Zamena ležajeva na veš mašini

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od nikaragva » 16 Mar 2012, 22:08

Uaaaa!

:D

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od trojanac » 16 Mar 2012, 22:18

Idi bre Bax, pola foruma se okupilo da pomogne, a ti tako. Sad za kaznu, kad kome crkne mašina, da zovete Baxa, da je rastavi i sastavi. :kezo:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od nuk » 16 Mar 2012, 22:25

A moze i samnom, da nosi alat, dok ne nauci :D

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od dragvorl » 16 Mar 2012, 22:25

nikaragva je napisao:Uaaaa!

:D
:plusone: :nonono:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od Bax » 16 Mar 2012, 22:29

Nemam cekic od 300 grama, salim se...
Rado bi ja to budzio, ali sasvim dobro znam da je rutina nezamenjiva stvar u nekim poslovima....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od methane.master » 16 Mar 2012, 22:52

trojanac je napisao:Idi bre Bax, pola foruma se okupilo da pomogne, a ti tako. Sad za kaznu, kad kome crkne mašina, da zovete Baxa, da je rastavi i sastavi. :kezo:
E da se javio pre par meseci dao bi mu jednu da vežba. :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od Puzo81 » 12 Maj 2012, 15:03

Puzo81 je napisao:U julu prosle god uzeh neku BEKO 800rpm,nova,garancija 5god.

Nemam pojma kako se pali i ostalo, o tome vodi racuna lepsa polovina al primetih u decembru nesnosnu buku kad roka centrifuga.Na prethodnoj Obodin il tako nesto se isto desilo,kupi nove amortizere zamenio i sve bilo ok.Da ne bih cackao ovu Beko jer cim vide da si odsrafio bilo sta ponistavaju garanciju,pozovem korisnicki servis i oni za par dana posalju majstora.Podmazivao amortizere ,dotezao bla bla bla al buka vrum vrum vrum se nije smanjila.

Opet prijavih buku posle 15ak dana i dodje on ,zameni amortizere,dotezao bubanj,njakao bocne federe,odvijao ona dva kamena s bubnja i pita jel sad manje!!?Da ne poverujete kad se upali centrifuga buka je bila jaca jedno 30% :think: .Sta god da je uradio izgleda da je dokrajcio :glavomuzid: .Kazem vidis i sam i sta cemo dalje...Rece da je mora odneti u radionicu na 7-10dana da je ispitaju :think: !Ako mi donesete neku zamensku rekoh moze u suprotnom nema sanse (mada koliko znam imaju pravoda je zadrze i do 45dana u servisu pa ako ne otklone kvar dobijam novu,u prevodu trt milojka)!Nisu je odneli i osta tako,lupa li lupa.

Posle par dana dosao je sa nekim "viseg china" i ovaj cim je cuo kako radi rece da je otisao bubanj ,da ce poruciti novi i zameniti ga na licu mesta da je ne bi nosili u servis a ja ostao bez masine tih par dana:o .Videcemo sta ce biti....


10x je bolje radila stara Obod a ni sestra se nije usrecila sa novom Gorenje made in Valjevo


Golgota se nastavlja....


Stavili su nov bubanj sa onom gumom napred,nove amortizere i masina opet lupa kad je na centrifugi.Dosli su zajedno majstor i taj kao glavni Bekoa za NS i posle slusanja rada jedno pola H kaze tip ovo je normalno za ovaj tip masine!!!!!!!!!!!!! Napravio zapisnik,konstataciju uneo i na dnu uneh primedbu da se ne slazem sa navedenim.Kaze da on vise nema nista vise sa ovim slucajem i da se zalim kod Beko uvoznika u BG.Devojka zvala Beko BG,objasnila situaciju i taj kao glavni rekao da ce doci.Proslo mesec dana i naravno nije dosao.
Pored sestrine i svastikine masine (koje su isti model i marka kao moja) i dvojica drugara su kupili iste i kod njih samo zuji lepo kao sto sto je bilo kod nas mesec dana posle kupovine,ni L od lupanja!

Ocev drugar kaze da postojece lupanje potice 99% od krive osovine bubnja ili tako nesto ne razumem se.

Dajte mi savet sta da radim jer da odem u BG i bijem tog majmuna ne ide,zaginuo bih odmah u zatvor!


