Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 02 Mar 2021, 11:11

grujicd je napisao:
01 Mar 2021, 09:43
Tašta mi je u bolnici Podgorici. Ide na bolje, popravlja joj se CRP, nadam se da će biti dobro. Ono što joj najteže pada je što je s njom u sobi momak od 26 godina na respiratoru. Ej, 26 godina.
Kakav obrt danas, nakon što smo svi brinuli za tog momka od 26 godina na respiratoru iz taštine sobe. Pošto je taj pacijent par kreveta dalje od tašte, i sav zapakovan u tom skalameriji ona ga nije ni videla dobro, samo je pitala sestre za njega. A i ne čuje baš najbolje, da se ne lažemo. I danas pita za vreme vizite kako je momak? A oni, koji momak, nema on 26 godina nego je 1926. godište :rofl:

Ajde, nije smešno sad što je čovek na respiratoru, pa makar imao i 95 godina, ali opet jeste malo komičan obrt.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od half man » 02 Mar 2021, 11:34

Retko ko je u bolnici sa 26 godina .

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 02 Mar 2021, 11:45

Bax je napisao:
milanns je napisao:
02 Mar 2021, 00:01
Pa ne znam ako smo 2. u Evropi i 5. u svetu po broju zarazenih, da li je bas bezazleno. I da li treba jedino mi da se qrcimo. Opet, koliko kapiram, mere npr. u Nemačkoj daju rezultate. Ja mogu biti protiv kao i ti jer meni licno nije kritično, ni ljudima oko mene (bar trenutno), ali pitanje je da li je zdravstvenom sistemu kritično. A to je ono o čemu treba svi da brinemo. Bar tako ja mislim. Opet, kao i u svemu, poštovanje postojećih mera bi već dalo nešto. Ali lično mislim, osim ako nije neki pritisak sa Zapada, da neće biti ništa, jer se ovde sve radi da što više ljudi (birača) subjektivno, lično/sebično bude zadovoljno.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Ovo trenutno preti, da postane velika samarcina drzavi Kini tj. njihovoj vakcini od strane Srba.
Postajemo i antireklama za vakcinaciju, i dajemo vetar u ledja antivakserima, sto bas nikome trenunto ne odgovara.
Ako mi sa toliko vakcinisanih imamo najaci talas u Evropi u najavi, onda vakcina ne radi posao za koji je zamisljena, nije zelja covecanstva bila da duze zivi u epidemiji, vec da se vrati zivot u normalne tokove.

Taman i da imamo manje mrtvuh prosecno, opet se kroz zakon velikih brojeva sve to umanjuje, jer cemo imati ogroman broj zarazenih usled raspasoj stanja nacije usled vakcinacije ...

Zanimljivo vreme je pred nama, znace se za mesec dana, da li vakcine sluze necemu, ili se vracamo na poceak gde je jedino resenje, da se virus istrebi Drakonskim merama.
Zar mislis da 500.000 revakcinisanih, od kojih bar 200.000 jos nema skroz antitela, moze nesto da promeni? Dok ne bude 3 miliona vakcinisanih u fullu nista od toga.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Corona virus

Post od H4wkeye » 02 Mar 2021, 12:32

Tacno. Ovo je i dalje mali broj ljudi vakcinisan za neke rezultate. Cak i da uzmemo u obzir smao prvu vakcinu.



Sent from my SM-A505FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 02 Mar 2021, 13:22

Ima tu raznih aspekata koje treba uzeti u obzir.
Ovako na prvi pogled nama raste broj inficiranih uporedo sa brojem vakcinisanih, ako neko sa strane gleda sta se desava, trenutno nista dobro i nista sto deluje obecavajuce. Nemoguce je da ti vakcinisani ne daju bar neki vetar u ledja.

Dobar analiticar sad ovo vise ne moze da posmatra kao jednu krvu, vec kao superpoziciju raznih kriva unutar vremenskoh perioda, imamo imune, imamo stari soj, imamo nove sojeve, imamo vakcinisane, i sve to u isto vreme.
Sve krive idu u individualnim pravcima, ali velika kriva koja je neka rezultanta ostalih, nam je losa, i puca navise i pored svega.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 02 Mar 2021, 13:26

I sta si sad rekao, nista. Dakle, odgovor na predjasnju poruku kako je ovo fejl kineske vakcine nema apsolutno nikakve veze sa ovim odgovorom.

Nego jesi se ti vakcinisao?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 02 Mar 2021, 13:30

Ja nisam rekao da je kineska vakcina fejl.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 02 Mar 2021, 14:31

half man je napisao:
02 Mar 2021, 11:34
Retko ko je u bolnici sa 26 godina .
aha, a poneko i umre od korone sa 26 i manje....

ftj je napisao:
02 Mar 2021, 13:26
I sta si sad rekao, nista. Dakle, odgovor na predjasnju poruku kako je ovo fejl kineske vakcine nema apsolutno nikakve veze sa ovim odgovorom.
Nego jesi se ti vakcinisao?
odgovorio ti je na to pitanje nesto ranije, vakcinacija antireklama.

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Corona virus

Post od BRABUS » 02 Mar 2021, 16:10

Vidi se i na primeru Britanije da treba vremena da se oseti pad broja pozitivnih, hospitalizovanih i umrlih nakon vakcinacije, jos uvek smo u ranoj fazi. A Britanija je i u lockdown-u dok traje masovna vakcinacija, kao sto je bio i Izrael dugo vremena

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 02 Mar 2021, 16:38


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Corona virus

Post od H4wkeye » 02 Mar 2021, 16:42

Bas tako. Kod nas je generalno sve otvoreno. Plus dodaj na to da su ljudi idioti koji misle da znaju najbolje, da su se svi opustili misleci da je vakcina magicni stapic i eto kao na jesen opet najebasmo.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 02 Mar 2021, 17:25

Ja znam samo da kad smo imali vrh od 8 ili 9 hiljada, samo su ćutali i apelovali, a sada na 4 000 prete policijskim časom.
To samo može značiti da su se novi sojevi pojavili i da je veće sranje nego ranije.
Ovom prilikom bih želeo da pozdravim krizni štab i njihove familije-kada su svuda u evropi zatvarali planinske centre, u nekim zemljama zabranjivali žičare, da te maksimalno demotivišu, kod nas se otvarale nove žičare, hoteli nikad puniji, a oni ćute. Sad kad je pojeo vuk magarca, moramo policijski čas. Mrrrš.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 02 Mar 2021, 17:57

Pa kad je kod nas sve od danas do sutra. I lako ćemo.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 02 Mar 2021, 18:01

lami je napisao:
02 Mar 2021, 17:25
Ja znam samo da kad smo imali vrh od 8 ili 9 hiljada, samo su ćutali i apelovali, a sada na 4 000 prete policijskim časom.
To samo može značiti da su se novi sojevi pojavili i da je veće sranje nego ranije.
Ovom prilikom bih želeo da pozdravim krizni štab i njihove familije-kada su svuda u evropi zatvarali planinske centre, u nekim zemljama zabranjivali žičare, da te maksimalno demotivišu, kod nas se otvarale nove žičare, hoteli nikad puniji, a oni ćute. Sad kad je pojeo vuk magarca, moramo policijski čas. Mrrrš.
Ne možeš tako Krizni štab jer tu ima dijamentralno suprotnih razmišljanja. Verovatno misliš na Tomu Monu, Vesića i druge koje brine ekonomija a ne životi. I doktorku Dariju koja je Trojanska kobila u medicinskom delu.

80-90% zaraženih su novi sojevi, to nećeš čuti na KZŠ. Čak štaviše sumnjam da sem ekipe Torlak/Batut to uopšte i oni sami znaju.

Inače RIP Milenko Savović, Sveti Sava

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 02 Mar 2021, 20:59

Svi su oni cutali, znaci saglasni su time. Ja evo ne znam koja je svrha takvog staba, ne slazu se, ali ostaju u stabu koji nema nikakvu svrhu, vec da deluje kao da drzava nesto radi.
Imali su priliku da deluju u septembru, krajem januara, nista nisu uradili.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Zaključana tema