Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 23 Nov 2021, 10:00

Vakcinisani nazalnom vakcinom neće prenositi koronu?
https://www.b92.net/mobilni/zdravlje/2061024

Osobe vakcinisane nazalnom vakcinom protiv koronavirusa steći će sterilni imunitet, što znači da neće moći da zaraze druge, rekao je direktor Nacionalnog istraživačkog centra za epidemiologiju Gamaleja Aleksandar Gincburg.

"Kada dodatno koristimo nazalnu vakcinu, stvaramo dodatnu barijeru za kovid 19 na samom ulazu u organizam", objasnio je Gincburg u intervjuu za televiziju Rosija-24.

On je ocenio da će tako nazalna vakcina doprineti sprečavanju širenja koronavirusa, prenosi TAS S.

Ruska nazalna vakcina protiv koronavirusa štiti 6 meseci

Gincburg je ukazao da se sada ne može garantovati da osoba vakcinisana klasičnom vakcinom neće preneti virus na nevakcinisane nakon udisanja agenasa kovida 19 koji se akumuliraju u ždrelu ili grlu.

Institut Gamaleja je u oktobru dobio odobrenje ruskog Ministarstva zdravlja za drugu fazu kliničkog testiranja nazalne vakcine protiv koronavirusa.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 23 Nov 2021, 10:37

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=2061075
...
Prema studiji koj koju je izradio Imperijal koledž u Londonu, 11,8 odsto od 841 sekvencirane pozitivne probe pokazuje prisustvo subvarijante korona virusa AY.4.2. Ovaj novi soj se, prema britanskim vlastima, širi brže nego dosadašnji sojevi, a naučnici ističu da je istovremeno sve manje simptomatskih oboljenja.

Naime, kako se navodi u toj analitzi, kod zaraze ovim novim sojem retkost su tipični simptomi korone kao što su gubitak čula mirisa i ukisa, temperatura i kašalj.
...

Da li to virus ide ka "japanskom scenariju"? Da postane toliko mutiran da ne može više da se prenese?

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5021
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 23 Nov 2021, 10:42

Ne da ne moze da se prenese, nego da mutacija bude u tom smislu da ne izaziva simptomatska oboljenja. Samim tim ako bude tako, i prenos se smanjuje.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 23 Nov 2021, 10:58

Nisam slučajno napisao.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5021
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 23 Nov 2021, 16:20

Nemacka

Slika

Sent from my moto g(9) plus using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1596
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od zdushan » 23 Nov 2021, 16:29

Šampite, krempite..
Niht šprahen

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5021
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 23 Nov 2021, 19:30

Zeleno vakcinisani, crveno nevakcinisani, zadnjih 7 dana. Bavarska. Toliko o tome da nove talase cine vakcinisani.

Svugde u EU divlja medju tinejdzerima.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Corona virus

Post od Darko » 23 Nov 2021, 20:45

Slika

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5021
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 23 Nov 2021, 21:00

Bio sam u pravu, buster doza kad se pravovremeno primeni izaziva ostar pad talasa epidemije. EU je zakasnila, prvo sa vakcinacijom (ti procenti su razvuceni na dugacak period), a potom nije uvela obavezan buster i tu je problem.

https://www.blic.rs/vesti/svet/novi-pod ... oj/j5d66w8

Zvaničnici Izraela su na pres konferenciji u nedelju istakli da je buster doza mnogo efikasnija od prve dve doze u sprečavanju infekcija i teških oboljenja u slučaju zaraze. Dosadašnji podaci pokazuju da iako ima blagog opadanja u nivou antitela, imunitet na infekciju nije narušen.

A evo malo kako antivakserski mediji rade. Tekst:

https://bn-novosti.com/2021/11/22/bili- ... u-10-dana/

Istina:

https://jugmedia.rs/smrt-troclane-porod ... na-virusa/
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 23 Nov 2021, 21:59

cozmo je napisao:
21 Apr 2021, 17:02
Virusolog i mikrobiolog Veterinarskog instituta u Kraljevu Milanko Šekler rekao je danas da ćemo imati dovoljan nivo kolektivnog imuniteta da se vratimo u normalan život ako u narednih nekoliko meseci vakcinišemo više od četiri miliona građana!

