Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 22 Okt 2021, 21:06

Realno sad će budžet za Ivermektin da se prebaci na Pavlovićevu
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Corona virus

Post od member » 22 Okt 2021, 21:11

I doktor Pavlović (unuk starog Pavlovića koji je napravio originalnu Pavlović mast) je umro od Covid19 pre nekoliko meseci.
Inače ,bio je izričito protiv vakcine. I to je platio glavom.

Послато са M2101K7AG помоћу Тапатока


nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od nick79 » 22 Okt 2021, 21:21

Vladapetr je napisao:
22 Okt 2021, 20:25
Da li je realno? Pogledaj koliko je puta podeljen klip onog matorog debila sa jučerašnjeg protesta, što je već dve godine bez maske u svakodnevnom kontaktu sa pacijentima, a od dobijanja korone se zaštitio tako što maže Pavlovićevu mast u nos Slika i pije magnezijum.
Da, nažalost je to ovde realno.
Nisi me Vlado razumeo. Mislio sam da su obe strane jako ubedjene u ispravnost svog mišljenja i da teško tu može doći do promene mišljenja i dao sam sebe kao primer. Neka svako radi kako hoće. Ja sam se vakcinisao, primio i trecu dozu.

Skoro procitah na Reddit-u zanimljivo razmišljanje:
Kada ceo svet ima nedostatak vakcina i muči muku da obezbedi dovoljan broj vakcina, mi u Srbiji imamo dovoljno vakcina ali nećemo da se vakcinišemo. Pa ima li šta srpskije od toga?

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Corona virus

Post od perfiko » 22 Okt 2021, 21:22

member je napisao: I doktor Pavlović (unuk starog Pavlovića koji je napravio originalnu Pavlović mast) je umro od Covid19 pre nekoliko meseci.
Inače ,bio je izričito protiv vakcine. I to je platio glavom.

Послато са M2101K7AG помоћу Тапатока
Ovo kako si napisao ispada da su ga ubili "vakseri" :)
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Corona virus

Post od member » 22 Okt 2021, 21:38

Pa ono, nebitno je sad ko ga je ubio ili se samoubio. Nema ga više. Inače je vrlo zanimljiva činjenica da ima veliki broj lekara koji su avaxi.

Послато са M2101K7AG помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 22 Okt 2021, 22:00

Verovatno je isti % kao i u ostatku stanovništva. Jer generalno spadaju u prosek po svakom pitanju.

Jedina zanimljivost bi bila videti avaxe među ljudima koji kreiraju vakcine :)

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 22 Okt 2021, 22:08

To je baš očigledna posledica manjkavosti današnje medicine, jezivo koliko je veliki procenat lekara koji su dobijanjem titule završili sa učenjem i istraživanjem. Plan je da do kraja života pričaju ono što su naučili negde do svoje 30-te godine.

Pre neku godinu sam hteo da ćerke vakcinišem protiv ovčijih boginja, organizovao i prevoz te vakcine iz Austrije (jer ih ovde nema) ali je ženu lokalni pedijatar koja je važila za instituciju na NBGD odgovorila od toga, "jer je dokazano" da izaziva sterilitet kod devojčica. A druga joj je rekla da ta vakcina još nije dovoljno ispitana :glavomuzid:
Vakcina koja se na zapadu daje već nekih 20 godina, od nedavno je valjda i obavezna u Austriji i/ili Nemačkoj. Ali za Radojku sa NBGD to nije dovoljno ispitano.

