Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od half man » 09 Nov 2020, 14:33

Bukvalno ,obesili bi nekoga ko ne razmislja isto kao oni .

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 09 Nov 2020, 14:35

Bax je napisao:
09 Nov 2020, 13:31
Drastičan skok u BiH: Preminule 73 osobe
-------

Ovo su vec katastrofalne cifre, jadni ljudi.
Kao reper, prosečan dnevni mortalitet u BiH je oko 90 osoba. Stigli su skoro do toga da od kovida umre kao od svih ostalih bolesti zajedno.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od half man » 09 Nov 2020, 14:37

Zasto su zabranjene obdukcije ljudi koji su navodno umrli od covida ?

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 09 Nov 2020, 14:40

A da ja tebe pitam pošto me baš zanima kako čovek dođe dotle. Kad si prestao da veruješ u vakcine? Ne verujem da si izašao iz osnovne škole sa sumnjom u vakcine, mora da se desilo kasnije. Šta te je preobratilo?

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od half man » 09 Nov 2020, 14:46

Kad sam poslusao svedocenja i iskustva puno roditelja kojima su deca stradala od vakcina ,kad sam pogledao odredjene dokumentarce i izjave ljudi iz oblasti medicine,kad sam upoznao coveka kome je dete obolelo od autizma neposredno posle mmr ,kad sam upoznao majku deteta koja je dokazala da je njeno dete osteceno vakcinom tako sto je radila analize u Danskoj.
Uostalom i sami proizvodjaci to priznaju,dokaz za to su isplacene milijarde na ime odstete za posledice od vakcine .

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 09 Nov 2020, 14:47

half man je napisao:
09 Nov 2020, 14:37
Zasto su zabranjene obdukcije ljudi koji su navodno umrli od covida ?
A kako oni mogu da zabrane bilo sta u recimo Rusiji, ili USA, ili bilo kojoj ozbiljnoj zemlji?
Sta ce WHO da ubije doktora u USA koji radi obdukciju?


Dokument od WHO:

https://www.istinomer.rs/izjava/szo-ne- ... od-korone/
Poslednja izmena od Bax u 09 Nov 2020, 14:51, izmenjeno 3 puta ukupno.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 09 Nov 2020, 14:48

half man je napisao:
09 Nov 2020, 14:26
Cekaj polako ,jesmo ja ili ti ili bilo ko drugi kriv sto se neko razboleo ? Uzrok neke bolesti je drugi covek,a ne ponasanje coveka koji se razboleo?
Mogućnost da niko nije kriv, nego je neko naprosto rođen sa lošijim imunitetom ili mu je tokom godina oslabio, ne postoji u tvom teokratskom svetu?
Ne postoji veza između opšteg zdravstvenog stanja i reakcije na koronu, niko nije uspeo da je nađe. Dešava se da neko inače sipljiv prođe bez ikakvih simptoma, a onaj ko po svim parametrima puca od zdravlja - teško oboli ili čak umre. To ti još niko od tih stručnjaka nije rekao?

half man je napisao:
09 Nov 2020, 14:26
Obrazovanja klasicnog na temu medicine nemam,ali se informisem na tu temu od ljudi koji jesu,zato sam i rekao da sve ovo nisu moje reci i moj zakljucak ,nego zakljucak obrazovanih ljudi.
Baš zato što nemaš obrazovanja ni iskustva na tu temu, nemaš sposobnost da u moru suprotstavljenih stavova proceniš koji su ispravni. A još manje imaš pravo da ih tako ostrašćeno braniš.
U situaciji kao što je ova, kad ne znaš (a pogotovo sada kada niko na svetu ne zna sa sigurnošću) jedini ispravan put je da svojim delovanjem ne ugrožavaš druge. Eto, toliko je prosto.

half man je napisao:
09 Nov 2020, 14:26
Hirurzi nisu ceo dan svaki dan pod maskama,kao neki ljudi (konobari ili slicno) sad . Jel tako ? Isti taj hirurg nosi masku da ne bi bakterijom inficirao pacijenta na stolu,tj otvorenu ranu,a ne da bi se zaustavilo prenosenje virusa.
Hirurg je pod maskom par sati (koliko traje operacija), med. sestre su pod maskom sat ili dva duže. Baš koliko i taj konobar.
Znaš da se maska nosi da se ne prenose bakterije, a ne virusi? U kojem to priručniku piše?

