Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od H4wkeye » 09 Jun 2018, 20:31

Nikako P20 lite. Osim izgleda ekrana apsolutno nikakve razlike u odnosu na P10 Lite. A cena nenormalna. Ja bih gledao Redmi Note 5. ~225 eura, SD636 chipset, dual kamera, veliki 18:9 ekran i dolazi sa Oreo 8.1

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Mladen7 » 09 Jun 2018, 20:53

Nije tačno ali uopšte da p20 Lite nema razlika u odnosu na p 10 Lite.
Samo je GPU ( grafika) ista ,bukvalno je sve drugo bolje i novo.
Procesor brži, radi na više gigaherca, dual kamera, bolja baterija, bolji zvuk...
Više interne memorije jer je p10 Lite u većini slučajeva sa 32gb.
Kao što rekoh maltene je sve drugačije i hardver i izgled.

P 20 Lite je softverski blizanac ovom Mate 10 Lite koji koristim, imao sam P9 Lite , testirao p10 Lite ovo je bolje, prilično.

Jeste jedino jača cena ali je svež model proizvođača koji je u prva 3 .

Nokia 7 je na papiru vrlo zanimljiv uređaj, ali su to početci kompanije hmd global. Moj izbor između predložena 2 modela je p20 Lite .



RNE-L21



Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2426
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Sinisa G. » 10 Jun 2018, 09:44

Ogromni plus za bateriju a jos veci minus za kameru.
72 sata od punjenja.
Slikaimage upload no compression

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Sh@rance » 10 Jun 2018, 12:13

Sviđaju mi se telefoni sa notch ekranom zato sam pomenuo P20 lite tačnije 99% hoću da kupim telefon sa notch ekranom mada sviđa mi se i nokia 7.
Vidim da se u gigatronu pojavio i Honor 10 koji je gabaritno isti kao i P20 lite ali je 15k skuplji pa se lomim dali da se isprsim još 15k din. za performanse koje meni lično q..u ne trebaju. Telefon kupujem isključivo koji mi se sviđa na oko da ima min 64gb memorije i min 3 giga rama, i obavezno dual sim, pošto imam jednu slušbenu karticu koju koristim kao privatni broj i druga mi je telenorova 4G internet kartica samo za net pošto na službenoj ne daju net, tj daju ali je papreno skup pa se ne isplati. Šta je ispod haube to mi je najmanje bitno.
Honor 10 i P20 lite imaju potpuno iste ekrane, oba dva mi se sviđaju, oba su sa 4gb rama i 64gb memorije i dual sim samo još da prelomim dali da dam 15 din više za performanse koje mi uopšte ne trebaju i 400mAh veću bateriju. Koristim telefon za net, viber, fejs instagram i surf po netu i naravno telefoniranje, sve ostalo uopšte ne koristim pogotovo ne igrice.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od HKS » 10 Jun 2018, 12:22

A bolja kamera ti nije pala na pamet?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 550
Pridružio se: 29 Apr 2012, 16:50
Lokacija: Stara Pazova

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milan » 10 Jun 2018, 12:30

Sh@rance je napisao:
10 Jun 2018, 12:13
još da prelomim dali da dam 15 din više za performanse koje mi uopšte ne trebaju
Ne razumem, gde je dilema? Zašto bi dao više para za nešto što ti uopšte ne treba?

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Kuzmanovic » 10 Jun 2018, 13:15

15k din razlike moze biti prihvatljivo jedino ako je verzija Honor 10 sa 6gb rama, cime bi telefon duze radio kako treba. Plus ce Honor dobijati apdejte duze od P20L.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Sh@rance » 10 Jun 2018, 15:57

6gb rama nema samo sa 4 kod nas pošto ga uzimam preko Gigatrona, vidiš što se tiče abdejta o tome nisam razmišljao :)
Milan je napisao:
10 Jun 2018, 12:30
Sh@rance je napisao:
10 Jun 2018, 12:13
još da prelomim dali da dam 15 din više za performanse koje mi uopšte ne trebaju
Ne razumem, gde je dilema? Zašto bi dao više para za nešto što ti uopšte ne treba?
Pa zato što sam budala i to mi nije prvi put, ne bi me čudilo da odem da kupim P20 lite, a da se vratim sa p20 Pro kući, tako obično radim :D sreća pa u prodavnici nemaju na stanju sve telefone tako da ne mogu da ih vidim uživo neko se poručuju.
HKS je napisao:
10 Jun 2018, 12:22
A bolja kamera ti nije pala na pamet?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
Kamera mi ne igra neku značajnu ulogu jer je i na p 20l prihvatljiva čak šta više sigurno je bolja nego na mom prošlom telefonu Zenfone 3 MAX, kamera sa moba mi služi za fotkanje uglavnom gluposti koje mi ne trebaju ni 5 para, takvih slika imam pun HDD, dok za fotkanje porodice na slavljima i odmoru koristim samo fotoaparat, na bajsu mi je akciona kamera.

