Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 14 Nov 2020, 11:32

Uradi odma krv, to mozes bilo gde.
U medjuvremenu kreni da pijes velike kolicine caja, kako bi pospesio protok materije kroz orgamizam, pod velike podrazumevam bar 6 litara da skuvas pa cevcis ceo dan
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Corona virus

Post od member » 14 Nov 2020, 11:44

Da si rekao 6 litara piva pa da te rado poslušam. :)
Ovako sa čajem, mrka kapa.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 14 Nov 2020, 11:47

Vidi ja ubacim jednu kesicu na par litara, nije poenta u caju, vec u mlakoj vodi, pij i vodu na sobnoj temp, ali nek je bude bas puno.

Da bi pitakao znojenje i pisanje, i odlazak na veliku.

Primetices olaksanje ubrzo, ovo nike neki spec lek, ali pomazes svom organizmu u borbi.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Corona virus

Post od rade74 » 14 Nov 2020, 15:24

member je napisao:Hvala grujićd na detaljnom odgovoru!
Odlučio sam da sačekam do ponedjeljka, tad će mi biti 5.dan pa ako bude isto ili gore- juriću pregled krvi i RTG pluća. Ako bude poboljšanje- neću raditi ništa. Zasad je podnošljivo, mada me noćas suvi kašalj iscepao.
Idi snimaj pluca odmah i da ti daju ab.
Brzo se spusta na pluca i to treba spreciti.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 14 Nov 2020, 15:38

Da, možda bi sa antibioticima trebao da kreneš što pre. Kumu su u Pančevu dali antibiotike telefonom samo na osnovu simptoma, i bez da je otišao kod lekara. Sad i recepti idu elektronski pa je to izvodljivo. Zovi kovid ambulantu kojoj pripadaš, ili samo tvoju regularnu ambulantu.

A kod lekara nije išao zato što su mu govorili nije ti ništa, zatrpani smo gorim slučajevima, nema šanse da te pregledamo. Na kraju je posle 5 dana nespuštanja temperature otišao i čekao nekih 6 sati. Ali kažem, antibiotike je dobio još pre toga, telefonom.

Edit:
to i govori koliko je sad veći broj zaraženih, od onih već velikih 3800 danas. Jer mnogi ni ne mogu da stignu do testiranja. I to ovih sa klasičnim simptomima, da ne pominjem blaže slučajeve ili koji nemaju nikakve promene. Npr. naša deca nisu testirana i samim tim nisu u oficijelnoj cifri. A 99% su isto prošli koronu, samo sa veoma blagim simptomima. Ne bi se iznenadio da u stvari imamo 30k pozitivnih svaki dan.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 14 Nov 2020, 15:57

Nije bas toliko ali sigurno je bar x3. Znam mnogo slucajeva, koji su svi testirani u porodici, i da nisu zarazeni od nosioca zaraze u porodici.

Moja koleginica je bila solidno tezak slucaj (nije zavrsila u bolnici), ostali ukucani negativni na dva testa svi. PCR i nemaju ni antitela, ona ima. Bliski kontakt svo vreme.

Dakle, pricam o proverenim slucajevima. A opet, kod kuma su se svi u porodici zarazili (testirani naravno). Ali poznajem dosta njih koji nisu i to mi je velika misterija. Ne kapiram uopste od cega zavisi to.

Neki su i stariji ljudi i nisu dobili od dece (svi testirani). A neki jesu. Cudno, veoma.

Juce saznam da drugarica ima antitela, u junu smo bili s njom par dana u bliskom kontaktu krajem juna i u zatvorenom, tad je imala glavobolje i izgubila culo ukusa i mirisa. 10 dana pre toga firma ih testirala, bila negativna. A sa druge strane prijatelj i njegova majka su preminuli. Svakako nepredvidivo zesce i niko ne zna sta da ocekuje.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Corona virus

Post od Superb III » 14 Nov 2020, 15:59

Kod nas glavni doktor Karadzoski u drzavi na infektivnu kliniku kaze da gotovo 80% ljudi prodju sa lake simptome, 10% sa sredno teske i 10% sa teske simptome. Pritom kod nas je smrtnost oko 5% sto nije mala cifra ako se uzme koliko lako se prenosi. E sada koliko je ovo tacno to ne znam. Za smrtnost definitivno je i vise nego 5% kod nas.