half man je napisao:
09 Nov 2020, 14:26
I glavno pitanje ,ako maska stiti od virusa,zasto ih lekari koji rade u domovima zdravlja ili bolnicama ne nose cele godine ? Ja se ne secam da kad sam pre ovoga isao u bolnicu ili ambulantu da lekari konstantno nose maske .
Ne nose zbog komfora, to je barem jasno. Naravno da nije prijatno nositi masku, ni ja je ne bih nosio ako bi sada jedina opasnost bila da dobijem temperaturu na 2 dana ili tog dana kada se zarazim prenesem virus prvome koji je pored mene. Ali, kada postoji opasnost da završim na respiratoru ili pod zemljom, ili isto tako obogaljim nekoga u nekoliko dana koliko mogu biti zarazan pre prvih simptoma, onda ću da je tako "sumanuto" nosim.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Corona virus

Post od tlazar » 09 Nov 2020, 14:48

Zato sto nije samo njegova stvar, vec ugrozava i druge svojim ponasanjem. Pricamo o zaraznoj bolesti protiv koje celo drustvo mora da se bori. Sa druge strane da je drustvo ulozilo 100deo sredstava koji se ulazu u borbu protiv korone u edukaciju ovakvih, sad bi mnogo lakse bilo.
Zar nije malo licemerno da ne nosis masku koju ti savetuje lekar da nosis, a da onda odes kod njega da te leci. Isto kao i vakcina, necu da je primim, verujem ovom lekaru sa neta, a kada se razbolim onda ce moj lekar da me leci.
Zato sam ja pomenuo sumu, jer deluje kao prirodno staniste za antivaksere kad bi doslo do nekog utopijskog razdvajanja od nas ostalih. Znaci ako neces masku, neces vakcinu ... to automatski znaci da neces ni negu savremene medicine. Pa kad ti nesto zafali izvoli lepo kod tog nekog "lekara" kome verujes pa neka te on leci.

Uopste mi nije jasno zasto bih ja placao skuplje zdravstveno osiguranje da bi se lecio neko ko odbija da veruje lekarima dok je zdrav. Ja razumem pojam socijalne jednakosti i da mi kao drustvo svi treba da pomognemo jedni drugima, ali mislim da smo dosli do tacke gde neka granica mora da se napravi.

Korisnikov avatar
Jumbo
Postovi: 647
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:34
Garaža: Kia ceed 1,4; Renault Clio 1,2 TCe; Dacia Logan 1,4
Lokacija: Novi Beograd

Re: Corona virus

Post od Jumbo » 09 Nov 2020, 14:50

Dve stvari koje su spasile najviše ljudskih života su vakcine i antibiotici. Može da priča ko šta hoće ali to je tako. Uzmite samo za primer vakcinu protiv tetanusa i koliko je ona spasila života.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 09 Nov 2020, 14:53

half man je napisao:
09 Nov 2020, 14:46
Kad sam poslusao svedocenja i iskustva puno roditelja kojima su deca stradala od vakcina ,kad sam pogledao odredjene dokumentarce i izjave ljudi iz oblasti medicine,kad sam upoznao coveka kome je dete obolelo od autizma neposredno posle mmr ,kad sam upoznao majku deteta koja je dokazala da je njeno dete osteceno vakcinom tako sto je radila analize u Danskoj.
Uostalom i sami proizvodjaci to priznaju,dokaz za to su isplacene milijarde na ime odstete za posledice od vakcine .
Za početak, pročitaj kako je nastao anti-vakcinaški lobi u vezi te mmr vakcine. Upravo je novac i farmako lobi pokrenuo kampanju, tako da sad propovedaš upravo ono čega si se u 2 posta ranije gadio.

Osnovna i najčešća greška u logičkom rasuđivanju je nepoštovanje pravila "korelacija ne znači kauzalnost". Iliti, to što se nešto desi jedno za drugim ne mora da znači da su povezani ili da prvo uzrokuje drugo.
Autizam se dijagnostikuje kada dete ima 1+ godina, teško da može ranije (osim kod baš teških slučajeva). A mmr primi kada ima godinu dana, i onda se nakon dijagnoze autizma nađe neko da zaključi to je zbog mmr vakcine.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od half man » 09 Nov 2020, 15:04

Bax je napisao:
09 Nov 2020, 14:47
half man je napisao:
09 Nov 2020, 14:37
Zasto su zabranjene obdukcije ljudi koji su navodno umrli od covida ?
A kako oni mogu da zabrane bilo sta u recimo Rusiji, ili USA, ili bilo kojoj ozbiljnoj zemlji?
Sta ce WHO da ubije doktora u USA koji radi obdukciju?


