Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Corona virus

Post od Branya » 03 Maj 2021, 16:48

Kako mislis "moguce je da ne znas svoj birokratski posao"?

Sent from my SM-G998W using Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 04 Maj 2021, 09:13



A bio sam u periodu od oktobra 2019 do januara 2020 4 puta u Italiji u proseku po 4 dana, i kada sam se vratio februara 2020 imao sam onaj strasan grip...Mada sam skoro radio brzi test za antitela (u nadi da cu ih imati :)) i nemam ih...
Bax je napisao:
02 Maj 2021, 20:36
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33176598/

Evo ga jedan vrrrlo zanimljiv rad.

Koji definitivno potvrdjuje na osnovu antitela, da je korona bila rasirena u Italiji, i to znacajno u celoj italiji jos krajem avgusta i pocetkom septembra 2019.

Cak 10 posto uzoraka krvi koji su korisceni za studiju kancera pluca, su imali antirela vec krajem leta 2019.

Znaci ogromna rasirenost po celoj Italiji.

Nisi znali da prepoznaju sta se desava.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 04 Maj 2021, 10:00

Taj brzi za antitela verovatno detektuje samo trenutnu infekciju. Za proveru dugoročnog imuniteta ti treba IgG test, a za njega rezultate čekaš par sati. Inače i u Srbiji su te zime mnogi imali neku vrstu gripa i posle sumnjali da je to bila korona. Ali, bar u mom slučaju, kad sam zakačio koronu imao sam skroz drugačiji osećaj bolesti nego bilo koji grip ili prehlada iako su osnovni simptomi slični. Ta neka nemoć i nedostatak snage čak i kad je niska temperatura (a bez bola u mišićima i zglobovima), onda mirisi - ne mislim na gubitak čula mirisa, već na nekakav specifičan miris koji izgleda luči telo tokom bolesti, pa onda veoma čudnih 2-3 meseca posle sa nizom post-kovid simptoma... To se ne poklapa ni sa jednom bolešću koju sam imao ranije.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 04 Maj 2021, 11:02

Ja sam imao uzasnu groznicu oko 25 dec 2019, posle posete hotelu Junior, bio je prepun Kineza.
Jedno 48 sati sam se tresao, jedva sam izasao iz noci, mislio sam da imam nesto nalik koleri, osecaj trulezi u crevima. Posle toga u januaru sam isao na preglede zbog uvecanih limfnih cvorova na vratu, kad su konstatovali da je verovatno protutnjao neki virus kroz telo nevezano za ovo iz decembra.

Ponavljam moju pretpostavku, moguce da je rana korona bila blaza, a da je mutirala negde u vreme Vuhanske eksplozije.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Corona virus

Post od Gaginh0 » 04 Maj 2021, 11:07

Branya je napisao:
03 Maj 2021, 16:48
Kako mislis "moguce je da ne znas svoj birokratski posao"?

Sent from my SM-G998W using Tapatalk
Lapsus liguae...

Mislio sam na ljude što rade po raznim njihovim biroima, kancelarijama i šalterima. Neretko kad te nešto trivijalno interesuje obrneš krug od 3-4 telefonska poziva da bi sr na kraju vratio na prvi gde bi ti rekli: "dobro, mi i dalje nismo sigurni, ali probakte ovako...". A da ne pričam što se od optštine do opštine dosta toga razlikije. Pa onda idu okruzi, pa veliki okruzi, pa pokrajine, eee....
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od snork » 05 Maj 2021, 02:41

grujicd je napisao:
04 Maj 2021, 10:00
Taj brzi za antitela verovatno detektuje samo trenutnu infekciju. Za proveru dugoročnog imuniteta ti treba IgG test, a za njega rezultate čekaš par sati. Inače i u Srbiji su te zime mnogi imali neku vrstu gripa i posle sumnjali da je to bila
:plusone:
Upravo tako. Brzi antigenski test (bar ovaj u obliku brisa koje rade kod nas), ako je pozitivan - onda 100 % imaš Covid. Ali ako je negativan, ne znači da nemaš. Veoma je neosetljiv i ogromna je mogućnost lažno negativnog testa. Meni je zimus pokazao negativan rezultat dan posle prvih simptoma. S obzirom na ekstremne gužve ispred Covid ambulante i jutarnje mrazeve, a pošto nisam kašljao i pluća su mi bila ok, nisam žurio sa sledećim pregledom. U međuvremenu sam privatno uradio test antitela iz krvi i pokazao je da postoji blaga trenutna infekcija (IgM), a da su počela da se formiraju i IgG antitela. Kada sam konačno uspeo da sačekam red u Covid ambulanti, doktorka je rekla da sam "preskočio" trenutak za drugi antigenski test. Tako da nije zvanično zabeleženo da sam imao Covid. PCR bi to naravno pokazao u bilo kojoj fazi infekcije, ali na njega (bar ovde u ambulanti na Voždovcu) su upućivali samo pojedine (verovatno teške) slučajeve (to da bilo koga uopšte upućuju na PCR sam čuo iz razgovora lekara). Inače samo antigenski, pa ako je negativan, ponovo za 6 dana. Kao da su štedeli novac, jer je PCR skup, ili su hteli da dobiju što manji broj pozitivnih u statistici.

