Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2866
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Corona virus

Post od Martin » 09 Dec 2020, 10:59

carov2 je napisao:
09 Dec 2020, 10:51
Prošle nedelje sam morao da vozim svastiku na pregled...imala je sve simptome, a tada je i testirana PCR metodom, pa je ispalo da je pozitivna.
Sedela je pozadi, sa maskom, kašljala...a auto je bio upaljen ispred bolnice, sa otvorenim prozorima i uključenim grejanjem.
Ja sam imao KN95 masku. Nakon toga sam auto malo luftirao, poprskao pozadi sa alkoholom i to je to.
To je bilo 29. novembra, do danas ni ja ni supruga nemamo nikakve simptome.
:plusone:
Eto.

U vezi samoizolacije, ako si bio u kontaktu sa Covid+, dovoljno je da izolacija traje do 5 dana, jer se do 5 dana razviju simptomi. Ako nema simptoma, poštovati mere i nema problema.
Iz ličnog iskustva, smatram da je suvišno držati ljude zatvorene u samoizolaciji 14 dana, a da nemaju simptome i ako se odlično osećaju.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 09 Dec 2020, 11:02

Dosta je upitno da je to u januaru bio covid 19. Ja bi rekao da nema šanse, jer vidimo sad kako se to rasplamsa kad i postoje mere i nose se maske i ljudi izbegavaju kontakt. A prošlog januara nije bilo ništa od toga. Jeste, dosta ljudi je bilo bolesno od nečega prošle zime ali to je ili sezonski grip ili neka druga respiratorna bolest.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2866
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Corona virus

Post od Martin » 09 Dec 2020, 11:08

Ma nema šanse.

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Corona virus

Post od Spa-Francorchamps » 09 Dec 2020, 11:26

Martin je napisao:
09 Dec 2020, 10:59

U vezi samoizolacije, ako si bio u kontaktu sa Covid+, dovoljno je da izolacija traje do 5 dana, jer se do 5 dana razviju simptomi. Ako nema simptoma, poštovati mere i nema problema.
Iz ličnog iskustva, smatram da je suvišno držati ljude zatvorene u samoizolaciji 14 dana, a da nemaju simptome i ako se odlično osećaju.
Ja sam dobio zvanično rešenje o određivanju karantina u trajanju od 14 dana, nikakva samoizolacija.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 09 Dec 2020, 11:37

grujicd je napisao:
09 Dec 2020, 11:02
Dosta je upitno da je to u januaru bio covid 19. Ja bi rekao da nema šanse, jer vidimo sad kako se to rasplamsa kad i postoje mere i nose se maske i ljudi izbegavaju kontakt. A prošlog januara nije bilo ništa od toga. Jeste, dosta ljudi je bilo bolesno od nečega prošle zime ali to je ili sezonski grip ili neka druga respiratorna bolest.
Nije li virus u medjuvremnu mutirao u lakse prenosivu formu, sa vise pipaka?
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 09 Dec 2020, 11:44

grujicd je napisao:
09 Dec 2020, 11:02
Dosta je upitno da je to u januaru bio covid 19. Ja bi rekao da nema šanse, jer vidimo sad kako se to rasplamsa kad i postoje mere i nose se maske i ljudi izbegavaju kontakt. A prošlog januara nije bilo ništa od toga. Jeste, dosta ljudi je bilo bolesno od nečega prošle zime ali to je ili sezonski grip ili neka druga respiratorna bolest.
To mnogi tvrde da su imali "koronu pre korone" na osnovu ličnog utiska i simptoma, ja sam po tom pitanju jednostavno skeptik jer da je tada korona slobodno cirkulisala (a mere svakako nikakve tada nisu bile) to bi eksplodiralo gore nego sada.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od carov2 » 09 Dec 2020, 12:09

Tastu su pre par dana rekli da ima antitela, što je čini mi se malo brzo, ako uzmemo u računicu da se sada po prvi put zarazio.

