Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 16 Jul 2020, 22:07

Po meni glavna mesta zaraze su sad bili kafići, noćni klubovi, splavovi, tamo gde brdo ljudi bude u bliskom kontaktu. Zato se i pomerila struktura ka mlađima.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 16 Jul 2020, 22:10

I ja bih rekao da je samo mnogo veci broj zarazenih koji su mladi pa se zato i po ustanovama prosek godina smanjuje. Ne verujem da se nesto virus sustinski promenio, jes da nisam virusolog al mogu da komentarisem.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5021
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 16 Jul 2020, 22:12

Najveca mesta zarazavanja sad su bile svadbe, nocni klubovi, zurke, mature, proslave rodjendana ili okupljanja u zatvorenom prostoru. Tako rekose za NS. Na otvorenom je zabelezen jako mali procenat zarazavanja ako ne racunamo utakmice sa bliskim kontaktom - misli se na letnje baste kafica i restorana, kupalista i slicno. Najopasnija su mesta u zatvorenom gde se peva, vice, gde su svi napakovani jedni pored drugih, kao i te proslave sa veoma bliskim kontaktima vise sati u zatvorenom. Zato ima sad vise obolele mladje populacije.
Poslednja izmena od cozmo u 16 Jul 2020, 22:14, izmenjeno 1 put ukupno.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 16 Jul 2020, 22:13

Zaboravio sam teretane... Drugar se verovatno tamo zarazio, bilo je još slučajeva u toj teretani.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5021
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 16 Jul 2020, 22:15

Kod mene teretana prekoputa pusta samo po dvoje i to je razmak 5 metara otprilike... burazer mi je svaki drugi dan u teretani u BGD i nije cuo nijedan slucaj... a naprimer kod njega u Porseu se nekoliko zarazilo na prijemu i neki majstori, sve na svadbama i slicno. To jedino ako su vezbali na manje od metar...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 16 Jul 2020, 22:16

Pitanje za sve: ne uvede se policijski cas, nema zakljucavanja, ljudi nose i ne nose maske, budu okupljanja, dakle kao oko izbora, sta nam sledi? Koje cifre? To bi bio prakticno najgori scenario
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 16 Jul 2020, 22:18

grujicd je napisao:Po meni glavna mesta zaraze su sad bili kafići, noćni klubovi, splavovi, tamo gde brdo ljudi bude u bliskom kontaktu. Zato se i pomerila struktura ka mlađima.
Upravo to.
Ali, zaista se promenio malo virus i postao "agresivniji" u smislu da se mladji vise zarazavaju i sa tezom klinickom slikom od one u mart/aprilu.
To pricam jer licno poznajem dvojicu mladjih ljudi od po 40-45 god koji su sada pozitivni iako proletos nisu bili iako su se po njihovoj prici isto kretali i vodili racuna a kolege su mi.
Nisu bili po svadbama, diskoteke, teretane, porodicni ljudi.
Mogu da im verujem jer ih dugi niz godina poznajem i ne bi me lagali, a ne znaju gde su se zarazili.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 16 Jul 2020, 22:20

steva_anya je napisao:Pitanje za sve: ne uvede se policijski cas, nema zakljucavanja, ljudi nose i ne nose maske, budu okupljanja, dakle kao oko izbora, sta nam sledi? Koje cifre? To bi bio prakticno najgori scenario
Boga mi, "onaj" kuka i priziva policijski cas, da ne kazem "preti" da ce ga biti i da se on pita vec bi ga bilo.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 16 Jul 2020, 22:22

steva_anya je napisao:
16 Jul 2020, 22:16
Pitanje za sve: ne uvede se policijski cas, nema zakljucavanja, ljudi nose i ne nose maske, budu okupljanja, dakle kao oko izbora, sta nam sledi? Koje cifre? To bi bio prakticno najgori scenario
Neko ce da umre malo ranije, neko malo posle.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 16 Jul 2020, 22:33

Ja mislim da će pooštrene mere nošenja maski da daju rezultate. Sad ih svi nose, a generalno su se ljudi i utronjali i po prvi put stvari shvatili ozbiljno. Jedino što rezultati kasne par nedelja.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 16 Jul 2020, 22:39

A sta cemo na jesen-zimu?
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 16 Jul 2020, 22:43

Trenutni u Vranju ima puno ljudo koji imaju upale pluca a negativni su, masa mladih ljudi, i moj drugar.

Sta je to?

Kako se oni vode, i novine kazu da 20ak posto hospitalizovanih ima koronu.

Sta ovi drugi imaju, sta se to desava?
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 16 Jul 2020, 22:47

Niko ne zna....
Stevo,kakvu masku koristis na poslu?
Obicnu ili n95?

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ji 4Tze » 16 Jul 2020, 23:06

antivenom je napisao:
16 Jul 2020, 22:18
Ali, zaista se promenio malo virus i postao "agresivniji" u smislu da se mladji vise zarazavaju i sa tezom klinickom slikom od one u mart/aprilu.
To pricam jer licno poznajem dvojicu mladjih ljudi od po 40-45 god koji su sada pozitivni iako proletos nisu bili iako su se po njihovoj prici isto kretali i vodili racuna a kolege su mi.
Nisu bili po svadbama, diskoteke, teretane, porodicni ljudi.
Mogu da im verujem jer ih dugi niz godina poznajem i ne bi me lagali, a ne znaju gde su se zarazili.
Virus nije živo biće, nema tu emocije agresije i ostalo. To je samo malo komplikovanije hemijsko jedinjenje, kao programski kod koji se lako umnožava, u živim ćelijama. Ako je razmena dostupnija, razmnožiće se, ako nije, ugasiće se.
Više zaraženih je prosto rezultat veće cirkulacije stanovništva, kraj godine... mature, proslave, rođendani, svadbe, sahrane, otvorile se teretane, tržnjaci, "pobedili smo koronu" i sl.
I to je sve, nema tu ni zavere ni plana ni nekog drugog razloga.
Jun ove godine je bio dosta kišovit što je poteralo ljude više unutra, sve to zajedno napravilo idealne uslove za širenje virusa. Veća dnevna oblačnost od proseka za manje vitamina D uzrokuje slabiji imunitet, uz hladne do veoma hladne dane svakih 7 dana. Na jugu je još i hladnije bilo početkom juna.
Pritom i to što su klime počele da se koriste, sezona upala od klima uređaja, polenske alergije, sve na gomilu.

http://www.hidmet.gov.rs/podaci/meteoro ... il/Jun.pdf

Nešto kao avionska nesreća, neće da se dese od pojedinačnih faktora ali kad se pogodi kombinacija faktora...
steva_anya je napisao:
16 Jul 2020, 22:39
A sta cemo na jesen-zimu?
biće bar vakcine protiv gripa pa će se ljudi više zaštiti od gripa i onda jedna muka manje :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 17 Jul 2020, 00:29

I ja mislim da se virus više proširio među mlađom populacijom.

Ako postoji imunitet (kakav-takav) mislim da neće jesen biti toliko strašna jer je sada ovo baš masovno.

Bax je napisao:
16 Jul 2020, 22:43
Trenutni u Vranju ima puno ljudo koji imaju upale pluca a negativni su, masa mladih ljudi, i moj drugar.

Sta je to?

Kako se oni vode, i novine kazu da 20ak posto hospitalizovanih ima koronu.

Sta ovi drugi imaju, sta se to desava?
2 opcije:
- Zaista nemaju covid već "običnu" pneumoniju, ne treba zaboraviti da je pneumonija postojala i pre korone
- Lažno su negativni

Svakako bi CT grudnog koša mogao to da razjasni lepo...

Zaključana tema