Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 06 Jun 2017, 14:40

Pazi, da svi pisemo samo licne utiske, forum bi imao mozda ukupno 20k postova, a pricali bi o ukupno 20 razlicitih automobila.
Kako svi ovde znaju da je Carrera bolji vozacki auto od M4? Jel neko od nas vozio oba, a slazemo se u tom zakljucku?
Ja nisam, verujem internetu.
E sada, slazem se da ima dosta gluposti na netu, ali se takodje moze izvuci neki generalni utisak.
Opet ste se uhvatili jedne stavke pored svih onih koje sam naveo kao razloge zasto je s7e bolji.


Ja opet kazem, sednemo na pivo, pustimo 4k snimanje ili igru i vidimo koji se koliko greje, cak cu ja doneti ono malo lasersko govance za merenje temperature.

Nikola, nista od toga nece preterano zagrevati telefon.

Sama cinjenica da on nikada nije osetio da mu je telefon vreo, govori u korist tome.
Dakle, ne samo Huawei, nego svaki telefon mora da postane malo neprijatan za koriscenje pri teskom koriscenju, ne moze drugacije da se ohladi, imaju pasivno hladjenje, direktno je povezano na masku telefona.

https://youtu.be/zntUt6cCcow?t=7m23s
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 06 Jun 2017, 14:50

Laki021 je napisao:Kako lepo uteruju i sebi i konkurenciji... posle kad sve ode u k...
Da nece mozda velikomucenici katanac na firmu da stave?

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 550
Pridružio se: 29 Apr 2012, 16:50
Lokacija: Stara Pazova

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milan » 06 Jun 2017, 14:55

Ja kažem samo jedno: imam telefon 2 nedelje, i ubija.

Gomilu stvari o kojima pričaš ne osetim ni u naznakama niti ih nalazim ni približno bitne za rad telefona (a i kako bih, kad ih uopšte ne primećujem jel), a jašem telefon stalno.

Pa neka tumači svako šta misli da je merodavnije, moje intenzivno iskustvo ili tvoja internet istraživanja.

Nisam se hvatao za bilo šta posebno, već po sećanju. Testovi svakako donose korisne informacije kao što rekoh, ali ako misliš da veliki broj njih nije tendenciozan neki i plaćen - vreme je da se probudiš iz te bajke... O tim "merenjima brzine" da ne pričam, to su apsolutne budalaštine i detinjarije sa današnjim flagship uređajima jer su razlike neosetne osim ako ne radiš sa oba telefona u isto vreme, pa čak i onda su tako male da je nemoguće da je nekome sve to zaista bitno, da li otvara youtune za 2.2 ili 2.1 sekundu. Kome to igra ulogu u izboru telefona, taj ima veći problem od te dileme. Gro stvari koje spominješ su upravo to: potenciranje mikronskih i marginalnih razlika kako bi imali šta da napišu i objave u recenziji.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od bane valjevo » 06 Jun 2017, 15:09

Holy mother of god...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 06 Jun 2017, 15:11

Stavio sam test baterije i namestio na vreme gde lik kaze da se Huawei telefoni vise greju od Samsunga.
Pre toga je skinuo P10, kome je prvo crkla baterija i tu je i poceo o toploti Huawei telefona.
Nisam ni gledao te "speed" testove, jer takodje smatram da su glupost.

Ne vidim sta bi ti falilo telefonu, dobio si P6 sa vecim ekranom i boljom baterijom, a ja sam odmah rekao da mi je mnogo 520e za svercovan Huawei.
Mozda bi mi bilo ok da je on zaista po svemu bolji od konkurencije, pa treba da se predje samo preko pada cene i Huawei imena sa tom cenom.
Ja ni S7e ne bi kupio svercovan za 520e, odmah da se razumemo.
Ja sam samo naveo na tvrdnju Vlade da je Mate 9 u svemu, sem kamere, mnogo bolji od s7e, razloge zasto ja smatram da je s7e bolji i bilo ih je bas dosta, a Vlada je prvi zapoceo pricu da je Mate 9 bolji od S7e bez argumenata, ne ja.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Mr.Rotor » 06 Jun 2017, 15:23

Meni neka daju 100 minuta i 100 poruka, a neograničen internet.

Slika

Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 550
Pridružio se: 29 Apr 2012, 16:50
Lokacija: Stara Pazova

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milan » 06 Jun 2017, 15:26

Šta znači švercovan telefon? Telefon je legalno kupljen i ima garanciju, pisanu, sa pečatom radnje i datumom kupovine, lik na KP ima 1100 ocena od koga sam ga kupio? Da li je švercovan telefon koji sam ja kupio sebi na putu u Mađarsku i doneo u Srbiju, recimo?

Meni je drago što mogu da kupim telefon na taj način umesto da me dere jebeni mts sa cenama koje sam naveo koje su meni lično paranormalne.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Laki021 » 06 Jun 2017, 15:32

Ako nisi platio carinu i porez jeste.

Korisnikov avatar
LukaMaletin
Postovi: 1393
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Clio 1.5 dci 2015
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od LukaMaletin » 06 Jun 2017, 15:33

Ja ovo placam 10e , a ovaj 1gb u inostranstvu vazi i za Srbiju. Deru u Srbiji operateri najstrašnije. Slika

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 06 Jun 2017, 15:34

Prekršaj dobija na težini zato što se radi o firmi Huawei, za koju se niko osim Lakija nije prethodno informisao kako se ophodi prema zaposlenima :)
Poslednja izmena od Vladapetr u 06 Jun 2017, 15:35, izmenjeno 1 put ukupno.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nenad.fil » 06 Jun 2017, 15:34

Bez želje da ulazim u raspravu, ali to je slicna prica (po meni) kao sa npr. BMW-om, Mercedesom i npr. Toyotom ili tipa škodom. Dobra je skoda jao i toyota ali mecka je mecka, kao i bmw.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od havijer » 06 Jun 2017, 15:41

Mr.Rotor je napisao:Meni neka daju 100 minuta i 100 poruka, a neograničen internet.