- Onog trenutka kad priđemo brojci od preko četiri miliona vakcinisanih, mi dnevno nećemo imati više od 100 novih slučajeva, biće dovoljna jedna dobro opremljena kovid bolnica, a ceo sistem, kako zdravstveni tako i društveni, moći će da se vrati u normalu - rekao je Šekler.
Lepo je govorio Sekler.
Trenutno 3,09 mil.

Dok mi dodjemo do 4milke virus ce se samounistiti.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 23 Nov 2021, 23:02

U skladu sa prethodnim postom, forsiramo dobre vesti. Jos malo razmusljanja na temu japanskog cuda.

Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 25 Nov 2021, 15:32

Bax je napisao:
18 Nov 2021, 16:00
Bax je napisao:
28 Okt 2021, 12:24
Darko je napisao:
17 Okt 2021, 19:49

Mislim da je u pitanju 60% ukupne populacije. (6 od 10 mil ljudi).
Ono sto sam ja shvatio za par boravaka tamo tokom septembra da su maske neobavezne zvanicno.


Zanimljiva slika od pre par dana.

Slika

Samo 10 dana kasnije, slika se promenila, eto sta je korona.
Ovo je doduse skok zarazenosti, smrti ce da idu navise za mesec dana, videcemo i to za koliko...


Slika
Metar dana kasnije novi status, jasno se uocava lagana migracija talasa ka zapadu.

Slika

Ode sve u persun.

Slika
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 25 Nov 2021, 15:35

https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php ... tart=21300
- Trećedozaštvo se raširilo u Srbiji, te smo sada prešli 20%.
- Prvodozaštvo i drugodozaštvo i dalje napreduju puževim tempom: 47% i 45%
- Trend značajnog pada svih pokazatelja se nastavlja, osim u Kragujevcu, Nišu i Vranju, gde je pad prilično usporio i izgleda da je počeo trend stagnacije.
- Za Beograd je nemoguće naći bilo kakve podatke već mesec dana.
- Konačno sam uključio i podatke iz prva dva talasa u svoj model, i došao sam do još gorih podataka za smrtnost u ovom poslednjem talasu. Prema tim ekstrapolacijama, smo imali svakodnevno između 120 i 150 preminulih tokom čitavog meseca oktobra. Oko ovog grafikona sam se mnogo trudio, i mislim da sam konačno uspeo da dobijem najpribližniju realnu sliku:
Untitled.jpg
Slika

Danas su izašli i zvanični podaci RZS-a prema kojima smo u oktobru imali 14,666 preminulih. To bi bilo skoro 200 preminulih svakog dana više nego bez korone. Tako da, na žalost, brojevi ne lažu, za razliku od ministarstva zdravlja.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 25 Nov 2021, 15:46

Pa dobro, to se i očekivalo s'obzirom na kombinaciju faktora:
- svest građana
- "mere"
- stepen vakcinisanosti
- proteklo vreme od druge doze

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5021
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 25 Nov 2021, 15:50

U Spaniji, naprimer, korona ne postoji, drugarica se vratila (poslovno je bila tamo 90 dana), niti ko pominje, niti ko umire toliko uopste, niti su im bolnice u sistemu kovida, niti se uopste bave time. Testove ni ne gledaju niti ih to interesuje, vec samo da li je neko u bolnici ili na ICU. Tako da te brojeve ne mozes gledati kao "brojeve". Nista ne znaci broj pozitivnih. To smo vec utvrdili. Samo smrtnost i broj na intenzivnoj nezi. A spanci odlicno prolaze.

Drugo, od kako mi je drugar u sistemu sa Miseluk kovid bolnicom, redovno se okviran prijem sveo na:

80-88% nevakcinisanih, taj procenat seta vec nedeljama unazad. Svako ko drugacije tvrdi "rekla mi tetka, strina i baba" je apsolutni debil jer su ovo podaci koji su provereni nezavisno.

O smrtnosti ne sme da prica javno. Ali bice na kraju u studiji. Samo je porucio: vakcina i samo vakcina i da, masovno umiru nevakcinisani. Pogotovo mladi.

Da dodam: KCV je zabranio podatke o smrtnosti, nevezano za vakcinu / nevakcinu.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Zaključana tema