Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 17 Jul 2020, 09:01

Bax je napisao:Trenutni u Vranju ima puno ljudo koji imaju upale pluca a negativni su, masa mladih ljudi, i moj drugar.

Sta je to?

Kako se oni vode, i novine kazu da 20ak posto hospitalizovanih ima koronu.

Sta ovi drugi imaju, sta se to desava?
Bas sam pisao o tome znam dva drugara koji imaju upale pluca a satro negativni na koronu.
To je ono sto pricam def laziraju brojke i govore ljudima da su negativni nema sta drugo.
Prosto je.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Corona virus

Post od Gaginh0 » 17 Jul 2020, 09:40

Bice lose sve dok se ljudi ne dovedu u red. Takvog smo temperamenta da samo zatvaranje moze da ima efekta. Balkanci iz inata nece nositi maske. Mozda ces morati u Rodi i Idei da nosis masku ali u prodavnici u tvojoj ulici ces se jos izljubiti da prodavcem.
Ovde u najgoroj selendri u najmanjoj dvorišnoj prodavnici moras imati masku i neces biti usluzen, jos ce ti zvati policiju. Pre deset dana udjem u NS u lokalnu prodavnicu (maska mi ostala u autu) i kaze mi zena "molim te sledeci put ponesi masku" i uredno nastavim dalje kupovinu jer i njoj znaci da ja ovde kupim nesto, da zaradi neki dinar.
Toga ovde nema, ono sto kazu na tv to i postuju. Kad je pocelo ovo korona sranje komsije i kolege bezale od mene ko da kugu sirim. Zbog te discipline ovde nije bio uveden ni dan policijskog casa. Dok kod nas jedva cekamo da se ukine da tata ozeni sina ili da mama proslavi punoletstvo cerke. Takav smo narod. Zato imamo na dnevnom nivou isto zarazenih, bar smo u necemu jednaki.

I kolikogod mrzim onog Prvrodjenog smrada i njegove podanike - policijski cas je na zalost jedino sto je mogao da uradi u Srbiji!
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ji 4Tze » 17 Jul 2020, 09:47

A eto ti si otišao i tamo nosiš masku, dakle nije do temperamenta. Nego se ovde vratiš i odma je "zaboraviš" :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Corona virus

Post od Gaginh0 » 17 Jul 2020, 09:56

Prvo nisam znao da treba jer nisam znao koji su tad propisi vazili u Srbiji, a drugo naravno na me boli kita da se vracam u auto po masku jer ce me svakako usluziti. Ovde nebih ni usao u prodavnicu docekali bi me na vratima...

Izvuci poentu iz ova moja dva posta - bice lose sve dok ja mogu na lepe oci da pazarim u prodavnici, a to svi rade.
Poslednja izmena od Gaginh0 u 17 Jul 2020, 09:57, izmenjeno 1 put ukupno.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 17 Jul 2020, 09:56

Nisi u pravu u potpunosti. Ljudi nisu glupi (a posebno ne u Srbiji) i ne disciplinovani, treba im lepo predociti i graditi pravila / atmosferu postepeno. Problem sa iskljucivim pravilima kao i svaki put kada se ista primenju je da su jako efikasna na pocetku i donose jasna poboljsanja brzo, ali da se vrlo cesto zavrse nesrecno, ili sa nekim oziljcima. Kao sto moj drugar cesto kaze na poslovicu, Klin se klinom izbija - da a rupa koja ostane :) I ona da se nista na brzinu ne resava, kao i da panika ne donosi nista kvalitativno. Inace karakteristika ljudi koji su ne sposobni da sredjuju stvari / vode je da pokusaju da sve izguraju na paniku, jel za bilo sta drugo nisu sposobni jel to zahteva veliki trud...

PS: A sto se tice zaboravljanja nosenja maski, ja juce bio u spupermarketu 1km udaljenog od mog - ista firma Maxi (Amsterdamski :) AH) i na kasi me zamolila prodavacica da sledeci put uzmem korpu ili kolica (naravno niko maske ne nosi inace), a ja ono molim? Tu imaju regulativu da tako ogranicavaju broj ljudi u prodavnici a kod mene u kraju nista nikada, samo za vreme aprila i najjaceg udara...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Corona virus

Post od Gaginh0 » 17 Jul 2020, 10:03

Pa ja sam se bezbroj puta vratio u auto/kamion po masku, zato sto znas da moras. To je red koji nikad nece biti uveden u Srbiji, i prvi ja ne postujem jer znam da "ne moram".
I kad ljudi u Srbiji kazu da zele Nemacki red i disciplinu nisu svesni sta zele i koje je to silovanje mozga, izbio bi rat za mesec dana zbog naseg mentaliteta.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ji 4Tze » 17 Jul 2020, 10:12

Pa eto, to je tvoj mentalitet onda takav da zahteva stroge i primenjive mere (policijski čas i sl) a ne generalno da važi za ceo narod.

