Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7278
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dag81 » 03 Maj 2024, 08:17

Sve se slazem. Oni su reklamirali kvalitet, cena je svakako prenaduvana,ali sam ocekivao da cu dobiti ono sto zelim. Za mnoge stvari u zivotu mi nije problem da platim iznad cene ako sam zadovoljan i tad mi nije zao novca.


Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14245
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad

Post od pedja » 03 Maj 2024, 08:26

Kažem ja, ta stakla su odlična stvar, ali za uzimanje para. Od kada ih ne koristim, jedina razlika je što sam ih promenio ukupno 0, uz utrošak vremena i novca od 0 minuta/dinara. Staklo ekrana mi je i dalje čitavo i neogrebano.

Ako mu je suđeno da pukne, neće tu pomoći zaštita, bar ne velika većina istih. Zaštitno staklo displeja,
ili "ekran" će pući od jakog udarca/potresa telefona, čak i ukoliko udarac nije bio u samo staklo, od udarca oštrih predmeta (sličnog udarca) direkt u staklo. Tu ne pomažu folije i zaštitna stakla, barem ne u značajnijoj meri.

Ono što sigurno puca, pri većini udaraca, upravo su ta dodatna zaštitna stakla, a mi se tripujemo da nam je tako spašen ekran: "Uf, dobro je, bitno je da nije ekran, kupiću novi zaštitu". Ne bi ekranu bilo ništa, a jedini benefit ima proizvodnja/prodaja tih zaje*ancija.

Testirao na sopstvenom telefonu, nema greške. Kolega ima isti, pukao mu ekran prilikom naizgled bezazlenog udarca, a imao je i dodatnu zaštitu.

Folija i nekako, zbog sitnih ogrebotina, ali dodatna stakla ne. Kako napisah, folija mi ide na živce, kada se jednom načne, pa ni nju više nemam.

Doduše, nijedan telefon nikada nisam prodao kasnije, pa ne brinem o "mint-avosti" istog, kako zbog sebe, tako ni zbog drugih, ali je realno i dalje u odličnom stanju.


Edit:
Čini mi se da dobra maska/obloga telefona više znači telefonu, tj ekranu, za amortizaciju udaraca i padova
TapaT



Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3404
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Novi Sad

Post od kragujevac » 03 Maj 2024, 09:15

Ja poručujem folije/stakla na Aliexpressu pa ih nameštam sam. Cene na AE su smejurija, a nameštanje folije nije nikakav rocket science da bih im ostavljao u prodavnicama 10-15 evra za jednu.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3275
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od srdjanyo » 03 Maj 2024, 09:25

Složićete se da folije, stakla i ostale "zaštite" imaju isključivo placebo efekat.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Kabal
Postovi: 2898
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Kabal » 03 Maj 2024, 09:31

Nikad nisam stavio foliju/staklo na ekran , a osnovno je da je telefon sam u dzepu, bez kljuceva i novcica. Ako se i izgrebe, neka se izgrebe ali cuvam stvari generalno, nisam imao neke problematike sa ekranima i grebanjem/pucanjem

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4204
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od carov2 » 03 Maj 2024, 09:47

Kao za dosta stvari u životu, zaštita za ekran ne treba, ali da je isto sa zaštitom i bez, NE, NIJE isto.

Više puta sam ovde pisao, samo staklo, a ako je zakrivljen ekran, Whitestone Dome recimo koji se stavlja uz pomoć UV lepka i tu su sve prednosti stakla.

Folija je u ovom slučaju inferiorna po skoro svim pitanjima, ne bih nikome preporučio, čak preporučujem da se odmah skine fabrička, brat je hteo da menja Samsung S22 zbog lošeg ekrana, a samo je trebao da skine fabričku foliju.
Sva se jadna iskrzala i izgledala užas.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45998
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Novi Sad

Post od Geza » 03 Maj 2024, 09:52

srdjanyo je napisao:
03 Maj 2024, 09:25
Složićete se da folije, stakla i ostale "zaštite" imaju isključivo placebo efekat.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
Nećemo. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13125
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Saša » 03 Maj 2024, 10:02

Zaštitno staklo je jako dobra stvar. Nedavno sam recimo ispustio nešto što je palo pravo na telefon koji je bio na stolu i zaštitno staklo se rasprslo. Da ga nisam imao stradao bi 100% ekran.

