Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od swemir » 28 Okt 2020, 16:48

Ji 4Tze je napisao:Ne znam šta mama kaže ali ja se i posle 6 meseci zadišem kad imam minimalni napor a bio sam za maraton pre Covid-a.
To kod gripa nisam imao....
I ja ozbiljno vise se umaram a proslo je sigurno 5 meseci..

Otac je za dva dana potpuno.bio slomljen i bio u bolnici 4 nedelje a da nikad nije imao nikakvu terapiju ni bolest. Vozio bicikli bio jak za svoje godine. Izgubio 15kg i prepolovio se i dalje nema snagu kao i ja i svi koji su imali sa nama u tom talasu.
Cuka kuca svima hoce ispadne iz lezista... i danas kad samo malo vise hodamo manji napor



Velik je opseg nezeljenih efekata i ja je kao neko.ko je prelezao smatram izuzetno opasnom i nepredvidivom

Jos uvek mi se ni.ukus nijr iznivelisao za sve mislim kao da je rastelovan...






Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 28 Okt 2020, 16:54

Vidiš ja sam bio bolestan početkom februara sa nekim strasnim gripom i isto sam se tako osecao do avgusta...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 28 Okt 2020, 17:06

Moguce je da smo mi vec i u 4 talasu u Srbiji, a da je prvi bio krajem januara, pocetkom februara, kad su se masovno ljudi razboleli, ne zaboravite da je kod nas prvi otkriveni bio zapravo covek iz Srbije koji je sleteo u Egipat, i potvrdjen u Egiptu.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Corona virus

Post od Superb III » 28 Okt 2020, 18:15

Korona nije zajebancija ma bilo ko sta mislio. Od pocetka korone u MKD do sada su umrli 950 ljudi, i nema jos godina od kada se vodi statistika.Od grip umiru po statistici u MKD 36-39 ljudi na godisno nivo. Das auto, pozdravi mamu reci joj da nije u pravo. U zadnjih par dana imamo skoro 50 smrtnih slucajeva. Umiru i "mladi ljudi" 35-45 godina koje ne bi umrli od obicnog gripa 100%. Koliko vidim pola forum je prelezao koronu sto me navodi da Srbija daje pogresne brojke oko toga koliko su bili bolesni i koliko su umrli. Sta se tice skole, kod nas skole od pocetka ne rade sve je online a brojke su katstrofalne, bolnice pune i td. Nikada obican grip nije popunio bolnice i crne hronike ovako, svaki dan umre po 15-20 ljudi dokazano da su imali koronu.Statistika je odvratna ako se uzme u predvid da Makedonija realno nema ni 2 miliona stanovnika... al dzaba se prica na kraj svako veruje u ono sto veruje i to je to.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 28 Okt 2020, 18:23

PA kod nas je potvrdjeno sa najvise instance, krizni stab i dr.Kon, je pre mesec dana rekao da su brojevi umrlih i tri puta veci u nekom periodu juna - jula, i okrivili su informaticare, da su lose obradijivali podatke.

Prakticno mi smo sami potvrdili da su nam podaci djubre, oni sa kojima se izlazi u javnost.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

lami
Postovi: 3270
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 28 Okt 2020, 18:37

Ji 4Tze je napisao:Ne znam šta mama kaže ali ja se i posle 6 meseci zadišem kad imam minimalni napor a bio sam za maraton pre Covid-a.
To kod gripa nisam imao....
Jesi li isao kod kardiologa, ako nisi, idi za svaki slucaj

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Corona virus

Post od Bogdan » 28 Okt 2020, 18:38

Ko jos veruje DrKonj, pizdoustom i ostalim promoterima od pizdoustog?

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ji 4Tze » 28 Okt 2020, 19:06

U Švabiji verovatno niko...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 28 Okt 2020, 20:25

Gotova je utopija o svedskom modelu van Svedske, bar sto se tice Evrope. I zvanicno Francuska i Nemacka ulaze u lock-down.
Makron kaze da je razvoj stvari na terenu gori od najpesimisticnijih prognoza koje su imali.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Corona virus

Post od ikac2000 » 28 Okt 2020, 21:21

Nama danas objavili Lockdown od ponedeljka, u prevodu nema teretana, restorana i bazena, kao ni turistickih nocenja po hotelima.

Radnje sve ostaju da rade uz ogranicenje broja ljudi unutra.

Skole i vrtici rade normalno.

Crkve i protesti dozvoljeni uz postovanje mera, jer je ustavom zagarantovano.

Za mala preduzeca do 50 ljudi koja moraju u lockdown, drzava ih kompenzuje na 75% prihoda koje su imali za isti period 2019, a za veca ima neka druga sema.

Rad od kuce obavezan za svakoga ko moze.

