da imaju kvalitetnog stručnjaka koji ponekad savije šiju pred političarima i uradi nešto protiv svog stomaka i kičme, ali zarad glave ostane na mestu odakle se nosi sa krizom ili da ostane principijelan i ponosan, da ostavku i onda ode na odmor, penziju ili u inostranstvo da radi za veće pare, a da na njegovo mesto dođe neko ko je mnogo manje kompetentan.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 26 Jun 2020, 10:01

Kao i uvek istina je negde izmedju.
I prvi krug smo dobro prosli zbog inercije, mi smo posledmji na Balkanu zatvorili skole...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
rele
Postovi: 357
Pridružio se: 07 Maj 2012, 21:11
Garaža: Honda CB 750 Four K,Ducati Scrambler F.T,Honda Monkey,Formentor,Modus
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od rele » 26 Jun 2020, 11:14

Sto se mene tice ja sve te kritike i "pljuvanje" struke vidim pretezno na nivou covecnosti i kakvi su ljudi a ne na strucnom nivou.
Kritike na strucnom nivou mogu da razmatram samo ako ih upucuje neko ko je za to kompetentat tj na istoj ravni po strucnosti sa tom (sns) strukom.
U mojim ocima po pitanju ljudskosti i covecnosti su velika 0 ( kako neko moze da interese jednog coveka( a bogami i sopstvenih guzica) stavi ispred dobrobiti svoga naroda???).

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 26 Jun 2020, 11:35

+1
I ne samo po pitanju čovečnosti, njihova je obaveza da reaguju u slučaju da se dešava nešto što je ekstremno opasno po zdravlje cele populacije.
Uvek je mantra kako taj i taj mora da savije kičmu jer će inače izgubiti posao. Šta bi se Konu desilo da je rekao kako su mere prebrzo opuštene, da se utakmice pred publikom ne smeju igrati niti se praviti gužve po tržnim centrima itd... Izbacili bi ga iz penzije?
Stevanović više ne bi bio hirurg?
Pizde ljigave.

S obzirom da nisu reagovali na derbi i sva ostala okupljanja 10 i više hiljada ljudi, čime smo postali jedini u svetu koji su se tako okupljali uz amin države, ceo svet ima pravo da nam se sprda, i mi treba govnare da pljujemo svaki dan, po ceo dan.

Izvinjavam se na malo oštrijem rečniku, ali zaista mi je pun kofer.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 26 Jun 2020, 12:12

Kad su pitali Kona da li se AV testirao kad mu je sin bio pozitivan, odgovor je bio, pa znate, on je predsednik, ne mogu ja njemu da naredim. Što i jeste istina. Problem je na višem nivou, mi i nismo država gde je stručno mišljenje iznad političkog. Jeste, mogli su da kažu i nešto protiv diktiranog, ali onda bi ispali iz igre, postavili bi nekog još poslušnijeg, a ovi bi izgubili svako pravo glasa. Da li bi to bilo bolje za sve nas? Nešto ne verujem. Ukratko, kako je AV odlučio tako je i bilo, i tu nije bilo realne mogućnosti da se bilo šta promeni.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 26 Jun 2020, 12:34

Svojim nečinjenjem je svako od njih, kao i oni pre njih, učinio da ta mantra "ne možemo ništa da promenimo" postane opšte prihvaćena.
Mengele je dakle, bio ok lik, jer da nije pristao na Hitlerove genetske eksperimente sklonili bi ga a Adolf bi doveo nekog još goreg?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Krojf
Postovi: 80
Pridružio se: 24 Jun 2020, 15:37
Garaža: Citroen C5 Business line

Re: Corona virus

Post od Krojf » 26 Jun 2020, 12:42

Ja razumem da oni ne smeju preko AV ali raze da pristanem da me neko koristi kao krpu ni to ne bih podneo. AV je govorio kako sluša struku, sami su krivi što ćute, Kon je uvek sebi znao da napravi komfornu poziciju tako da nije on baš toliko naivan da mora da igra ksko ovaj svira.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Corona virus

Post od Darko » 26 Jun 2020, 13:18

Vladapetr je napisao:
26 Jun 2020, 11:35
+1
I ne samo po pitanju čovečnosti, njihova je obaveza da reaguju u slučaju da se dešava nešto što je ekstremno opasno po zdravlje cele populacije.
Uvek je mantra kako taj i taj mora da savije kičmu jer će inače izgubiti posao. Šta bi se Konu desilo da je rekao kako su mere prebrzo opuštene, da se utakmice pred publikom ne smeju igrati niti se praviti gužve po tržnim centrima itd... Izbacili bi ga iz penzije?
Stevanović više ne bi bio hirurg?
Pizde ljigave.

S obzirom da nisu reagovali na derbi i sva ostala okupljanja 10 i više hiljada ljudi, čime smo postali jedini u svetu koji su se tako okupljali uz amin države, ceo svet ima pravo da nam se sprda, i mi treba govnare da pljujemo svaki dan, po ceo dan.

Izvinjavam se na malo oštrijem rečniku, ali zaista mi je pun kofer.
:plusone:

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 26 Jun 2020, 13:30

Kakvo crno poređenje sa Mengeleom.

Još na početku je Kon rekao da što se epidemiologa tiče oni zatvorili sve u kuće na 2 nedelje, i virus bi prošao. Ali to tako ne može da funkcioniše, pa neko drugi u svakom slučaju odlučuje gde je balans epidemije, ekonomije, snabdevanja namirnicama, itd. Verujem da je tako epidemiolozima u celom svetu, i oni tako i funkcionišu i (pretpostavljam) prave svoje modele u skladu sa raznim ograničenjima, i sa znanjem da je njihov glas samo preporuka.

Što su kod nas te političke odluke pravljene tako da se što više utiče na izbore u željenom smeru, to je nešto drugo. Glupo mi je bacanje drvlja i kamenja na Kona kad on ni u jednom trenutku nije imao realnu moć da zabrani nešto što je vođa dopustio. Bacajte drvlje i kamenje na pravog krivca.

Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od Kabal » 26 Jun 2020, 13:33


Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1960
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Corona virus

Post od 123456 » 26 Jun 2020, 13:38

@grujicd
Kon je ili trebao da nastavi da cuti i koliko toliko se dostojanstveno povuce ili da prica i pre izbora i sada, prosto. Ili jedno ili drugo. Ne po potrebi i jedno i drugo. A ne cak i da prikriva broj zarazenih i umrlih a sada nas upozorava na nesto sto sami vidimo. Kako ga nije samo sramota da se sada pojavljuje!?!

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 26 Jun 2020, 13:48

Derbi pred 15k ljudi nije bio potreban za izbore, niti postoji bilo kakav opšti interes da Kon, Darija i ostalo smeće ne izadju i kažu "hej, ovo je suludo, nemojte to raditi".
Pa kučka je na dan izbora rekla kako je to ok i ne predstavlja opasnost, a dva dana kasnije - ljudi su neozbiljni, imamo problem.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Zaključana tema