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 782
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad

Post od AleksandarAca » 03 Maj 2024, 10:05

carov2 je napisao:Kao za dosta stvari u životu, zaštita za ekran ne treba, ali da je isto sa zaštitom i bez, NE, NIJE isto.

Više puta sam ovde pisao, samo staklo, a ako je zakrivljen ekran, Whitestone Dome recimo koji se stavlja uz pomoć UV lepka i tu su sve prednosti stakla.

Folija je u ovom slučaju inferiorna po skoro svim pitanjima, ne bih nikome preporučio, čak preporučujem da se odmah skine fabrička, brat je hteo da menja Samsung S22 zbog lošeg ekrana, a samo je trebao da skine fabričku foliju.
Sva se jadna iskrzala i izgledala užas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Whitestone Dome je No1, cudio sam se ko daje vise od 50EUR za staklo, dok ga sam nisam kupio. Mada moja gospodja je uspela lepo da ga izrezbari :)

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3275
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od srdjanyo » 03 Maj 2024, 10:53

Saša je napisao:Zaštitno staklo je jako dobra stvar. Nedavno sam recimo ispustio nešto što je palo pravo na telefon koji je bio na stolu i zaštitno staklo se rasprslo. Da ga nisam imao stradao bi 100% ekran.
Naravno da je dobra stvar i ja ga koristim. E, sad da li je placebo ili bi zaista koristilo, to je pitanje. Samo, čuo sam da se sirovine za izradu stakala za Apple uređaje dobijaju derivacijom nafte.



Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2345
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Skipper » 03 Maj 2024, 11:06

Meni je ovo sada treći telefon (a drugi sa zakrivljenim ekranom) koji koristim bez ikakvih maski i zaštitnih stakala (ima samo fabričku foliju na ekranu). Telefone ne prodajem dalje a maska skroz upropasti izgled telefona.

Sent from my motorola edge 30 ultra using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13125
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 03 Maj 2024, 11:14

Ekran sa zakrivljenim ivicama je glupost veka. Lepo izgleda ali sam često uključivao nešto po ekranu zbog njega (na S9 Plus). A toliko je osetljivo da i najmanji pad maltene momentalno dovodi do rasprsnuća ekrana. Što se mene tiče - nikad više ne bih uzeo takav telefon. Kao da su ga izmislili da bi ti što pre pukao ekran i zatim morao da zameniš telefon. A da zameniš ekran - bubreg da prodaš. Na iole starijem telefonu totalno neisplativo. Što se mene tiče - nikad više.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10429
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od sebekkg » 03 Maj 2024, 11:21

Zaštita od pada u slučaju zakrivljenog ekrana je jedino dobra futrola. Imao sam rhinoshield i pada je i s9 plus i s10 plus x puta nikad ništa im nije bilo. Jeste ružniji telefon tako ali jbg ko da se cima sa zamenama ekrana i ostajanjem bez telefona.

Sent from my SM-S928B using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21121
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nidza » 03 Maj 2024, 11:28

Pao mi ko zna koliko puta 12X. Neuporedivo je udobnije u ruci kad je ekran zaobljenn, ali taj rizik postoji. Imala je i supruga par telefona zaobljenih, ja samo ovaj, a lomili smo ekrane samo na ravnim.

Tako da, nema pravila. Fabricka futrola pretiče ekran dovoljno da nema dodira sa patosom ako je ravan, ako je neko kamenje, e to već ne valja za bilo koji telefon ako padne na ekran.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13125
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 03 Maj 2024, 11:32

@sebekkg

U tome i jeste stvar, čemu takav ekran ako ćeš ga strpati u futrolu? A bez nje samo možeš da odbrojavaš dane do rasprsnuća. Besmislica totalna.

@nidza

Meni je iPhone 13 bez futrole jednom pao u kamenjar na obali tokom pecanja (onaj veoma krupni kamen kojim se nasipa obala) i ekran je ostao čitav, odnosno telefon je prošao samo sa malom ogrebotinicom na metalnom okviru. Da je imao zakrivljeni ekran - ne bih morao ni da se saginjem po njega... :D

Odgovori