Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 15 Jul 2020, 23:43

Naviknu se ljudi na bolest i smrt....
Guras dok ne dodje tvoj red.

Sistem je pukao, imaju uvek full lock down kao opciji koja ce privremeno ugasiti buktinju za mesec i malo vise od uvodjenja.

Samo sto ce to izazvati nove nerede na ulicama, neznanje ce morati skupo da se plati, nema besplatne vecere sto Ameri kazu...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 15 Jul 2020, 23:56

Izgleda da su poruke od mts bile tačne

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7022
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Corona virus

Post od DukeNS » 16 Jul 2020, 01:32

Dobih info od jedne medicinske sestre (ogradjujem se unapred) da dosta ljudi ceka rezultate testa vec 10-ak dana jer je vlast naredila zastoj, kako bi se protesti proglasili krivcem za veliki skok u broju obolelih...

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 16 Jul 2020, 05:49

Grujic je napisao:
15 Jul 2020, 23:10
Na ta pitanja nećeš dobiti odgovor, niti je moguće to odredi jer se ne testiraju svi.

Jeste činjenica da ima mladih (i umrlih i obolelih), više nego prošli put, ali to se tumači (i ja tako tumačim) mnogo većim brojem ukupno zaraženih, tako da % ostaje isti.

April je bio mala maca za ovo sada. Uz jedan paradoks - pre je bila frka, strah, osećalo se da postoji problem, sada kada je opšti haos, to se uopšte ne primećuje, tj ljudi ne kapiraju, iako se da zaključiti iz izjava.


Inače, jako realan tekst

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/umro- ... je/sbyqxq1
- Glavna razlika je to što je sada mnogo više zaraženih, a samim tim značajno više ljudi sa teškom kliničkom slikom. Kada imate 10 zaraženih u celoj Srbiji, jedan će imati teške simptome. Ako ih imate 15.000 ili 20.000, računajte sami koliko njih je za hospitalizaciju. Zbog toga je u ovom trenutku stanje alarmantnije u odnosu na april - objašnjava dr Stevnović.
Vidis, mene zanimaju ciste brojke, konkretno, ne ovako. Znaju oni jako dobro. Samo nece da kazu. A mogu. Ne sporim da imamo "Coronu 2", i ne sporim da ima mladjih, ali izrazavam sumnju sada zato sto 1. Lazu od pocetka u koristi Vucica 2. Postoji osnova da ovako sire strah i paniku (kao onaj tekst za obdukcije od dr Ristica) 3. Postoji osnova da sa "mladi umiru" zele da prebace odgovornost na proteste

Lepo moze Stecanovic da kaze npr "sada od 200 hospitalizovanih ljudu mladjih od 40 god imamo toliko , a u aprilu smo imali toliko".

Ali nece, a to nema razloga da krije

Zato ja svoj toj bagri ne verujem.

Inace, imam oko 10ak kolega koji imaju Coronu, samo jedan bio u NP u bolnici, 10ak dana temp, malaksav, izmoren, ostali par dana temp, kucno lecenje svima, preventivno AB, i svi su dobro.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 16 Jul 2020, 07:17

Ne znaju ni oni jer se gomila ljudi vraca na kucno lecenje bez testa, i time se stvori netacan rezultat da je veci % hospitalizovanih i umrlih.

Oni sa laksim simptomima (da ne spominjem asimptomatske) prodju na kucnom lecenju bez testa, takvih je gomila, a medju njima sigurno ima pozitivnih.




Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 16 Jul 2020, 09:40

Ajde ovako: koliko mladih je umrlo, to sigurno znaju!

I od onih koji su hospitalizovani - koliko je mladih i koliko je nladih u poredjenju sa aprilm?
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Corona virus

Post od McGruja » 16 Jul 2020, 09:59

Reci ti, koliko?
Nešto pokusavas da formulišeš kao stav, a ja ne mogu da shvatim koji

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 16 Jul 2020, 10:07

Pa ne zna se koliko, tj nisu dali zvanicnu info
Samo se plasira ta info bez ikakvog obrazlozenja


Zato mene zanima koliko tacno

U aprilu su obolevali ljudi od 50 do 60ak god od onih koje znam, ili za koje sam cuo


Sad u Batajnici ima nekih 10-15 ljudi pozitivnih, imaju 35 do 50 god, nekoliko jaca upala pluca, ostali svi kuci sa sakom antibiotika.