Tašti i svastiki su doktori par puta rekli(prilikom nekog drugog pregleda, letos), aaa, vi ste oni što su preležali koronu, (piše ovde).
Izgleda da su ih u njihovoj internoj evidenciji tako vodili. (Da, vrlo moguće da su mislili na ostale viruse iz Korona familije)

Ja ostavljam mogućnost da nije u pitanju bio ovaj, SARS-CoV-2 virus, ali mi je skroz moguće da se "izuzetno" zarazan virus iz Kine, od (pre)decembra do kraja januara pojavio u Beogradu, u ovom dosta povezanom svetu, gde su letovi uredno išli Srbija-Kina.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 09 Dec 2020, 12:12

Kad je grunulo oko 20 marta,kad je uveden policijski cas,ova moja je pocela da kaslje.
Taman posle 11-12 dana od proslave 8 marta u restoranu.
Narod je toliko bio istraumiran,da sam mislio da ce nas neko od komsina prijaviti i da ce doci po nas u skafanderima nocu.Kao sto su kupili ljude po Beogradu.

Noc,tisina,zgrada 20 stanova,10 zivi,10 u inostranstvu,a ona kaslje suvo ne prestaje.
Ja joj kazem kaslji u jastuk,jbt odvesce nas...

Naravno,hemomicin 6 dana.Naravno da nije bila korona.Nije imala antitela posle kad su stigli testovi .
A i mi smo mislili da je bila.Po simptomima koji su tada forsirani.Temperatura,malaksalost i suv kasalj.

Inace sam bio ubedjen da virus nece u nasu porodicu uci,zbog svih mera koje smo preduzeli i zbog neke kosmicke pravde,verovanje da ako smo nesto istrpeli,neku bolest ,nece druga.
Ali je usao.
U principu znamo i kako.
Mislimo da je preko posla,jer je njih 60+% sa odeljenja zarazeno,ALI ja imam drugu teoriju.Zbog samih simptoma i toka bolesti,virus koji je gospodja prelezela i jedna njena koleginica i jos jedna drugarica,nije isti virus ( ma kako ovo zvucalo glupo,mutacija,kolicina unetog virusa)koji je ostatak odeljenja bacio u bolnicku hospitalizaciju sa kisenikom i davanjem plazme.
Teorije ne bih ovde,to je neki moj interni razgovor sa infektologom.

Za auto,predmete,hranu iz prodavnice....
Treba napraviti razliku izmedju toga da se virus zadrzava na tim predmetima i mogucnoscu da se zarazis.
To sto on ostane 30 dana na plastici ne znaci da ako pipnes intrument tablu i stavis prst u nos,da si gotov.

Jbg,mi voce,vakumirano,sve sto moze ide prvo u sudomasinu,pa onda u frizider.Brzo pranje,sapunicom na 30 stepeni.
Sto ne moze u sudo masinu - prskas alkoholom pa u frizier ili ostavu.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ogi » 09 Dec 2020, 12:34

sasha015 je napisao:
09 Dec 2020, 12:12
Jbg,mi voce,vakumirano,sve sto moze ide prvo u sudomasinu,pa onda u frizider.Brzo pranje,sapunicom na 30 stepeni. Sto ne moze u sudo masinu - prskas alkoholom pa u frizier ili ostavu.
Au brate... :srbin:

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ji 4Tze » 09 Dec 2020, 12:50

grujicd je napisao:
09 Dec 2020, 11:02
Dosta je upitno da je to u januaru bio covid 19. Ja bi rekao da nema šanse, jer vidimo sad kako se to rasplamsa kad i postoje mere i nose se maske i ljudi izbegavaju kontakt. A prošlog januara nije bilo ništa od toga. Jeste, dosta ljudi je bilo bolesno od nečega prošle zime ali to je ili sezonski grip ili neka druga respiratorna bolest.
Zvanično je bila epidemija gripa i zato su produžili školski raspust dve nedelje a zabranili posete bolnicama, ono kad se ponovorođeni Zmaj slikao s bolesnom decom i čudan uvećan broj umrlih

https://www.dw.com/sr/epidemija-gripa-% ... a-47595378
Nije poznato kako je, po svemu sudeći, zdrava devojka od 27 godina umre od posledica gripa. Upravo zbog tog slučaja, zdravstvena inspekcija ispituje rad Hitne pomoći i niškog Kliničkog centra.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 09 Dec 2020, 13:31