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Corona virus

Post od Sinisa G. » 14 Nov 2020, 16:00

Sestru prosle nedelje testirali u firmi
(preko krvi) posto su imali jednog sa koronom.
Ona i jos desetoro pozitivno.
Juce ode na torlak, negativna.
Od simptoma prije petnaestak dana temperaturu
imala dan dva i glavobolju.
Poslje nje odma i zena i sin, jedino majka nije
imala nikakve simptome.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Corona virus

Post od member » 14 Nov 2020, 16:08

Stiže mi hemomicin večeras pa ću njega početi da gutam.
Jedva sam našao apoteku da se smiluju da ga prodaju bez recepta.
Valjda i lekari prepisuju hemomicin u 90% slučajeva. Kako se dozira? Nikada u životu nisam pio neke lekove na svoju ruku, ali ovaj put moram jer u kovid ambulanti sve ide baš presporo. Drugar uzeo broj za čekanje jutros u 10h i još uvek čeka.
Temperatura mi se i dalje se vrti oko 38-38.5
U suštini, nije ovo ništa strašno, ali samo da se ne spusti na pluća.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 14 Nov 2020, 16:09

Moj brat je bio u direktnom kontaktu danima sa zarazenim kolegom na poslu. Kolega pozitivan PCR, oni negativni. Radjena posle i antitela, kolega naravno ima, brat nema. Cudno se ponasa virus. Ili neki organizmi ga jednostavno blokiraju.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7023
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Corona virus

Post od DukeNS » 14 Nov 2020, 16:22

Kolega od ujaka isao sa cerkom da se testira. Ako sam dobro razumeo, prijavili se, stajali u redu i otisli pre dolaska na red, tako da se nisu ni testirali i stigne im poruka kako su pozitivni. :D

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 14 Nov 2020, 16:27

Member, ima svaki lek u uputstvu kako se dozira. Kod antibiotika može da doziranje zavisi i koliko je jaka klinička slika, ali ne znam kako se to gleda kod korone gde je taj antibiotik preventivan zbog komplikacija, a ne leči primarnu bolest.

Prošlo je samo 2 nedelje od kad sam ovde pisao "idite u kovid ambulantu, spremni su, nema gužve" do toga da je sistem došao skoro do kolapsa. To je problem sa epidemijom koja se širi eksponencijalno.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3250
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od Puzo81 » 14 Nov 2020, 16:28

Realno jeste uzelo maha. Od kolege drugar otišao sa suprugom u goste kod svoje mame (1963)na par dana i par dana posle povratka mami se slošilo i bup žena umre :o.
Sin testiran i slabi simptomi, krivi sebe za njenu smrt!

Kod mame 73g idem sa max zaštitom.
Juče sam rekao supruzi pravac trudničko. Ne znam kako utiče na trudnicu i plod a ona želi da radi, smor joj u stanu.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 14 Nov 2020, 16:39

Bez zajebavanja, trudnica da ide kuci, da ne sirim pricu, posledice po plod mogu biti ozbiljne.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Corona virus

Post od member » 14 Nov 2020, 17:16

Puzo81 je napisao:
14 Nov 2020, 16:28
Realno jeste uzelo maha. Od kolege drugar otišao sa suprugom u goste kod svoje mame (1963)na par dana i par dana posle povratka mami se slošilo i bup žena umre :o.
Sin testiran i slabi simptomi, krivi sebe za njenu smrt!

Kod mame 73g idem sa max zaštitom.
Juče sam rekao supruzi pravac trudničko. Ne znam kako utiče na trudnicu i plod a ona želi da radi, smor joj u stanu.
Neka počne da hekla. :) Ako joj je dosadno,može svaki dan da prošeta do ambulante na NNaselju.
Evo ti kako može da utiče. http://www.antamedica.com/edukativni-te ... -trudnoci/

Zaključana tema