Slika
U vipu za 999 dinara neograničene pozive i 2gb a za još 999 dodatak od 10gb što je baš vrh...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Kabal » 06 Jun 2017, 15:42

Jel ima neko P10 Plus, kakva su misljenje o ovoj modelu? Jos cekam HTC U11 i Sony XZ Premium da vidim uzivo pa mi je tu negde trilema...trenutno sam na 6s+

Rotore, koji je ovo paket kod tebe?

Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 550
Pridružio se: 29 Apr 2012, 16:50
Lokacija: Stara Pazova

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milan » 06 Jun 2017, 15:58

nenad.fil je napisao:Bez želje da ulazim u raspravu, ali to je slicna prica (po meni) kao sa npr. BMW-om, Mercedesom i npr. Toyotom ili tipa škodom. Dobra je skoda jao i toyota ali mecka je mecka, kao i bmw.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
To je možda priča za ljude koji nisu koristili uređaje, tehnologija napreduje, Kinezi imaju veliki broj brendova koji pravi sjajne uređaje, POUZDANE uređaje, sa cenama koje su u nekim slučajevima ekstremno niže od hardverskih pandana komercijalnih brendova. Samsung je uložio trilione u marketing i to im se vraća tako što ga ljudi kupuju po inerciji, velika većina ne razmatra alternative, pogotovu ne imućni, o predrasudama kojih je deo i ovaj tvoj post da ne pričam.

Ja imam samo jedno merilo, odnos kvaliteta i cene. Menjao sam brendove, ne patim od bilo koga, i sada sam bio na ivici da uzmem S8 jer je 6p fenomenalan telefon i teško je napraviti adekvatan upgrade, a Samsung je fakat all round igrač. Ali kao takav ne znači da nema mane, po meni pre svega ogromna cena. Imao sam HTC desire, pa S2, pa S3 /tu su bili jako dominantni u odnosu na sve, S3 je po meni najveći napredak od modela do modela ikada, možda S2 pre njega, ali se sa S3 napravio pomak po pitanju dizajna i svega ostalog/, pa LG G2, pa mate 7, pa Nexus, pa mate 9... Sa svakim sam bio zadovoljan a prolazio sam OSETNO jeftinije u odnosu na samsung modele i dobijao zanemarljivo ili nimalo manji a nekad i veći kvalitet u nekim stavkama. Lg g2 bio 20.000 jeftiniji od S4 - bio bolji telefon u svakom smislu. Mate 7 bio brdo para jeftiniji od note 4, bio sam apsolutno prezadovoljan sa njim... Nexus platio osetno više od S7, ista priča..

Uvek će sve da se svodi na lične preferencije i bitne karakteristike ali moramo da odrastemo i shvatimo da je Huawei prešao jako dalek put od "Glupog Kineza" do onoga što je danas. Omalovažavati ceo jedan takav brand je po mom skromnom mišljenju jako nezrelo i jednostavno ne stoji u praksi. Vrhunski hardware, vrhunske performanse, apsolutno fenomenalan kvalitet izrade. Ne znam šta im to pa fali da ih ljudi "priznaju"?

@Laki, što se tiče šveranja moguće da je to reper i da si u pravu, ali iskreno briga me. Bitno mi je da je kupovina pouzdana i verujem da jeste, a kada naši lopovi ovde prilagode cene standardu i tržištu, onda ću rado da kupujem kod njih. Čoveče, 3 godine ugovora, 2000 pretplate i 70000 dinara za S8??? Pa da je pozlaćen jebote... Osećao bih se glup kao top kada bi pristao na te uslove.

@Kabal, razmatrao sam 10+, 128gb i 6gb rama je stvarno primamljivo. Ali dizajn mi se nikako ne sviđa. I on poprilično košta, mislim da je sa tri godine ugovora uz 2000 pretplate 61000... Plus mi je mali ekran. Sony će biti jak sa cenama kao i uvek takođe, ali i HTC tako da ti to nije bitan faktor.. P10+ nema problem sa iztbeljivanjem fotki kao mate 9, ako ti išta znači. Bolja je kamera rekao bih.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 06 Jun 2017, 16:13

Kabal je napisao:Jel ima neko P10 Plus, kakva su misljenje o ovoj modelu? Jos cekam HTC U11 i Sony XZ Premium da vidim uzivo pa mi je tu negde trilema...trenutno sam na 6s+

Rotore, koji je ovo paket kod tebe?
Ma kakav crni Sony te spopao, pogledaj od tih drugih sta ti se svidja, ali ono sto ja vidim, jeste da je P10+ jos skuplji od Mate9...
Vidim da je u sustini ista specifikacija, samo manji, a bolji ekran i malo manja baterija.
Sta znam, opet mi je to puno za telefon koji mi kada ga ugledam, ostavi isti utisak kao da gledam onaj P9 od 200e, samo veci.
Gledam i ovaj HTC ima manju bateriju...bedak sto imate toliku averziju prema Samsungu, nema bolje kupovine u toj klasi od S8, sve ima sto telefon moze da ima.


Rotore, na istom smo paketu, Miks XXL.
Moglo bi jedno 10GB neta, da pustam YT u kolima :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori