Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 08 Jul 2020, 20:20

Kao kad bi nekom sad rekao sta ti znas sta je bilo u drugom svetskom ratu, kolko si tad imao godina, godine nisu dokaz da ces stvari percipirati ispravno. Bio sam dete al imao sam sasvim dovoljno godina kao i ljude oko sebe da vidim sta se desavalo i kakva je bila atmosfera a 5og oktobra sam bio na licu mesta sa 14 godina.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Corona virus

Post od Ikac » 08 Jul 2020, 20:47

Rekao bih da su ovi što lome, razbijaju i tuku sa policijom, isti oni što su onomad palili baklje na krovovima...

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6238
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Corona virus

Post od Heineken » 08 Jul 2020, 20:55

Deo vrv jeste ali imas uvek stoke kojoj je samo cilj da lomi i jos ako moze nesto da ukrade u svom tom haosu idealno.
Koliko ih je samo odavde islo 2008 bas iz tih razloga, pa se sve hvale u drustvu sta su i kako lomili. Drugar jedan je pandura zardinjerom u glavu udario, to mu je zivotni uspeh . Jos uvek je u tom fazonu ne bi me cudilo da je vec tu.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 08 Jul 2020, 21:02

ftj
Pa, nije isto, ne vrdaj ;) Ja sam savremenik tih događaja, ti nisi, pa nije pametno da kontriraš 180 stepeni u ovom slučaju. Pogotovu nije lepo da se postavljaš da si ti kao dete imao bolju percepciju događaja od starijih koji su bili tamo. Koje su šanse da ćeš ti sa 14 godina bolje od politikologa od 30 godina, da percipiraš 5.oktobar, na primer? Mislim teoretska šansa postoji, ali da budemo realni...Ne znaš kako tada tukli, a vidi se iz tvog pisanja da nisi opepeplio ni 10 metara blizu pandura u tim situacijama. Ovako pendrečenje kao juče je bilo u nekim naletima na Brankovom mostu svojevremeno, ili ispred RTS 1990. kada su prebili sve živo, pa i Pekića i Mihiza. To su mi bile prve demonstacije protiv režima. Bilo je strahovito puno suzavca i 9. marta i 5. oktobra, ali tada je bilo mnogo više sveta i sve se dešavalo na mnogo većem prostoru uz mestimične izlive brutalnosti, povrede. Bilo je i vodenih topova i gumenih metaka, ne kažem da nije, ali to je bilo u momentima, nije bilo sve vreme trajanja nekih dmeonstracija Ono juče je bilo jako brutalno i to je bila očigledno komanda da se tako postupa. I uniformisana policija je juče pogubila živce jer su u međuvremenu uvedene neke sofisticiranije metode prema demonstrantima i trebalo bi da budu blaži nego oni iz 90-ih, ali juče nisu bili. Delimično mogu da ih razumem jer ih je bilo u početku malo, ali nisu smeli da tuku kao što su noćas. Sada sam se vratio sa Trga i kad se nosi maska oseća se suzavac od juče kako štipa za oči i nos koliko su ga bacili noćas.
I odakle ti to da su oni od ranije tada imali neki ekstra motiv da više biju nego ovi sada. To su opet neke "legendarne" lokal patriotske beogradske priče..."ratoborni brđani tuku nas fine Beograđani koji nismo za rat"...to uopšte nije tačno. Ako je i bilo ekstra motivacije onaje bila bila više ideološka nego što neko voli da mlati Beograđane. Dolazili jesu sa strane, ali ne iz ratnih područja. I danas dolaze sa strane. Najbliže ratu što su dolazili je poneka formacija sa Kosova, ali retko jer su tada bili potrebniji dole. No, i da uzmemo da su imali ekstra motiv...pa, i ovi sada imaju ekstra motiv, pogotovu ovi u civilu. Ovo što sada rade to što rade mogu sada i nikad više i zato će da grizu da odrađuju "najbolje" što može jer posle ko zna šta će biti s njima. Jebe mi se da li tuče neko iz Surdulice ili sa Dušanovca, rezultat je isti.

edit...odoh nazad...dok sam kuckao ovo, krenula akcija...mislio sam da neće biti ništa, ali su provokatori odradili svoje izgleda.
Poslednja izmena od starac vujadin u 08 Jul 2020, 21:09, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Corona virus

Post od Ikac » 08 Jul 2020, 21:03

Slažem se, to je psihologija rulje i zato je potrebno neko da "povuče", a taj neko su ovi sa krovova i ostali saradnici službe. Pa evo pišu ljudi iz NS na tviteru da bukvalno 10ak ljudi pali i lomi gradsku kući i da policija to namerno pušta. Sve je režirano da bi moglo da se priča tj. spinuje da ovo nisu nikakvi protesti, već da su to huligani koji ruše grad i sl.