Pre 10ak dana sam svratio do Užica u prolazu, pored pijace, svi su nosili maske. U sred Srbije, bez ikakve kontrole, pretnje ili policijskog časa.
Znači nije do reda koji treba da se uvede ili tako nešto, nema tu pravila.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1960
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Corona virus

Post od 123456 » 17 Jul 2020, 10:40

Gaginh0 je napisao:
17 Jul 2020, 09:56
naravno na me boli kita da se vracam u auto po masku jer ce me svakako usluziti.
A gde je tu odgovornost prema drugima ako ne prema sebi? :kuku:

Jel jasno sada zasto samo katanac pomaze :nemampojma:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Xepoj87 » 17 Jul 2020, 10:48

Pa samo je realan.

A vi idite i promenite svest i mentalitet 5 od 6 miliona ljudi.
90% ljudi nosi jednu masku danima i to samo zato sto moraju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Corona virus

Post od McGruja » 17 Jul 2020, 10:51

Ne slažem se da katanac rešava bilo šta
Katanac je samo pokazatelj nesposobnosti vlasti da sklepa pravila koja su normalna, i nesposobnost da ih sprovede

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 17 Jul 2020, 10:52

Kako će ta svest da se promeni, odjednom svi skupa ili jedan po jedan? Ako je jedan po jedan, zašto biti na kraju te kolone?

Ja sam čim je počela frka, i pre nego su ih proglasili obaveznim, na svim radnjama stavio natpis da je maska obavezna i ko je nema neće biti uslužen. Neki su se bunili, neko pretio prijavom jer to eto nije ustavno, ali na kraju su se navikli i problema više nema. Apsolutno je besmisleno kritikovati stanje u zemlji i svest jednog dela populacije, a onda raditi isto što i oni koje kritikuješ.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12312
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od shandu90 » 17 Jul 2020, 10:54

Stvar je u tome da se ne postuju mere, a ako se posle razboli onda su svi ostali krivi. Jer ljudima sa 30 i vise godina treba da se crtaju neke stvari, da ne kazem osnovne. Niko ne trazi da se kupuju maske u enormnim kolicinama, moze se uzeti par pamucnih koje cak mogu i da se operu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1960
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Corona virus

Post od 123456 » 17 Jul 2020, 11:00

Vladapetr je napisao:
17 Jul 2020, 10:52
Apsolutno je besmisleno kritikovati stanje u zemlji i svest jednog dela populacije, a onda raditi isto što i oni koje kritikuješ.
Upravo tako.

Jeste li vi svesni koliko treba vremena za promenu mentaliteta i koliko mi sada imamo vremena? Preko potrebno je odmah obuzdati dalje sirenje virusa jer i tako ce svi biti kuci uskoro ako se ovo ne zaustavi, samo ce tada biti bolesni i sami sebe lečiti. Bolje je sto pre, pa barem biti zdrav kuci nego biti kuci jer ne mozes da dobijes bolničko lečenje.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Corona virus

Post od Pulp Fiction » 17 Jul 2020, 11:23

Ne znam gde viđate baš tu disciplinu, možda stariji ljudi, ali ovi u 20 i 30-im gotovo nikad nemaju maske. U stvari do ove nedelje smo svako veče išli u kafić i blejali i nikakvog ograničenja nije bilo, puni kafići i svirke bile. Evo sad (prekjuče) je kod nas opštinski krizni štab doneo odluku da se maks 10 ljudi može okupiti... Po ulicama i dalje se šeta bez maski, što je valjda i normalno, na otvorenom nisu obavezne..

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Corona virus

Post od schonenk » 17 Jul 2020, 11:26

Ja znam gomilu ljudi koji su strogo vodili racuna, dok im nije receno da smo pobedili. Tesko steceno (krizni stab), pa izgubljeno poverenje se tesko vraca.

Sad je kasno za sve, gasimo buktinju sa prskalicom.

Kum, koji zivi u Becu, kaze da tamo maltene niko ne nosi masku. Oni su popustili mere pre nas. Isto i u Nemackoj.

Meni se cini da je pobeda proglasena bez osnova. Maska se prvenstveno nosi zbog drugih, tako da ako je neko nosi 100x to je pogubno za njega, ali za transmisiju je isto kao i da je cista.

Zaključana tema