Dokument od WHO:

https://www.istinomer.rs/izjava/szo-ne- ... od-korone/
Covece oni svi rade za who,moraju da slede njihova naredjenja ,ne sme niko da se pravi pametan ... Sto nije izasla ruska medicina i rekla ,e mi hocemo da radimo obdukcije i radimo ih ?
Vladapetr je napisao:
09 Nov 2020, 14:48
half man je napisao:
09 Nov 2020, 14:26
Cekaj polako ,jesmo ja ili ti ili bilo ko drugi kriv sto se neko razboleo ? Uzrok neke bolesti je drugi covek,a ne ponasanje coveka koji se razboleo?
[/mention]Mogućnost da niko nije kriv, nego je neko naprosto rođen sa lošijim imunitetom ili mu je tokom godina oslabio, ne postoji u tvom teokratskom svetu?
Ne postoji veza između opšteg zdravstvenog stanja i reakcije na koronu, niko nije uspeo da je nađe. Dešava se da neko inače sipljiv prođe bez ikakvih simptoma, a onaj ko po svim parametrima puca od zdravlja - teško oboli ili čak umre. To ti još niko od tih stručnjaka nije rekao?
@Sve sto ti mozes da uradis da doprineses tu je da promovises zdrav nacin zivota i jacanje imuniteta,nikakve maske tu ne pomazu. @
half man je napisao:
09 Nov 2020, 14:26
Obrazovanja klasicnog na temu medicine nemam,ali se informisem na tu temu od ljudi koji jesu,zato sam i rekao da sve ovo nisu moje reci i moj zakljucak ,nego zakljucak obrazovanih ljudi.
Baš zato što nemaš obrazovanja ni iskustva na tu temu, nemaš sposobnost da u moru suprotstavljenih stavova proceniš koji su ispravni. A još manje imaš pravo da ih tako ostrašćeno braniš.
U situaciji kao što je ova, kad ne znaš (a pogotovo sada kada niko na svetu ne zna sa sigurnošću) jedini ispravan put je da svojim delovanjem ne ugrožavaš druge. Eto, toliko je prosto.
@Maske ne pomazu,a koliko vidim to je najefektinije delovanje po vama .@
half man je napisao:
09 Nov 2020, 14:26
Hirurzi nisu ceo dan svaki dan pod maskama,kao neki ljudi (konobari ili slicno) sad . Jel tako ? Isti taj hirurg nosi masku da ne bi bakterijom inficirao pacijenta na stolu,tj otvorenu ranu,a ne da bi se zaustavilo prenosenje virusa.
Hirurg je pod maskom par sati (koliko traje operacija), med. sestre su pod maskom sat ili dva duže. Baš koliko i taj konobar.
Znaš da se maska nosi da se ne prenose bakterije, a ne virusi? U kojem to priručniku piše?
@To pise na kutiji od maske,to i proizvodjac maski ne krije .@

half man je napisao:
09 Nov 2020, 14:26
I glavno pitanje ,ako maska stiti od virusa,zasto ih lekari koji rade u domovima zdravlja ili bolnicama ne nose cele godine ? Ja se ne secam da kad sam pre ovoga isao u bolnicu ili ambulantu da lekari konstantno nose maske .
Ne nose zbog komfora, to je barem jasno. Naravno da nije prijatno nositi masku, ni ja je ne bih nosio ako bi sada jedina opasnost bila da dobijem temperaturu na 2 dana ili tog dana kada se zarazim prenesem virus prvome koji je pored mene. Ali, kada postoji opasnost da završim na respiratoru ili pod zemljom, ili isto tako obogaljim nekoga u nekoliko dana koliko mogu biti zarazan pre prvih simptoma, onda ću da je tako "sumanuto" nosim.
Ti nosi i miran si ,samo nemoj nametati drugima da je nose .

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od half man » 09 Nov 2020, 15:07

Zasto nijedan doktor nece da potpise odgovornost za bilo koju vakcinu ?
Zasto na kutiji za maske ne pise da stiti od virusa ?

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 09 Nov 2020, 15:12

Znas li uopste kako funkcionise maska?
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od trojanac » 09 Nov 2020, 15:13

Stvari nisu jednostavne. da jesu ne bi bilo ni potrebe za mnoga pitanja.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 09 Nov 2020, 15:18

half man je napisao:Zasto nijedan doktor nece da potpise odgovornost za bilo koju vakcinu ?
Zasto na kutiji za maske ne pise da stiti od virusa ?
Hajdemo opet: korelacija ne znači kauzalnost.
Za koji lek će ti bilo koji doktor nešto potpisati?
Zašto u kolima kod pojasa ne piše da štiti od povreda? Piše li to možda kod airbagova? A štite li, ili je to možda propaganda auto mafije?

Jbt, kao Jovanu Stojković da čitam...

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Zaključana tema