Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2426
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Sinisa G. » 15 Mar 2018, 07:49

Meni na x-su smeta jedino cijena, samo me tjesi to sto sam predhodna cetiri telefona naslijedio od sestre, tako da ce I x bidne moj za dve godine. :djavo:

Korisnikov avatar
Raki_Audi
Postovi: 1280
Pridružio se: 13 Mar 2014, 20:24

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Raki_Audi » 15 Mar 2018, 08:06

Hvala vam momci ali ja i dalje ne znam koji cu :D @carov sada koristim S7 edge i vreme je za menjanje jer od pre nedelje je poceo da koci malo. Do sada je radio extra. Mozda je to i jedina stvar koja me vise privlaci ka X ali menjam ih svake 2 godine pa opet nema prednosti :kezo: Cena je ovde nebitna jer im je sada i cena trenutno ista. Mozda bi cak ako bi izeo X doplatio za 256gb .

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ftj » 15 Mar 2018, 08:17

E jeste poceo da radi sporije, meni s4 posle 5 godina radio u fulu kao prvog dana. Ne bih ga ni menjao da na kraju nije poceo da se resetuje 5x dnevno a nije mi se ponovo menjala baterija. Inace na kupujemprodajem s8 za 500e sto je dosta ok, pogotovo sto planiram da mi traje duze nego s4.

nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nenad.fil » 15 Mar 2018, 10:07

Raki_Audi je napisao:I phone X ili Samsung S9 plus? Po prvi put me odusevljavaju oba telefona svaki na svoj nacin. l da stvarno ne znam koji da odaberem? Moze pomoc ? :zbunjen:

Nijedan. Sacekaj septembar, jer će apple verovatno izbaciti neki novi, čitaj bolji model a po netu se vrte pretpostavke da će čak biti 3 noca modela. Mislio sam da menjam svoj ip8+ ali ću ipak sačekati septembar.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Raki_Audi
Postovi: 1280
Pridružio se: 13 Mar 2014, 20:24

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Raki_Audi » 15 Mar 2018, 10:24

Ne verujem da izbaciti nove modele jer to oni rade svake 2 godine, a i ako izbace to meni ne znaci puno jer moram da menjam phone uskoro jer me ovaj poceo malo nervirati.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od maxer » 15 Mar 2018, 10:39

I ja pročitah da se X neočekivano loše prodaje i da se uveliko raspravlja o promašaju (gde su zeznuli, zašto/kako), koji se mora pod hitno zameniti nečim što će ljudi kupovati (u očekivanim količinama, naravno - ono što Apple "očekuje").

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od carov2 » 15 Mar 2018, 19:52


Xepoj87 je napisao:S9+ ima dosta prednosti, kao sto je dosta veci ekran, sa vecom rezolucijom, bolje kamere, 30% jaca baterija, USB 3.1 type-c, ima 6GB rama, u odnosu na Iphone-ovih 3GB...ako ti je to bitno.
Ako nije, odes do prodavnice, pogledas i probas oba, te odlucis.
Od svih ovih prednosti, objektivno najviše stoji to za bateriju.
Ostale prednosti su uglavnom subjektivne i manje osetne.

@Raki
I ja isto imam S7E, a čini mi se da ću uzeti iPhX zato što mi se više svidja...a i dosta mi je bitna veličina telefona. (Verovatno bih uzeo S9, da ga nisu malo osakatili u odnosu na S9+, tako da u obzir dolazi samo S9+...)
Što se tiče S9-ke, zvanični distributeri kod nas, a kako vidim i u okolnim zemljama ne nude silver verziju koja mi je najlepša...
Verovatno će supruga da dobije S9(+) u onoj purple boji...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 15 Mar 2018, 20:11

Nista subjektivno nisam napisao, to su cinjenice, a subjektivno je sta ti je od toga bitno.
Meni je retko kada to toliko bitno, jer sam kupio Z3 kada je bio daleko od najboljih uredjaja, a zbog bronzane boje sam nedelju dana starog, bez garancije, iz Nemacke, platio 50e vise od novog.

S9 je u klasi sa IphX, s9+ je za klasu veci od oba. Ima 6.2" ekran, a ova druga 2 5.8".

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od carov2 » 15 Mar 2018, 20:22

Kako ništa subjektivno nisi napisao...napisao si kao prednost to da je ekran veći...
I druge prednosti koje si nabrojao su u praksi teško osetne, sem baterije...na tom polju je iPhX relativno loš.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 15 Mar 2018, 20:31

Bio sam danas u Telenoru da produžim ugovor, ne uzimam ništa nego mi računaju 20% popusta. Bila promocija Huawei-a pa mi bacio žišku za Mate 10 Pro. Malo sam ga čačkao, baš je ozbiljna mašina. Realno mi ne treba, ali sad je crv tu :mrgreen:
Gledao sam i nove Samsunge, Note 8 dual je brutano odrađen ali i dalje ne mogu da svarim zakrivljen ekran.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 15 Mar 2018, 20:56

carov2 je napisao:Kako ništa subjektivno nisi napisao...napisao si kao prednost to da je ekran veći...
I druge prednosti koje si nabrojao su u praksi teško osetne, sem baterije...na tom polju je iPhX relativno loš.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Opet, to nije subjektivno, vec zaista dobijas vise ekrana za iste pare. Kupis s9 i imas isti ekran za manje para u istom telefonu.

Dakle, to je ono sto je bolje/jace na S9+, a tako gledajuci, ni baterija nije nekome bolja, jer slabo koristi fon, bolja kamera nije prednost nekome ko ne slika...ali tako cemo doci do toga da je Nokia 150 bolja od IphX i S9, jer neko ne koristi nista od toga, vec hoce manji telefon u dzepu, sa tvrdim tasterima.

Kao sto sam i rekao, to su prednosti S9+, a subjektivno je sta je od toga nekome bitno i sta hoce da plati.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od carov2 » 15 Mar 2018, 21:08

Sad smo kod veličine ekrana ubacili u igru i cenu. :) I dobili racio veličina ekrana/cena, tu iPhX ne može da bude dobar... :)
Nego kada si već spomenuo kamere...da ponovim još jednom, ne, kamere kod S9+ ne daju osetno bolje fotografije od iPhX, tako da ni to ne bih naveo kao prednost, a pogotovo ne kao prednost na osnovu koje neko treba da izabere S9+ pre iPhX...kamere su im tu negde, kolju se...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 15 Mar 2018, 21:26

Jok, imas na gsm areni poredjenje na vise primera u sitna crevca, pa baci pogled.
Nigde nisam spomenuo ni osetno, niti ista drugo, rekao sam da su bolke kamere i to je to.

Nista to nije cudno, s obzirom da je s9 dosta noviji uredjaj.

A opet, naveo sam ono sto je tu bolje, a nikome nisam rekao da na osnovu toga treba da uzme s9+ ili bilo sta drugo, cak mislim da sam rekao suprotno, da meni to nije presudno kod izbora, i to vise puta.




Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Poslednja izmena od Xepoj87 u 15 Mar 2018, 21:26, izmenjeno 1 put ukupno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Mladen7 » 15 Mar 2018, 21:27

KaCmo kod veličine ekrana.
Kako su na IP X merili ,jel standardno merenje dijagonale?
Ako je tako to je marketinški trik jer telefon zbog izbočine ima oko 5,5' funkcionalnog ekrana za gomilu stvari koje koristimo.

To je nešto što mi je bilo čudno, na kratko sam ga video i deluje mi da je razlika u veličini znatnija od fabrički deklarisanih. Nosio sam ovaj moj, bio taj X i S 7e, deluje mi kao na S7e veličina.



Poslato sa Huawei Mate 10 Lite


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 15 Mar 2018, 21:31

I jeste tako, zbog izbocine ima jos retardiraniji odnos stranica od S8 i S9, koji je mene vec nervirao.
S9 ima 18.5:9, a ipX ima 19.5:9.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori