Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3566
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Corona virus

Post od jaksa » 11 Mar 2020, 08:33

Mešaju ćirilicu i latinicu...

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 11 Mar 2020, 08:47

Kupio za 15$ prodao za 15000$ :)

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 11 Mar 2020, 09:21

12, od toga 5 zarazila ona zarazena likusa na zurci. Veoma odgovorno, nema sta. Pa i da nije znala, ako je osecala simptome trebala je ili da odlozi put ovde ili da bude svesna i pripazi sta radi i kako je u kontaktu sa ljudima. Isto kao ona doktorka u Makedoniji sto je, i pored ociglednih simptoma, isla na posao i sad cela klinika u izolaciji. Ne kazem da tako nije i drugde, ali treba se ponasati bar malo odgovorno u nastaloj situaciji.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Corona virus

Post od Heinz » 11 Mar 2020, 09:39

Panika je počela da dopire do penzosa, kapiram da sad sledi pravljenje zaliha BUŠ.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29962
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od trojanac » 11 Mar 2020, 09:54

Neke minimalne zalihe treba pripremiti na vreme jer kad krene panika i pražnjenje rafova onda je kasno. Ne kažem da treba natrpati podrume svim i svačim, ali malo pojačana kupovina namirnica koje se inače troše, podržavam.
Posetite www.garaza.rs !

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 11 Mar 2020, 10:02

Mislim da nema potrebe, Srbija uglavnom sama proizvodi hranu i ne zavisi od stanja dobavljača iz inostranstva.
Pravljenje zaliha izaziva damino efekat i stvara dodatnu paniku pri čemu je ukupna količina hrane i dalje ista što znači da se ništa ne dobija osim na neki način lične sebičnosti i tog osećaja da se neće umreti od gladi.

Ja ni za vreeme rata nisam pravio zalihe iako je tada bilo daleko gora situacija nego sada ova i pokazalo se kao dobra odluka.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 11 Mar 2020, 10:18

Na taj nacin zavisis od drugih, a ako napravis zalihe ne zavisi mnogo od drugih.

Na stranu to, sto vecina kuca u srbiji po defaultu ima zalihe.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 11 Mar 2020, 10:21

Jel ste zabrinuti?

Jel Znate koliko hirurskih maski imamo po bolnicama-malo.
Jel znate koliko nano maski imamo u bolnicama-nista.
Jel znate da nano maske ne stite od virusa.Virus je velicine 0.1 mikron,a nano maske samo do 0.3 mikrona pruzaju zastitu i to ako se nose pravilno.A pravilno nosenje dug period prouzrokuje podlive po licu.

Jel znate koliko respiratora imamo u Srbiji,tzv vestackih pluca-kazu oko 100.
Jel znate da u bogatoj Italiji,ybog nedostatka istih,se pacijenti stariji od 80 godina,a pominje se i vec i 65 ne prikljucuju na iste.
Jel znate da o virusima znaju virolozi,a ne deciji pulmolozi,ministri,gejevi...

Jel znate da Juzna KOreja testira dnevno vise od 10.000 gradjana.

Jel znate da je nas narod GLUP,da je pamet otisla preko.Jel znate da nas narod kija i kaslje u drugog,ocisti nos rukom pa se zdravi i mayi dete po obrazima.

Jel znate da virus yivi vise od 3 dana na cvrstim povrsinama,rukohvatima,plastici.
JEL ZNATE DA JE VIRUS AIRBORNE-TJ DA MOZE DA PREZIVI DO 30 MINUTA U VAZDUHU.
ITD.....
ITD....
ITD,....


Jel ste zabrinuti?Ako jeste,onda ste razumni,ako niste onda se glupan.

JUst my 5$

I za kraj,visoke temp ne ubijaju 100% virus cov19. Samo nagadjanja.Nema studija.SAmo zadnja objava kineskih naucnika od,pre par dana da-NEka prosecna temp na kojoj slabi,laicki receno je iznad 9 stepeni celzijusovih,ali nece nestati samo od sebe kao virus gripa,jer cov19 NIJE VIRUS GRIPA. Kao sto rece onaj Italijanski doktor,koji vodi intenzivnu negu u celoj zemlji-cov19 je gori od bombe,jer bomba ima ograniceno dejstvo.
NEma panike,jer nema informacija....

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 11 Mar 2020, 10:27

Ja sam vidjao da su pravili zalihe brašna kupvinom džakova od 50kg za vreme 1999. I onda se ucvrlja jer se ne potroši dovoljno brzo.

Jeste da zavisiš ali ako dodje do toga da u Srbiji nema hrane onda ćemo svi mi imati mnogo veći problem od samog virusa, barem ja tako mislim iz dosadašnjeg iskustva. Neke normalne zalihe za par dana do nedelju dana je ok, to svi mi manje više imamo.

Ovo je idealna prilika da se izazove taj strah nemanja nečega kao što je bio slučaj sa maskama a realno jako malo ljudi je zaista ugroženo i treba da radi pod maskama.

Kako ko oseća, nailazi proleće i hrane će tek biti sve više dostupno lokalno pre svega mislim na voće i povrće.

Druga je stvar ko već jeste pod obavezom karantina i njemu zaista je neophodno da ima kod sebe zalihe.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 11 Mar 2020, 10:35

I ja sam pravio zalihe sredinom '90, i cinjenica je da nisu bile bas potrebne, ali nisu bile ni nepotrebne - dosta su olaksale zivot u odredjenim trenucima... I tacno je da panicenju nema mesta, ali mislim da nonsalantnom ponasanju ima jos manje mesta... Ceo svet je u ozbiljnoj panici... A panika skoro nikada nije nikome mnogo pomogla :) da ne kazem da je cesto i odmogla.. Sve u svemu sve mere koje su preduzete u celome svetu su skoro bez presedana od kada ja znam za sebe... Sta ce biti videcemo...

PS: Ja sam ove godine lezao obican grip 3 nedelje (i to iz 2 cuga). Bio je bas iritantan i dugotrajan, da mogu da zamislim kako je sa koronom... Samo kada pomislim na to treba napraviti zalihe ako se svi porazboljevaju u kuci :) mada onda i nemas bas potrebu za hranom :)

PS1: Evo zena me poslala u potragu sirom Holandije za obicnim brasnom :) Stradale palacinke, posto ga nigde nema... Sada moram da ih kupujem gotove :)

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 11 Mar 2020, 11:08

sasha015 je napisao:
11 Mar 2020, 10:21
Jel znate koliko respiratora imamo u Srbiji,tzv vestackih pluca-kazu oko 100.
470 i vise, nabavljeno za vreme pandemije svinjskog gripa. Cenim da ce i sad doci do nabavke novih.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 11 Mar 2020, 11:46

Respiratora ima daleko vise od 100, taj koji je to rekao je totalno lupio.

Drugo, virusolozi (ne virolozi) znaju o virusima ali ne znaju o samoj bolesti i lecenju, tako da, da, to ce leciti pulmolozi, infektolozi itd...

I da, glup sam :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 11 Mar 2020, 12:05

Još jedan glupan se prijavljuje na spisak :)

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 11 Mar 2020, 12:06

Pustite struku da radi svoj posao i slusajte sta vam kazu.
Pustite twitter, viber i ostale prenosioce, uglavnom, gluposti.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 11 Mar 2020, 12:30



Samo povodom jos jedan glupan i slusajte sta vam kazu iz struke..... Istina je uvek negde izmedju, samo je pitanje kom kraju je bliza :)

Zaključana tema