Inace mi samo iskacu novi susreti u aplikaciji, sve iz supermarketa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Luki-SB
Banned
Postovi: 129
Pridružio se: 09 Jan 2019, 15:58

Re: Corona virus

Post od Luki-SB » 28 Okt 2020, 23:11

DasAuto je napisao:
28 Okt 2020, 16:25
Vladapetr je napisao:
28 Okt 2020, 14:30
Ako je mama tako rekla, onda se moramo složiti.
To je opste misljenje i njezinih kolega. A vjerujem da je to misljenje i mnogih ostalih.
Treba paziti na svoje starije u porodici i to bi bilo to. A siriti paniku i ciniti neke diktatorske mjere je cista glupost. Pitaj boga koliko je ljudi u Srbiji ili u bivsoj YU otislo u PM sa glavom dok su ove izolacije bile. To se ne mjeri.
Gledam danas u mom gradu u RS/BIH zatvaraju skole, pa ko ce tu djecu da cuva? Da sjede sa bakom i dekom 24h? A sta za one koji nemaju starije u blizini? A moraju da rade? Djeca da sjede kod kuce?

Pokusavaju da rijese jedan problem a stvore 5 drugih.
Das potpuno si u pravu mnogo je ljudi otislo I psihicki I finansijski zbog ovih nevifdjenih Mera Ali ovde pojedine to me shvataju jer su finansijski dobro I nisu u ugrozenim delatnostima a pitao bih da su vlasnici restoran a kako bi drugacije pricali ko I onaj nesretnih u italiji vlasnik restoran a sto se ubio ili muzicari iz srbije sto se ubio

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 28 Okt 2020, 23:57

Vreme je da se vlasnici restorana,kafedzije,pevaci i ostale delatnosti koje su orjentisane na masovna okupljanja preorjentisu na nesto drugo.
Svakom normalnom je jasno da ovo nece stati.
Svakom normalnom je u martu mesecu bilo jasno da ovo nece stati samo tako.
Sto pre shvate to bolje.

Vakcina- u najboljem slucaju ima da prodje jos godinu dana dok ne pocne masovna distribucija.
Neko bi mogao da izracuna vreme potrebno za izradu,distribuciju, vakcijisanje 6 milijardi ljudi.Verovatno 2+ godine u najboljem slucaju.
Pa nasa drzava nije uspela da obezbedi dovoljno vakcina protiv gripa,a kamoli nesto drugo.

Antivirusni lek- nesto su se svi ucutali.
Sem remdisivira,nista novo?
Znaci februara,kada sam prvi put citao o remdisiviru,nista novo se nije desilo.Godinu dana skoro.A vec u januaru su ga Kinezi koristili.
Godinu dana,na zapadu nista novo.

Sad sam bio u pekari.Od 10 kupaca i 3 pekara samo ja sa maskom.
Los osecaj.
Mislim,jebe mi se.Ko hoce da prelezi covid 2-3 puta,nek prelezi,meni je ovako dobro....

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Corona virus

Post od HKS » 29 Okt 2020, 00:10

^ prije 4 mjeseca










RDIF and ChemRar agree to supply Avifavir to 17 countries
24 September 2020 (Last Updated September 24th, 2020 15:27)
https://www.pharmaceutical-technology.c ... ir-supply/




Slika

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Corona virus

Post od DasAuto » 29 Okt 2020, 09:27

sasha015 je napisao:
28 Okt 2020, 23:57
Vreme je da se vlasnici restorana,kafedzije,pevaci i ostale delatnosti koje su orjentisane na masovna okupljanja preorjentisu na nesto drugo.
Svakom normalnom je jasno da ovo nece stati.
Svakom normalnom je u martu mesecu bilo jasno da ovo nece stati samo tako.
Sto pre shvate to bolje.

Vakcina- u najboljem slucaju ima da prodje jos godinu dana dok ne pocne masovna distribucija.
Neko bi mogao da izracuna vreme potrebno za izradu,distribuciju, vakcijisanje 6 milijardi ljudi.Verovatno 2+ godine u najboljem slucaju.
Pa nasa drzava nije uspela da obezbedi dovoljno vakcina protiv gripa,a kamoli nesto drugo.

Antivirusni lek- nesto su se svi ucutali.
Sem remdisivira,nista novo?
Znaci februara,kada sam prvi put citao o remdisiviru,nista novo se nije desilo.Godinu dana skoro.A vec u januaru su ga Kinezi koristili.
Godinu dana,na zapadu nista novo.

Sad sam bio u pekari.Od 10 kupaca i 3 pekara samo ja sa maskom.
Los osecaj.
Mislim,jebe mi se.Ko hoce da prelezi covid 2-3 puta,nek prelezi,meni je ovako dobro....
Jel mijenjas masku svaki put kad izadjes? I kakvu masku nosis?

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 29 Okt 2020, 09:49

Ja ne menjam, nosim mnogo puta istu masku. Ili je stalno u autu, torbici, dzepu.
Obicna maska, ne znam jel ima obicnija, ona sto je nekad bila par dinara.
Ovakva:
Slika

Zaključana tema