Moj ujak iz USA je krajem januara dosao iz Milana i Rima sa svim simptomima korone. Radi kao fizijatar u NYC. Vuklo ga 7 dana temp, bar jedno 10 dana je bio malaksao, i, posto radi kao personalni trener isto, kaze da nikad takvo disanje nije imao. Imao je i vrtoglavice. 10 dana od te temp., pocetkom februara smo bili s njim, ali nama nista. Inace lik ima toliko dobar imunitet da bukvalno nikad nije bio bolestan. Koliko znam korona je krenula bas tada da hara u Italiji, on je bio tamo 10 dana, izlazio svuda i sa svima. Tako da sigurno je bilo sporadicnih slucajeva u SRB u februraru, ali nisu registrovani, Sve to sto je krenulo u martu su februarski kontakti.

P. S. Setite se onog egipcanina sto je doneo koronu odavde.
P. P. S. Naravno da nije moglo tek tako da bukne, potrebno je vreme da kontakti kontakata obole, a to je taman period od mesec, mesec i po dana. Setite se Hotija i variole vere, nije haos odmah krenuo.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Corona virus

Post od Darko » 09 Dec 2020, 14:44

Bavim se trgovinom (prodavnice prehrane..) od marta do danas smo imali 4 zarazene saradnice. Sve 4 su se zarazile kod kuce od muzeva ili dece. Dakle od marta do sad nam je proslo zilion kupaca kroz prodavnice i nijedna nije zakacila u objektu. To me navodi na zakljucak da maske ipak mnogo znace kao i da je potreban dugotrajniji kontakt sa nekim.
Ispada najveci rizik za zarazavanje kod kuce. Pogotovo jer skoro niko ne nosi masku pred ukucanima plus konstantan kontakt.

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 09 Dec 2020, 14:49

Jbg,mi voce,vakumirano,sve sto moze ide prvo u sudomasinu,pa onda u frizider.Brzo pranje,sapunicom na 30 stepeni.
Sto ne moze u sudo masinu - prskas alkoholom pa u frizier ili ostavu.
Lupan golf benzinac.Star 8 godina.
9000 evra...
Obozavam Srbiju i ovaj glup narod.
Samo ga treba jahati...
Samo cu ostaviti ovo ovde :)

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 09 Dec 2020, 15:11

ftj je napisao:
09 Dec 2020, 14:49
Jbg,mi voce,vakumirano,sve sto moze ide prvo u sudomasinu,pa onda u frizider.Brzo pranje,sapunicom na 30 stepeni.
Sto ne moze u sudo masinu - prskas alkoholom pa u frizier ili ostavu.
Lupan golf benzinac.Star 8 godina.
9000 evra...
Obozavam Srbiju i ovaj glup narod.
Samo ga treba jahati...
Samo cu ostaviti ovo ovde :)
Naravno,ne ocekujem od svake budale da shvati nacin zivota drugih ljudi.Ja nisam kao vecina drugih.Mnooogo sam poseban i tezak .
I ne pravdam se nikom.Sem zeni.

A ti "prijatelju" vozi golfa i grizi prljavu jabuku iz prodavnice slobodno.Nevezano za koronu.

Verovatno i hleb kupujes u prodavnici,onaj sto ga stave u prljavu papirnu kesu.
A usta izbrises onom salvetom iz pekare,koju ti pekarka ubaci u kesu,pre nego ti vrati kusur.
Svako zivi kako hoce i bitnije - kako moze.

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Corona virus

Post od ChobbyNS » 09 Dec 2020, 15:19

Koji je mindfuck ova tema.
Više se možeš razboleli čitajući gluposti ovde nego da zaglaviš koronu.

Zaključana tema