To je svakako mali broj za analizu


Ono sto znam sigurno je da se mnogima daju preventivno AB iako u tom trenutku nema indikacoje, sto ce samo po sebi na duze staze biti lose, pogotovo u Srbiji gde se olako uzimaju

Dakle, meni treba zvanican podatak: koliki je broj i % mladih umrlo i obolelo, oni to imaju, samo ne iznose.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Corona virus

Post od McGruja » 16 Jul 2020, 10:21

Nemaju oni ništa, nemaju ljude koji znaju, nemaju ljude koji hoće, nemaju oni ništa
Pa time, nemamo ni mi ništa

Ali zar ti nije normalno, da period mart april, kad su svi bleja li gajbama, nema žurki, mladi ne izlaze, nema toliko mladih obolelih?
Nakon SNSove pobede nad virusom, i spuštanja svih brana i barijera, logično je da će se i mladi razboljevati

Šta je tu covid19, šta je grip, šta je prehlada, niko ne zna

Ono sto pretpostavljam da znamo, to je da stvari vrlo brzo budu zajebane za bar 5% ljudi

Milion zaraženih, potreba za 50.000 kreveta
Dva miliona zaraženih...

Koliko mi imamo kreveta?
Koliko sestri?
Koliko doktora?

Ne volim stav “ma ovo je ovčje piša od virusa, 1% samo umre”, ili “neću da nosim maske, jer time nemam kiseonik” i ostale nebuloze

A cenim te, i pokušavam da vidim koji stav izlazi od tvoj zapovednickih pitanja “dajte mi odgovor koliko toga i toga, koji je % toga i toga”
To u Srbiji niko ne zna, jer su maloumnici na upravljackim pozicijama, neradnici na radničkim mestima, i ovo malo lekara nam je jedini spas.
Bar nama koji se plašimo da ćemo biti u “1% zajebanih”

Šta ti U stvari hoćeš da poentiraš sve vreme?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 16 Jul 2020, 10:23

Mozda manje panike a vise zdravorazumskog razmisljanja?

Pa Amerika je pokleka zbog slabe organizacije i nepoverenja prema institucijama, sta onda ocekivati od Srbije... Nadjes zaklon i probas da nadjes logiku u svemu tome i sacekas do sledece vece promene situacije. I najvaznije je shvatiti prirodu problema, a u srzi problema je i da se nece desiti cudo i sve proci za jedan dan...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 16 Jul 2020, 10:27

Naši ne daju podatke, ali USA daje:

https://data.cdc.gov/NCHS/Provisional-C ... /9bhg-hcku

Razdvojili su smrti od Covid-19, upale pluća, i gripa. Za grupu 35-44 godina, 10x više je umrlo od Covid-19 nego od gripa, sa godinama raste pa je za 85+ grupu 40x više umrlih nego od gripa. Toliko o tome da je ovo isto kao grip.

Sa druge strane, broj preminulih od upale pluća je manje više isti kao i od Covid-19, i to nevezano za starost. Vidim da imaju posebnu kolonu za one koji su imali i Covid-19 i upalu pluća, pa po tome zaključujem da pod upalom pluća smatraju bakterijske i druge virusne infekcije, a ne ono što se vidi na snimku pluća skoro svakog Covid-19 pozitivnog.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 16 Jul 2020, 10:34

Znaju oni sve, sano nista ne govore.

Sta zelim da poentiram?!

Istinu o:
- broju obolelih i zarazenih
- broju umrlih
- starosti istih u prvom periodu Corone u sad u julu

Ako narod, forumasi, svi mi ne znamo prave brojeve, a oni postoje, a svi se u sustini slazemo da su lazni, sa ili bez BIRNa, kako kao roditelj, gradjanin, poslodavac da donesm odluku?!

E to je moja poenta.


Da li da planiram zaposlenje ili da najavin moguci otkaz ako "bude losije"

Da li da organizujem cuvanje dece ili da idu u vrtic

Da li caleta da saljem u neko selo ili da ostane ovde


E kad budem imao validne i proverene brojeve mogu i neki stav da imam


Ovako je samo sumnja u sve sto rade i kazu, ali pravu istinu ne znamo

I opet dozvoljavamo da nastave kao sto vec rade 4 meseca
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Corona virus

Post od McGruja » 16 Jul 2020, 10:41

Nažalost, tako je

Ono sto možemo, to je da uzmemo nekakve proseke, iz više zemalja koje imaju kakve takve brojeve, pa da ih preneseš na našu situaciju

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 16 Jul 2020, 10:45

To i radim, prateci Evropu samo.

I imam krajnje pozitivan zakljucak: prezivecemo bez vecih medicinskih posledica. Ekonomske posledice sam mislio da ce biti vece ali nece - bili smo i u goroj situaciji, mada ce biti solidno otkaza na jesen-zimu.

Ali opet, ta prosta istina: ne znamo je.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 16 Jul 2020, 10:50

Kad već pričamo o Americi i broju obolelih...tamo se "malo" drugačije gleda na tu temu.

https://www.factcheck.org/2020/04/hospi ... ath-count/

Zaključana tema