grujicd je napisao:
04 Maj 2021, 10:00
korona. Ali, bar u mom slučaju, kad sam zakačio koronu imao sam skroz drugačiji osećaj bolesti nego bilo koji grip ili prehlada iako su osnovni simptomi slični. Ta neka nemoć i nedostatak snage čak i kad je niska temperatura (a bez bola u mišićima i zglobovima), onda mirisi - ne mislim na gubitak čula mirisa, već na nekakav specifičan miris koji izgleda luči telo tokom bolesti, pa onda veoma čudnih 2-3 meseca posle sa nizom post-kovid simptoma... To se ne poklapa ni sa jednom bolešću koju sam imao ranije.
Reakcija na bolest izgleda dosta zavisi od osobe do osobe, mada je moguće i da je istovremeno "kružilo" više različitih sojeva. Meni (i kolegama iz kancelarije kojima je antigenskim ili PCR testom potvrđen Covid) su simptomi bili upravo kao kod gripa: Prvi dan glavobolja, kao i jak bol u mišićima, zglobovima, očnim jabučicama, koji su se postepeno smanjivali narednih dana. Nije bilo gubitka mirisa, osim delimično kod jednog kolege. On je imao i kašalj, kao i zamaranje još neko vreme posle bolesti. Takođe su svi imali nisku temperaturu - 37.9, 37.8, niko preko 38. Dešavalo se skoro svima da npr. jedan dan ne bude povišena uopšte, pa se onda "vrati".
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Corona virus

Post od Branya » 05 Maj 2021, 08:02

Gaginh0 je napisao:
Branya je napisao:
03 Maj 2021, 16:48
Kako mislis "moguce je da ne znas svoj birokratski posao"?

Sent from my SM-G998W using Tapatalk
Lapsus liguae...

Mislio sam na ljude što rade po raznim njihovim biroima, kancelarijama i šalterima. Neretko kad te nešto trivijalno interesuje obrneš krug od 3-4 telefonska poziva da bi sr na kraju vratio na prvi gde bi ti rekli: "dobro, mi i dalje nismo sigurni, ali probakte ovako...". A da ne pričam što se od optštine do opštine dosta toga razlikije. Pa onda idu okruzi, pa veliki okruzi, pa pokrajine, eee....
Hahaha. Pretpostavio sam da je to. I ovde je ista stvar. "Pokusajte gospodine, pa ako ne uspe sacekajte koji mesec pa ponovo". A pitas o bitnim stvarima, imigracija uglavnom. Pa cak i neke druge stvari ce ti odraditi ako su raspolozeni.

Nesto slican im je vozacki. Jedino pravilo je stani na stop i crveno.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk



Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Corona virus

Post od Branya » 05 Maj 2021, 12:33

Znao sam da nas čipuje

Slika

Sent from my SM-G998W using Tapatalk


Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Corona virus

Post od jocas » 06 Maj 2021, 10:16

Treba da putujem u Bugarsku, ja sam vakcinisan i za mene je od 1. maja dovoljna potvrda o vakcinaciji. Supruga nije vakcinisana, za nju bi trebalo da bude dovoljan negativan antigen test do 48 sati pre puta sa spiska koji je objavilo njihovo ministarstvo. Radila bi Nadal test koji jeste na spisku ali u privatnim laboratorijama u Nišu. Da li da očekujem probleme na granici, rezultate izdaju na srpskom i engleskom, piše koji je test, kažu da je dosta ljudi to radilo bas za put u Bugarsku. Institut za javno zdravlje ne radi vikendom, privatnici rade i nedeljom.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk


Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Corona virus

Post od Superb III » 06 Maj 2021, 11:16

25 dana od pocetka virusa i gore-dole stvari su OK. Imam samo povisen nivo enzima,dali je neko ko je prelezao koronu imao veci broj enzima? Raspitao sam i jedan drug, negova zena i njen brat isto su imali veci broj enzima ,dali je to na racun previse vitamina i lekova ili korona tako deluje, hteo bi neko da podeli iskustvo ako je imao slicno. Sa obzirom da su prosli 25 dana sistem me vodi kao ozdravljen :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od trojanac » 06 Maj 2021, 11:30

Misliš na enzime jetre iliti transaminaze ?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Corona virus

Post od Superb III » 06 Maj 2021, 11:48

Prvo. Drugo i ne znam sto znaci.
Sutra sam zakazao pregled kod vrvnog doktora al ipak da skupim jos neko iskustvo ako ima.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od trojanac » 06 Maj 2021, 12:11

https://www.pharmamedica.rs/laboratorij ... sti-jetre/

Imao sam isto visoke vrednosti, toliko da su se i u bolnici čudili. Međutim gastroenterolog je rekao da je to normalno zbog lekova i da ispratim kada izađem iz bolnice. Uradio sam analize nekih nedelju, dve po izlasku iz bolnice pa i vrednosti su dosta pale. Tako da mislim da ne treba da brineš. No svakako konsultacije sa lekarom.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Posetite www.garaza.rs !

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 06 Maj 2021, 12:35

Zena dovela dete da se gura sa njim za 3 000 dinara. Ne bi me iznenadilo da tu ima i lljudi koji su se vakcinisali, ali hoce da dobiju vaucer
https://instagram.com/stories/moj_beo_g ... lc059qqqgx

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Corona virus

Post od Superb III » 06 Maj 2021, 14:36

trojanac je napisao:
06 Maj 2021, 12:11
https://www.pharmamedica.rs/laboratorij ... sti-jetre/

Imao sam isto visoke vrednosti, toliko da su se i u bolnici čudili. Međutim gastroenterolog je rekao da je to normalno zbog lekova i da ispratim kada izađem iz bolnice. Uradio sam analize nekih nedelju, dve po izlasku iz bolnice pa i vrednosti su dosta pale. Tako da mislim da ne treba da brineš. No svakako konsultacije sa lekarom.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Hvala ti prijatelju. Ja i zena prosli smo kroz ovo uz srednje simptome, ona nema povecanih mene me je brinulo to.Doduse ona je imala malo problem sa disanjem ja nisam. Nadam se da ce sve biti u redu. Ako nekada bude prilike (nadam se da hoce) castim te pice kada budes prolazio kroz MKD (Skopje).

Zaključana tema