Edit Post se odnosi na Heinekenov post...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8362
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 08 Jul 2020, 21:13

Ovaj sad je mnogo veći majstor spina, manipulacije, i "zavadi pa vladaj" taktike nego što je Sloba ikad bio.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Corona virus

Post od Kornjaca Rade » 08 Jul 2020, 21:29

Ne znam kako je bilo devedesetih al ovi sad biju u najgorem huliganskom maniru. Sad kad je bio ovaj stampedo masa ljudi popadalo na tri devojke a govnari sa druge strane guraju, mogle su lagano da se uguse. Ja prisao da izvlacim jednu a zandar mi priso s ledja i pendrekom po ledjima i ruci. Onda pridje neki bizgov huligan i odvuce me od njih. Izvukle su se posle same.

Ogroman broj ljudi oko mene su tako lemali iz cista mira.
Poslednja izmena od Kornjaca Rade u 08 Jul 2020, 21:29, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Corona virus

Post od Pulp Fiction » 08 Jul 2020, 21:31

Pa onako, ali Sloba je imao veće izazove. Ratove, sankcije, međ. odbačenost, velike promene u svetu itd. Ja mislim da je opet vrlo umešno (u tom smislu) i dugo vladao, čak i kad je odlazio pitanje je zaista da li je izgubio te izbore, ako i jeste nebitno, imao je opet veliku podršku.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Woodoo » 08 Jul 2020, 21:43

Pulp Fiction je napisao:
08 Jul 2020, 19:53
http://rs.n1info.com/Vesti/a617802/Grup ... ovica.html

hahaha o jebem ti ljude, udari ga fotograf ladno i pobeže ko sisa..strašno. Al što njega pa je l' on nije opozicija ili su samo opozicija oni bojkotaši?
Inače kod mene po fb likovi koji idu na ovo su uglavnom desni, ''ne damo Kosovo'', ''artemijevci'', ''antikovidaši''...Sad da li je to generalna populacija ne znam? Ali ako su tu Levijatanci što kaze Sergej, onda je sve jasno. Predstava, ali kontrolisana.
Služba, kako dobro radi!
Slika

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Corona virus

Post od Pulp Fiction » 08 Jul 2020, 22:25

E jeste pripadnicima BIA se znaju imena tek tako...

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9719
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Corona virus

Post od Markoni » 08 Jul 2020, 22:26

Pa komsije im znaju verovatno. Od svih njih treba okaciti slike, da znaju ljudi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 08 Jul 2020, 22:32

Pulp Fiction je napisao:E jeste pripadnicima BIA se znaju imena tek tako...
Neko ih uvek zna, jedan prepozna i to je to...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Corona virus

Post od Ikac » 08 Jul 2020, 22:35



:besan:

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8093
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ji 4Tze » 08 Jul 2020, 22:38

ftj je napisao:Kao kad bi nekom sad rekao sta ti znas sta je bilo u drugom svetskom ratu, kolko si tad imao godina, godine nisu dokaz da ces stvari percipirati ispravno. Bio sam dete al imao sam sasvim dovoljno godina kao i ljude oko sebe da vidim sta se desavalo i kakva je bila atmosfera a 5og oktobra sam bio na licu mesta sa 14 godina.
Ma 5. oktobra ovako tukli nisu. Bilo je par talasa suzavca a posle toga se već ušlo u skupštinu.
Tukli su više možda 91. ali to se ne sećam a 96-7 su jurili po ulicama u centru da pohvataju demonstrante, toga se sećam ali tada se bar znalo ko vodi protest a ko bije. U masi jeste bilo pandura s motorolama ali ne ovih u airmaxicama što mlate i privode, bagra.
‘98 je Ivkovićeva ekipa DIF-ovaca je recimo upala na Arhitektnonski i rasterala studente, to mi je, pored vodenih topova i tenkova na ulici 90ih, jedino gore od ovoga - da imaju tako neku grupicu civila rasterivača - ali sad mi se čini da imaju da biraju ko će da im pomogne kad i pošten narod ima sumnji u opoziciju.
Ali nikad nije bilo epidemije respiratornih infekcija da je jedna bolnica tipa Zemunska napunjena za jedan dan a ljudi ipak izađu da se gužvaju po ulici, makar i sa maskama dok ovi mamlazi siluju centar grada sa suzavcem
The use of tear gas or pepper spray will also make people more susceptible to Covid-19, as has been seen with other respiratory infections, including influenza. The chemicals destroy tissue, making them more susceptible to infection. Also, if someone already has an infection, the violent coughing that is caused by these noxious agents will undoubtedly cause them to spew secretions and may well cause super spreading events—where one person infects many more than would usually be seen.

Asked about tear gas, Dr. Sven Eric Jordt, an expert in its effects, told NPR, “Using it in the current situation with COVID-19 around is completely irresponsible,” he adds. “There are sufficient data proving that tear gas can increase the susceptibility to pathogens, to viruses.”

In an open letter this week regarding an appropriate public health response, 1,288 public health professionals, infectious diseases professionals, and community stakeholders, recommended that tear gas, smoke, and other respiratory irritants not be used due to the risk of worsening Covid-19.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5096012/
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Corona virus

Post od Pulp Fiction » 08 Jul 2020, 22:56

Jbt. onaj gore čovek ima sigurno teške povrede, ako pretekne da tuži državu... Mada nije da ima tu leba, mnogo je ovako prošlo pa i gore od 90-ih na ovamo.

Zaključana tema