Za medicinu i prosvetu bih uveo obavezne stručne kurseve i doškolovanje do kraja radnog veka. Čim ne možeš da položiš premeštaj na neku birokratsku ili administrativnu funkciju, ako ne položiš za godinu dana - otkaz i brisanje zvanja.
Pa jbt, da ste videli kakav je bunt bio u prosveti kada su uveli elektronske dnevnike, pa samo ono što su pisali na papir treba da ubace u aplikaciju. Obuka trajala BUKVALNO pola godine :rofl: a slanje mesečnih planova mejlom, tu je već bilo na granici da se krene sa opštim štrajkom.
I sad neko takav treba deci da usadi ideju kako je nauka dobra, kako treba učiti i raditi na sebi jer je to jedini ispravan put.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Corona virus

Post od DukeNS » 22 Okt 2021, 22:29

U USA lekari moraju na svakih x (zaboravih koliko godina) godina da polazu neki ispit…

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od shandu90 » 22 Okt 2021, 22:44

O doktorima ne bi mnogo trosio reci, za mene nisu nista bolji od ostalih uniformisanih lica. Cast izuzecima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 22 Okt 2021, 23:24

Vladapetr je napisao:
22 Okt 2021, 22:08
Pre neku godinu sam hteo da ćerke vakcinišem protiv ovčijih boginja, organizovao i prevoz te vakcine iz Austrije (jer ih ovde nema)...
Nisam pratio pre koju godinu, ali postojala je vakcina Varilrix i pre 6-7-8 godina i bilo je kod nas.
Samo što idioti pedijatri nisu spominjali ni nju, ni onu protiv pneumokoka.
2014. sam se još dopisivao sa dr Konom, jer nisu hteli u DZ da nam daju Sinflorix.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 23 Okt 2021, 12:20

Ako neko ima podatak koliko je dato " buster" doza,bio bih zahvalan.

Mozemo li to gledati kao trenutni STVARNI broj vakcinisanih,zasticenih?

Plus par % tokom leta,kada je prakticno stala vakcinacija.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 23 Okt 2021, 12:29

708k bustera
https://vakcinacija.gov.rs/

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 23 Okt 2021, 20:17

sasha015 je napisao:Ako neko ima podatak koliko je dato " buster" doza,bio bih zahvalan.

Mozemo li to gledati kao trenutni STVARNI broj vakcinisanih,zasticenih?

Plus par % tokom leta,kada je prakticno stala vakcinacija.
Nije svima proslo 6 meseci od druge doze, AZ se davala druga doza i do kraja juna i pocetkom jula, bar ovde u NS. Takodje ima jos dosta ljudi koji su druge doze primali tad. Treba videti taj podatak krajem decembra za neku siru sliku. Meni je 6 meseci od druge doze tek krajem novembra naprimer.

Sent from my moto g(9) plus using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Corona virus

Post od milanns » 23 Okt 2021, 20:40

Vladapetr je napisao: Za medicinu i prosvetu bih uveo obavezne stručne kurseve i doškolovanje do kraja radnog veka. Čim ne možeš da položiš premeštaj na neku birokratsku ili administrativnu funkciju, ako ne položiš za godinu dana - otkaz i brisanje zvanja.
Takodje. S obzirom na stanje kod nas tu bi trebalo uvesti i neki vid provere algoritamskog nacina razmisljanja/“problem solving skills” (recju: razmisljanja) i psiholoske testove sa naglaskom na testove empatije. E sad, kada već maštamo, konkretne profesije bi onda podrazumevale i dosta veće plate. Ali to ce sve biti nikad.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Corona virus

Post od Gaginh0 » 24 Okt 2021, 17:38

Šta sve treba promeniti... To vam dođe kao kukanje kako u NS ( na primer ) nema dovoljno parkinga, a to je u suštini samo rezultat dugogodišnjeg urušavanja kompletnog sistema, parking je tu kolateralna šteta. Tako i u medicini, školstvu... Ne možeš ti uvesti e-dnevnik nekoj učiteljici od 60 godina koja prethodno 35 godina nije morala uopšte da koristi kompjuter i da očekukeš da sve zna odmah i sada. Da se krenulo na vreme obrazovati ljude, e-dnevnik bi savladali za jedan dan... Ali pošto je sve što ne donosi brz kapital bitno kao rampe na pružnim prelazima u Srbiji dobije se situacija kakva jeste.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Zaključana tema