Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dag81 » 09 Dec 2020, 08:02

A mozda i nisu. Zar ne sme da se covek razboli danas, a da nije covid 19? Ili sve mora da bude covid 19 ?
Mozda su luftirali, pa se nahladili.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 09 Dec 2020, 08:20

Pa napisao je da su pozitivni na testiranju.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2867
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Corona virus

Post od Martin » 09 Dec 2020, 08:52

cozmo je napisao:
08 Dec 2020, 20:36
Mora biti neki kontakt i to malo duzi. To je iskustvo svih koje poznajem da su ukacili. Kontakt od bar vise sati ili dva dana zaredom.

Postoji mogucnost direktnog i bliskog iskasljavanja ili kijanja vise puta u lice da bi se odmah primila doza, ali to bi neko znao i primetio.

Pogresili su jer dete je islo tad u vrtic, mislili su da ipak nece kao tako mala preneti.
:plusone:

Deca prenose koronu lagano.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 09 Dec 2020, 08:59

DasAuto je napisao:
09 Dec 2020, 00:36
grujicd je napisao:
08 Dec 2020, 23:44
Ne znam da li je moguće da se ventilacijom prenese virus između stanova? Kod mene u zgradi je to cev koja je ista za sve stanove u vertikali. Zvuči malo verovatno, ali za VMA su rekli da ne može da bude covid bolnica jer ima zajednički ventilacioni sistem. Mada ipak više verujem da je poštar doneo penziju bez maske.
Druze pa nije antrax u pitanju :D
Kazu da moze.
Hongkong,februar- mart.Stambene zgrade.
Cele zgrade su isle u izolaciju.
Javno dostupna info.
Zasto?

Vidi dole.

Slicno je uradio i sars 2000 i neke.
Preko 300-400 zarazenih u zgradi,zbog ostecenih cevi.

Koga zanima dalje- google.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ogi » 09 Dec 2020, 09:17

nikaragva je napisao:
09 Dec 2020, 07:59
Da nisu možda menjali gume kod subexa?

Video sam ga kako ode iza i kašlje po gumama.
:rofl: :rofl: :rofl:

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Corona virus

Post od Spa-Francorchamps » 09 Dec 2020, 09:31

Pitanja u vezi sa automobilom i kovidom...

Ako se u automobilu vozila zvanično potvrđeno pozitivna osoba, posle koliko vremena je bezbedno ponovo ući u automobil? Da li se i kako radi dezinfekcija? Da li ventilacioni sistem može da bude problem u tom slučaju? Postoje različiti podaci koliko se i u kojim uslovima virus zadržava van ljudskog tela...

Ako je vlasnik automobila zaražen ili bio u karantinu najmanje 2 nedelje ili više, tj. nije koristio automobil, šta je potrebno uraditi sa automobilom nakon što stoji minimum dve nedelje na hladnom bez pokretanja? Da li smeta akumulatoru, da li nešto treba posebno proveriti?

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4171
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od carov2 » 09 Dec 2020, 09:52

To ne znaju ni ovi što su pustili virus...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 09 Dec 2020, 10:01

Ali znamo da za auto nije ništa ako stoji 2-3 nedelje, pod uslovom da nema ništa što stalno vuče struju, alarm, praćenje lokacije i slično.
A što se virusa tiče, u najcrnjim scenarijima je bilo da se zadržava nekoliko dana na površinama. Ali je i tada bilo veoooma upitno da li je tad aktivan i da li može da te zarazi. Ako ti je baš frka uključiš ventilaciju na max, otvoriš prozore, sačekaš van auta par minuta, dezinfikuješ posle malo volan, menjač, voziš malo sa otvorenim prozorom... Mislim da si i bez toga 99% siguran a sa tim 99.99%.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dag81 » 09 Dec 2020, 10:08

Dodjes do mene, odradim ti ozonizaciju kompletne unutrasnjosti automobila i ventilacije. I ne mislis.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 09 Dec 2020, 10:10

Proluftiras 15 minuta. Koliko znam, CDC je objavio da tipa na bilo kakvoj dnevnoj svetlosti je infektivan nekih sat i po maks. Ima ona studija koju je vec neko kacio. Eventualno alkoholom volan i menjac, ko je bas paranoja.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 09 Dec 2020, 10:12

Stvarno nebuloza, ako si bas bas paranoik dovoljno je da auto stoji tri dana ali pre ce biti da je realnija ta prica o par sati. Virus ne moze da zivi van zivog organizma.

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Corona virus

Post od Spa-Francorchamps » 09 Dec 2020, 10:16

U mom slučaju automobil stoji dve nedelje, s obzirom da mi je određena mera karantina zbog kontakta sa pozitivnom osobom. Ističe uskoro, pa se pripremam da sednem u automobil... :)

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2867
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Corona virus

Post od Martin » 09 Dec 2020, 10:42

Spa-Francorchamps je napisao:
09 Dec 2020, 09:31
Pitanja u vezi sa automobilom i kovidom...

Ako se u automobilu vozila zvanično potvrđeno pozitivna osoba, posle koliko vremena je bezbedno ponovo ući u automobil? Da li se i kako radi dezinfekcija? Da li ventilacioni sistem može da bude problem u tom slučaju? Postoje različiti podaci koliko se i u kojim uslovima virus zadržava van ljudskog tela...

Ako je vlasnik automobila zaražen ili bio u karantinu najmanje 2 nedelje ili više, tj. nije koristio automobil, šta je potrebno uraditi sa automobilom nakon što stoji minimum dve nedelje na hladnom bez pokretanja? Da li smeta akumulatoru, da li nešto treba posebno proveriti?
ZAPALITI AUTOMOBIL!!!!!










Šalim se, naravno. ;)
Kao neko ko je imao koronu, a pre nego što su krenuli simptomi - 4 dana sam delio službeno vozilo sa još dvoje ljudi, koji nisu ispoljili nikakve simptome nakon mene. Pre i posle vožnje, dezinfikovao sam volan, ručice, sedište, tablu. Naprskaš na maramicu dezinfekciono sredstvo i obrišeš volan, ručice, menjač, tablu....poprskaš kabinu, pod, patosnice, ventilacione otvore. Za sve to ti je potrebno cca 5 minuta.

Što se tiče stajanja auta - ne bi trebalo biti problema, ako je akumulator ok.

Tako da, bez brige.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4171
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od carov2 » 09 Dec 2020, 10:51

Prošle nedelje sam morao da vozim svastiku na pregled...imala je sve simptome, a tada je i testirana PCR metodom, pa je ispalo da je pozitivna.
Sedela je pozadi, sa maskom, kašljala...a auto je bio upaljen ispred bolnice, sa otvorenim prozorima i uključenim grejanjem.
Ja sam imao KN95 masku. Nakon toga sam auto malo luftirao, poprskao pozadi sa alkoholom i to je to.
To je bilo 29. novembra, do danas ni ja ni supruga nemamo nikakve simptome.

Zaglavili su mi tast, tašta i svastika.
Krajem januara je ista ekipica dobila temperaturu, upalu pluća, malaksalost, osetno teže simptome nego sada...a sada je tast u bolnici, upala oba plućna krila. Imao je sreće pa je bilo mesta u bolnici jer su otvorili jedan novi deo. Sada se oseća dobro, nema više temperaturu, ali mora da prodje neko vreme. Ima ravno 80 godina.
Testiran je PCR metodom, kažu mu da je negativan, ali i da ima antitela.

Tašta je najbolje prošla sada, nema osećaj mirisa i ukusa i kašlje. Ona ima 56 godina.

Svastika je imala blagu temperaturu par dana, glavobolja, izgubila je čulo mirisa i ukusa, kada je testirana PCR metodom, nije bilo upale pluća...juče je bila na kontrolu, kažu joj da ima blagu upalu pluća. Svastika ima 26 godina.

Njihovo iskustvo je da su sada lakše prošli nego krajem januara i da je ipak moguće nakon osam meseci opet fasovati virus.



Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 09 Dec 2020, 10:55

Sa tom razlikom u godinama ima tast još dugo da živi. :mrgreen:
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Zaključana tema