Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dunx81 » 28 Avg 2017, 17:03

Meni se to sporadicno desava na ovom a bilo i na proslom telefonu. Whatsapp isto.

t


Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od oli » 28 Avg 2017, 17:08

Whatsapp radi normalno, i Viber i Telegram sam u dozvolama podesio kao i Watsapp ali nece.

Korisnikov avatar
zrnkemiki
Postovi: 666
Pridružio se: 18 Mar 2014, 11:33
Garaža: Insignia 2.0d / Corsa 1.4b
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od zrnkemiki » 29 Avg 2017, 21:01

Proveri u battery --> close apps after screen lock, tamo odstikliraj pomenute aplikacije.

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od oli » 30 Avg 2017, 09:16

Bile iskljucenje obe, sve je ukljuceno bilo sem wibera i telegrama.
Hvala.

Korisnikov avatar
zrnkemiki
Postovi: 666
Pridružio se: 18 Mar 2014, 11:33
Garaža: Insignia 2.0d / Corsa 1.4b
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od zrnkemiki » 30 Avg 2017, 18:20

Nema na cemu. :doubleup:

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od bane valjevo » 31 Avg 2017, 09:12

Sh@rance je napisao:
23 Avg 2017, 16:46
Ja pazario opet Asusa. Asus zenfone 3 max ZC553KL. Odličan fon 4100 mAh baterija. I sa zenfone 2 sam bio baš zadovoljan.
Jedi mi se ne sviđa hibridni sim slot.
Ja moj Zenfone 2 više i ne koristim. Stoji u kutiji u fioci već 4 meseca.

Zamenjen mu je LCD u garanciji zbog ghost touch-a, i slabije osetljivosti pre nekih mesec dana. Za godinu i 4 meseca nijednom nije softverski zabagovao, zalagovao, ili hang-ovao na bilo čemu, sa non stop korišćenjem Activ Dual Sim-a i memorijskom od 64 Gb. Prezadovoljan sam bio, ali baterija...

Baterija mu je baš oslabila jer sam ga urnisao od korišćenja, tako da sam ga pred kraj punio obavezno 3 puta. Skinem ga ujutru sa punjača, pa posle podne jednom na PowerBank, i onda uveče kada dođem kući da se dopuni pre nego što krenem u šetnju sa psom. Spašavao me je FastCharging...

Baš mi je žao što mi sedi neiskorišćen, a u garanciji i dalje...
Laki021 je napisao:
23 Avg 2017, 23:02
Ko je sve narucio do sada?
Poručio ja. Kažu da će krenuti 15.09 isporuka.

Napomenuo sam da želim Dual Sim varijantu. Rekoše mi da će biti.

Ista cena kao i za Single, 129.600.

Voleo bih da dobijem i Dex, da se istripujem da ću ga koristiti, upalim ga dva puta i onda zaboravim gde je...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od maxer » 31 Avg 2017, 10:39

Tvorac Android OS-a, je napravio sopstveni telefon, Essential Phone (PH-1):
Slika
i već uleteo u bezbednosne probleme. Možda mu je neko nešto i podmetnuo tj. potplatio nekog od zaposlenih da sabotira svoju kompaniju i na taj način bace ljagu na potencijalnog konkurenta?

"Andy Rubin co-created Android, the smartphone operating system that powers two billion devices around the world. After leaving Google he launched a new project: The Essential PH-1. It’s an Android smartphone, unsurprisingly, but one with an edge-to-edge screen, innovative accessories, and high-end materials that set it apart from the crowd."

"Phones began shipping on August 25, with confirmation emails going out just a day later. Unfortunately, things have taken a strange and dismal turn.

Some customers are now receiving emails requesting a photo ID — specifically a “driver’s license, state ID, or passport” — to verify against “unauthorized use of payment information.” The source of appears to be a legitimate Essential address, but recipients have been seemingly CC’d on each other’s emails — resulting in a flood of personal information freely circulating among people who bought the device.

The email itself also requests customer’s signature and billing address — common hallmarks of phishing scams. The cause of the incident is unknown at this time, but whoever is responsible seemingly had access to the company’s contact list — indicating either a serious security breach or a catastrophic internal error."

Objašnjenje nastale situacije je :kuku:
"Andy Rubin, the company's founder, has apologized and revealed that it was a legit email from an account that's gone rogue(?!). In a statement posted on Essential's blog, the Android platform's creator said the company "made an error in [its] customer care function." It seems a customer service rep used a misconfigured account(?) that sent a single email asking for a photo ID and other identifying info to multiple recipients. As a result, around 70 of them ended up sending sensitive info to "a small group of other customers.""
https://finance.yahoo.com/news/essentia ... 37090.html

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Laki021 » 31 Avg 2017, 10:49

Taj Essential phone deluje kao velika glupost.
Pokusava da iskoristi svoje ime i ugled, nasao neke Kineze da mu naprave telefon i pokusava da ga podvali kao premijum uredjaj obecavajuci neke budalastine u buducnosti.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 31 Avg 2017, 16:07

Lepo izgleda, jako je zanimljiv ovaj ekran oko kamere :doubleup:
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 01 Sep 2017, 11:05

Imam mali problem sa fotkama sa mog telefona, naime na njegovom displeju izgledaju zaista fenomenalno, žive i vrlo realne boje, oštro da se posečeš, sve super... no kada prebacim na računar - svetlo/živo zelena postaje "ubijena" tamno zelena, sve kao isprano, fali kontrasta (a autokontrast opcija u Photoshopu ne dodaje/koriguje ništa na takvim fotkama)... itd. O.K, znam da su displeji telefona uvek bili napucani kontrastom i bojama i uvek je to lošije izgledalo kada se prebaci na računar, ali da je lošije baš ovoliko...? Sad sam u dilemi da mi nije loš možda displej na laptopu... Do sada sam imao neke generičke drajvere grafičke iz Win10 pa sam malopre instalirao odgovarajuće AMD/HP drajvere sa HP sajta i slika se malo poboljšala, boje su nešto živnule ali je razlika opet drastična. Razmišljam čak da odnesem par fotki onako direktno iz telefona na izradu na papir da vidim šta će da ispadne, odnosno koji je prikaz bliži realnosti.... Šta vi kažete na ovo? Telefon je Samsung J5 2017, a laptop HP 250 G5. :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 01 Sep 2017, 11:23

Napucan Samsungov displej ti daje lažnu sliku.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 01 Sep 2017, 11:36

Bataliću izgleda totalno slikanje telefonom i opet ću početi da vučem stalno DSLR. U poslednjih dve-tri godine uništio sam mnogo lepih trenutaka takvim lošim fotkama. Odnosno, lepe su na displeju telefona, ali tuga kad ih prebaciš na računar. Ili da ih samo gledamo na telefonima, nema trećeg... :(

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Gaginh0 » 01 Sep 2017, 12:22

"Dao" mi mts 100gb mesecno interneta, sad moram da kupim telefon sa jacom baterijom :kezo:
Kakvi su ovi Samsunzi J serija, konkretno J7 2017?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 01 Sep 2017, 13:07

Imam već pomenuti J5 2017 koji je malo manji i slabiji od tog i odličan je, baterija posle celog dana akanja Tapatalka i Neta u ponoć ima uvek još 25% ili više.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od grujicd » 01 Sep 2017, 13:07

Otvori neke profi slike na laptopu pa vidi kako one izgledaju. Pošto ti laptop 99% ima jeftini TN panel, cenim da je do njega.

Odgovori