Zadnja dva telefona su mi bila ASUS i ja sam bukvalno prezadovoljan sa njima šteta što ih ne uvoze više kod nas bar ove iz jače serije, a zasigurno bi to bio ovaj moj sledeći fon bez trunke razmišljanja

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljuba » 10 Jun 2018, 17:19

Ja sam pre mesec dana uzeo zeni Huawei P smart, daje najvise a kosta najmanje oko 180eur

Slika

Slika

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12305
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 10 Jun 2018, 18:10

Korektan je taj p smart, slicnu konf. ima i ovaj moj.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od HKS » 10 Jun 2018, 18:22

@ljuba Xiaomi najvise daje, i dalje neprevazidjen u odnosu cijena i dobijeno.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljuba » 10 Jun 2018, 19:06

Apsolutno se slazem, ali ja volim Huawei GUI, ima relativno dobru podrsku, a i Xiaomi je relativno slabo zastupljen u NL kod velikih bar da ja znam...

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Kuzmanovic » 10 Jun 2018, 20:01

Sh@rance je napisao:6gb rama nema samo sa 4 kod nas pošto ga uzimam preko Gigatrona, vidiš što se tiče abdejta o tome nisam razmišljao :)
Nisam ni ja ali sam poredio svoj P10L i ortakov Honor 9. On je dobio novu verziju OS i nove funkcije poput otkljucavanja telefona skeniranjem lica, dok sam ja dobio neke apdejte vezane za bezbednost i za resavanje nekih gluposti. :)

Kontam da ti to i nije velika stvar ako ces telefon koristiti godinu, dve dana, pogotovo sto je P20L nov na trzistu, ali vredi napomenuti.

A sto se tice ASUS-a probaj da nadjes nekoga ko ide ili prolazi kroz Madjarsku pa da ti uzme model koji zelis. :)

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Sh@rance » 10 Jun 2018, 22:24

ljuba je napisao:
10 Jun 2018, 17:19
Ja sam pre mesec dana uzeo zeni Huawei P smart, daje najvise a kosta najmanje oko 180eur
I ja sam ženi 5.3 kupio Samsung galaxy J7 2017 preko mts-a pa posle 20 dana riknuo ekran iako sam tražio zamenu nisu mi je odobrili nego ga popravili zamenili displej, pa posle 20 dana opet crkao ekran opet ga odneo na reklamaciju i opet insistirao na novom uređaju ali opet nisu gteli da mi zamene uređaj, pa posle 20 dana opet riknuo ekran pa opet na reklamaciju opet tražio nov uređaj, međutim sada su me zvali iz promobija i nabedili na nas da smo polomili telefon, što je laž 100% telefon je predat sa zapisnikom da na telefonu nema nikakvih fizičkih oštećenja, pa se lik ponudio da mi on servisira telefon za 10600 din. kada sam mu rekao da mi ne pada na pamet da mu dajem lovu spustio mi slušalicu. Žalio se MTS-u i samsungu mts me odjebao verovatno će i samsung, sutra ću da se žalim agenciji za zaštitu potrošača, imam celu dokumentaciju od kada sam ga kupio i isveštaje iz servisa, telefon mi je u MTS-u nisam ga podigao. Dođe mi da se prijavim u potrošački savetnik da im dam celu dokumentaciju i da pred kamerama polupam telefon ispred poslovnice mts-a u Obrenovcu.
Žena mi konfiskovala moj telefon, a ja nosim staru nokiu l730 sa WP10 sistemom. Nisam neki preterani fan telefona i uvek sam gledao da telefon ne bude ni iz najniže serije ni iz visoke, nego neka zlatna sredina. Nisam planirao da kupujem mob sebi tako da i nemam predstavu šta bi uzeo, a još i ne pratim to. Ovo što sam pomenuo mi se vizuelno sviđa nisam ni jedan video uživo samo recenzije preko neta. Idem u petak na rafting ceo vikend pa 6. jula na more. Moram nešto pazariti do mora jel ovaj WP je blagi užas.

xiaomi možda jeste ok izbor uloženo dobijeno ali džabe kada mi se ne sviđa na oko. Videću da vidim ovih par modela uživo što mi se sviđaju preko slika pa ću odlučiti štaću uzeti.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljuba » 11 Jun 2018, 08:43

Meni za 20 godina u NL crkao polovan Huawei (WiFi) sto sam kupio zeni pre 6 meseci i jako me je zezao S6 edge ali mi je on ispadao par puta na beton pa nije bilo tako cudno :) Ni jedan drugi kvar nismo imali na mobilnima u porodici :) Po meni su usavrsili tehnologiju izrade samo tako...

Odgovori