Pozvati inspekciju,poslati mail centrali u Turskoj.......molim navedite nesto konkretno?


Hvala

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od Zveroljub » 12 Maj 2012, 15:33

Obrati se Centru za zastitu potrosaca i inspekciji

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od kvcali » 12 Maj 2012, 17:18

Ne vredi ti nista, u takvoj zemlji zivimo da nemas pravo zalbe, ja imam i izvrsnu i pravosnaznu presudu suda po nekom drugom pitanju i nista ne moze, propala zemlja
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od Paja » 12 Maj 2012, 21:40

Presuda koju ne možeš da izvšišnema nikakve veze sa ovim.
Pošalji lepo mail uvozniku, napiši šta je sve rađeno, ko od tvojih prijatelja ima isti model mašine a da su ispravne i dalje, podseti ih da ste zvali telefonom i da iako su obećali nisu reagovali i objasni im da ćeš izaći u medije, postaviti paralelan snimak ispravne i tvoje na YT i da ćeš se obratiti inspekciji ako u najkraćem roku ne budu reagovali.

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od kvcali » 13 Maj 2012, 12:22

Tacno je da nema veze, ali ako se sudske preude ne postuju, bas njih zabole za neke asocijacije potrosaca koje nemaju nikakva ovlascenja nizasta, inspekcije vise nisu nadlezne nego te asocijacije potrosaca koje nemaju nikakvo prinudno ili bilo kakvo ovlascenje, nazalost nema pravne drzave to je poenta
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od Paja » 13 Maj 2012, 21:16

Razlozi neizvršenja presude mogu biti brojni i nemaju veze s ovim i o tome možemo diskutovati ako napišeš više pojedinosti.
Svi uvoznici i prodavci se najviše plaše medija. To je činjenica i time ih treba plašiti. Ostalo navedeno je tu tek reda radi. Obavezno im se treba obraćati pisanim putem, mailom najbolje.

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od Zveroljub » 14 Maj 2012, 19:36

Ako mi posaljes malo vise podataka, mozda moze nesto da se uradi preko Kurira.
Znam jednu novinarku, vec smo saradjivali.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od Puzo81 » 06 Dec 2012, 14:45

Lupanje masine malo utihnulo proslih meseci al sad se opet vratilo :glavomuzid: .

Znaci u garanciji promenjeni kazan/bubanj sa gumom,oba amortizera i najnovije pre 2 meseca onaj programator jer su crkla 2-3 programa.

Sestrina i svastikina masina iste markee i modela kao moja tj Beko WKL 60811em i dalje rade kao sat dok ova i dalje lupa.

Jesam li ja lud ili je ovo normalno :think: .Po meni nije jer sam cuo jos te dve identicne i one samo zuje pri svakom rezimu rada,da li na pola ovih obrtaja da li na full centrifug(z)i(valjda se tako kaze,nisam upucen u vec masine).

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... djSRcS4jmQ

http://www.youtube.com/watch?v=2NmnvxEX ... e=youtu.be

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od ljubitelj » 06 Dec 2012, 21:03

Ja bih na tvom mestu otvorio masinu tj skinuo gornji i zadnji poklopac (sta vec moze da se skine) i rukom vrteo bubanj uz slusanje gde zapinje.
Zvuk je uvek posledica nekog trenja.

Takodje pogledao bih lampom detaljno u potrazi za tragovima na mestu udaranja pokretnih delova.

Mozda se i otkacio, odsrafio motor ili remenica ili sta vec ima i dodiruje zadnji poklopac kada radi centrifuga jer je tada njihanje kazana intezivno.

Ja sam uzeo Haier, ranije obicnu elektronsku pre jedno 4-5 godina i radi bez greske, i pre 2 godine isto Haier sa LCD i susenjem (kombinovanu) koja isto radi bez greske.

Moje misljenje je da su azijski proizvodjaci bele tehnike superiorni u odnosu na evropske u tom rangu econo cena a da tek Miele, Bosch/ Siemens visokih cena imaju zaista i kvalitet konstrukcije a i izrade.

Imam utisak da evropljani ne umeju da naprave nesto da valja a da nije dosta skuplje od proseka.
Veliki svetski proizvodjaci poput Haier, Midea, LG, Samsung, Panasonic mislim da imaju daleko vise sposobnosti i resursa da naprave kako treba ves masinu u odnosu na male evropske firme.

Odgovori